Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Цървена Застава

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Цървена Застава

    Колеги предлагам една дискусия за качествата на сръбския (югославски) пистолет CZ - 99. Става въпрос за модела в кал. 9 мм. (9х19). Ще се радвам да чуя мненията на доказалите се авторитети във форума.


    First generation CZ 99
    Semi-automatic pistol
    See Users
    Yugoslav Wars
    Božidar Blagojević
    1989–1991
    Crvena Zastava (Zastava Arms)
    1991–present
    See Variants
    970 grams in 9×19mm Para
    960 grams in .40 S&W
    Standard: 190mm
    Compact: 182mm
    Standard: 108mm
    Compact: 100mm
    140mm
    188mm (grip diameter)

    Short recoil, locked breech, tilting barrel (DA/SA)
    15 round double-stack box magazine (9mm),
    10 round double-stack box magazine (.40)
    three dot Iron sights
    (Препечатано от Уики-то)
    Трудно е да си мъж на днешно време! Доста се отказаха.
    "Никой не бива да се шегува с руския президент. Особено на тема война." Бойко Борисов, 30.11.2018 г.

  • #2
    От: Цървена Застава

    Много добро оръжие без претензиите. Надежен и всеяден за патроните. Големичек е, тежичек, но много точен, дори и с муницията ППУ. Според мен един от най-добрите армейските пистолети.

    Коментар


    • #3
      От: Цървена Застава

      Мой приятел има такъв и доста съм пострелял с него . За мен лично е много добро оръжие все пак е одрал кожата на бащицата зиг .
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • #4
        От: Цървена Застава

        Много добро оръжие....Класика! Като усещане по време на стрелба се доближава до Зиг.
        ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

        Коментар


        • #5
          От: Цървена Застава

          Очевидно е че е копие на Зиг. Дали е плащан лиценз за него или е правен като Аркуса по отношение на HP?
          42

          Коментар


          • #6
            От: Цървена Застава

            Интересна тема, на мен са ми интересни качествата на сръбските огнестрелни оръжия като цяло.Тук е мястото да попитам има ли вносител на продукцията на ЦЗ у нас?За тези пистолети до сега съм чул едно негативно мнение, споделено ми от една косаджийка.Иначе съм чел хубави неща.
            Всеки трети е шести

            Коментар


            • #7
              От: Цървена Застава

              Преди години пистолети CZ-99 насяха РосБулАрмс, като цената им беше около 960 лв. Сега вече не внасят. Може да има и други в бранша, но не ми е известно. През 2003 г. един приятел продаде CZ в 40 кал., че му се виждаха скъпи патроните. Беше го купил нов от магазин.
              Трудно е да си мъж на днешно време! Доста се отказаха.
              "Никой не бива да се шегува с руския президент. Особено на тема война." Бойко Борисов, 30.11.2018 г.

              Коментар


              • #8
                От: Цървена Застава

                Май има по нещо и от други.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P88_&_CZ99_&_P225.jpg
Прегледи:1
Размер:14.8 КБ
ID:5531831
                Трудно е да си мъж на днешно време! Доста се отказаха.
                "Никой не бива да се шегува с руския президент. Особено на тема война." Бойко Борисов, 30.11.2018 г.

                Коментар


                • #9
                  От: Цървена Застава

                  Всъщност винаги вносителят е бил един друг. В момента няма внос поради факта, че общо взето българския пазар не "хареса" оръжието. Причините за това са доста- както обективни, така и субективни.
                  Като качества - много приятен пистолет - особено за хора с по- големи длани (аз не съм от тях)- доста здрав механически и надежден. Ниво на изработка- малко под това на Зиг и Хеклер, но по- добро отколкото примерно на пистолетите (подчертавам не на револверите) на Смит и Уесън примерно. Основен проблем (пак и отново) - относително нисък ресурс - поне на стрелбището не издържа дълго. Иначе в завода в Крагуевац са ми показвали разни гаври с това оръжие, които меко казано не всички "сапунерки" биха издържали.
                  Като точност - имам отлични впечатления, а така също и от към всеядност на боеприпаси. Малко решението на обединяването на лоста на затворната задръжка с този на декокера не ме радва- но това е чисто субективно като дългогодишен ползвател на Зиг П226.
                  Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                  No man left's behind !!!!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Цървена Застава

                    Стрелял съм с въпросният модел на ВИП-а. Определено не е за мен. За армията може да е ОК, но на мен не ми хареса. МНОГО е далече от баща му зиг, въпреки приликата.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Цървена Застава

