Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Митът за "Централно попадение" и успешното приключване на престрелката

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Митът за "Централно попадение" и успешното приключване на престрелката

    Първоначално публикуван от АРКАН Преглед на мнение
    Момчета,най-добре да не се налага да се стреля по хора,а за късмета писах по-горе и като цяло примерите на дядката са редки изключения .В повечето случаи според мен може да се спре/неутрализира/ликвидира нападател и с един изстрел,също вероятно е да умре някой от кръвозагуба или некадърна/закъсняла медицинска намеса....
    Точно в повечето случаи с един изтрел не става.Особено ако нападателят е въоражен с огнестрелно,брадва,нож и т.н.Аз имам книжка за практическа стрелба писана в началото на 80те и писаното в нея се препокрива със статията.Затова в Новия свят се учат на бърза стрелба и дублети, а не стойка "чайник" и 10ки от 25метра.

    Коментар


    • #92
      От: Митът за "Централно попадение" и успешното приключване на престрелката

      Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
      В подкрепа на казаното (и показаното) от Mad Dog - всъщност общата площ на всички части по човешкото тяло в които попадения са 100% смъртоносни (директно се вика Поп дори и при едно попадение), е не повече от 10-15% от цялата площ. Единственото несмъртоносно попадение за което се сещам аз (може да обезвреди целта на 100%) е в гръбначния стълб, с последващо прекъсване на гръбначния мозък в точно определена точка! Сами преценете каква малка площ е това... С всичко написано до тук от мен искам да кажа, че човек умира доста по-рудно от колкото си мислят болшинството от хората! Не искам да пускам сега клип тука, на който се вижда оцелял руски войник, който се е самовзривил с граната, но остава жив в ръцете на чеченците и лично в ръцете на Хатаб... Всичко е до късмет!

      Тук се сещам за една статистика за смъртност и заболеваемост от гръдни огнестрелни наранявания по време на последните 8 години в Афганистан.... 15% от гръдните огнестрелни наранявания са потенциално лечими, тоест несмъртоносни до няколко часа от прострелването. Тези 15 % май добре съвпадат с горните проценти. Дали е случайно ?

      Коментар


      • #93
        От: Митът за "Централно попадение" и успешното приключване на престрелката

        Първоначално публикуван от gkesov Преглед на мнение
        Тук се сещам за една статистика за смъртност и заболеваемост от гръдни огнестрелни наранявания по време на последните 8 години в Афганистан.... 15% от гръдните огнестрелни наранявания са потенциално лечими, тоест несмъртоносни до няколко часа от прострелването. Тези 15 % май добре съвпадат с горните проценти. Дали е случайно ?
        Огромният процент от гръдните рани са потенциално не смъртоносни. За тая работа си има вече Боулин Чест сийл. Остава сърцето и големите артерии към него които ... абе не са голяма цел. А относно "страшните" калибри- приомням си историята на съзздателя на Делта Форс - Чарли Бекуйт който във Виетнам оцелява след като е ударен с .50 калибър.
        .
        Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
        No man left's behind !!!!

        Коментар


        • #94
          От: Митът за "Централно попадение" и успешното приключване на престрелката

          И нека не смесваме нормална самоотбрана с тия на война,ако тук го фрасна в корема и го свия то вероятноста да е в болницата след 15 минути е огромна.Ако го фраснеш в Афганистан да речем и е под обстрел........може да се вмирише докато стигнат до него неговите,а и примамва нови цели.Не случайно корема е една от любимите зони на военните снайперисти и една от лошите зони при домашно пуцане па ако ще с Калашник да ги гърмиш.

          Е за това на тоя статистиката може да е съвсем различна от един военен лекар,все пак от паркинга ми до болницата са 6 минути,а за същото време в една военна зона може само да сънуват да го погалят по челото,а какво остава доктор да го погледне.


