Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пушка калибър 22

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
    Купете си и револвери 22 LR, с цев 4 inch, съвсем различно усещане е!
    Като твойта пръчка -таурусчето на което му искаш луди пари ли...... е може би , тя инфлацията не прощава...

    Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

    Коментар


    • trapper
      trapper коментира
      Редактиране на коментар
      Не завиждай, nbajani, всичко си има цена! Ако ти е скъпо - купи си Марго.

    • nbajani
      nbajani коментира
      Редактиране на коментар
      Да да ,ще завиждам аз - при положение че си имам 22 cal.
      рево - Made In USA

  • #47
    Първоначално публикуван от Mitko69 Преглед на мнение
    Много писане, много чудо.
    Здравейте, аз съм колегата с който стреля автора. До вчера при всяка стрелба ставах все по-добър и нямах никакви забележки нито към пушката, нито към амунициите. Да ама вчера, след юнашка забава събота вечер бях гола вода. Та проблема обикновено е в оператора.
    Аз пък се чудя , как на такъв елементарен въпрос никой не даде супер тъпия смислен отговор.

    Как се проверява , дали пушката стреля *накриво и в ляво* като загрее....имаше само глупости на търкалета...

    Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

    Коментар


    • trapper
      trapper коментира
      Редактиране на коментар
      Много се чудиш, но малко четеш - виж последния ред от пост +#2
      https://offroad-bulgaria.com/forum/о...75#post6917575

    • brpi
      brpi коментира
      Редактиране на коментар
      И аз след това отговорих точка по точка...
      Сега няма смисъл от заяждане нападки и други неща от този сорт ... аз съм си новобранец в таз сфера и питам.
      И пак да спомена - по време на упражненията НЕ ПИЕМ алкохол.
      Аз аз специално не ми се е случвало да дам на душата повече и да стрелям.
      Ако е тъй аз нямаше да питам.

      Другото - ако на Митака пушката не бие на страни / нагоре и т.н ,значи ли че и моита е наред?

      И друго инфо - никгога няма да търдя че съм спец и от сорта-но поне имам някакво понятие за стрлба- някога като тинджър транирах стрелба ,имаше някаква секция към ОСОи там даже съм ходил на състезания без особени успехи.
      Там бяха въздушни пушки - 4,5мм Руска-ИЖ и чешка СЛАВИА - това по памет.
      Също сеъм се упражнявал и с 22калибър -пушките баха ЗБРОЙОВКА- чешки и предполагам прадядото на днешното CZ.

      Та не за друго го споменавам а за това че поне си имам понятие за какво става дума - нищо друго.
      Естествено че може проблема да е в мен-но както казах и написах - имам чувството че бие в ляво като се нагрее.

      Както и да е все пак от изписаното понаучих нещо - Споменатите от Боса тексаски патрони , да проверя дали е затегнато дулото ... така че всичко е ОК.

  • #48
    Няма как студена цев да бие като топла,вече дали и как ще го хванеш не знам
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • #49
      Само да припомня, че "точността" на стрелбата се определя от група, а не от единични изстрели. За предпочитане в тунел. Чак тогава, могат да се търсят евентуални проблеми в желязото.
      Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

      Коментар


      • #50
        Първоначално публикуван от brpi Преглед на мнение
        Едната ми пушка е Рюгер (Ruger) 10/22 - 22 калибър. Тука му викат също rimfire.

        Аз и колегата стерляме по мишени .


        Не сме го мерили разтоянието ама с гаранция има 100 метра -тука кавват да се стреля на 100 ярда което е почти същото
        На моита пушка и смених приклада и сега аз поне се чувствам по добре- тоз новия е по удобен.

        След тия писание и подробности – въпроса ми е – може ли като позагрее пушката да се изкривява цевта


        – някакво такова чувство имам че почва да праща на ляво с около 3-4-5 см ?
        Много лесно може да се провери , дали е само чувство или реалност промяната на боя при загряла цев. Като начало трябва да се съкрати дистанцията от 100 на 50 метра.
        Приемаме че оптичния прибор и неговия монтаж са ОК.

        Слагат се две отделни мишени една до друга.

        Първо се стрелят , със старателно прицелване разбира се толкова патрони колкото събира пълнителя , на Ругера мисля че са 10. Между изстрелите трябва да има интервали колкото да НЕ загрява цевта. Мери се размера на групата.

        След това , по втората мишена се стреля с темп при който цевта да загрява. Сравняват се резултатите.

        Ако действително го има въпросното отклонение , то аз залагам че поради топлинното разширение се създават напрежения между метала (цев и затворна група) и новия приклад.

        Това разбира се подлежи на корекция , но без да да съм виждал и пипал такъв приклад тип Арка не мога да гадая как.

