Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво уцелих днес- тема за фукня и/или резил

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Какво уцелих днес- тема за фукня и/или резил

    Теми за пищови всякакви има много, но кой как се представя- не.
    Знае се, че всеки е майстор и "от 300 м. цели главата на комар" но нека има и малко снимчици... Мишени продупчени с химикалка не се броят, макар че никой няма да разбере.

    Почвам аз с 2 бр. Не са точно от "днес" но се оказа, че само тези съм запазил. Обещавам, че на всяка следваща стрелба ще снимам и качвам.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1010856.JPG
Прегледи:1
Размер:282.7 КБ
ID:6149214

    Дистанция: 25м. 15 бр. 9Х18 Оръжие: Байкал 442. Прецизна стрелба.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1010858.JPG
Прегледи:1
Размер:245.3 КБ
ID:6149215

    Дистанция: 12-15м.(приблизително средата на стрелбището) 20 бр. 9Х18. Байкал 442. Бърза стрелба.


    Вие сте...
    Последно редактирано от siem; 12-08-18, 13:01. Причина: допълванки
    Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

  • #2
    От: Какво уцелих днес- тема за фукня и/или резил

    Срам ме е да го кажа, но сигурно от пет-шест месеца не съм стрелял...
    Резил!!!

    Коментар


    • #3
      От: Какво уцелих днес- тема за фукня и/или резил

      На лява ръка победих републиканска шампионка по спортна стрелба преди месец на 25 метра.

      Аз със CZ75 тя със CZ75 shadow...
      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
      Анатолий Пейчинов o8875о9815
      https://dvrbg.com/

      Коментар


      • #4
        От: Какво уцелих днес- тема за фукня и/или резил

        Преди месец с мой приятел от щатите си погърмяхме в Стара Загора.



        42

        Коментар


        • #5
          От: Какво уцелих днес- тема за фукня и/или резил

          Днес дойде ред за "пукотевица".

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1010873.JPG
Прегледи:1
Размер:252.3 КБ
ID:5796901

          25 м. 9Х18 Байкал 20 бр. Кой знае защо първите 10 ги стрелях в основата на мишената и те се разпиляха като семки. Вторите ги пуснах в средата и те там и отидоха.

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1010875.JPG
Прегледи:1
Размер:244.1 КБ
ID:5796902

          Същия калибър и оръжие. Средата на стрелбището 12-13 м. 20 бр. дублети по 2 в пълнител + вадене от кобур и зареждане. Тука изобщо не съм доволен от резултата. Всички са вътре, но липсва група. Следващия път май само по това ще работя.
          Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

          Коментар


          • #6
            От: Какво уцелих днес- тема за фукня и/или резил

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:cIMG_20170721_113056-min.jpg
Прегледи:1
Размер:395.7 КБ
ID:5796930

            Стрелба на 10-11 метра с Макаров, червени български патрони.

            Коментар


            • #7
              От: Какво уцелих днес- тема за фукня и/или резил

              Първоначално публикуван от piton Преглед на мнение
              [ATTACH=CONFIG]967001[/ATTACH]

              Стрелба на 10-11 метра с Макаров, червени български патрони.
              Това не е за хвалба ,виж от 30 метра ОК
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • #8
                От: Какво уцелих днес- тема за фукня и/или резил

                Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                Това не е за хвалба ,виж от 30 метра ОК
                Това не е тема за недоклатени снайперисти. Ела у големото село да те изпитаме.Към колег-
                ите адмирации.И аз на времето на Слав му набивах обръчите но времената се промениха и това само ме радва.Слав ,кога даваш задна със защита ,понеже си десняк винаги дърпаш на ляво.Пробвай в другата посока без да сменяш ръката -гадно е ,но не непостижимо.