          В колата имам 2 аптечки,една за деца и една за стрелби,като взимах втората леко ми обясниха,че над 80% си отиваш заради кръвозагуба та на това е наблегнато в аптечката.Едно е да го гръмне полицая на 3 изхода от болницата и съвсем друго на лов в Африка,една и съща рана може да е почти майтап в единия случай и смъртоносна в другия.Е за това има и статистика кой какво и как го спира от първи истрел,колко от тях им трябват повече от един и колко средно за да спрат и какъв калибър.Като цяло 45ти не рита толкова и спирал по-добре от 40 пак по статистика,а и никой не говори да го целиш в гръбнаха,от 200 случая да речем статистически това показва.
          Последно редактирано от BENZBOSS; 03-01-14, 21:03.
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • #95
            От: Митът за "Централно попадение" и успешното приключване на престрелката

            И калибъра нямал значение ма вчера брата взе карабината,на втория истрел и един коридор в дясно и 3 в ляво спряха да стрелят и леееееко дойдоха да видят какво им мести фанелките при истрел.3 коридора с карабинки,един с късо плакало,това от правилната страна на пукалото,малките калибри не ги усещаме почти.
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • #96
              От: Митът за "Централно попадение" и успешното приключване на престрелката

              Всичко има значение, но някак си не става да се дефинира кое е с водещото значение.
              Всеки трети е шести

              Коментар


              • #97
                От: Митът за "Централно попадение" и успешното приключване на престрелката

                Бай бабо да ме не среща мечка.
                Имам някакъв опит, но съвсем не стига за обобщения и изводи, камо ли за съвети.
                Имайте предвид, че всеки случай е индивидуален и един с един си не прилича.
                сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                Коментар


                • #98
                  От: Митът за "Централно попадение" и успешното приключване на престрелката

                  като взимах втората леко ми обясниха,че над 80% си отиваш заради кръвозагуба
                  Ми при долекарската помощ практиката показва, че процента е верен. Сега ще се разтърся за записки от преди няколко месеца.

                  Малко полезен ъпдейт, от преди 2-3 месеца. Информацията е от първа ръка от таск форс Паладин, работещи в момента основно в Хелманд, Афганистам. Та пише: Около 90 процента от ранените умират преди преди да са откарани в болницата от масирани травми и травми в главата. Както и да е, този процент може да бъде свален с до 15 процента при оказване на самопомощ или помощ от боен другар или парамедик. Основните спасяеми случаи са кървене на крайник (ампутация) (но не във всички случаи), напреднал пневмоторах, запушени дихателни пътища.

                  проценто смъртните случаи са:

                  31% травма на главата ( с проникване на нещо, вътре в главата)
                  25% травма на торса, нуждаеща се от хирургична намеса, която не може да се окаже на бойното поле
                  10% травма, нуждаеща се от хирургична намеса, която може да се окаже на място, потенциално решима хирургическа травма
                  9% кръвозагуба
                  7% някаква мулти травма от взврив
                  5% напреднал пневмоторакс
                  1% при проблем с дихателните пътища
                  12% умират след транспортиране в болница, най-често от инфекции или усложнения от шока


                  И всичко това при положение, че човека след покутевицата е жив.
                  Последно редактирано от The Back Bone; 03-01-14, 20:49.
                  If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                  Коментар


                  • #99
                    От: Митът за "Централно попадение" и успешното приключване на престрелката

                    Така де,те на базата на такива статистики като тая и тренират и патрони избират и орьжие и аптечки,а не като нас да метнем мишената на 25 метра все едно хола ми е колко спалното в казармата,кого ще гьрмя от 25 метра,аз трябва от паркинга да го почна.Главно се пуцат или гангстерчета или тьпанари с полицаи,и при двата вида се стрелят от около 6 метра и болницата им е на един гьз място та и това се слага в задачката кое какво е.Аптечката ти я мислят ако ходиш да пуцаш в пустинята и евентуално стане някой сакатльк у вас,да задьржиш свещичката докато дойде хеликоптера.