        да допълня нещо :

        За тази проверка не Е необходимо да се пренастройва оптиката ! Гледа се само групата , а не това дали попаденията са в точката на прицелване.


        Последно редактирано от nbajani; 05-04-23, 09:31.
        Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

        Коментар


        • #51
          Първоначално публикуван от nbajani Преглед на мнение
          Много лесно може да се провери , дали е само чувство или реалност промяната на боя при загряла цев.

          ...
          Я, чакай, че ми стана интересно.
          Значи, опитваме се да констатираме отклонение при загряло "дуло" от 3-5 см. Цитирам "...почва да праща на ляво с около 3-4-5 см".
          За да го направим, трябва:
          1. Да вкараме една група от, примерно, десетина изстрела (на студено) в диаметър на групата не повече от 2 см, щото ако разсейката е по- голяма, няма как да хванем споменатото отклонение.
          2. При вече загряла цев се предполага група от поне три изстрела, със същия диаметър на разсейване, но някъде вляво.
          3. Центровете на двете групи (как се определяше геометричен център на група) отстоят на 3-4-5 см. и това е отклонението, което дава загрялата цев.
          Аз не бих се обзаложил, че това упражнение мога да го изпълня с това оръжие, с тези боеприпаси на открито, без станок, на 100 м. Дори на 50 м. се съмнявам да успея. Нещо повече- бих стиснал с огромно удоволствие и респект ръката на този, който го направи.

          П.П. Лично аз, бих останал изключително доволен от себе си при 10 попадения с диаметър на групата 10-12 см, на 100 м "от пясъчен чувал- легнал".
          Последно редактирано от Тропчо; 05-04-23, 13:55.
          Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

          Коментар


          • td120
            td120 коментира
            Редактиране на коментар
            А аз като прост човек бих сторил тъй :
            1.Закрепяме евтино лазерче на пушкалото(масраф трийсетина $).
            Правим "упражнението" в нормален захват на пушкалото ...и след изстиване - с пушкалото на 180 градуса (мерните прибори този път сочат надолу).Станок би бил от полза...или стойка за почистване на пушкала със стеги по ложата и приклада.
            "Отклонението" на "топлите" групи в двата случая очакваме да бъде в противоположни посоки,нъл тъй.

            2.После се уверяваме ,че всчики болтове по пушкалото са притегнати в границите на определените от Ругер (двойката,държаща цевта към цевната кутия-с еднакъв момент).

            https://www.youtube.com/watch?v=O-YKrdmvIww

            3.Повтаряме "упражнението".
            Ако резултатът е същият,можем да мислим за проблем по металургията или обработката на цевта(ковани са галиба) ...или фрезоването на прилежащите повърности на цевта към кутията..зер качественият контрол на Ругер не е баш...

            А можем да почнем направо с т.2 и да видим дали пък няма да реши "проблема" одма .

          • Тропчо
            Тропчо коментира
            Редактиране на коментар
            td120, ако обърнем пушкалото на 180 градуса (мерните прибори да сочат към мен) мисля, че ще решим още по- трайно проблема.

          • td120
            td120 коментира
            Редактиране на коментар
            :-) Това обаче няма да подобри особено качествения контрол на Ruger .

        • #52
          Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение

          Я, чакай, че ми стана интересно.
          Значи, опитваме се да констатираме отклонение при загряло "дуло" от 3-5 см. Цитирам "...почва да праща на ляво с около 3-4-5 см".
          За да го направим, трябва:
          1. Да вкараме една група от, примерно, десетина изстрела (на студено) в диаметър на групата не повече от 2 см, щото ако разсейката е по- голяма, няма как да хванем споменатото отклонение.
          2. При вече загряла цев се предполага група от поне три изстрела, със същия диаметър на разсейване, но някъде вляво.
          3. Центровете на двете групи (как се определяше геометричен център на група) отстоят на 3-4-5 см. и това е отклонението, което дава загрялата цев.
          Аз не бих се обзаложил, че това упражнение мога да го изпълня с това оръжие, с тези боеприпаси на открито, без станок, на 100 м. Дори на 50 м. се съмнявам да успея. Нещо повече- бих стиснал с огромно удоволствие и респект ръката на този, който го направи.

          П.П. Лично аз, бих останал изключително доволен от себе си при 10 попадения с диаметър на групата 10-12 см, на 100 м "от пясъчен чувал- легнал".
          Това въпрос ли е ,или констатация ?
          Ако е въпрос - отговарям , да това е методиката за извършване на проверка за посочените симптоми.

          Ако е констатация от типа - е те това няма как да е така ,

          в тоя случай автора има опцията да се обърне към някое профи - , гънсмитер.
          Не му знам стрелковите умения и оръжейните познания , тази тема е малко като хвърляне на боб.

          Аз пиша изключително от личен опит и съм се учил от лични контакти с доказани стрелци , също и оръжейни мастори. Не от неща прочетени из Нета.


