Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Колко изстрела е ресурса на карабина?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Колко изстрела е ресурса на карабина?

    Аз незнам, затова питам...

  • #2
    А дявол знае.
    Калашниците по едновремешната технология с фрезована цевна кутия - 15 000. Пушките нямат автоматичен огън, но пък патроните са по-мощни ...
    Някъде тъдява ще да е. Макар че ресурс по какво. По цевта, по цялата конструкция, по ...

    Коментар


    • #3
      Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
      Макар че ресурс по какво. По цевта, по цялата конструкция, по ...
      По точност, образно казано...
      Има една легенда, че първия изстрел е най-точен, след това всеки следващ е все по-лош..
      При бенчрестта свършват на хиляда....

      И всъщност от какво зависи толкова тоя ресурс?!

      Коментар


      • #4
        Е, в морската артилерия пък са изобщо 100 - 300. Че и всички снаряди са номерирани. Изстрелват се по реда на номерата, всеки следващ е по-дебел. С последният се сменя и лайнера. Това за главния калибър
        За големите зенитки - по цевта са примерно 600. После я сменят и пак си работи.
        Изтрива се пустата цев. Куршумът играе протяжка. Мек - мек, ама пък много плътно набит и бърз. Така и всеки изстрел отнася някакъв субмикронен слой. Като станат много ...
        Нали знаеш що капката пробива камъка? Щото е постоянна.

        Коментар


        • #5
          Re: Колко изстрела е ресурса на карабина?

          Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
          По точност, образно казано...
          Има една легенда, че първия изстрел е най-точен, след това всеки следващ е все по-лош..
          При бенчрестта свършват на хиляда....

          И всъщност от какво зависи толкова тоя ресурс?!
          От калибъра,покритието на куршума,налягането,материала на цевта,хромирана или не,условия на експлоатация.....

          Коментар


          • #6
            До: Колко изстрела е ресурса на карабина?

            на ПК-то му дават нова цев на 2000 патрона
            миналата година взех един газов - no name за патакламата по празниците че ми свиди бойният
            150 патрона халосни от които половината с ракети
            резултатът е че се счупи предпазителят от откатът и иглата излезе назад
            сега погледнах пистолетът е марка Lacy - Italy от осман бей - турция
            BMW X6

            Коментар


            • #7
              До: Колко изстрела е ресурса на карабина?

              Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
              Аз незнам, затова питам...
              и аз несъм много сигурен но ще се опитам да обясня

              има една мярка която е валидна за всякаква цев на оръжие , тази мярка исключва подробностите и техническите дани на оръжиено , казва се годност на оръжието , измерва се с време на стрелба
              тоес , изчислява се движението на куршума от тръгване до излизане от цевата , като например , малокалибрена , флоберка , мисля че имаше живот 18 минути , несъм много сигурен но около , мисля че подобни дани ги имат само производителите ,

              някога бях спортис и по стрелба но несъм сигурен дали правилно съм запомнил , затова не го приемаите горе написаното за сериозно , но имаше нещо такова
              sigpicаз съм шефа на боклука и ако не ме слушаш ,,,,,, 0878 33 81 37 по всяко време

              Коментар


              • #8
                До: Колко изстрела е ресурса на карабина?

                Юли, ти ме шашна с тази характеристика! Може ли малко по-подробно да споделиш за какво става въпрос.
                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                Коментар


                • #9
                  До: Колко изстрела е ресурса на карабина?

                  аз имам следния въпрос това значи ли че след 100 патрона балистиката която снемат при закупуването (5 те патрона дето искат да прострелят) за късо нарезно оръжие в МВР вече е друга

                  Коментар


                  • #10
                    До: Колко изстрела е ресурса на карабина?

                    Първоначално публикуван от PatrolGR Преглед на мнение
                    аз имам следния въпрос това значи ли че след 100 патрона балистиката която снемат при закупуването (5 те патрона дето искат да прострелят) за късо нарезно оръжие в МВР вече е друга
                    В една друга тема Фюрера каза, че следите по куршума от цевта се променят след 200
                    изтрела.Аз не съм много сигурен, ама той повече ги разбира тези работи.Не забравяй,
                    че следи остават и по гилзата и има барутен нагар по ръцете.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Колко изстрела е ресурса на карабина?

                      При прецизно изработените нарезни цеви, където няма явни грапавини от обработката, се получава нещо като "разработване", т.е. претърпяват пластични деформации и се заглаждат. Да не говорим, че освен това се помедняват картината става съвсем друга. Все пак, при експертизата се търсят явни маркери и може детайлите да са променени, но да останат характерни следи по обвивката на куршума. Обаче има и други металургични анализи, защото могат да се съпоставят у куршуми, претърпели разкъсване и много големи деформации.

                      Обаче при гилзите работата е много по-сериозна, защото там няма големи сили на триене и отпечатъците на дъното и жлеба на гилзата от челото на затвора, екстрактора, отражателя и иглата, а и върху цилиндричната част от презареждането остават почти неизменими, ако не поиграе малко шкурка или пила.

                      Азотните съединения по ръцете не са много издържливи на миене, обаче по ръкавите са по-упорити.

                      По света, балистичните експертизи са за допълнително доказателство към основната версия, а не за идентифициране на оръжието от някаква картотека, особено като се има предвид, че който се занимава с това, не използва нито екзотични калибри, нито законно оръжие.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Колко изстрела е ресурса на карабина?

                        Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
                        По точност, образно казано...
                        Има една легенда, че първия изстрел е най-точен, след това всеки следващ е все по-лош..
                        При бенчрестта свършват на хиляда....

                        И всъщност от какво зависи толкова тоя ресурс?!
                        Хайде пак поредните тъпотии
                        Eдинственото и достатъчно условие за да повярваш на нечии глупости е ти да си по-тъп от този който ги е казал.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Колко изстрела е ресурса на карабина?

                          Много зависи от материала, от начина на изработка, хромирана ли е цевта и др. Ресурса е различен за късо нарезно , карабина, и гладкоцевно, автоматично ОО. Като правило всеки производител си дава ресурса на цевта, но от наблюдения знам, че е намален поне с 30%.
                          Дискавъри 300 тди ръчка
                          Витара тди автомат
                          XT660R

                          Коментар


                          • #14
                            До: Колко изстрела е ресурса на карабина?

                            15000 +, но много зависи от поддръжката на оръжието и по точно цевта. Руснаците казват че 1 грам прах/кал в цевта отнема 1 грам метал или с др.думи действа като абразив. Един стар оръжейник казваше 'взимаш 1 патрон от кутията-нов и мушкаш куршума отпред в цевта - колкото по-дълбоко влезе толкова по-е износена тя'
                            тва важи и за всяко нарезно леко оръжие. при добра поддръжка на оръжието цевта се износва по-бавно в предния край (изход).
                            поздрави!

                            Коментар


                            • #15
                              До: Колко изстрела е ресурса на карабина?

                              Първоначално публикуван от Юли Преглед на мнение
                              и аз несъм много сигурен но ще се опитам да обясня

                              има една мярка която е валидна за всякаква цев на оръжие , тази мярка исключва подробностите и техническите дани на оръжиено , казва се годност на оръжието , измерва се с време на стрелба
                              тоес , изчислява се движението на куршума от тръгване до излизане от цевата , като например , малокалибрена , флоберка , мисля че имаше живот 18 минути , несъм много сигурен но около , мисля че подобни дани ги имат само производителите ,

                              някога бях спортис и по стрелба но несъм сигурен дали правилно съм запомнил , затова не го приемаите горе написаното за сериозно , но имаше нещо такова
                              По-вероятно е да са 18 секунди.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X