Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Прострелка на нова карабина с оптика - технология и мнения...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Прострелка на нова карабина с оптика - технология и мнения...

    Каквото и да ти разправя приятеля, 300 метра е сериозна дистанция!
    Поне за ловните карабини...

    И си има доста сериозна корекция в оптиката, да не говорим че патрона и цевта трябва да са "женени"..

    За пример ти давам "Мосин" - "Ивайло"...

    На 100 метра, разликата между бойни муниции и ловни е около 80 см.
    А в добрия случай и двете правят група от 40 см...

    Пушка не се дава на оръжейник! Както и кон, а и жена!
    Хващаш си я под мишница, взимаш си лазерно далекомерче, отиваш там където и куките ще ги мързи да те гонят за 50 лв. и пробваш!

    Ще видиш големи изненади!

    Коментар


    • #62
      До: Прострелка на нова карабина с оптика - технология и мнения...

      Откъде ги вземате "СЪРНЕШКИТЕ" белеШки.Искам и аз да перна такава "катеричка" ама да не ме преследват после всички УАЗКИ на горското.Че за 2 албиноса лопатари сък рипкал 6 метра с патрула.
      И като гледам колеги,вие не се готвите за лов,повече на килъри ми замязвате с тия там нарезни-на животното все пак трябва да му се даде и ШАНС.

      Коментар


      • #63
        До: Прострелка на нова карабина с оптика - технология и мнения...

        Първоначално публикуван от tuni Преглед на мнение
        И като гледам колеги,вие не се готвите за лов,повече на килъри ми замязвате с тия там нарезни-на животното все пак трябва да му се даде и ШАНС.
        Затова в карабината се вкарва само един патрон!

        И без това нямаш време да презаредиш, освен ако не си го ранил...

        Коментар


        • #64
          До: Прострелка на нова карабина с оптика - технология и мнения...

          Едно от много важните неща при стрелба с оптика, нещо което добре знаят всички ловци е когато гледаш през оптиката, да няма сянка отникъде, нито ляво, нито дясно и в никакъв случай концентрична около образа...
          Тогава окото е там където е предвидил конструктора и така няма опасност да ти сцепи веждата при отката!

          При лек "полумесец" от сянка встрани, попадението на далечна дистанция е такова, че лисицата не му обръща внимание или го мисли за мишка и скача върху него!

          А за маниаците - при мокър снеговалеж връзвайте презерватив върху цевта - пък нека ви се смеят дъртите! Те пък ходят с пръст в дулото да не им падне сняг от клоните и има няма, като гръмне пушката и дето вика ГАД - "пръста го отнема!"

          Коментар


          • #65
            До: Прострелка на нова карабина с оптика - технология и мнения...

            Колега,аз карабините ги позбавам,както и далекомерите и оптилите,бързомерците и всички подобни.Дори имах няколко много сериозни нарезни оръжия с пълен комплект пособия,вкл. и инфраред визьор,но нито една карабина не ми беше с болтов затвор-все полуавтомати,като дори "Галил"-а ми беше и с 20 патронен магазин.Според мен пшовечето колеги ползват семи-автомати,пък и аз повече ги харесвам.Пробвал съм "Блазер" на времето-просто не е за мен този вид затвор.Имаме много лов в нашия край,но реших и ги махнах всичките-12 кал.Бенели-Арми 90 -от 1989 година-също.Сега съм с една флоберка "Бърно"2 и два "Маверик"-а 12.кал.76мм камера и смятам че е напълно достатъчно.Просто не мога да боравя добре с двуцевка или пушка с 2 спусъка-некадърен съм-объркват ме.

            Коментар


            • #66
              До: Прострелка на нова карабина с оптика - технология и мнения...

