Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Чл. 58, ал. 1, т. 10 от ЗОБВВПИ - масово отказване на разрешителни за КНО!!!

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Чл. 58, ал. 1, т. 10 от ЗОБВВПИ - масово отказване на разрешителни за КНО!!!

    Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
    Ако сте гледали филмчето за Брайвик, и той е имал "нужда" от оръжие - записал се в клуб по стрелба за да си извади разрешително... Ако му бяха отказали, нямаше да застреля 92 човека...
    Ми знам ли..

    Най-малко 33 души са убити на железопътна гара в Китай при нападение на мъже, въоръжени с ножове, предадоха информационните агенции. Инцидентът е станал в град Кунмин, в югозападната част на Китай.

    Според информация на агенция Синхуа, над 130 души са били ранени. Засега няма информация от какъв е бил мотивът за нападението.
    Тва от преди 2 седмици. Аз имам 2 чекмеджета с ножове вкъщи, вкл. кукри, мачете и две брадви
    Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

    Коментар


    • От: Чл. 58, ал. 1, т. 10 от ЗОБВВПИ - масово отказване на разрешителни за КНО!!!

      Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
      Ми знам ли..
      Знаеш, знаеш... Русият е бил сам, в Китай - прЕко сили са на една трета след работа в екип.

      Коментар


      • От: Чл. 58, ал. 1, т. 10 от ЗОБВВПИ - масово отказване на разрешителни за КНО!!!

        Жената има Ютия,от нейната страна на леглото е.Пробвах да спя с каска ма ми рьби на челото
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • От: Чл. 58, ал. 1, т. 10 от ЗОБВВПИ - масово отказване на разрешителни за КНО!!!

          Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
          Русият е бил сам......
          На изолиран остров пълен с невъоръжени, уплашени тийнеджъри... се си мисля че и с вилица би постигнал приблизително същия "успех". Ако влезеш в първата попаднала ти детска градина, има шанс да го задминеш дори и само със шамари.
          Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

          Коментар


          • От: Чл. 58, ал. 1, т. 10 от ЗОБВВПИ - масово отказване на разрешителни за КНО!!!

            Зона без орьжие,райски остров един вид,като училищния двор в който оставям сина всяка сутрин.
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • От: Чл. 58, ал. 1, т. 10 от ЗОБВВПИ - масово отказване на разрешителни за КНО!!!

              Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
              На изолиран остров пълен с невъоръжени, уплашени тийнеджъри... се си мисля че и с вилица би постигнал приблизително същия "успех".
              Ти отрежи врата на 100 заека или 100 кокошки за няколко часа, пък тогава да си говорим за същия успех.


              И друго се сещам - армия, въоръжена само с ножове или кукри има ли към днешна дата? А с автомобили?

              Коментар


              • От: Чл. 58, ал. 1, т. 10 от ЗОБВВПИ - масово отказване на разрешителни за КНО!!!

                Първоначално публикуван от paunoff Преглед на мнение
                В България има голямо количество КНО раздадено на хора, които по една или друга причина нямат нужда от това -имат противообществени прояви, нямат нужната оръжейна култура и т.н. ...
                Имат или нямат нужда е едно, съвсем друго е дефиниция на противообществена проява и що е то, субективизъм и т.н. . Тия дет затриват люде на работните им места са чисти като утринна роса, ма страдат стотици и хиляди заради техния професионализъм. И никой не им отнема пушкалата, защото просто нищо не им се води при отнемащите. А и за чий ти е оръжие в зенита на благоденствието, нулева толерантност към престъпността и максимално наситена със сили на сигурността обстановка.
                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                Даника
                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                Коментар


                • От: Чл. 58, ал. 1, т. 10 от ЗОБВВПИ - масово отказване на разрешителни за КНО!!!

                  Дано не се изпълни най-лошия сценарий. Заради едно ку-ку рестрикции за всички притежатели на оръжие. Казармения принцип: заради една скатавка цялата рота бегом до хоризонта.
                  На този преди години са му изтекли разрешителните. Имало е ясни сигнали, че не е наред. Заради бездействие на КОС и цялото РПУ като цяло и то с години сега ще променяме закони, срокове и не знам какво още. Виновните да си понесат наказанието и това е. Какво е виновен режима? На полицаите това им е работата. Има риск. Може да звучи грубо, но е така.
                  И мен ме стреляха с ловна пушка преди 25 години, част от съчмите още са ми в краката.
                  сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                  dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                  Коментар


                  • От: Чл. 58, ал. 1, т. 10 от ЗОБВВПИ - масово отказване на разрешителни за КНО!!!

