Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Самозарядна винтовка Токарев (СВТ-40)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Самозарядна винтовка Токарев (СВТ-40)

    Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
    Нова тема - защо СВТ-то не става за лов?
    Тук има една статия по въпроса, а и интересни коментари след нея...
    http://bestoxotnik.ru/karabin-svt-40/

    Коментар


    • От: Самозарядна винтовка Токарев (СВТ-40)

      Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
      ...И за какво да питам Паунов, всеки си има предпочитания...
      Мнението на Паунов си заслужава, най-малкото защото е собственик на такава от шест години. А за предпочитанията/вкуса си прав, знаем и позицията на кучето по въпроса.
      Отделно дето ловът и придобиването на оръжия за него, барабар със съответните им рационални към целта характеристики са едно нещо. А интересът към оръжията и ловния билет като легитимация за притежанието на оръжие и едва ли не формиране на колекция - съвсем друго. За вторият случай СВТ си е възлов момент и никакви обструкции (лично аз) нямам.
      Последно редактирано от davc; 06-03-15, 23:26. Причина: пълен член
      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

      Коментар


      • От: Самозарядна винтовка Токарев (СВТ-40)

        Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
        Мнението на Паунов си заслужава, най-малкото защото е собственик на такава от шест години. А за предпочитанията/вкуса си прав, знаем и позицията на кучето по въпроса.
        Отделно дето лова и придобиването на оръжия за него, барабар със съответните им рационални към целта характеристики са едно нещо. А интересът към оръжията и ловния билет като легитимация за притежанието на оръжие и едва ли не формиране на колекция - съвсем друго. За втория случая СВТ си е възлов момент и никакви обструкции (лично аз) нямам.
        Анджък де. А аз не съм казал, че мнението на Паунов не струва,напротив, обаче на вкус и цвет товариш нет.
        Всеки трети е шести

        Коментар


        • От: Самозарядна винтовка Токарев (СВТ-40)

          Тъй де, ама става реч за мнение/предпочитание по съвсем различни въпроси/теми. Тази със СВТ и лов е ясна до досада. Другата е много по пространна и интересна.
          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

          Коментар


          • От: Самозарядна винтовка Токарев (СВТ-40)

            Някъде по-напред в темата бях писал, че оръжието няма и никога не е имало претенции да бъде ловно. Същото е създадено за война и "лов" на хора, и всичките му изброени недостатъци през войната са се дължали единствено на мърлящината на руските войници и некачествената оръжейна смазка. В настоящите ловни условия в България СВТ-40 е също толкова подходящо колкото е и СВД - лично мнение.

            Да - тежко е! Да - дълго е! За гонач не става определено, но за чакълене на пусия не виждам защо пък не. Моите оръжия също всичките са тежки. Това е умишлен избор, който съм направил, понеже стрелям по-добре с по-тежко оръжие, било то дълго или късо. Моите габарити също не са малки, така че и СВТ-то изглежда добре в ръцете ми.

            Единствената причина да не ходя на лов с него е, че то не е мое, а на брат ми. Такава беше и идеята при закупуването му - вземам го аз и му го прехвърлям, когато му излезе разрешителното за подборен.

            Не съм качвал снимки отдавна затова сега ще кача една направена веднага след като беше монтиран новият поръчков приклад - орех, с по-дебела ложа, по-дълъг приклад съобразен със габаритите на стрелеца и по-висока буза така, че да осигурява по-бързото и еднообразно прикладване. Приклада е правен във Ветово (русенско), стойката за монтажа я е правил колегата krass от фрезован и елоксиран алуминий. Оптиката е Leupold 3-9x40mm, която към момента е заменена с Barska S.W.A.T. 6-24x40 IR , но за това по-нататък.