                Коментар


                • #9
                  От: Какво уцелих днес- тема за фукня и/или резил

                  Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                  Това не е за хвалба ,виж от 30 метра ОК
                  Не съм сложил снимката за хвалба. Според мен, идеята на темата е да се покажат РЕАЛНИ (случили се) групи на стрелба с КНО. Така повече хора биха придобили реални представи за точност на късоцевното, че от много екшъни по кабелната, много хора губят представа за предназначението и възможностите на пистолета/револвера ;-)

                  Сега, малко за снимката. Мишената е лист А4, дължината на ключа от снимката - 85 мм. Правил съм и по-лоши групи. Пистолетът е късоцевно оръжие - къса цев, къса мерна линия, пистолетен патрон. Идеята е самоотбрана на къса дистанция - до 10 метра. Макаров е с цев 93 мм. и според мен е едно чудесно оръжие за самоотбрана, с добра точност.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Какво уцелих днес- тема за фукня и/или резил

                    Лично аз не виждам нищо добро в макаров,но това е мое мнение,факт е че повечето убийства се извършват с такова, отдавам го на това че е познато,достъпно и т.н

                    За мен е слабо,не надеждно.Често на стрелбището идват хора с Макаров,не помня да не съм виждал да засича,да хвърчат чирените и подобни гафове.

                    Разбира се,нещата опират и до ресурс, поддръжка ...

                    Една година имах Макаров служебен, освен за носене,друго удобно нямаше...Пак казвам мое мнение,сигурен съм че хиляди Българи са си прекарали живота с него.
                    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                    Анатолий Пейчинов o8875о9815
                    https://dvrbg.com/

                    Коментар


                    • #11
                      От: Какво уцелих днес- тема за фукня и/или резил

                      Хм, пишеш за групи и стрелби с пищов на 30 м., после за макаров и поръчкови убийства, слаб калибър, засечки и хвърчащи чирени... Имам усещането, че мненията ти са базирани на митове, легенди и една жена ми каза .... Нищо, че си имал служебен макаров.

                      Изстрелял съм достатъчно патрони с макаров и съм нямал засечки, гафове и т.н. Системата на Макаров е от Валтер ППК, тази система, ако наричаш ненадеждна .... Същият Валтер ППК, измислен за криминална полиция и самоотбрана, е в калибри 7.65 и 9х17, които са по-слаби от 9х18.... Зауер, както и други, произвеждат още пистолети в 9х17 (п232), явно не знаят, че калибърът е слаб.

                      Подчертавам, че по мое мнение, макаров е чудесен пистолет за самоотбрана. Не за военни или ударни полицейски групи. Пистолетът е доста надежден.
                      Последно редактирано от piton; 22-08-18, 20:36. Причина: Допълване

                      Коментар


                      • #12
                        От: Какво уцелих днес- тема за фукня и/или резил

                        С Макаров тоя резултат ,на тая дистанция си е добре.С толкова къса цев, толкоз.И не е най балансирания от късоцевните ,сравнен със съвременните си конкуренти от тая група.От Макаров ,не можеш да очакваш резултат като от къс ЗиГ.Това е реалноста.
                        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Какво уцелих днес- тема за фукня и/или резил

                          Както е написал автора на темата в първия пост, всичко хубаво, мнения много, но пускайте и снимки на мишени Да видим

                          Коментар


                          • #14
                            От: Какво уцелих днес- тема за фукня и/или резил

                            Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                            С Макаров тоя резултат ,на тая дистанция си е добре.С толкова къса цев, толкоз.И не е най балансирания от късоцевните ,сравнен със съвременните си конкуренти от тая група.От Макаров ,не можеш да очакваш резултат като от къс ЗиГ.Това е реалноста.
                            Краткия отговор е глупости. Дългият е дали макаров ,зиг или берета все си умрел.Е в някой случай по красиво но на кой му пука.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Какво уцелих днес- тема за фукня и/или резил

                              Момци,
                              Дайте да не превръщаме темата в " кой (пищов/човек)е по-по-най"такива из форума бол, че "Хънтара" не е толкова либерален, като "Ясен". Нека покажем какво можем, пък коментарите да ги отделим в друга тема (сега това е модерно)но не държа аз да я пускам.
                              Всеки който стреля- преследва различни цели. Един за кеф и разтоварване, друг за спортно майстрство, Трети за друго......но нека снимките да са повече с достатъчни за разбиране коментари, а бла-бла-то другаде.
                              Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X