Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пушка калибър 22

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Пушка калибър 22


    Първо -леко пояснение и молба за благосклоност- с оръжие за първи път се занимавам -ако изключим БА с калашников,ама там всеки знае закакво става дума , та и съответно някои неща ги знам само на англииски и ще си ги пиша в оригинал.
    Едната ми пушка е Рюгер (Ruger) 10/22 - 22 калибър. Тука му викат също rimfire.
    Цевта е 18,5 инча и пушката се води – полуавтоматична.
    Само за инфо – не съм сигурен но мисля че във всички щати е забранено да се продава автоматично оръжие – та тази е – натискаш спусъка – излита 1 куршум и сама си вкарва следващия в цевта.
    Аз и колегата стерляме по мишени .
    Ще се опитам да покажа със снимки -надявам се да се вижда ,ако че са с телефона.


    Не сме го мерили разтоянието ама с гаранция има 100 метра -тука кавват да се стреля на 100 ярда което е почти същото
    На моита пушка и смених приклада и сега аз поне се чувствам по добре- тоз новия е по удобен.
    И на моита и на колегата има оптика -едната е ( поне по книга- 15 пъти ,другата 10) увеличение.
    Без оптика на тва разтояние нищо не се вижда.
    Мишените- колегата скова едно магаре от дърво – на него закачихме 1 алуминиев дебел тиган- диаметър да речем 25см. / след това е една мишена от магазина -около 1,5 см дебела и неиде 18-20 см.
    На наи дясното магаре – аз го сковах от подпирачка за трудно подвижни хора и 1 алуминев прът – на него на панти за ремърке овесих 3 железа- 2 са ролки от оптегачки за коли – неиде 3мм дебелина и 12-15 см макс диаметър- тва в средата е да речем 18.


    След тия писание и подробности – въпроса ми е – може ли като позагрее пушката да се изкривява цевта – някво такова чувство имам че почва да праща на ляво с около 3-4-5 см ?





    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20230326_100607.jpg
Прегледи:560
Размер:481.4 КБ
ID:6917560 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20230326_100611.jpg
Прегледи:562
Размер:483.8 КБ
ID:6917562 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20230326_100631.jpg
Прегледи:566
Размер:888.0 КБ
ID:6917564
    Прикачени файлове

  • #2
    * Пушката кал. 22LR ли е?
    * Поясни какво разбираш "като позагрее пушката" - цевта е гореща-пари при допир?
    * след колко изстрела?
    * куршумите оловни ли са или облечени (metal jacket)?
    * дулото (дупката на цевта) заоблено ли е или е отрязано?
    * При леко опипване с пръст на дулото усеща ли се някакво ръбче?
    * На колегата пушката същото ли прави?

    п.п. Сетих се нещо:
    ** от стойка (прави) ли стреляте или се подпирате някъде?
    ** След колко бири пушката почва да криви?
    Последно редактирано от trapper; 27-03-23, 20:56.
    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

    Коментар


    • #3
      Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
      *
      ** След колко бири пушката почва да криви?
      Добър въпрос

      Тази земя, по която тъпча сега,
      тази земя, която пролетен вятър пробужда,
      тази земя – не е моя земя,
      тази земя, простете, е чужда.

      Коментар


      • #4
        22 е,дължината на цевта е стандартната ако правилно помня,не е рязана

        Ако стреля криво след 3-5 / поне бавно стреляте / то е нормално студена цев да бие различно от топла. Нямам време да нарамя мойто ЧЗ и да си спретнем пукотевица
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • #5
          Стига майтапи. 22 lr криви от прегряване, ха-ха, това да не е картечница Максим!?!
          ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

          Коментар


          • sek.1
            sek.1 коментира
            Редактиране на коментар
            Точно тя не криви щото е с водно охлаждане . По спомени навремето моя Аншуц даваше доста разсейване първите десетина изстрела докато цевта се темперира .

          • BENZBOSS
            BENZBOSS коментира
            Редактиране на коментар
            Не става въпрос да криви,а студена цев да бие различно от топла

        • #6
          Аз стрелям точно със същата карабина от години, обожавам я.

          Моите патрони с по-малко барут заради законите по стрелбищата в Англия но стрелям сватбарската понякога с магазин 25 патрона и точноста не ми е правилно впечатление да се променя.

