Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да предпазим цевта от корозия? ТТ-33.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Как да предпазим цевта от корозия? ТТ-33.

    Който има ТТ знае, че ако след стрелба не почисти цевта тя започва да корозира.Това го научих по трудния начин още преди години като пресен собственик.От тогава съм изстрелял най малко 1000-1500 патрона без никакви ядове.Проблема обаче пак се появи и то при положение, че оръжието беше почистено и смазано след стрелбата.Пораженията по цевта са малки, но съществуват и за това започвам да се питам дали проблема не е в смазката.Преди години търсих някъде да я хромират тая цев, но така и не намерих. Имате ли някакви идеи по въпроса?Някъде където да хромират само една цев (на сравнително прилична цена) или някоя друга хитрина?
    Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

  • #2
    От: Как да предпазим цевта от корозия? ТТ-33.

    Куми ми има същия проблем от две години и в момента търси вариант за нова цев.

    Коментар


    • #3
      От: Как да предпазим цевта от корозия? ТТ-33.

      Аз за сега не съм за нова цев, но ми се ще и да не стигам до там.
      Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

      Коментар


      • #4
        От: Как да предпазим цевта от корозия? ТТ-33.

        А след като си смазал, преди да стреляш бършеш ли до сухо? Щото според някои, попадналата в микропукнатините смазка в цевта също прави язви при стрелба!
        "Do not correct a fool, for he will hate you;
        Correct a wise man, for he will appreciate you."

        Коментар


        • #5
          От: Как да предпазим цевта от корозия? ТТ-33.

          Тънко смазване на цевта след щателното и почистване с двигателно масло 5W30 или 5W40======
          Или впръскване в цевта на Рем оил с тефлон / лека, аерозолна смазка с тефлон....тънка /
          https://www.youtube.com/watch?v=f4KS0m24Lts

          Коментар


          • #6
            От: Как да предпазим цевта от корозия? ТТ-33.



            TW-25B
            http://www.mil-comm.com/index.php?op...d=27&Itemid=41

            Тоя на видеото пръска със солена вода...
            Препоръчва се от
            Dept of Homeland Security U. S. Customs U. S. Department of State
            F. B. I. Academy U. S. Marshalls (Air) U. S. Treasury
            Federal Bureau of Prisons U. S. Postal Inspection U. S. Military Police
            Federal Protection Services U. S. Secret Service U.S. Dept of Energy
            Royal Canadian Mounted Police U.S. Border Patrol U.S. Drug Enforcement Agency
            Официалната смазка на Зиг Зауер.
            Да пращам ли кашон?
            https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

            Коментар


            • #7
              От: Как да предпазим цевта от корозия? ТТ-33.

              Аз на моето ТТ чистя с Балистол смазвам с тефлонова смазка на Мотип и проблеми нямам .
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • #8
                От: Как да предпазим цевта от корозия? ТТ-33.

                Първоначално публикуван от andreiS40 Преглед на мнение
                Тънко смазване на цевта след щателното и почистване с двигателно масло 5W30 или 5W40======
                Или впръскване в цевта на Рем оил с тефлон / лека, аерозолна смазка с тефлон....тънка /
                Хи, хи .....мислех си , че само аз ги мажа с двигателно масло

                Коментар


                • #9
                  От: Как да предпазим цевта от корозия? ТТ-33.



                  Rim Oil, Balistol, Mobil 1, машинно масло...
                  https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                  Коментар


                  • #10
                    От: Как да предпазим цевта от корозия? ТТ-33.

                    При цена около 100 лв. - какво да му мажеш? Стреляй и сменяй.
                    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                    Коментар


                    • #11
                      От: Как да предпазим цевта от корозия? ТТ-33.

                      Бумащината е много .
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • #12
                        От: Как да предпазим цевта от корозия? ТТ-33.



                        Коментар


                        • #13
                          От: Как да предпазим цевта от корозия? ТТ-33.

                          РЕДОВНО е думичката


                          1500 патрона от преди години,смазан и прибран,а колко време е минало от последното смазване не знаем.3 до 6 месеца го броят като нормално време между смазване без значение,че не е стреляно с него.Фактори като температура и влага не ги броим,едно е да стои в Пеликан куфар с пакетче за обиране на влагата и сьвсем друго на тавана на вилата в Самоков / примерно,става и Боровец /.

                          Законно ли е хромирането на цевта?Не сьм наясно ма да не стане гаф сьс закона.Кьде хромират там не знам,знам тук,но тук се губи смисьла,цевта е 2-300 кинта,за хромиране ще ми вземат поне половината та никой не се занимава много с това.
                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар


                          • #14
                            От: Как да предпазим цевта от корозия? ТТ-33.

                            На новите оръжия цевите си излизат от завода хромирани .
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • #15
                              От: Как да предпазим цевта от корозия? ТТ-33.

                              Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                              РЕДОВНО е думичката


                              1500 патрона от преди години,смазан и прибран,а колко време е минало от последното смазване не знаем.3 до 6 месеца го броят като нормално време между смазване без значение,че не е стреляно с него.Фактори като температура и влага не ги броим,едно е да стои в Пеликан куфар с пакетче за обиране на влагата и сьвсем друго на тавана на вилата в Самоков / примерно,става и Боровец /.

                              Законно ли е хромирането на цевта?Не сьм наясно ма да не стане гаф сьс закона.Кьде хромират там не знам,знам тук,но тук се губи смисьла,цевта е 2-300 кинта,за хромиране ще ми вземат поне половината та никой не се занимава много с това.
                              Стрелям с него на приблизителен интервал от 2-3 месеца.Първия път когато ми направи беля беше стреляно в гората през зимата, и не беше чистен около месец след това.Даже май беше и падал в снега.(преди дванадесетина години)При сегашния случай беше почистен, стреляно беше в чисто и сухо закрито стрелбище (около 30 патрона) и след това пак старателно почистен и смазан.Нямам куфар и обезвлажнители за него, съхранявам го в спалнята в каса, но предполагам, че повечето от нас ги съхраняват по подобен начин.Сега като се замисля, последния път май го смазвах с някакво "служебно" масло, а не с моето си, но не там е проблема.Служебното оръжие (друга марка) изобщо не вижда такова обслужване.Само хрома ще го спаси.Въпроса е къде и за колко?
                              Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X