Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво уцелих днес- тема за фукня и/или резил

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Продължавам упорито да тормозя Глокчето...на първата мишена е стрелба на 10 и 15 м, а на втората на 20 и 25 м....от получения резултат на близките дистанции съм доволен, а на далечните, не съвсем...забравих, калибъра е .45 АСР , оръжието Глок 30, патроните на близката мишена са релоудвани с куршум ЛОС 230 gr и барут Вихта 340, а на далечната фабрични на S&B FMJ 230 gr

    Натиснете снимката за да я уголемите  Име:DSC_0029.JPG Прегледи:0 Размер:316.6 КБ ID:6524972

    Натиснете снимката за да я уголемите  Име:DSC_0027.JPG Прегледи:0 Размер:324.8 КБ ID:6524971
    Последно редактирано от emil5koff; 05-11-19, 22:11.

    Коментар


    • Оказва се, че без очилата вече не виждам мерника и си пукам като на сватба.
      С очилата нямам проблем. Сега трябва да тренирам и бързо вадене на очила
      Това е на най-далечното на ВИП-а. Не е като за хвалба.
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Makarov.jpg
Прегледи:983
Размер:119.7 КБ
ID:6637213
      Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

      Коментар


      • piron45
        piron45 коментира
        Редактиране на коментар
        Истина е като у каубойските филми, вадиш пищова и гърмиш. Нема очила и мушка Ако стане патаклама и требе да гръмнеш , кой ша те чака да вадиш очила, после да дириш мушката.

      • davc
        davc коментира
        Редактиране на коментар
        Този изстрел от коляно е "легенда" - и само Винету и подобни го могат.

      • siem
        siem коментира
        Редактиране на коментар
        Този така наречен "изстрел от коляно" който се изпълнява малко по друго яче но по същество не се гледат мерните прибори го тренирам доста често с подобен резултат на 10-15 м. Който не му се вярва може да заповяда с мен на стрелбището за да види.
        Стремя се всеки път да увеличавам дистанцията, макар че около 20 метър рязко влошавам.

    • Сега видях темата, та и аз да се похваля.
      Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20200716_130717.jpg Прегледи:0 Размер:285.9 КБ ID:6637453
      Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20200716_130732.jpg Прегледи:0 Размер:274.0 КБ ID:6637454
      Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20200716_130807.jpg Прегледи:0 Размер:281.9 КБ ID:6637455
      Ето го и пушлето.
      ​​ Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20200605_172113.jpg
Прегледи:1007
Размер:300.7 КБ
ID:6637456
      Последно редактирано от kameno karp; 21-08-20, 06:32.
      Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

      Коментар


      • Вчера реших да продухам цевта на ТТ-то. Не бях пуцал с него поне от 2 години.

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20210427_163719.jpg
Прегледи:798
Размер:202.9 КБ
ID:6737121

        Те го и резултата. Дистанцията е около 15 м. (малко след средата на тира)
        Бърза стрелба без прицелване. Мунициите са "S&B" ново производство. Гърмят по тихо и не пушат толкова.
        Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

        Коментар


        • Бърза стрелба с дублети. Кал. 9Х18 50 бр. Разстояние до мишената 12-13 м. Средата на тира.
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20210531_110351.jpg
Прегледи:741
Размер:183.2 КБ
ID:6745200Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20210531_110357.jpg
Прегледи:713
Размер:256.4 КБ
ID:6745201
          Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

          Коментар


          • siem
            siem коментира
            Редактиране на коментар
            Ба-го... Толкова много стрелци, а половин година- никой нищо. . Таа корона не се стреля с пищов, обаче има и други "сложности" които предстоят. Уменията никой не може да ни ги отнеме до живот.

        • Днес пак малко пукотевица с „Байкала“. 30-тина патрона, че другите ги стреля друг човек.


          Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20220627_160533.jpg Прегледи:0 Размер:273.9 КБ ID:6871985

          Разстояние: средата на тира. Дублети.
          Целта беше всички да са в „човека“. Групи и спортни дистанции отдавна не са ми сред приоритетите.


          П.П. Някой знае ли какво означават K и D означенията на мишената? Предполагам, че по тях се отчитат някакви точки, но нищо не успях да намеря, а все забравям да питам стрелбищарите.
          Последно редактирано от siem; 28-06-22, 21:03.
          Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

          Коментар


          • Резултата ми от днес.

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20230128_203159.jpg
Прегледи:534
Размер:185.9 КБ
ID:6909725

            Няколко месеца не бях стрелял, като през това време сложих очила за четене. Резултатите са на лице. Вече без очилата не виждам добре мерните прибори.
            Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

            Коментар


            • gy6ter
              gy6ter коментира
              Редактиране на коментар
              Много гадно става,виждаш мерните прибори ,а се размазва мишената и обратно.Вече мисля за бързомер ..

            • siem
              siem коментира
              Редактиране на коментар
              Мишената по принцип трябва да си е леко размазана. Проблема е че и мушката е и не мога да я фокусирам без цаиси...

            • kbot
              kbot коментира
              Редактиране на коментар
              Това с очилата е проблем. Следващия път смятам да тренирам без очила и на половината разстояние. Ако се случи ситуация, никой няма да ме чака да си сложа очилата.
              Не знам с бързомерец как ще е?

