Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да предпазим цевта от корозия? ТТ-33.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Как да предпазим цевта от корозия? ТТ-33.

    Първоначално публикуван от andreiS40 Преглед на мнение
    За цевта Рем Ойл максимум на това евтино оръжие ТТ...По-скъпа смазка просто не си заслужава....
    Може и с двигателно масло но парцелчето трябва да бъде съвсем леко омаслено...

    Скъпи греси и масла за пистолет като ТТ / моля притежателите му и носещите да не се сърдят / просто няма смисъл.....
    И се чудиш защо се заяждат с теб хората? Я слез малко на земята...
    42

    Коментар


    • #32
      От: Как да предпазим цевта от корозия? ТТ-33.

      Първоначално публикуван от andreiS40 Преглед на мнение
      За цевта Рем Ойл максимум на това евтино оръжие ТТ...По-скъпа смазка просто не си заслужава....
      Може и с двигателно масло но парцелчето трябва да бъде съвсем леко омаслено...

      Скъпи греси и масла за пистолет като ТТ / моля притежателите му и носещите да не се сърдят / просто няма смисъл.....
      Има една максима - "Двайсет лева преди заплата са много повече от двайсет лева след заплата". Сещаш се нали?
      Въпреки извинението ти, горното твърдение е леко обидно към хората избрали по една или друга причина ТТ. Да не говорим, че грижите и поддръжката нямат каквото и да било отношение към цената на оръжието.
      Трудно е да си мъж на днешно време! Доста се отказаха.
      "Никой не бива да се шегува с руския президент. Особено на тема война." Бойко Борисов, 30.11.2018 г.

      Коментар


      • #33
        От: Как да предпазим цевта от корозия? ТТ-33.

        Абе човечето е хвърлило 2 бона за желязо (някакъв Зиг беше) и сега всичко друго е боклук, разбираш ли. Наблюдавал съм подобно поведение и подобни изказвания доста често.
        Мила, родна и много тъжна картинка...
        "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

        2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

        Коментар


        • #34
          От: Как да предпазим цевта от корозия? ТТ-33.

          Скъпо или ефтино ТТ-то може би е на второ място по продажби (на частни лица) в нашата страна.От тук следва, че проблема с цевта е проблем на голяма част от собствениците на КНО.Идеята беше тук да обсъдим възможноста за хромиране и евентуално да намерим някакво решение.Смяната на цев също е някаква възможност, но бумажтината и разправиите с КОС са много и за това е много краен вариант.Смазването с каквато и да било смазка е ясно, но както бях писъл някъде по горе проблема се появи въпреки това. Още не съм намерил къде да я обработят тази цев, но това не значи, че няма такова място.
          Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

          Коментар


          • #35
            От: Как да предпазим цевта от корозия? ТТ-33.

            Първоначално публикуван от siem Преглед на мнение
            Скъпо или ефтино ТТ-то може би е на второ място по продажби (на частни лица) в нашата страна.От тук следва, че проблема с цевта е проблем на голяма част от собствениците на КНО.Идеята беше тук да обсъдим възможноста за хромиране и евентуално да намерим някакво решение.Смяната на цев също е някаква възможност, но бумажтината и разправиите с КОС са много и за това е много краен вариант.Смазването с каквато и да било смазка е ясно, но както бях писъл някъде по горе проблема се появи въпреки това. Още не съм намерил къде да я обработят тази цев, но това не значи, че няма такова място.
            От Аркус казаха ли нещо?

            Коментар


            • #36
              От: Как да предпазим цевта от корозия? ТТ-33.

              Хромирането на нарезна цев отвътре не е като хромирането на другите части на пистолета! Първо не съм сигурен дали изобщо е допустимо (дали няма да избягат допуските). И второ, дори и да се вмести покритието в допуските, си мисля че ще са нужни приспособления и инструменти специално за цевта на ТТ, каквито едва ли някой ще си набави, заради 1 цев, нито дори заради 100 цеви за ТТ. Та дано не съм прав че в България няма кой да я свърши тая работа, ама надали!
              "Do not correct a fool, for he will hate you;
              Correct a wise man, for he will appreciate you."

              Коментар


              • #37
                От: Как да предпазим цевта от корозия? ТТ-33.

                В Арсенал Казанлък със сигурност го могат но са толкова тежки че отдавна ме отказаха да контактувам с тях . Живеят си хората още в реалния социализъм .
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • #38
                  От: Как да предпазим цевта от корозия? ТТ-33.

