Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Предпазител или декокер?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Предпазител или декокер?

    Зачетох се тези дни за CZ-75 D COMPACT (PCR) и CZ-75 COMPACT
    Кое е по-добре – декокер или класически предпазител?

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:CZ75DCOMPACT.JPG
Прегледи:1
Размер:10.9 КБ
ID:6028810Натиснете снимката за да я уголемите

Име:CZ75COMPACT.JPG
Прегледи:1
Размер:10.2 КБ
ID:6028811

  • #2
    От: Предпазител или декокер?

    Ако и на компакта е като на 85В тогава предпочитам декокера! Предпазителя на 85В за нищо не става - може да се заключи само при натегнат ударник, а това на мене не ми харесва!
    "Do not correct a fool, for he will hate you;
    Correct a wise man, for he will appreciate you."

    Коментар


    • #3
      От: Предпазител или декокер?

      В случая, за мен декокер.

      Коментар


      • #4
        От: Предпазител или декокер?

        Декокера на CZ спускал чукчето на нещо като "полувзвод"...може и да греша...

        Коментар


        • #5
          От: Предпазител или декокер?

          Декокер... твърдо.
          Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
          No man left's behind !!!!

          Коментар


          • #6
            От: Предпазител или декокер?

            Декокер.
            Намирам за непрактична възможността, оръжието да се държи на предпазител само в положение на полу- или пълен -взвод. Носил съм го така с патрон в патронника - направи ми впечатление колко прах, мъх и боклуци се събират между чука и иглата. Ако има възможност предпазителя да се вдига при спуснат чук - ок (сещам се за предпазителя на Берета).
            42

            Коментар


            • #7
              От: Предпазител или декокер?

              За декокера с две ръце. Конструктивно е по-добрия вариант и при практическа работа е по-добрия вариант.
              If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

              Коментар


              • #8
                От: Предпазител или декокер?

                Полицай си да речем,гониш някой,стреляш 2 и сваляш с декокера,излизаш зад ъгъла и опааааа,вадиш стискаш и стреля,не му търсиш никакви предпазитеели.
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • #9
                  От: Предпазител или декокер?

                  Въпрос на свикване . Както със сингъл/дабъл екшъна .
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • #10
                    От: Предпазител или декокер?

                    Много зависи за какво ще се ползва оръжието и какви са личните ти предпочитания, изградени на база опита с оръжие.
                    Както е отбелязано по-горе, декокера е по -практичен за служебно оръжие и такова за самоохрана /според мен/.
                    Предпазителя на ЧЗ-то върши добра работа ако ти се налага да го носиш кокед и локед /с патрон в цевта и вдигнат предпазител/, което е допустимо и практично примерно ако тренираш динамична стрелба /тогава декокера повечети пречи отколкото да ти помага/. След декокване чукчето остава на полувзвод и е необходимо по-малко усилие за задействането на УСМ, отколкото ако чука е в крайно предно положение.
                    Трябва да се има в предвид, че УСМ на ЧЗ-то с декокер е сравнително по - тегав от този с предпазителя, а именно - хода на спусъка, като усещане е по-дълъг и по-тежък при УСМ с декокер от този с предпазителя. УСМ с декокер се поддава по-трудно и в по-малки граници на модификация /олекотяване примерно и скъсяване на ресета/ отколкото УСМ с предпазител.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Предпазител или декокер?

                      Въпрос на навици.Лош вариант-служебен с декокер, личен с предпазител, ама свикнах.В състезанията има ограничения на оръжието в дивизиите.
                      П.п. никога не нося оръжието на предпазител.
                      "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X