                      Държал съм такъв,но не съм стрелял-усещането-същото дърво като Зиг Про,П 226 и т.н., липса на всякаква ергономия,висока осканална линия.......ама то това си е достатъчно.Абе с две думи не долюбвам всичко свързано с Зиг.
                      "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                      Коментар


                      • #12
                        От: Цървена Застава

                        Първоначално публикуван от dido uzunov Преглед на мнение
                        липса на всякаква ергономия,висока осканална линия.....
                        Я дай малко превод моля. Те такава дума не знам.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Цървена Застава

                          Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
                          Я дай малко превод моля. Те такава дума не знам.
                          Има предвид, че осканалната линия е високо над ръката ти която държи дръжката.
                          Мерната линия е още по-високо.
                          В банката имах служебен "Астра-100", пълно копие на Зиг 226.
                          Подкрепям мнението на Дидо. Бях крайно разочарован.
                          Веднъж един приятел беше към 1999 г. извади една такава "Цървена застава" да ме впечатли.
                          Вика "Гледай сръбски Зиг Зауер." Казах му "Изобщо не искам да го гледам, имам същия, но испански. Носи си го, моя си стои в касата." После го смених с ЧЗ-75 с адаптор за 22 ЛР. Носех го в тази конфигурация.
                          сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                          dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                          Коментар


                          • #14
                            От: Цървена Застава

                            Искам да се солидаризирам с Калин / Мед Дог /...Имам преки лични впечатления от пистолетът CZ-99, само че в калибър .40 S&W...Оръжието е на мой приятел...Купувано е от ВИП през 2005г. Пистолетът е пълно разочарование...Макар и пълно копие на Зиг 226 е доказано НЕнадежден....Прави ,,комин"-и....При това много често......
                            Последно когато стрелях с него през 2011г., в ръцете ми направи 8 засечки от една кутия изстреляни на стрелбището парторин / 50 броя ,,Магтек"/...Самият му собственик е недоволен и се оплаква от оръжието....Пистолетът му е засичал многократно.....
                            С две думи не съветвам никого да си го купува..
                            Единственото хубаво нещо в това оръжие / според мен / е покритието му....Оксидацията му е по-държелива от тази на щоков, обикновен ЗИГ Р226 / ,какво имам аз /.....Само това му е хубавото....При мен по ръбовете на здатворния блок е опадала оксидацията, а на Заставата не е мръднала, въпреки, че се носи еждневно, включително и в кожен кобур. При това е носен повече от моя.....
                            Собственикът на оръжието също е недоволен от качествата му и съжалява, че не си е купил Голк 17 или Глок 19...Защото парите дадени по него, за да приведе ,,заставата" в сносно състояние, заедно с немалката цена / по спомен около 900 лева /, надхвърлят тази на нов Глок 17...
                            То не беше полиране на рампата на патронника на цевта, то не беше смяна на възвратни пружини, то не беше чудо...
                            Не случайно ВИП-а вече не го предлагат.
                            Освен това ,,Цървена Застава" 99 е изработен доста грубо, особено сревнен с оригинала Зиг 226....Това си ричи при непълно разглобяване и оглеждане на вътрешността на затворния блок.
                            Последно редактирано от andreiS40; 03-11-13, 21:59.
                            https://www.youtube.com/watch?v=f4KS0m24Lts

                            Коментар


                            • #15
                              От: Цървена Застава

                              Първоначално публикуван от dido uzunov Преглед на мнение
                              Държал съм такъв,но не съм стрелял-усещането-същото дърво като Зиг Про,П 226 и т.н., липса на всякаква ергономия,висока осканална линия.......ама то това си е достатъчно.Абе с две думи не долюбвам всичко свързано с Зиг.
                              Дидо Узунов, да кажеш, че доказан пистолет като Зиг Зауер Р226 е дърво, просто е некоректно към марката и към инжинарната мисъл вложена в самото оръжие...
                              Р226 си е много добре разчетен пистолет. Много добре ляга в дланта, особено, ако си с големи длани...
                              Стига с тая висока осканална линия...
                              как прецени, че на Р226 ми липсва всякаква ергономия????
                              Последната част от постинга ти/тава че не си долюбвал всичко свързано със Зиг /, само издава предубедеността ти към марката...
                              Да кажеш, че ЗИГ Про не е ергономичен, го разбирам, ама за Р226, категорично не си прав....
                              https://www.youtube.com/watch?v=f4KS0m24Lts

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X