                    То хубаво пише,че самия куршум рядко спира,спира ги шока от болката и инстинкта за самосьхранение,тия дето не спират са от накозените и те там повечето ги спира един между очите.Всичките тия статистици си приличат по едно нещо - кой и да питаш какво носи всеки ти казва 45,уж нямало значение,уж стрелбата по-важна / не споря /ма що не са с 9 мм???Защото има случаи на нападение в Метрото,скача му с нож,ония вади пищова,щтрак и нищо,нападателя припада от ужас………майтап за вас за мен истина.Тоя кьм коя статистика го слагаме ако беше грьмнало и му одраскало ухото?Ми ако плякнеш с 9 мм или с 45???



                    пупупупу,вчера за сефте усетих как стрелящи с антифони в сравнително отворено помещение и хора свикнали на звука спират да стрелят само от това,че покрай тях някой трещи с нещо по-голямо от техния размер.Какво ще стане ако си от грешната страна на цевта,не очакваш,не си свикнал на звука и е малко помещението не искам и да знам ма все си мисля,че бая топки си трябват за да направиш следващата крачка.Или бая кока,трева или алкохол,там вече кофти
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • От: Митът за "Централно попадение" и успешното приключване на престрелката

                      Хвали си .45, но недей да оплюваш другите калибри. Опитай се да гледаш на нещата обективно. Ясно е, че зад океана ( там основно, иначе не само там) важи максимата "колкото повече - толкова повече), но .45 или .50 не е върха на сладоледа, не е универсално лекарство за всякаква ситуация.
                      If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                      Коментар


                      • От: Митът за "Централно попадение" и успешното приключване на престрелката

                        Първоначално публикуван от The Back Bone Преглед на мнение
                        Хвали си .45, но недей да оплюваш другите калибри. Опитай се да гледаш на нещата обективно. Ясно е, че зад океана ( там основно, иначе не само там) важи максимата "колкото повече - толкова повече), но .45 или .50 не е върха на сладоледа, не е универсално лекарство за всякаква ситуация.

                        ОТ МЕН ли очакваш да оплювам или да хваля какво да е???Майтапчия,ще те черпя ако се видим.

                        Лудо пиян или мощно дрогиран кола много не кара,но пьк няма особенни проблеми да ти бие шут на вратата с идеята,че му трябват мангизи за наркотици.Там пак трябва да са 2 статистики - една за полицаите и една за цивилните макар,че се тьрси една и сьща крайна цел та и от там едно четене и един избор и на орьжие и на муниции.

                        И нищо не оплювам или хваля,давам само сухи данни от ЧЕТЕНОТО от мен.Мога да сложа и 20 линка ма ега ги прочете някой.Дискусия някаква,едва ли има много между нас с реален опит в стрелба по хора,по хартийки и аз мога.
                        TOYOTA SEQUOIA ‘11
                        W140 S420 '99

                        Коментар


                        • От: Митът за "Централно попадение" и успешното приключване на престрелката

                          Първоначално публикуван от The Back Bone Преглед на мнение
                          проценто смъртните случаи са:

                          31% травма на главата ( с проникване на нещо, вътре в главата)
                          25% травма на торса, нуждаеща се от хирургична намеса, която не може да се окаже на бойното поле
                          10% травма, нуждаеща се от хирургична намеса, която може да се окаже на място, потенциално решима хирургическа травма
                          9% кръвозагуба
                          7% някаква мулти травма от взврив
                          5% напреднал пневмоторакс
                          1% при проблем с дихателните пътища
                          12% умират след транспортиране в болница, най-често от инфекции или усложнения от шока


                          И всичко това при положение, че човека след покутевицата е жив.