          • Първоначално публикуван от siem Преглед на мнение
            П.П. Някой знае ли какво означават K и D означенията на мишената? Предполагам, че по тях се отчитат някакви точки, но нищо не успях да намеря, а все забравям да питам стрелбищарите.
            K=Killed (убит)
            D=Disabled (обезвреден)
            Цифрата след буквата отговаря на вероятността:
            5 - сигурно
            4 - много вероятно
            3 - вероятно
            2 - възможно

            Пример:
            Лявото (за мишената) рамо е К2 - възможна смърт при прекъсване на артерия и D4 - много вероятно обезвреждане при улучена става или кост. За дясната ръка е D5, вероятно защото и поразяването само на тъканите извежда водещата ръка от употреба.
            Последно редактирано от ezhko; 30-01-23, 10:16.

            Коментар


            • siem
              siem коментира
              Редактиране на коментар
              Благодаря!

            • ...kbot коментира
            • Това с очилата е проблем. Следващия път смятам да тренирам без очила и на половината разстояние. Ако се случи ситуация, никой няма да ме чака да си сложа .очилата.Не знам с бързомерец как ще е?


            Пистолет с бързомерец ще е супер неудобен за скрито носене. Отделно че не съм виждал в продажба подходящи за това кобури.

            Може евентуално в някаква чанта , но тогава не се знае колко бързо ще е изваждането.
            Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

            Коментар


            • siem
              siem коментира
              Редактиране на коментар
              Предполагам,че лазерче е по добро решение. И кобури се намират или правят.

            • kbot
              kbot коментира
              Редактиране на коментар
              Приятел имаше едно малко пищовче с бързомерец (май марголин, не съм сигурен). Специално носи някъде кобура да му го приспособяват.
              Лазерчето иска батерия и по закона на всемирната гадост може и да не сработи точно когато потрябва.

            • siem
              siem коментира
              Редактиране на коментар
              Тези бързомерци за КНО, които съм виждал също се нуждаят от батерия. @ ivo-police Бог да го прости беше сложил бързомерец на Беретатта 92 F 9х19. С батерия. Постреляхме 200-300 патрона и бързомереца взе да работи, когато си поиска. Вече не си спомням каква марка беше. За Марго може и да става защото няма голям откат, а и спортните версии имат неподвижен мерник, монтиран на мост над блока. Може би монтажа е бил на него. Не зная не съм го видял с очите си.

          • Ето нещо от мен
            https://youtu.be/DGbYMPxjYVU
            42

            Коментар


            • siem
              siem коментира
              Редактиране на коментар
              Отлична стрелба! Къде е мястото и какъв е "топа"?

          • Стрелбище ProShooter с.Шаново
            Пистолета е Глок 17 ген.5 със спусък моя разработка (прав алуминиев спусък и променена геометрия на тригър бар и промени по спусъчната сглобка)
            Стрелбата е с последния пред-производствен прототип на спусъка.


            https://youtube.com/watch?v=KhQTThDVEgM
            42

            Коментар


            • Новото макарче много ме радва, че и формата почнах да си връщам нищо че съм кьорчо вече!
              Това е от днеска - на 10 метра, 25 патронки, по 5 в пълнител, 3 пълнителя т.е. пукотевица като на арабска сватба почти без почивка!
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20230809_160424.jpg
Прегледи:210
Размер:504.6 КБ
ID:6932945 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20230809_160539.jpg
Прегледи:208
Размер:369.1 КБ
ID:6932946
              "Do not correct a fool, for he will hate you;
              Correct a wise man, for he will appreciate you."

              Коментар


              • sl.daskalov
                sl.daskalov коментира
                Редактиране на коментар
                Не, взех си и личен да си имам! По-лек и компактен и по-удобен за носене от ЧЗ-та и почти без пари. Но и ЧЗ-та си го пазя!

            • Днес след поредната тренировка се сетих за тая тема. Оръжието е Глок 19.

              Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG20240125141104.jpg Прегледи:0 Размер:519.0 КБ ID:6953015


              На 25 м. без очила.



              Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG20240125141034.jpg Прегледи:0 Размер:500.8 КБ ID:6953014

              На 12 м. бърза стрелба с дублети.
              Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

              Коментар


              • Първоначално публикуван от siem Преглед на мнение
                Днес след поредната тренировка се сетих за тая тема. Оръжието е Глок 19.


                На 25 м. без очила.
                Супер...

                Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

                Коментар


                • nbajani
                  nbajani коментира
                  Редактиране на коментар
                  Проблема със зрението какъв е , минусов или плюсов ?

                  По възрастни колеги споделят че при т.нар. "далекогледство" очилата не са решение.

                • siem
                  siem коментира
                  Редактиране на коментар
                  + 1.75 на едното и + 1.50 на другото

                • kbot
                  kbot коментира
                  Редактиране на коментар
                  Аз съм на +2.5, че и отгоре (само за четене ги използвам).
                  Стрелбата ми се получава с +1.2. С тях виждам добре и мерника и мишената.

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X