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG-20141122-WA0000.jpg
Прегледи:1
Размер:113.0 КБ
ID:5646643
            Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

            Коментар


            • От: Самозарядна винтовка Токарев (СВТ-40)

              Красота.
              За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

              Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

              Коментар


              • От: Самозарядна винтовка Токарев (СВТ-40)

                Както е казал Паунов, а и според моделите на оптиките се разбира за какъв лов се ползва и е подходяща. Та лов ли е - ми лов е.
                Паунов, ти с пет изречения затвори темата "защо СВТ не става за лов?" още преди някой да я е пуснал.
                Всеки трети е шести

                Коментар


                • От: Самозарядна винтовка Токарев (СВТ-40)

                  Много добре е станала!
                  Всъщност, от гледна точка стрелбата сама по себеси, на мен също повече ми харесва по-тежко (относително) оръжие, макар и да не съм особено ръстов екземпляр (182см/85кг), но пък и никога не съм разнасял оръжие пеш, километри.
                  Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                  Коментар


                  • От: Самозарядна винтовка Токарев (СВТ-40)

                    Наистина е красавица,заслужава по-добра снимка на друг фон,че това оранжевото и убива цвета на приклада.И поздрави на твойта жена от мойта,аз така сьм ги намазал няколкото,че а ги метна на спалнята а ми заформи побой над вьорьжен

                    Дай друга снимка,колко тежи това,че от тежко до тежко имало разлика.Пусни и как стреля на 200 метра да речем.
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • От: Самозарядна винтовка Токарев (СВТ-40)

                      Оръжието си чака новия монтаж на 30мм, за да се монтира оптиката. След това ще мине полева прострелка при хубаво време и тогава ще видите нови снимки
                      Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

                      Коментар


                      • От: Самозарядна винтовка Токарев (СВТ-40)

                        Хмм а някой ми спомена че ще се продава понеже седи тъжно в касата.
                        и цена има но още бил в дълбок размисъл дали дали да се лиши от тая стара красавица!
                        driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

                        Коментар


                        • От: Самозарядна винтовка Токарев (СВТ-40)

                          Добре , че сте яки да я разхождате по къра...........

                          Коментар


                          • От: Самозарядна винтовка Токарев (СВТ-40)

                            Първоначално публикуван от Гробаря Преглед на мнение
                            Хмм а някой ми спомена че ще се продава понеже седи тъжно в касата.
                            и цена има но още бил в дълбок размисъл дали дали да се лиши от тая стара красавица!
                            Да се пусне тука обява, пък ще я мислиме. Нека да прашясва в нечия чужда каса
                            Всеки трети е шести

                            Коментар


                            • От: Самозарядна винтовка Токарев (СВТ-40)

                              Първоначално публикуван от paunoff Преглед на мнение
                              Някъде по-напред в темата бях писал, че оръжието няма и никога не е имало претенции да бъде ловно. Същото е създадено за война и "лов" на хора, и всичките му изброени недостатъци през войната са се дължали единствено на мърлящината на руските войници и некачествената оръжейна смазка. В настоящите ловни условия в България СВТ-40 е също толкова подходящо колкото е и СВД - лично мнение.

                              Да - тежко е! Да - дълго е! За гонач не става определено, но за чакълене на пусия не виждам защо пък не. Моите оръжия също всичките са тежки. Това е умишлен избор, който съм направил, понеже стрелям по-добре с по-тежко оръжие, било то дълго или късо. Моите габарити също не са малки, така че и СВТ-то изглежда добре в ръцете ми.

                              Единствената причина да не ходя на лов с него е, че то не е мое, а на брат ми. Такава беше и идеята при закупуването му - вземам го аз и му го прехвърлям, когато му излезе разрешителното за подборен.

                              Не съм качвал снимки отдавна затова сега ще кача една направена веднага след като беше монтиран новият поръчков приклад - орех, с по-дебела ложа, по-дълъг приклад съобразен със габаритите на стрелеца и по-висока буза така, че да осигурява по-бързото и еднообразно прикладване. Приклада е правен във Ветово (русенско), стойката за монтажа я е правил колегата krass от фрезован и елоксиран алуминий. Оптиката е Leupold 3-9x40mm, която към момента е заменена с Barska S.W.A.T. 6-24x40 IR , но за това по-нататък.

                              [ATTACH=CONFIG]783792[/ATTACH]
                              цевта май не е хромирана приклада е супер. колко излиза оръжие с такъв приклад + монтаж без оптика и да кажем още 3 пълнителя

                              Коментар


                              • От: Самозарядна винтовка Токарев (СВТ-40)

                                Такива има две за продажба в Шумен но със стандартния приклад и без оптики и глезотии. ...военен вариант стандартен!
                                driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X