Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как ГО носите?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Как ГО носите?

    С патрон в патронника или не и какво определя избора ви?
    Идеята на темата е да се установи нагласата на средностатистическия притежател на КНО по отношение на оръжието като цяло.
    Под допълнително осигуровка разбирам закопчаване или заключване на кобура.
    93
    С патрон в патронника без допълнителна осигуровка
    10.75%
    10
    С патрон в патронника с допълнителна осигуровка
    10.75%
    10
    Без патрон в патронника без допълнителна осигуровка
    52.69%
    49
    Без патрон в патронника с допълнителна осигуровка
    29.03%
    27
    42

  • #2
    От: Как ГО носите?

    При мен вариантите са 2 според кобура - ако е външен - с патрон и осигуровка на предпазител, ако е вътрешен без двете неща.

    edit:
    добавям само информация, че анкетата е анонимна
    Последно редактирано от slaf4u; 06-11-13, 16:08. Причина: уточнение
    42

    Коментар


    • #3
      От: Как ГО носите?

      Никога с патрон в цевта.Единия(ПП-то) във вътрешен кобур на предпазител , а другия(Глока) най-често в чанта за оръжие или във външен пластмасов кобур,удобен за бързо вадене.

      Коментар


      • #4
        От: Как ГО носите?

        Нас "черните джедаи" пак ни няма в анкетата. Това се нарича дискриминация на пистолетно/револверен принцип. Аман вече!
        Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

        Коментар


        • #5
          От: Как ГО носите?

          Първоначално публикуван от paunoff Преглед на мнение
          Аман вече!

          Остави се,аз щях да отговарям На рамо в кьщи…..ма ме досрамя
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • #6
            От: Как ГО носите?

            Първоначално публикуван от paunoff Преглед на мнение
            дискриминация на пистолетно/револверен принцип. Аман вече!
            Това е лесно решим проблем - два броя. И тако и вако.

            Коментар


            • #7
              От: Как ГО носите?

              Първоначално публикуван от paunoff Преглед на мнение
              Нас "черните джедаи" пак ни няма в анкетата. Това се нарича дискриминация на пистолетно/револверен принцип. Аман вече!
              Вие сте ясни. Надали има уважаващ себе си револверчик с оставено празно място в барабана
              42

              Коментар


              • #8
                От: Как ГО носите?

                Много зависи...
                1. Глока - без патрон в патронника.
                2. Зиговете - според настроението- с патрон в патронника и декокер или без.
                3. Преди съм носил и с взведено чукче и ангажиран предпазител.
                Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                No man left's behind !!!!

                Коментар


                • #9
                  От: Как ГО носите?

                  Нормално носене без патрон в патронника и не на предпазител.
                  На операция или при заплаха с патрон в патронника и спуснато чукче.
                  Ако те изненадат и пистолета не ти е в ръката е все тая как си го носил в кобура, с патрон или без патрон, с вдигнато или спуснато чукче.
                  Предпазител никога не ползвам. Пистолета или се носи или се стреля с него. След стрелбата се изпразва и това е.
                  сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                  dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                  Коментар


                  • #10
                    От: Как ГО носите?

                    В последно време все съм с рево-то...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Как ГО носите?

                      Е като си със Глок ....той си е Safe action Но аз бих сложил и още един точка в анкетата а именно ..."според ..зависи" Носил съм и така и "онака". Всичко зависи закъде тръгвам и какво очаквам. Ако е по служба във враждебна среда...ми с патрон ще е. Ако минавам през улица на местните "амуджи" ...пак така. Лично аз мисля, че ако имаш изградени навици няма проблем да си с патрон в патронника.
                      ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Как ГО носите?

                        За какво носене иде реч? За пред кафето, за из гората, или някъде другаде?

                        Коментар


                        • #13
                          От: Как ГО носите?

