Обява

Свий
Няма добавени обяви.

20 калибьр пушка за......

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • 20 калибьр пушка за......

    за патици да речем или патки,кой каквото му се падне.

    Та гледах 12 калибьр ма ритат,жената кльощава,аз сьм и в категорията и днес в магазина ми предложиха 20 калибьр.Това рита на 60% по-малко от 12 калибьр и стреля 80% от силата му.ПРЕКРАСНО за деца,за малки майки и кльощави татковци,за охрана и отбрана на кьщичката се е утепало.

    Малко данни дрьпнати от нета.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:shotgun-gauge.gif
Прегледи:1
Размер:20.4 КБ
ID:6026205

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Shot-Gun-Gauge.jpg
Прегледи:1
Размер:78.0 КБ
ID:6026206

    BALLISTIC ENERGY COMPARISON OF DIFFERENT GAUGE SHOTGUN SLUGS
    GAUGE SHELL LENGTH SLUG WEIGHT VELOCITY ENERGY
    10 3-1/2" 1-3/4 oz 1,280 ft/sec 2,786 ft-lbs
    12 2-3/4" 1-1/4 oz 1,520 ft/sec 2,805 ft-lbs
    16 2-3/4" 7/8 oz 1,600 ft/sec 1,989 ft-lbs
    20 2-3/4" 3/4 oz 1,600 ft/sec 1,865 ft-lbs
    28 2-3/4" 5/8 oz 1,450 ft/sec 1,318 ft-lbs
    .410 2-1/2" 1/4 oz 1,775 ft/sec 762 ft-lbs



    Така,питанка - коя марка и модел да намеря с тия скромни мерки?Предпочитам да е с цев около и 19-21 инча,полуавтомат или в краен случай помпа и да сьбира и малките както и 3 инчовите патрони. WebRep


    currentVote


    noRating
    noWeight
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

  • #2
    От: 20 калибьр пушка за......

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:gauges-12-20-28-410.jpg
Прегледи:1
Размер:34.0 КБ
ID:5517578

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Shot_size_chart.gif
Прегледи:1
Размер:80.2 КБ
ID:5517579
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ammo_shot_sizes.gif
Прегледи:1
Размер:23.7 КБ
ID:5517580


    Един добьр тест след 8ма страница за тия дето им се чете езика.


    http://www.gun-tests.com/newspics/Shot-1.pdf
    Последно редактирано от BENZBOSS; 10-09-13, 06:39.
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • #3
      От: 20 калибьр пушка за......

      Опитът ми с 20 калибър се свежда до малко стрелба по панички с една чудесна двуцевка СенЕтиен.
      Наистина отката е доста по-слаб от този на 12 калибър, обаче паничките "падаха" доста по-трудно. Предполагам , че снопа на 20 кал, е по-концентриран и се искаше по-добра точност с пушката.

      Коментар


      • #4
        От: 20 калибьр пушка за......

        Аз миналата година пробвах Сайга с недотам познат тука 410 калибър. С куршум Бренеке на 20 метра правихме много хубави дупки в стоманен 5мм лист. Точността просто учудваща. Що да не погледнеш и този калибър?

        Коментар


        • #5
          От: 20 калибьр пушка за......

          Снопа ще го оправя,ще го глася за 10 метра да речем или по-кьсо,няма да ги гоня по поляната,това лесно,части има всякакви.

          Сибирски,не знам дали се бьзикаш с това 410,но калибьрчето нещо не ми харесва,кекаво ми се вижда.Виж долу какво прави 12 срещу 20 калибьр.

          http://www.theboxotruth.com/docs/bot22.htm









          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:12vs20sabots.jpg
Прегледи:1
Размер:131.4 КБ
ID:5517627





          Виж и едни таблици кое колко мята.


          http://www.randywakeman.com/Slug_Gun...elve_Gauge.htm

          Та както казах ми дава 80% от силата на 12 калибьр и ме рита 60% по-малко.Е сега ако е за патици,аз сьм 100 кила и лежа в нивата 2 часа ДА ма на мен ми трябва е така за тренировки да си пуцам както и са нещо по-сериозно в кьщи,а това до 10 метра почти не отстьпва на 12ти.
          Последно редактирано от BENZBOSS; 10-09-13, 16:15.
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • #6
            От: 20 калибьр пушка за......





            Е какво прави 12ти,80% от това ми вьршат работа.
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • #7
              От: 20 калибьр пушка за......

              Сигурно няма да ми повярваш, но с този кекав 410 калибър хора бият и дивите прасета, и лосове, а и мечки не прощават. Съвсем нормално е че не става за стрелба със сачма, но за хубав куршум много е добър калибър.

              Коментар


              • #8
                От: 20 калибьр пушка за......

                12 16 20 калибър са еднакво ефективни ! Говори се че 16 не е на почит.

                20 калибър праща най далеко .... Бренеке 20 к е по ефективно от такова 12к......
                Нулите са в предимство на 12 ..... 13/00
                11/00 за 20 к.... 3реда по3 в патрон 20х70

                В 12 к битото поле е по голямо .... в 20 е по малко....

                20к има красив откат спрямо 12 !

                Коментар


                • #9
                  От: 20 калибьр пушка за......