          Има зададен въпрос "възможно ли е пушката да бие горе в ляво като загрее" ?

          Да възможно е.

          Пък всеки да си проверява причините за това както реши.

          Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

          Коментар


          • #53
            Първоначално публикуван от nbajani Преглед на мнение
            Това въпрос ли е ,или констатация ?
            ...
            Констатация е.
            Това с двете мишени и два темпа на стрелба е ясно. Приемам го, логично и приложимо е.
            Не приемам, че можеш да хванеш (дори да предположиш) отклонение 5 см. с флоберка на 100 м. при посочените условия.
            Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

            Коментар


            • #54
              Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение

              Констатация е.

              Не приемам, че можеш да хванеш (дори да предположиш) отклонение 5 см. с флоберка на 100 м. при посочените условия.
              Аз затова никога не съм имал желание да притежавам и използвам полуавтоматична флоберка. Дори и с прецизна болтова 100 метра са предизвикателна дистанция заради вятъра най вече. Но автора си е решил да стреля на 100.

              Сандартната дистанция за прецизна стрелба с 22 л.р. са 50 метра.

              Да питам и аз нещо - видях в горен пост да пишеш че прецизна стрелба трябва да се прави в тунел. Що за тунел , и къде има 50-100 метрови стрелкови тунели ?

              Аз съм виждал , но много по къси - 30 м. , представлява желязна тръба с диаметър около метър и половина.

              Но предназначението им е друго.

              Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

              Коментар


              • #55
                Първоначално публикуван от nbajani Преглед на мнение
                ...
                ...

                Да питам и аз нещо - видях в горен пост да пишеш че прецизна стрелба трябва да се прави в тунел. Що за тунел , и къде има 50-100 метрови стрелкови тунели ?
                ...
                Имах предвид закрито стрелбище. Повечето са за 25 м, но за тукашните стандарти, явно това е несериозна дистанция. Нищо не пречи отклоненията в стрелбата да се преизчислят, по закона на Ом, хистерезисната крива, по хомеометрията, твърденията на Фибоначи и теоремата за подобни триъгълници, но тогава тия 5 см отклонение на 100 м. само ще разширят дупката на 25 м. Евалла!
                Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                Коментар


                • sek.1
                  sek.1 коментира
                  Редактиране на коментар
                  И на открито обикновено е пак тунел за да се избегне до възможния максимум ефекта на вятъра .

                • nbajani
                  nbajani коментира
                  Редактиране на коментар
                  Сега дефиниции на това що е то тунел ли трябва да се прави ?

                  Тунел е подземно инженерно съоръжение. Това че около някои открити стрелбища има П-образен насип не ги превръща в тунел. И ролята на насипа е с цел безопасност , а не заради вятъра.

              • #56
                Първоначално публикуван от nbajani Преглед на мнение
                ...
                Аз съм виждал , но много по къси - 30 м. , представлява желязна тръба с диаметър около метър и половина.

                Но предназначението им е друго.
                Я, да питам и аз. Какво се прави в тези тунели? Нещо ми намирисва на прав изстрел и пад на траекторията, ама не съм виждал.
                Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                Коментар


                • #57
                  Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение

                  Какво се прави в тези тунели? Нещо ми намирисва на прав изстрел и пад на траекторията, ама не съм виждал.
                  Използват са за огневи тестове на нови оръжия , или такива на които е бил извършван ремонт.

                  Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

                  Коментар


                  • #58
                    здравейте, нов съм във форума. Досега съм стрелял само с въздушни оръжия по мишени. Не съм ловец. Търся да си купя една флоберка 22 калибър да си стрелям по мишени. не съм ловец. Някой предлага ли за продан? Благодаря

                    Коментар


                    • BatGeorgeone
                      BatGeorgeone коментира
                      Редактиране на коментар
                      Преди да може да закупиш легално нарезно оръжие, ще ти трябва курс, изпит, каса за оръжие със сертификат и после разрешително за притежание, закупуване и съхранение на оръжие!

                  • #59
                    Аман от ботове.
                    Иначе и аз се отбелязвам, че бих придобил НЕЗАКОННО.
                    Законните грам не ме не интересуват
                    Враг усраине

                    Коментар


                    • #60
                      Щом, не си ловец, функциониращо(стрелящо) оръжие, може да се придобие и за спортни цели. Но пак с уговорката за курсове, бумащини, разрешително, членуване в спортен клуб, такси и тн. За незаконно оръжие, не си и помисляй. 2024та сме, “и дърветата имат уши отдавна”. И да не те вкарат да лежиш, ако те хванат- забравяш за някаква нормална работа най- малкото.
                      Ако е машина, нека бъде немска!
                      XJR 1200
                      ETZ 150
                      Kawasaki Ninja ZX10R

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X