Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спешно търся пистолет от ВСВ немски или нещо подобно за реквизит.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Спешно търся пистолет от ВСВ немски или нещо подобно за реквизит.

    Здравейте, спешно ми трябва за град София реквизит - пистолет от втората световна война, примерно немски.
    http://en.wikipedia.org/wiki/List_of...ermany#Pistols

    Нещо подобно на външен вид на тези. Ще ми трябва за една фотосесия някъде за около седмица. Предполагам има такива, които не се водят функциониращи (за колекция) и няма да има проблем.
    Александър

  • #2
    От: Спешно търся пистолет от ВСВ немски или нещо подобно за реквизит.

    искаш да наемеш или да купиш??? има въздушни пистолети, реплики на ретро оръжия, например това:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:_________________51e5064485501.jpg
Прегледи:1
Размер:12.1 КБ
ID:5617863
    ________________________________________________
    Subaru OUTBACK 2,5
    Hyundai TUCSON 2.0

    Коментар


    • #3
      От: Спешно търся пистолет от ВСВ немски или нещо подобно за реквизит.

      Ако го купя, после не знам какво ще го правя. По-скоро да го наема, но да изглежда автентично. Дай някаква идея или линк на лични ако знаеш откъде.
      Александър

      Коментар


      • #4
        От: Спешно търся пистолет от ВСВ немски или нещо подобно за реквизит.

        Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
        Ако го купя, после не знам какво ще го правя. По-скоро да го наема, но да изглежда автентично. Дай някаква идея или линк на лични ако знаеш откъде.
        тези ги има в оръжейните магазини, около 130-140 лв.е, но не вярвам да дават под наем..........
        ________________________________________________
        Subaru OUTBACK 2,5
        Hyundai TUCSON 2.0

        Коментар


        • #5
          От: Спешно търся пистолет от ВСВ немски или нещо подобно за реквизит.

          Има също и еърсофтски копия на оръжията от втората световна . Най характерните от тази епоха са Валтер Р 38 и Парабелум .
          Последно редактирано от sek.1; 22-10-14, 05:43.
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • #6
            От: Спешно търся пистолет от ВСВ немски или нещо подобно за реквизит.

            http://pricel.net/%D0%92%D1%8A%D0%B7...roduct_id=1048
            О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

            Коментар


            • #7
              От: Спешно търся пистолет от ВСВ немски или нещо подобно за реквизит.

              Да. Намерих такова на P 38 . А принципно няма ли някой, който колекционира такива стари оръжия или е незаконно? Просто фотосесията ще е на доброволни начала и не ми се дават маса пари за реквизит.
              Александър

              Коментар


              • #8
                От: Спешно търся пистолет от ВСВ немски или нещо подобно за реквизит.

                Е що маса пари. Купи го, свърши си работата и го продай за 95лв примерно. Продавалника е за това.
                За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                Коментар


                • #9
                  От: Спешно търся пистолет от ВСВ немски или нещо подобно за реквизит.

                  Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
                  Здравейте, спешно ми трябва за град София реквизит - пистолет от втората световна война, примерно немски.
                  http://en.wikipedia.org/wiki/List_of...ermany#Pistols

                  Нещо подобно на външен вид на тези. Ще ми трябва за една фотосесия някъде за около седмица. Предполагам има такива, които не се водят функциониращи (за колекция) и няма да има проблем.
                  Мисля, че фигурирам в списъка ти с приятели във Фейсбук.
                  Разгледай снимките на стената. Преди няколко дни участвах във възстановка на ВСВ-Вермахт и Червеноармейци. Там снаряжението е това, което реално е използвано през войната. Можеш да го приемеш спокойно за чиста монета, защото участниците в това мероприятие са педантични относно автентичността на армейците. За съжаление аз все още нямам лична униформа и снаряжение от ВСВ, с която да ти услужа и ползвах такава назаем от приятел, който живее далеч от столицата. Ако смениш периода с ПСВ-БА или пък с още по-ранен, мога да те пооблека.

                  Относно придобиването и съхранението на такива оръжия: За фотосесия на теб ти е предостатъчно да имаш теглови макет. Тоест оръжие, осакатено до такава степен, че всъщност не е оръжие. Купуваш го като сувенир без да изисква разрешение от КОС и да е на специален режим. Просто някакъв протокол се издаваше.
                  Ако искаш да вдигаш пушилка и шум обаче си минаваш по надлежния ред, като този вид оръжия се водят "За културни цели", което е придружено с всичките му изисквания около тая процедура. Те си се водят на отчет в КОС. Особеното при тях е, че можеш да пуцаш само с халосни патрони

                  Имаше и някакъв вариант за наем от кино центъра, но мисля, че няма да ти дадат просто така, в качеството на физическо лице. За масови исторически реконструкции от там се взимаха оръжия за културни цели, но от името на дружество.

                  Всъщност аз съм новобранец в бранша. Тук има стари кадри, които могат да ти бъдат от по-голяма полза

                  П.с. и понеже във всеки един форум, в който споделяме разни неща по тая тема поясняваме многократно заради потребителите-"гости", ще поясня и тук:
                  Всичкo, което правят реконструкторите е единствено с цел историческа реконструкция. Използваните "оръжия" са обезопасени и предвидени единствено за културни цели и със съответните разрешителни документи.
                  Последно редактирано от Evgeni Enduro; 22-10-14, 09:49.
                  "Kолкото повече се превръщаме в свръхчовеци, толкова по-безчовечни ставаме"
                  А+
                  LZ1DRZ

                  Коментар


                  • #10
                    От: Спешно търся пистолет от ВСВ немски или нещо подобно за реквизит.

                    И аз се надявам на старите кадри, но още нямам включване от тях. Трябва ми макет за фотосесия само един валтер ще свърши работа.
                    Александър

                    Коментар


                    • #11
                      От: Спешно търся пистолет от ВСВ немски или нещо подобно за реквизит.

                      Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
                      И аз се надявам на старите кадри, но още нямам включване от тях. Трябва ми макет за фотосесия само един валтер ще свърши работа.
                      Не ги ли познаваш няма и да имаш включване. Валтерите, които най-често се използват по ВСВ възстановки са газови и струват от порядъка на 300-400 лв., още повече, че са си оръжия и никой няма да си сложи главата заради непознат, колкото и да има желание да съдейства
                      "Kолкото повече се превръщаме в свръхчовеци, толкова по-безчовечни ставаме"
                      А+
                      LZ1DRZ

                      Коментар


                      • #12
                        От: Спешно търся пистолет от ВСВ немски или нещо подобно за реквизит.

                        Ясно...
                        Александър

                        Коментар


                        • #13
                          От: Спешно търся пистолет от ВСВ немски или нещо подобно за реквизит.

                          Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
                          Ясно...
                          Извини ме за нахалството, но да те питам: от какъв зор ще снимаш войници!? Снимай голи жени, за тях разрешително не трябва

                          Или пък голи жени, само по Валтер?
                          "Kолкото повече се превръщаме в свръхчовеци, толкова по-безчовечни ставаме"
                          А+
                          LZ1DRZ

                          Коментар


                          • #14
                            От: Спешно търся пистолет от ВСВ немски или нещо подобно за реквизит.

                            Хаха. И жени ще има. Войници не тично, сложно е това изкуство...
                            Александър

                            Коментар


                            • #15
                              От: Спешно търся пистолет от ВСВ немски или нещо подобно за реквизит.

                              Питай тук:

                              http://www.waffenhandel-bg.com/about_us.php

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X