                    Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
                    Ти отрежи врата на 100 заека или 100 кокошки за няколко часа, пък тогава да си говорим за същия успех.
                    Е, добре. Вместо да си седи под пънчето и мирно да ги разстрелва, щеше да му се наложи да потича из гората и да се поизпоти. Резултата би бил значително по-нисък - да кажем 17 вместо 97 убити. Това променя ли значително картинката ?

                    Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
                    И друго се сещам - армия, въоръжена само с ножове или кукри има ли към днешна дата? А с автомобили?
                    Няма. Ама и много цивилни въоръжени с танкове също не познавам
                    Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                    Коментар


                    • От: Чл. 58, ал. 1, т. 10 от ЗОБВВПИ - масово отказване на разрешителни за КНО!!!

                      Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                      ...
                      Няма. Ама и много цивилни въоръжени с танкове също не познавам
                      Чакам го този момент. Искам и подводница - да ходя за риба в океана, ракети земя-земя за свободна продажба - да си кОпам лозето дистанционно.

                      И да - картинката е друга. Един или двама - има значение, 30 или 90 - също.

                      Коментар


                      • От: Чл. 58, ал. 1, т. 10 от ЗОБВВПИ - масово отказване на разрешителни за КНО!!!

                        Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
                        Дано не се изпълни най-лошия сценарий. Заради едно ку-ку рестрикции за всички притежатели на оръжие. Казармения принцип: заради една скатавка цялата рота бегом до хоризонта.
                        На този преди години са му изтекли разрешителните. Имало е ясни сигнали, че не е наред. Заради бездействие на КОС и цялото РПУ като цяло и то с години сега ще променяме закони, срокове и не знам какво още. Виновните да си понесат наказанието и това е. Какво е виновен режима? На полицаите това им е работата. Има риск. Може да звучи грубо, но е така.
                        И мен ме стреляха с ловна пушка преди 25 години, част от съчмите още са ми в краката.
                        Много добре казано.

                        Коментар


                        • От: Чл. 58, ал. 1, т. 10 от ЗОБВВПИ - масово отказване на разрешителни за КНО!!!

                          Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
                          И да - картинката е друга. Един или двама - има значение, 30 или 90 - също.
                          Предвид търсеният ефект - къде точно е границата на търпимост ?
                          Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                          Коментар


                          • От: Чл. 58, ал. 1, т. 10 от ЗОБВВПИ - масово отказване на разрешителни за КНО!!!

                            Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                            Предвид търсеният ефект - къде точно е границата на търпимост ?
                            В ограничаването на последствията. По-натам - пълното премахване като изобщо вероятност. Ако за това трябва да си цепя разпалки със зъби или да си чупя хляба - ще го преживея.

                            Коментар


                            • От: Чл. 58, ал. 1, т. 10 от ЗОБВВПИ - масово отказване на разрешителни за КНО!!!

                              Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
                              Ако за това трябва да си цепя разпалки със зъби или да си чупя хляба - ще го преживея.
                              .... и да караш велосипед, да не го забравяме Следваща стъпка - забрана на кибритите, та овреме овладявай техниките на боу-дрила
                              Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                              Коментар


                              • От: Чл. 58, ал. 1, т. 10 от ЗОБВВПИ - масово отказване на разрешителни за КНО!!!

                                Я колко дълбокомудрена дискусия между оръжелюбци/убийци/ и пацифисти/потенциални жертви на първите може би/. Пак Левски-ЦСКА, добри срещу лоши, овчици срещу вълци. От моя гледна точка варианти два:
                                1. Дава се оръжие на всеки пълнолетен гражданин незаведен в списъка на психодиспансера. Последствия-непредвидими. Или-или. Обсъждано нееднократно тук.

                                2. Прибира се всичкото оръжие извън властовите структури. Последствия-предизвестени. Убийство може да се извърши с всичко различно от огнестрелно оръжие така че убийства ще има с подръчни инструменти. Да приберат всичко от игла до чук ми се струва нереално. Трябва да се забранят и всички МПС-та, доста повече са жертвите от тях в сравнение с огнестрелните. Ако вегетарианци, пацифисти, природозащитници си мислат че като приберат на ловците оръжието ще се увеличи популацията на диви живинки, пак се лъжат. Не е тук мястото за ограмотяването на незнаещите как се ловят диви животни без оръжие. И какво остана? Да се превърнем в овчици, да ни стрижат и доят и понякога, през 4 години да ни оправят нови кочове.

                                Айде стига.
                                Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                                Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                                В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X