Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Прострелка на нова карабина с оптика - технология и мнения...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Прострелка на нова карабина с оптика - технология и мнения...

    Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
    "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
    "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

    Коментар


    • От: Прострелка на нова карабина с оптика - технология и мнения...

      Мощните пружинни въздушни пушки имат двоен откат, един път назад като тръгне буталото и втори път напред като удари буталото в предната стена на цилиндъра. По Тази причина повечето оптики не издържат и се разбиват/разцентроват. При огнестрелните отката е само един и оптиката има дълъг живот.
      На няколко приятели съм им настройвал оптиките на карабините - никакви проблеми не са ми обадили впоследствие.
      Един "Хатсан Гризли" 5,5 мм. на 15 м. ги сееше по целия лист А4 и така и не можах да му свърша работа. Моят "Хайнел 303" 4,5 мм., слабичък с едно "Таско" за 15 лв. от пазара на това разстояние прави група колко монета.
      Така, че вземи си нещо средна ръка и пробвай на карабината. Най-вероятно ще останеш доволен.
      сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
      dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

      Коментар


      • От: Прострелка на нова карабина с оптика - технология и мнения...

        Първоначално публикуван от Rachido4x4 Преглед на мнение
        Правя група от 5 см на 20 м с един проектил...
        Това - как така! Какво имаш предвид?
        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

        Коментар


        • От: Прострелка на нова карабина с оптика - технология и мнения...

          (все пак са 250 в кутийка) .
          Че са от едно бъркало , пък след транспорта - ядец.
          Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

          Коментар


          • От: Прострелка на нова карабина с оптика - технология и мнения...

            Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
            Мощните пружинни въздушни пушки имат двоен откат, един път назад като тръгне буталото и втори път напред като удари буталото в предната стена на цилиндъра. По Тази причина повечето оптики не издържат и се разбиват/разцентроват. При огнестрелните отката е само един и оптиката има дълъг живот.
            На няколко приятели съм им настройвал оптиките на карабините - никакви проблеми не са ми обадили впоследствие.
            Един "Хатсан Гризли" 5,5 мм. на 15 м. ги сееше по целия лист А4 и така и не можах да му свърша работа. Моят "Хайнел 303" 4,5 мм., слабичък с едно "Таско" за 15 лв. от пазара на това разстояние прави група колко монета.
            Така, че вземи си нещо средна ръка и пробвай на карабината. Най-вероятно ще останеш доволен.
            Е това прочети,тук е истината.

            Коя да е оптика средна ръка с нормална карабина ще държи,карабини с кофти / това как искаш си го преведи / импулс на отката трошат и качествени оптики,а яките вьздухарки трошат всичко.

            SWFA за бюджетна оптика ако намериш или някой Вортекс,че им добра гаранцията,също и Сиг Сауер.
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • От: Прострелка на нова карабина с оптика - технология и мнения...

              Има ли не ярко жълтурска оптика предназначена за карабина, която на не издържа отката й?!? Аз е така, за експеримента си купих една китайска и като се изключи, че с леща 50 изкарваше по-неясен и тъмен образ от щатния ми Vortex 24мм, си държеше прострелка и нямаше други забележки... Според мен всички изброени по-нагоре в темата марки оптики ще си държат на 308.
              В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

              Коментар


              • От: Прострелка на нова карабина с оптика - технология и мнения...

                Първоначално публикуван от Rachido4x4 Преглед на мнение
                От 2013 - няма нови мнения...
                Това добре ли е или е проблем с форумния архив ?
                То да не вземеш да пишеш - някой от хората може и да не са живи вече (дано да не е така) .

                Накратко - нова придобивка - карабина 308 .
                Има си мерни прибори .
                Искам и малко оптика .
                Целта на питанката е следната - кое носи на откат .
                Обяснявам съвсем лаишки - прострелвам въздушна пушка - подарък за сина ми .
                Правя група от 5 см на 20 м с един проектил (все пак са 250 в кутийка) .
                Следва транспорт (разнасяне един вид) .
                До крайния получател....
                Нося "нещото" на детето - не може да уцели мишената (а4 на 20м) .
                Мятам се аз . Още по зле .
                Консултирам се с приятели - пушкалото било много мощно (.......) , срутвало оптиката.............
                Не че оптиката е Цаис , не че духалката е хайнел ...
                Ама толкоз път, за един път - никой път !
                Каква оптика от порядъка 1-4 до 5-9 Х (задължително ) 50 (и нагоре) , издържа на отката на 308 ?
                Цифрите над 1500лева - не са ми познати в бюджета.
                Колега, има огромна разлика между откат при въздушна и огнестрелна пушка. Въздушната освен удар назад има и такъв напред, когато се прибира пружината обратно. Като цяло въздухарка ще счупи оптика по-лесно от малокалибрена карабина. Но във всеки оръжеен магазин ще ти предложат оптика спрямо твоето пушкало.