          С тази може да правиш един трик с койо става напълно автоматична С едната ръка дърпаш приклада срещу себе си и като стреляш от отката тя рита назад, ти дърпаш тя рита и така се получава "автоматична" стрелба с точност като за сватба
          Бъдете живи и здрави!

          Коментар


          • #7
            Интересно - биатлонистите стрелят със същия калибър и то винаги със студени цеви, а вкарват от 50м без оптика 5 куршума в кръгче 45мм от легнал
            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
            Из "Златния телец"

            Коментар


            • BENZBOSS
              BENZBOSS коментира
              Редактиране на коментар
              Те СТРЕЛЯТ,аз примерно срещу биатлонист не се наемам да се състезавам еле след тичане 200 метр и стрелба от право положение.
              Те ползват и Аншуц примерно,а не Рюгер за 250 кинта,едни други Елей патрони който не се продават на кофа за Х парици………бе има разлика

            • Маркони
              Маркони коментира
              Редактиране на коментар
              Е, определено стрелят С оптически прицел...

            • sek.1
              sek.1 коментира
              Редактиране на коментар
              Навремето при подготовката за състезания и на самите състезание стреляхме със специална серия патрони на Динамит Нобел
              Последно редактирано от sek.1; 01-04-23, 15:29.

          • #8
            Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
            * Пушката кал. 22LR ли е?
            * Поясни какво разбираш "като позагрее пушката" - цевта е гореща-пари при допир?
            * след колко изстрела?
            * куршумите оловни ли са или облечени (metal jacket)?
            * дулото (дупката на цевта) заоблено ли е или е отрязано?
            * При леко опипване с пръст на дулото усеща ли се някакво ръбче?
            * На колегата пушката същото ли прави?

            п.п. Сетих се нещо:
            ** от стойка (прави) ли стреляте или се подпирате някъде?
            ** След колко бири пушката почва да криви?


            1- ето това е пушката и да 22 LR e - https://www.sportsmans.com/shooting-...85in/p/1221969
            купена е чисто нова от магазина- не тоя дето съм дал ,друг ама това е.

            2- ами става гореща ,държи се с ръка ама да речем е 50 -60 градуса - издържам да я държа с ръка но след полвин минута не мога повече. аз ползвам 25 патрона магазин -оригинален от Рюгер.

            3 -ами поне 100... горе долу стреляме по 200-300 патрона на 1 стрелба- след това ми писва ,то и затова си я избрах щото тука 325 партона Federal Champion Training 22 Long Rifle 40gr RN Rimfire Ammo - 325 Rounds

            Federal Champion Training 22 Long Rifle 40gr RN Rimfire Ammo - 325 Rounds

            https://www.sportsmans.com/shooting-...unds/p/1319756

            Таз кутийка струва 23 американски кинта бруто в нармага( Walmart)

            4- оловни са

            5- това ще видя като се прибера - на работа съм и не знам

            6-същото като 4

            7- не съм го питал - BTW - колегата е МИТКО69 от тука във оффроад форума , тука има пътеписи за пътуванията му с мотор .

            8- е малко не се вижда ама на една от нимките се вижда катуна дето разперваме- седнали стреляме- даже аз си сковах подпиралка от един статив за фотоапарат и подпирам пушката отпред дето е реила.

            9- може и да ви се вижда невероятно ама не пием бира и какъвто и да е алкохол преди и по време на стрлбата.

            По груби наблюдения каквото уцелва колегата ,това уцелвам и аз.


            @ КОКО - не знам колко е разтоянието при биатлонистите дето стрелят ама със сигурност нито пушките им са за по 300 кинта , нито боеприпасите са от нармага.

            Намерих едни други на разпродажба , ще ги пробвам другия път
            With the Blazer® 22 Long Rifle Rimfire Ammo Value Pack, you can plink all-day long, hunt small game the next day, and not even come close to running out of ammo.
            All 525 of these high-velocity rounds are accurate, reliable, clean burning, and they cycle especially well through semi-automatic rifles. This value-priced Blazer .22 ammo features a 38-grain round nose bullet with a muzzle velocity of 1,235 fps.
            Последно редактирано от brpi; 29-03-23, 19:49.