                          Не искам спорове – просто ви давам информация чисто колегиално.
                          Доколкото успявам да се ориентирам към днешна дата нещата са следните:

                          НАРЕДБА № ІЗ-575 ОТ 2 МАРТ 2011 Г. ЗА УСЛОВИЯТА И РЕДА ЗА ПРОВЕЖДАНЕ НА КУРСОВЕ ЗА БЕЗОПАСНО БОРАВЕНЕ С ОГНЕСТРЕЛНО ОРЪЖИЕ
                          Приложение № 1 към чл. 1, ал. 2, т. 1
                          ПРАВИЛА ЗА БЕЗОПАСНОСТ ПРИ БОРАВЕНЕ С ОГНЕСТРЕЛНО ОРЪЖИЕ



                          40. Пистолет за охрана и самоохрана се носи в кобур по тялото без патрон в цевта.


                          Този текст не противоречи на нито един текст в ЗОБВВПИ, а Наредбата се издава на основание чл. 58, ал. 5 от ЗОБВВПИ

                          Не мога да кажа категорично дали забраната е в сила, така че споделям с вас на какво се натъкнах пък всеки сам да реши.
                          Във всеки случай допълнителна консултация с юрист няма да е излишна.

                          Ето пълните текстове:
                          НАРЕДБА № ІЗ-575
                          ЗОБВВПИ

                          Коментар


                          • #14
                            От: Как ГО носите?

                            Първоначално публикуван от green Преглед на мнение
                            Но аз бих сложил и още един точка в анкетата а именно ..."според ..зависи"
                            Това беше идеята да могат да се избират повече от един отговори пък после, ако гласувалия реши да сподели в кой случай как носи...

                            Първоначално публикуван от sk67 Преглед на мнение
                            Не искам спорове – просто ви давам информация чисто колегиално.
                            Доколкото успявам да се ориентирам към днешна дата нещата са следните:

                            НАРЕДБА № ІЗ-575 ОТ 2 МАРТ 2011 Г. ЗА УСЛОВИЯТА И РЕДА ЗА ПРОВЕЖДАНЕ НА КУРСОВЕ ЗА БЕЗОПАСНО БОРАВЕНЕ С ОГНЕСТРЕЛНО ОРЪЖИЕ
                            Приложение № 1 към чл. 1, ал. 2, т. 1
                            ПРАВИЛА ЗА БЕЗОПАСНОСТ ПРИ БОРАВЕНЕ С ОГНЕСТРЕЛНО ОРЪЖИЕ



                            40. Пистолет за охрана и самоохрана се носи в кобур по тялото без патрон в цевта.


                            Този текст не противоречи на нито един текст в ЗОБВВПИ, а Наредбата се издава на основание чл. 58, ал. 5 от ЗОБВВПИ

                            Не мога да кажа категорично дали забраната е в сила, така че споделям с вас на какво се натъкнах пък всеки сам да реши.
                            Във всеки случай допълнителна консултация с юрист няма да е излишна.

                            Ето пълните текстове:
                            НАРЕДБА № ІЗ-575
                            ЗОБВВПИ
                            Това се обсъждаше и в другиот форум но поне, до колкото следях дискусията, наредбата не може да променя смисъла на закона. Аз лично бих се опирял на чл. 60 ал.2 от закона при евентуална проверка и въпроси. Освен това, както Дилян каза там, наредбата се отнася за това как се провежда курса а не как се носи оръжието.
                            42

                            Коментар


                            • #15
                              От: Как ГО носите?

                              Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
                              Нормално носене без патрон в патронника и не на предпазител.
                              На операция или при заплаха с патрон в патронника и спуснато чукче.
                              Ако те изненадат и пистолета не ти е в ръката е все тая как си го носил в кобура, с патрон или без патрон, с вдигнато или спуснато чукче.
                              Предпазител никога не ползвам. Пистолета или се носи или се стреля с него. След стрелбата се изпразва и това е.
                              Адмирации!
                              Споделям на 101% мнението.
                              Трудно е да си мъж на днешно време! Доста се отказаха.
                              "Никой не бива да се шегува с руския президент. Особено на тема война." Бойко Борисов, 30.11.2018 г.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X