                Коментар


                • От: Прострелка на нова карабина с оптика - технология и мнения...

                  Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                  Има ли не ярко жълтурска оптика предназначена за карабина, която на не издържа отката й?!? Аз е така, за експеримента си купих една китайска и като се изключи, че с леща 50 изкарваше по-неясен и тъмен образ от щатния ми Vortex 24мм, си държеше прострелка и нямаше други забележки... Според мен всички изброени по-нагоре в темата марки оптики ще си държат на 308.
                  Не всички - ФН СКАР 17 има гаден откат за оптиките,много мек за тебе,но троши оптики доста повече от доста други карабини в калибъра та той според мен правилно пита,но пък и между марки и модели разлика колко искаш - смотана оптика от евтините ще държи доста по-малко от вьрховия модел на марката,не е само стькьлцето,някои държат и на 50 калибър ма са едни други пари.
                  TOYOTA SEQUOIA ‘11
                  W140 S420 '99

                  Коментар


                  • От: Прострелка на нова карабина с оптика - технология и мнения...

                    Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                    Не всички - ФН СКАР 17 има гаден откат за оптиките,много мек за тебе,но троши оптики доста повече от доста други карабини в калибъра та той според мен правилно пита,но пък и между марки и модели разлика колко искаш - смотана оптика от евтините ще държи доста по-малко от вьрховия модел на марката,не е само стькьлцето,някои държат и на 50 калибър ма са едни други пари.
                    Не познавам "отвътре" маркови и скъпи оптики, но зя тези които познавам мога да кажа следното: При руските и чешките винтовете за реглаж местят кръстачката, а при другите с винтовете се отклонява вътрешната система от лещи и избраното положение се осигурява от пружинка/и. Естествено е, че втория вариант е много по-податлив на сътресения и размествания, но явно е "по-технологичен".
                    сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                    dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                    Коментар


                    • От: Прострелка на нова карабина с оптика - технология и мнения...

                      Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
                      но явно е "по-технологичен".
                      Не е по-технологичен - осигурява по-прецизно функциониране. Ама в лабораторни условия.
                      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                      Коментар


                      • От: Прострелка на нова карабина с оптика - технология и мнения...

                        Май нещо като това :
                        ОПТИЧЕСКИЙ ПРИЦЕЛ "ПИЛАД PV2-10Х48L"

                        ще е ... цената му е 5пъти под бюджетната.
                        Ще направя опит .
                        Очаквам го до 10на дни.
                        Ще споделя при първа възможност.

                        Коментар


                        • От: Прострелка на нова карабина с оптика - технология и мнения...

                          Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
                          Не познавам "отвътре" маркови и скъпи оптики, но зя тези които познавам мога да кажа следното: При руските и чешките винтовете за реглаж местят кръстачката, а при другите с винтовете се отклонява вътрешната система от лещи и избраното положение се осигурява от пружинка/и. Естествено е, че втория вариант е много по-податлив на сътресения и размествания, но явно е "по-технологичен".
                          За карабина и откат имах в предвид,кекави оптики въобще и не заглеждам,че струват скъпо,чешките са много добри за парите си,Руските не ги знам,по Калашите съм с SWFA и Аймпойнт,държат и на скапания откат на 308 Скара
                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар


                          • От: Прострелка на нова карабина с оптика - технология и мнения...

                            Първоначално публикуван от Rachido4x4 Преглед на мнение
                            ОПТИЧЕСКИЙ ПРИЦЕЛ "ПИЛАД PV2-10Х48L"
                            Хубавото му е че има вградена регулируема подсветка . Че даже и с най читавите оптики е трудно на смрачаване като е малко външната светлина.
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • От: Прострелка на нова карабина с оптика - технология и мнения...

                              Не е "ДАВИД" - бюджета е малък.
                              Ще споделям.

                              Коментар


                              • От: Прострелка на нова карабина с оптика - технология и мнения...

                                Ако можеш вземи си с подсветка голяма благина е. В каталога на завода този модел го дават с регулируема подсветка .http://pilad-vomz.ru/products/product/77/ Цената е около 13 000 рубли което на око е около 350 лева . По принцип оптиките с регулируема кратност са малко по нежни поради наличието на повече движещи се части вътре .
                                Последно редактирано от sek.1; 11-07-18, 05:49.
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X