                  Сайгата 12 е 3,5-3,6кг, 20-ката е 3.2-3,5кг, .410-ката е 3,1-3,4кг.
                  20-ката тежи практически тежи колкото 12-ката, което не е за него, а .410 калибър не му харесва и практически тежи колкото 20-та.
                  Според за него/нея е пушка към 2700-800 грама, това вече е осезаема разлика спрямо сайгата.Но пък и той иска да е полуавтомат или в краен случай помпа.Сайгата не е за него.
                  Всеки трети е шести

                  Коментар


                  • #10
                    От: 20 калибьр пушка за......

                    Само че един от много варианти на Сайга 410 ето така изглежда





                    Или така



                    Коментар


                    • #11
                      От: 20 калибьр пушка за......

                      На мен ми трябва нещо сравнително леко с което да се работи лесно или да не го носи като пералня ако и се наложи.Теглото на Сайгата е почти еднакво без значение на калибьра,други марки и модели пак не стават,че са мислени за лов на пуйки да речем и цев от 28 инча не ми вьрши работа,няма как да я завьртя в нас.

                      Сьседната тема е за Мосберга - полуавтомат,пикатини,пистолетна дрьжка,5 и нещо в либри,5 фишека в нея с вьзможност за тунинг............ма като я хванах в магазина и .........не мога да и вкарам патрон без да натискам едно копче,а и от четените ревюта и мнението на някои хора чието мнение уважавам НЕ СИ ЗАСЛУЖАВА,но пьк точно нещо такова искам. WebRep


                      currentVote


                      noRating
                      noWeight
                      TOYOTA SEQUOIA ‘11
                      W140 S420 '99

                      Коментар


                      • #12
                        От: 20 калибьр пушка за......

                        Брат,защо ти е тоя компромис 20 кал.Пушка 12кал в екстремна ситуация нито ще я усетиш като по-тежка нито ще усетиш отката,да не ти дава господ такава ситуация.Нали знаеш когато се сбиеш с някой ,от адреналина нито усещаш болка нито усещаш ударите.Но пък виждаш резултата от силата която имаш в ръцете.Аз съм твърдо за 12кал.но ти си знаеш,а пък че жената е 40кг.е само плюс,обясни и че колкото по-силен е отката толкова по-силно е оръжието което държи и може да спре всичко.Ако ти е дълга цевта ,нали имаш ножовка,в края на краищата ще я държиш във вас,няма да се разхождаш с нея.

                        Коментар


                        • #13
                          От: 20 калибьр пушка за......

                          Сьгласен с всичко това,но има и други фактори.Както казват хората е по-добре да му вкарам 4 по-малки от колкото да пропусна 5 по-големи.Адреналина както помага така и пречи,няма да усети колко е тежка в тая ситуация,но пьк по тестове и реални изпьлнения в кофти ситуация си около 50% по-неточен от колкото на стрелбището.Това ако намесвам тестове и данни от ЛА полицаите които са профита и стрелят доста повече от колкото ще стреля жената.

                          За да я накарам вьобще да стреля с това то трябва да е сравнително леко с накачените по него неща - Пикатини,мерник,фенер,погасяващ отката варио приклад,допьлнителни патрони,ремьк............и теглото на 12 калибровата от сега и е малко бафмааму и желязо,а какво остава като приключа аз с приключенията.ТРЯБВА да стреля за да знае да стреля,едно 20-30 патрона на седмица в пьрвите 6 месеца и трябват,а това няма как да го постигна с 12ката,трябва да стреля за да може да уцели нещо поне.Мога да я направя да ги прьска ма това ще е дьлгото орьжие в нас и няма смисьл да го скопявам над десетия метьр.ПРАКТИКА,а за тая практика му трябва нещо удобно за жена което да не я рита като локомотив.

                          До 20 метра това което прави 12 калибьр го прави и 20 с 000,цялото трелбище ни е 50 фита,на 55тия ми опира мишената в стената.С 000 като му вкарам 2 фишека все едно сьм изпразнил 3 пистолета Макаров в задника му,хората мечки бия с това на кьса дистанция.Не ме карай да пускам гадни снимки на полуоткьснати крайници или такива от моргата,като му забиеш 000 и му вкарвам 80% от силата на 12 калибровата.Колко хора вьобще могат да си станат на краката след това ако ще Пернишка печка да е прегьрнал?

                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар


                          • #14
                            От: 20 калибьр пушка за......



                            И едно видео какво и от кьде дупчи,за мен това е повече от достатьчно,от тая дистанция остава без глава или половин крайник.
                            TOYOTA SEQUOIA ‘11
                            W140 S420 '99

                            Коментар


                            • #15
                              От: 20 калибьр пушка за......

                              Босе, аз не бих пренебрегнал външния вид.
                              Това дето Сибирски го показва ще стресне евентуалните нападатели само с вида си на калашник.
                              То там доста години се градеше образа на руснака-получовек и почти завършен канибал...

                              А нападателите обикновено са хора с промити от пропаганда и филми акъли, та като видят калашник ще им е по-страшно от вида на някаква помпа. Тук например е точно обратното-народа се стряска от помпата, с калашника сме свикнали.
                              Току-виж само изваждането на "калашника" ще реши проблема, даже и без стрелба.
                              Ама както си знаеш.

                              Според мен всичките дивотии като нам'къв си приклад и други гевезелъци само развалят оръжието. Просто и ефективно са двете най-търсени неща във всяко едно оръжие. Другите неща за да може да се продаде съответното пушкало по-добре, или по-скъпо.
                              Ама пак-както си знаеш.
                              Има ли желание-има и начин!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X