              Първоначално публикуван от tuni Преглед на мнение
              Колега,аз карабините ги позбавам,както и далекомерите и оптилите,бързомерците и всички подобни.Дори имах няколко много сериозни нарезни оръжия с пълен комплект пособия,вкл. и инфраред визьор,но нито една карабина не ми беше с болтов затвор-все полуавтомати,като дори "Галил"-а ми беше и с 20 патронен магазин.Според мен пшовечето колеги ползват семи-автомати,пък и аз повече ги харесвам.Пробвал съм "Блазер" на времето-просто не е за мен този вид затвор.Имаме много лов в нашия край,но реших и ги махнах всичките-12 кал.Бенели-Арми 90 -от 1989 година-също.Сега съм с една флоберка "Бърно"2 и два "Маверик"-а 12.кал.76мм камера и смятам че е напълно достатъчно.Просто не мога да боравя добре с двуцевка или пушка с 2 спусъка-некадърен съм-объркват ме.
              Бърно 2 е страшна флоберкаНо е за по дребен дивеч най много до сърна И аз имам същата но рядко е ползвамНай вече ходя с Автомотката МЦ 21-12 Байкал и с Карабината Застава 30-06

              Коментар


              • #67
                До: Прострелка на нова карабина с оптика - технология и мнения...

                Колега,снайперовата карабина на Галил с тежката цев,и двунога е с 20 патронен пълнител,да не искаш да кажеш че си имал такова нещо.Доколкото знам в България само две служби имаха служебни такива?

                Коментар


                • #68
                  До: Прострелка на нова карабина с оптика - технология и мнения...

                  Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
                  Колега,снайперовата карабина на Галил с тежката цев,и двунога е с 20 патронен пълнител,да не искаш да кажеш че си имал такова нещо.Доколкото знам в България само две служби имаха служебни такива?
                  Е то такава карабина с такъв капацитет на магазина 20 патрона направо си е за бойни действия

                  Коментар


                  • #69
                    До: Прострелка на нова карабина с оптика - технология и мнения...

                    Точно така колега,това е един от най-добрите съвременни снайпери в калибър7.62х51 и е на въоръжение в армията и полицията на Израел и редица други страни.Много качествено и самозарядно оръжие.

                    Коментар


                    • #70
                      До: Прострелка на нова карабина с оптика - технология и мнения...

                      Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
                      калибър7.62х51
                      За момент се зачудих кой е този калибър!

                      Коментар


                      • #71
                        До: Прострелка на нова карабина с оптика - технология и мнения...

                        308-

                        Коментар


                        • #72
                          До: Прострелка на нова карабина с оптика - технология и мнения...

                          Разкажи нещо от практиката за снайперчето!

                          Коментар


                          • #73
                            До: Прострелка на нова карабина с оптика - технология и мнения...

                            Първоначално публикуван от tuni Преглед на мнение
                            Откъде ги вземате "СЪРНЕШКИТЕ" белеШки.Искам и аз да перна такава "катеричка" ама да не ме преследват после всички УАЗКИ на горското.Че за 2 албиноса лопатари сък рипкал 6 метра с патрула.
                            И като гледам колеги,вие не се готвите за лов,повече на килъри ми замязвате с тия там нарезни-на животното все пак трябва да му се даде и ШАНС.
                            Градски,лова на сърни е само през октомври-затова стискай зъби още една година

                            Коментар


                            • #74
                              До: Прострелка на нова карабина с оптика - технология и мнения...

                              Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
                              Разкажи нещо от практиката за снайперчето!
                              Нека,колегата Тини напише нещо,той подметна че имал такъв.Аз такова чудо в частно лице не си представям.Опит с него нямам,мога да напиша какво съм чул и прочел за него.

                              Коментар


                              • #75
                                До: Прострелка на нова карабина с оптика - технология и мнения...

                                Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
                                Нека,колегата Тини напише нещо,той подметна че имал такъв.Аз такова чудо в частно лице не си представям.Опит с него нямам,мога да напиша какво съм чул и прочел за него.
                                Питам те, защото патрона прави боя...
                                Че 308 е снайперовия патрон, май няма спор, интересни са ми практическите разлики при различни цеви...

                                При мен на 400 метра, върха на попадението е около 30 см от центъра и то при куп корекции и перфектен синхрон между цев и патрон...

                                Оптиката ми е за нощен лов и въпреки, че е 10 кратна, заради светещата точка и увеличението закривам целта...
                                Да не говорим, че въобще не е пригодена за корекции...

                                Като гледам какви групи правят с 308 на 300 метра.... то си е една дупка!

                                Говоря за служебните...

                                Да не би да имат друга муниция, различна от ловната?
                                Имам впредвид не куршума а качество!
                                Последно редактирано от Volk; 03-11-08, 21:02.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X