            Коментар


            • #9
              Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
              22 е,дължината на цевта е стандартната ако правилно помня,не е рязана

              Ако стреля криво след 3-5 / поне бавно стреляте / то е нормално студена цев да бие различно от топла. Нямам време да нарамя мойто ЧЗ и да си спретнем пукотевица
              Пак си захванал яко да бачкаш..... нали се уж уговаряхме да си спретнем някаква среща неиде по средата на пътя между мене и тебе....и да погърмим

              Коментар


              • BENZBOSS
                BENZBOSS коментира
                Редактиране на коментар
                Трябва се бачка,пАре нЕма,лесно ти е на тебе,милионер в марки,а моите деца гладни рИвът


                Юни месец след като сменя гумите на мотора / и най-вече се прибера в нас де / ще измисля как да закрепя куфар с пушки на текерлека и идвам да пуцаме.Кажи на Митко,че един пич който току що свърши едно каране по Патагония си заформя каране в Аляска,ще си закара мотора с яхтичка до Жуно и там ще беснее та с брата сме се наточили да го посетим, има/няма 15-20 дни каране и сме там / това с бирите по западния бряг /.

                CCI търси патрони,тия от евтинките са най-добри

            • #10
              До колкото знам, цевта на тая пушка се сваля/демонтира.
              1. Провери дали монтажът не се разхлабва след няколко изстрела;
              2. Виж същото и за оптическия прицел.
              И двете проверки са трудни на ръка, но не са невъзможни.
              ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

              Коментар


              • #11
                Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                Интересно - биатлонистите стрелят със същия калибър и то винаги със студени цеви, а вкарват от 50м без оптика 5 куршума в кръгче 45мм от легнал
                Навремето моя Аншуц в най базовия вариант струваше 12 000 долара . Не ми се мисли колко струва пушката на един биатлонист от ранга на Екатерина Дафовска . Това са оръжия правени индивидуално за конкретните условия и конкретния човек та е нормално да работят без проблеми в много по голям температурен диапазон от евтината ширпотреба .
                Последно редактирано от sek.1; 30-03-23, 06:56.
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • Маркони
                  Маркони коментира
                  Редактиране на коментар
                  Благой Тодев (мисля че беше) е наш национал по биатлон.Преди година някъде се оплака във Фейсбук, че му се бил счупил приклада.Нов приклад, правен за него беше с цена 2000 евро.В интерес на истината за два дни необходимата сума беше събрана с дарения от любителите на биатлона, че даже момчето писа да не правят повече преводи - парите стигали.Цялата карабина нямам идея колко струва.

                • sek.1
                  sek.1 коментира
                  Редактиране на коментар
                  Навремето държавата седеше зад спорта като цяло а стрелбата понеже се водеше военно - приложна дисциплина се финансираше много сериозно и по линия на армията чрез ОСО . Аз бях състезател на ОСО . От ОСО са тръгнали всички наши имена в спортната стрелба от по старото поколение като Таньо Киряков и сестра му Светла ; Весела Лечева ; Нонка Матова и много други . Сега без сериозни спонсори си за никъде в стрелковите спортове .

              • #12
                През 1982 г. купих ТОЗ-17-01, 22 LR. С нея са изстреляни хиляди патрони. Никога не е променяла точността си. В едно ДЛС, от 100 м, с 5 изстрела прав, от ръка, счупих 5 чашки за ракия, преди директорът ужасен да прибере последната от сервиза, който бил подарък от "голям ловец с големи мустаци"...
                "Ама що не каза, бе колега?"
                ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                Коментар


                • #13
                  Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                  Интересно - биатлонистите стрелят със същия калибър и то винаги със студени цеви, а вкарват от 50м без оптика 5 куршума в кръгче 45мм от легнал
                  И в нашия клуб има едни пушки в същия калибър ама са с размерите/теглото на тежка картечница и са еднозарядни освен, че са на сигурно над 30-40 години и има хора които на 25 метра вкарват десет от десет в черното, аз нямам нерви за таквиз неща за тва си взех бананов пълнител с 25 патрона и пуцай куме

                  Тва е за кеф, надали колегата от САЩ ще става снайперист
                  Бъдете живи и здрави!

                  Коментар


                  • #14
                    А колкото за биатлона аз не го разбирам... да ти дадат оръжие и муниции и да не се класирам първи няма как да стане!

                    Коментар


                    • #15
                      Първоначално публикуван от valyon Преглед на мнение
                      А колкото за биатлона аз не го разбирам... да ти дадат оръжие и муниции и да не се класирам първи няма как да стане!
                      По тази причина ти дават най-много 20 патрона а участниците са почти винаги над 100
                      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                      Из "Златния телец"

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X