                          Да само дето виж на тоя статистиката - той не вкарва в уравнение подготвено другарче на 2 метра от теб,парамедик зад другото дьрво или десетина тренирани войници в канавката.Тук главно е за полицай или двама срещу кофти пич или трима,може и сьнен чичка стрещу двама наркомани.Ако сложим и едните с какво се стрелят,дистанция,облекло и оборудване,ситуация / в главата ще ги целят ми,война е,няма да си треля в задника /.……..и сьвсем военната статистика много не играе тук,за откачени случаи или ммммммм куриозни такива става,но там и докторите имат голям прьцст в играта - по колко огнестрелни рани вижда доктор за месец там и по колко един в Бургас да речем.
                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар


                          • От: Митът за "Централно попадение" и успешното приключване на престрелката

                            Четенето не е лошо. Няколко пъти се опитвамда ти кажа, че изводите трябва да си ги направиш ти, самичък. А не някой да ти ги смели и ти да ги приемеш на готово. Колко статии и статискити има в САЩ? Много. Колко стрелци има? Колко експерти има? Много, ама наистина много. Всеки с различно мнение. Колко мнения са с рекламна цел? Колко мнения са на болни мозъци, пишещи глупости, както нашите журналисти от жълтите вестници? Няма гаранция, че събирайки информация и статистики ти ще попаднеш на актуална такава. Виж ако започнеш с дебелите книги в книжарницата е друго. За това ти казвам, направи си сам изводите, не вярвай на другите, не приемай всяка информация за чиста монета. Вълк, врат и така нататък.


                            П.П. Бенцбос, още има спасение за теб! ВИнаги можеш да се запишеш в гвардията или в морската пехота! Наздраве
                            If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                            Коментар


                            • От: Митът за "Централно попадение" и успешното приключване на престрелката

                              Първоначално публикуван от The Back Bone Преглед на мнение

                              П.П. Бенцбос, още има спасение за теб! ВИнаги можеш да се запишеш в гвардията или в морската пехота! Наздраве

                              Шегаджияеле у гвардията само за мен боб фьрлят

                              Изводите трябва да си ги направиш на базата на нещо,опит да речем,като нямаш такьв се опитваш да ползваш опита на по-опитните и като всичките уж експерти или не / всеки сам си преценява на кого и до колко да вярва / дрьнчат с 45 то и аз сьм с мьжете и взимам 45.Няма нищо сложно,срамно или обьркващо да споделиш твоето лично мнение или виждане,а вече кой какво сам ще избере или мисли за правилно си е негов проблем.
                              АЗ предпочитам да получа готова смляна информация от 10 човека и да отсея каквото ми трябва вместо да получа 30 отговора Трябва ти 22,така се почва…………..а аз питам за 308 да речем.
                              Аз може да приема дадено нещо като информация,но не е закон за мен,на неговата база пада четене на писания дошли от хора с опит……………ма това друга тема.Да не се чудиш що не питам вече де,не че сьм задобрял много ма едно питам па то друго излиза на финала и пак 11 страници тема.Така като ми потрябва нещо знам на кого да пиша на лични,а и инфо колко искаш в нета,те тая статия пример и то добьр.
                              TOYOTA SEQUOIA ‘11
                              W140 S420 '99

                              Коментар


                              • От: Митът за "Централно попадение" и успешното приключване на престрелката

                                Опита не се свежда само до стреляне по хора. Можеш да направиш нещо много полезно, което ще е полезно за всички тук четящи оръжейните теми. При вас сигурно има балистичен гел под път и над път. Можеш да направиш реални тестове с 4-5 калибъра и да публикуваш резултатите. Така хем ще знаеш за себе си, хем ще помогнеш на много хора.

                                П.П. Можеш лесно да влезеш в Националната гвардия, Морската пехота или Морските. Може да съвместиш професията ти с удоволствията (лодки и пушки). Хем някой долар ще пада, хем ще си играеш безплатно с хубави играчки и доста полезни контакти ще завържеш. Само за справка - ФП-то за прием в Морската пехота е толкова смешно, че и инвалид ще влезе.
                                If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X