Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Страсбургският експеримент

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Страсбургският експеримент

    По същото време служих в парашутната рота на ВВ в Пловдив(даже известно време бях и в отбора).Та тогава за Бригадата се говореше, че имате чистачки перачки и готвачки, не давате наряди а се занимавате само със заниятия.Много ви завиждахме

    Коментар


    • #32
      От: Страсбургският експеримент

      За перачките и миячките е вярно. И телефонистки имахме. И за тях имам истории, ама не са за този раздел и не са от първо лице. Хахахахах.
      И за занятията е вярно. Общо взето почти всеки ден бяхме някъде по горите. Ученията също бяха много интересни. Двудневни, тридневни и обикновенно самостоятелни, без команден състав. Супер просто! Общо взето времето ми там мина доста бързо и увлекателно. Като ни удари яко кризата се пишех пожелание караул на Гълъбово, само и само да не съм в поделението, а сред природата. Ех спомени, спомени....
      Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

      Коментар


      • #33
        От: Страсбургският експеримент

        Благодаря ти Паунов! Хем се смях, хем ми стана тъжно... Явно армия никаква нямаме вече, щом в парашутната бригада, която винаги се е считала за елита на армията, ни е стигнала обикновената кашишко-фатмашка простотия (пиша го като кашик) - надежда няма! На времето, поне за там се говореше, че командния състав е на ниво, ама явно е бил едно време...

        Коментар


        • #34
          От: Страсбургският експеримент

          Просто интелигентните хора не оцеляват в армията, независимо от рода войски, а нивото на нашата се е определило още с унищожаването на царските офицери.

          В интерес на истината интелектуалното ниво на офицерите и личния състав на Бригадата не беше ниско. Всички войници бяха среднисти, а някои от офицерите владееха по 2 западни езика + 1 балкански (гръцки или турски). Извращения нямаше, а опитите се наказваха жестоко. Обучението тогава предвид ограничените ресурси също беше на високо ниво. Наблягаше се повече на тактиката и практиката, отколкото да се губи време в класните стаи. Като цяло съм изключително доволен от престоя си в Бригадата. Научих много неща, които са ми от полза и сега и винаги ще си остана по сърце част от нея. Гледам всеки парад за Гергьовден и чакам с нетърпение "правилният" президент да поздрави по правилния начин строя на 68-ма с думите - "Здравейте господа парашутисти!".

          А по отношение на разказаната от мен история искам само да допълня, че тя е резултат от дупедавщината и простотията на малцина, които само така можеха да изпъкнат на фона на масата. Общо взето простотията в армията (пък и не само там), като плевелите винаги много добре се развива, а армията е изключително благодатна почва за това. Практиката показа, че умните си подадоха рапортите и се реализираха в цивила, а "другите" израснаха успешно в кариерата. Мога да дам пример с един действащ бригаден генерал, ама какво разбирам аз
          Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

          Коментар


          • #35
            От: Страсбургският експеримент

            Първоначално публикуван от paunoff Преглед на мнение
            Просто интелигентните хора не оцеляват в армията, независимо от рода войски, а нивото на нашата се е определило още с унищожаването на царските офицери.

            В интерес на истината интелектуалното ниво на офицерите и личния състав на Бригадата не беше ниско. Всички войници бяха среднисти, а някои от офицерите владееха по 2 западни езика + 1 балкански (гръцки или турски). Извращения нямаше, а опитите се наказваха жестоко. Обучението тогава предвид ограничените ресурси също беше на високо ниво. Наблягаше се повече на тактиката и практиката, отколкото да се губи време в класните стаи. Като цяло съм изключително доволен от престоя си в Бригадата. Научих много неща, които са ми от полза и сега и винаги ще си остана по сърце част от нея. Гледам всеки парад за Гергьовден и чакам с нетърпение "правилният" президент да поздрави по правилния начин строя на 68-ма с думите - "Здравейте господа парашутисти!".

            А по отношение на разказаната от мен история искам само да допълня, че тя е резултат от дупедавщината и простотията на малцина, които само така можеха да изпъкнат на фона на масата. Общо взето простотията в армията (пък и не само там), като плевелите винаги много добре се развива, а армията е изключително благодатна почва за това. Практиката показа, че умните си подадоха рапортите и се реализираха в цивила, а "другите" израснаха успешно в кариерата. Мога да дам пример с един действащ бригаден генерал, ама какво разбирам аз
            Сега кажи че и ротен ти е бил Супер Марио.... тогава кой беше командир на бригадата- Тома Дамянов ("Тоя да се обадиш на оня - да вземете онова и да ме чакате там").
            Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
            No man left's behind !!!!

            Коментар


            • #36
              От: Страсбургският експеримент

              "Кухия" въпреки прозвището си беше доста разбран човек и голям патриот. Имаше къде-къде по кухи лейки от него. А "Супер Марио" май викаха на един (тогава само) майор Йовчев, които обичаше да се катери по покривите, за да проверява караула, ама той беше разузнавач, а аз бях от последния "випуск" на диверсантите от 2ДРБ. "Един диверсант е винаги повече от "сдухан" разузнавач". Хахахаха! Шегичка! Ама така ни го набиваха в главите нашите ротни.
              Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

              Коментар


              • #37
                От: Страсбургският експеримент

                Първоначално публикуван от paunoff Преглед на мнение
                "Кухия" въпреки прозвището си беше доста разбран човек и голям патриот. Имаше къде-къде по кухи лейки от него. А "Супер Марио" май викаха на един (тогава само) майор Йовчев, които обичаше да се катери по покривите, за да проверява караула, ама той беше разузнавач, а аз бях от последния "випуск" на диверсантите от 2ДРБ. "Един диверсант е винаги повече от "сдухан" разузнавач". Хахахаха! Шегичка! Ама така ни го набиваха в главите нашите ротни.
                Божо Божков да ти е бил взводен случайно? А за "Кухия" - мене лично на три пъти ми е чупил годзиломера с неговите "Тоя- оня-другия".... Антон Деков (Декстър) и Данчо Чаталбашев поне трябва да ги знаеш от сержантите... въпреки че и те май са разузнавачи.
                Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                No man left's behind !!!!

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X