                  В Арсенал съм питал преди 7-8 г. и ми казаха, че за по малко от 1500 цеви не си включват машините.Сега покрай кризата може и да има някаква промяна, но надали...
                  Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Как да предпазим цевта от корозия? ТТ-33.

                    Първоначално публикуван от siem Преглед на мнение
                    В Арсенал съм питал преди 7-8 г. и ми казаха, че за по малко от 1500 цеви не си включват машините.Сега покрай кризата може и да има някаква промяна, но надали...
                    Доколкото е останало нещо инженерско и техноложско в мойта полицейска тиква, ми се струва че не опира въпроса до включване на машини, а до изработване на инструменти и приспособления за обработване на този размер цев! Та ако ги нямат готови, не е оправдано да ги правят заради 1 цев. а ако ги имаха готови нямаше да ти откажат!
                    Може и да греша щото с технологии за изработка на нарезни цеви не съм се занимавал конкретно, но си мисля че за хромиране на цевта отвътре е нужен електрод, който да е според размера на цевта (пъха се вътре). След електрохимичното хромиране на цевта трябва да се обработи с някакъв металорежещ инструмент, който да свали излишния хром и да гарантира еднаква равномерна дебелина на покритието, накрая предполагам ще е нужно полиране (пак инструмент). Тия инструменти ги няма стандартни, ами ще трябва да се произведат за тази цев!
                    "Do not correct a fool, for he will hate you;
                    Correct a wise man, for he will appreciate you."

                    Коментар


                    • #40
                      От: Как да предпазим цевта от корозия? ТТ-33.

                      Тя цевта е 7.62.Ако не се лъжа АК-47 е този кал. а пък в завод 10 правеха такива.
                      Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Как да предпазим цевта от корозия? ТТ-33.

                        Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
                        Доколкото е останало нещо инженерско и техноложско в мойта полицейска тиква, ми се струва че не опира въпроса до включване на машини, а до изработване на инструменти и приспособления за обработване на този размер цев! Та ако ги нямат готови, не е оправдано да ги правят заради 1 цев. а ако ги имаха готови нямаше да ти откажат!
                        Може и да греша щото с технологии за изработка на нарезни цеви не съм се занимавал конкретно, но си мисля че за хромиране на цевта отвътре е нужен електрод, който да е според размера на цевта (пъха се вътре). След електрохимичното хромиране на цевта трябва да се обработи с някакъв металорежещ инструмент, който да свали излишния хром и да гарантира еднаква равномерна дебелина на покритието, накрая предполагам ще е нужно полиране (пак инструмент). Тия инструменти ги няма стандартни, ами ще трябва да се произведат за тази цев!
                        И всичко да имат трябва някой там да ти е поне близък роднина за да ти свършат работа . Преди няколко години ми се налагаше да контактувам с тях за резервни части за техните фрезови машини нищо не стана и си напраавихме нужните ни части . Живеят си още в реалния социализъм и най обикновен разговор е голяма мъка .
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • #42
                          От: Как да предпазим цевта от корозия? ТТ-33.

                          Първоначално публикуван от siem Преглед на мнение
                          Тя цевта е 7.62.Ако не се лъжа АК-47 е този кал. а пък в завод 10 правеха такива.
                          Стъпката на нарезите е друга.
                          сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                          dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                          Коментар


                          • #43
                            От: Как да предпазим цевта от корозия? ТТ-33.

                            Ще проверя в Понеделник дали на едно место още правят твърд хром. Накрая ще взема да си направя една работилница да се свърщи тази мъка..... Ваната за твърдо хромиране мисля още е в мазето.
                            Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                            No man left's behind !!!!

                            Коментар


                            • #44
                              От: Как да предпазим цевта от корозия? ТТ-33.

                              Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
                              Стъпката на нарезите е друга.
                              Дори може би широчината на полетата, броя на нарезите. Отделно че цевта има някаква конусност, т.е. стеснява се напред.
                              Външно електрохимично покритие на КНО могат във всеки работещ галваничен цех макар и с различно качество! Ама вътрешното, не е лъжица за всяка уста!
                              "Do not correct a fool, for he will hate you;
                              Correct a wise man, for he will appreciate you."

                              Коментар


                              • #45
                                От: Как да предпазим цевта от корозия? ТТ-33.

                                Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
                                Ще проверя в Понеделник дали на едно место още правят твърд хром. Накрая ще взема да си направя една работилница да се свърщи тази мъка..... Ваната за твърдо хромиране мисля още е в мазето.
                                Какво стана, колега? Провери ли?
                                Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X