Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Самозарядна винтовка Токарев (СВТ-40)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Самозарядна винтовка Токарев (СВТ-40)

    Първоначално публикуван от paunoff Преглед на мнение
    Нямаше ли да бъде по-лесно леко да разхлабиш газовата тръбичка и на ръка да поставиш регулатора в необхдимата позиция, вместо да си играеш да правиш ключ?
    не ми беше идвало на ум..може би е по лесно но всеки път трябва да я разглабям и ако сме на лов или на поле рискувам да загубя нещо..не ми паднаха рацете пак и нали трябва да сме професионалисти..сега почвам да фрезовам стоиката за оптиката..и мисля че това ще е истинското изпитание..

    Коментар


    • #47
      От: Самозарядна винтовка Токарев (СВТ-40)

      Eй срам нямате да си показвате хубавите пушки Днес ходих до лиляната в София та ето малко актуални цени СВТ 880 лева Мосин (късия) 400 лева Мосин (дългия) 500 лева могат да се купуват както с ловно така и с колекционерско разрешително. Картечница MG 42 с трите стойки 4000 лева само за колекционери истекоха ми очите .
      Последно редактирано от sek.1; 31-08-10, 11:37.
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • #48
        От: Самозарядна винтовка Токарев (СВТ-40)

        Веднъж при Вальо да не са най-високите цени. Тази картечница седи там от година и нещо, цената и първоначално беше пет и кусур (хиляди). Там има и доста сносна военна оптика, при това на много приемливи цени, защото оптиката някакси не е обект на интензивно колекционерство (не знам защо).
        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

        Коментар


        • #49
          От: Самозарядна винтовка Токарев (СВТ-40)

          Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
          Веднъж при Вальо да не са най-високите цени. Тази картечница седи там от година и нещо, цената и първоначално беше пет и кусур (хиляди). Там има и доста сносна военна оптика, при това на много приемливи цени, защото оптиката някакси не е обект на интензивно колекционерство (не знам защо).
          То и колекционерите не са много просто това занимание не е като да събираш бирени капачки и изисква много пари . Армейските оптически прибори (изключвам биноклите) не са приложими почти никъде освен за това за което са проектирани. И аз от доста години не нося армейския си бинокъл на лов а ходя с едно Таско защото е с пъти по лек. Иначе ако се чудех къде да си дяна многото пари вече щях да забърсвам смазката на MGто в хола .Има и картечница Калашников а най бях мераклия на един Максим във ВИПа . Сега се чудя как по най безболезнения начин да поднеса на семейния бюджет (най вече на жената) едно СКТ а ми се иска и едно късо мосинче
          Последно редактирано от sek.1; 31-08-10, 14:59.
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • #50
            От: Самозарядна винтовка Токарев (СВТ-40)

            Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
            Eй срам нямате да си показвате хубавите пушки Днес ходих до лиляната в София та ето малко актуални цени СВТ 880 лева Мосин (късия) 400 лева Мосин (дългия) 500 лева могат да се купуват както с ловно така и с колекционерско разрешително. Картечница MG 42 с трите стойки 4000 лева само за колекционери истекоха ми очите .
            Ще ми развалиш семейното спокойствие с тези Мосини Сигурно ще ги има и в Шумен.Като ми се оформи идеята в главата ще проверя.

            Коментар


            • #51
              От: Самозарядна винтовка Токарев (СВТ-40)

              оф късия мосин си е направо мечта..ама пустото му свт ми грабна много очите в тази пушка няма никави луфтове нищо не трака не се клати..някои виждал ли е затвора на мазалата как се клати луфт поне 1 мм а на свт и капака на цевната кутия е фрезован(може би затова не се е наложила в армията)..колкото до цената аз моята я жзех от софия валио биров 880 но бяха на свършване..така че които иска да побърза!!а мога ли да използвам армеиска оптика за лов от оптики нищо не разбирам???

              Коментар


              • #52
                От: Самозарядна винтовка Токарев (СВТ-40)

                Първоначално публикуван от traktorist Преглед на мнение
                Ще ми развалиш семейното спокойствие с тези Мосини Сигурно ще ги има и в Шумен.Като ми се оформи идеята в главата ще проверя.
                Моето вече се развали жената бръмчи и пуши из къщата като ударен месершмит като чуе че съм си харесал още някое оръжие . Поне тая къса мосинка която подържах в ръце беше чисто нова .
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • #53
                  От: Самозарядна винтовка Токарев (СВТ-40)

                  колега паунов ти имаш ли нещо общо с шуменския клуб традиция...да не излезе че се познаваме задочно???

                  Коментар


                  • #54
                    От: Самозарядна винтовка Токарев (СВТ-40)

                    Познавам по-активните членове на Традия в Шумен, но самият не съм член на клуба. Нещо нямам апетити към колекционирането на "осакатено" от КОС оръжие - само законно действащо . Въпреки това мога да направя изключение за една Тачанка, за което изключение вече съм си закупил нова каса
                    Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Самозарядна винтовка Токарев (СВТ-40)

                      колега пожелавам ти 5 прасета да хванеш с това оръжие .пожелавам ти късмет и бъди предпазлив

                      Коментар


                      • #56
                        От: Самозарядна винтовка Токарев (СВТ-40)

                        Първоначално публикуван от paunoff Преглед на мнение
                        Познавам по-активните членове на Традия в Шумен, но самият не съм член на клуба. Нещо нямам апетити към колекционирането на "осакатено" от КОС оръжие - само законно действащо . Въпреки това мога да направя изключение за една Тачанка, за което изключение вече съм си закупил нова каса

                        аз съм от русе но съм член на шуменския клуб традициа та познавам тоз ония от там..колкото до тачанката спомням си че тошко станев имаше две ама то за нея не каса ами "желязна стая" трябваше толкоз голяма била..ама кеф цена няма..!!!

                        Коментар


                        • #57
                          От: Самозарядна винтовка Токарев (СВТ-40)

                          Преди няколко месеца картечница Максим имаше във ВИПа барабар със съндъчета и брезентовата лента.
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • #58
                            От: Самозарядна винтовка Токарев (СВТ-40)

                            Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                            Преди няколко месеца картечница Максим имаше във ВИПа барабар със съндъчета и брезентовата лента.
                            Пак има - ти само кажи, че искаш и плащаш.
                            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                            Коментар


                            • #59
                              От: Самозарядна винтовка Токарев (СВТ-40)

                              Аз съм си намерил читав екземпляр и на подходяща цена, обаче сега ми излезе нещо по-интересно, рядко и с възможност да си стрелям с него по време на лов, така че финансите се насочват на там, а проект "Чапаев" остава леко на заден план. Ако всичко мине по план, скоро ще Ви направя презентация
                              Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Самозарядна винтовка Токарев (СВТ-40)

                                Бяха две ама остана една...............

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X