Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Суперкалашник

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Суперкалашник

    Снощи по бТВ, ако не се лъжа, в "Нека говорят" един наш изобретател говори за своя нов автомат.

    Конструкцията е на основата на Калашника (газов механизъм на възврата) и много части са същите. Съща е и убийствената сигурност на оръжието.

    Но: при същите габарити е удължена цевта от 410 на 500 милиметра. Повишена точност, далекобойност. Главното - руснаците НЯМАТ претенции към този автомат и го признават за оригинален.

    Себестойност - 120 долара. Възможна продажна цена - 400 долара.

    Набутвам се в чужда зона (аз съм гаубичар) но ме впечатли разказът на конструктора-изобретател.(Съжалявам, не запомних името му)

  • #2
    До: Суперкалашник

    Първоначално публикуван от Симеон Преглед на мнение
    Снощи по бТВ, ако не се лъжа, в "Нека говорят" един наш изобретател говори за своя нов автомат.

    Конструкцията е на основата на Калашника (газов механизъм на възврата) и много части са същите. Съща е и убийствената сигурност на оръжието.

    Но: при същите габарити е удължена цевта от 410 на 500 милиметра. Повишена точност, далекобойност. Главното - руснаците НЯМАТ претенции към този автомат и го признават за оригинален.

    Себестойност - 120 долара. Възможна продажна цена - 400 долара.

    Набутвам се в чужда зона (аз съм гаубичар) но ме впечатли разказът на конструктора-изобретател.(Съжалявам, не запомних името му)
    Бакалов - ЩКБ в система "Бул-пап".http://orajie.start.bg/article.php?aid=3934

    Коментар


    • #3
      До: Суперкалашник

      Първоначално публикуван от v12345s Преглед на мнение
      Бакалов - ЩКБ в система "Бул-пап".http://orajie.start.bg/article.php?aid=3934
      Айде стига! Преди 25 години колегите тая бул-пап схема на калашника я правеха за дипломна работа! Има си предимства, ама и недостатъци! То тоя калашник колко извращения е видял от студенти и аспиранти не е истина!
      יעבור
      «И това ще мине»

      Коментар


      • #4
        До: Суперкалашник

        OC 14 - Гроза





        В случая важното е, че ще бъде евтино и руснаците нямат претенции.

        Коментар


        • #5
          До: Суперкалашник

          Старо.Периодически се появява г-н Бакалов.Но пък "Супер Калашников" май идва в повече.Иначе системата Булпап си работи при доста оръжия и май предимствата са и повече от недостатъците.
          Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
          Селска фурна аспух нема. Пак същият.
          В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

          Коментар


          • #6
            До: Суперкалашник

            Първоначално публикуван от Lazar Преглед на мнение
            и руснаците нямат претенции.
            Дай боже!
            יעבור
            «И това ще мине»

            Коментар


            • #7
              До: Суперкалашник

              Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
              Дай боже!
              Ама и нищо ново.
              Румен Николов

              0888 358 572

              Коментар


              • #8
                До: Суперкалашник

                Вече петнайсетина години никой няма не само претенции, ами изобщо никакъв интерес, към никакви булпапи. Нито даром.
                На пръв поглед идеята е примамлива. Който е пипал такова, след десет минути даже знае защо. А който в бойните специалности - и защо не става за нищо

                Коментар


                • #9
                  До: Суперкалашник

                  Ако това го разработат като ловна карабина на базата на 7,62Х51 ще избият рибата. Къса и удобна за носене карабина в много приемлив калибър за нашите животни. Е вЕрно, ще има някои да вият, че не прави, незнам ква си групираност, на колко си метра, но за мен ще е едно прекрасно оръжие за нашите ловни ширини.
                  sigpic

                  Коментар


                  • #10
                    До: Суперкалашник

                    Не разбира се.
                    През разни години, такива неща се мислеха само като скъсяване на армейската пушка. Триста причини това да е желателно. Започнаха да ги правят, с всички възможни схеми на автоматиката, и даже несамозарядни. Никое, никъде по света, не мина войсковите изпитания. Нито във високопрофесионалните спецназове. Макар че вече ги мислеха като спецсредства. Въпреки че в края на 90-те се научиха да ги правят с екстракция на гилзите на къде да е, разработиха десетки хватки за използването им, донесоха вода от девет кладенеца. Ама в сито.
                    Виж, има гега, а има бастун. И двете са на десетки хиляди години, и просто тояги. Обаче едното е професионален инструмент, а другото - помощ за инвалиди.
                    Е, това е бастун.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Суперкалашник

                      За каква ловна карабина говориш? Тая измишльотина нито можеш да я носиш удобно, нито можеш да прикладваш за да дадеш един свестен изстрел. Това е нещо е замислено вероятно като десантно оръжие и то, несполучливо... Чак и подцевен гранатомет му закичили ......
                      П.П. Отдавна има Калашников с по-дълга цев и с двунога, с пълнител с 40 патрона. Мисля, че е унгарско производсво и е доста разпространен по арабско.
                      Последно редактирано от kuzdov; 01-08-09, 23:47.
                      "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                      Неизвестен мъдрец

                      Коментар


                      • #12
                        До: Суперкалашник

                        А всъщност какви са недостатъците на булпап-а като схема? Аз на пръв поглед виждам къса и висока мерна линия, което се отразява на точността( което за автоматично оръжие може би не е толкова важно, освен затруднената стрелба от амбразури на бронирани машини). От легнал смяната на пълнителя май не е много удобна.... Друго?
                        Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Суперкалашник

                          То и сега в Арсенал се произвежда ловен ваиант на калашника с удължена цев SLR вариант лукс при него цевта е 50 сантиметра спрямо 41.5 сантиметра при нормалния калашник. Колкото до руснаците те имат претенций към целия свят копия на калашника се произвеждат в Израел ЮАР Китай и още поне в половината свят.
                          Последно редактирано от sek.1; 05-08-09, 14:55.
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • #14
                            До: Суперкалашник

                            Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
                            А всъщност какви са недостатъците на булпап-а като схема? Аз на пръв поглед виждам къса и висока мерна линия, което се отразява на точността( което за автоматично оръжие може би не е толкова важно, освен затруднената стрелба от амбразури на бронирани машини). От легнал смяната на пълнителя май не е много удобна.... Друго?
                            За точността не съм съгласен. Като цяло единственото значимо предимство на системата булпап е именно по-добрата групираност на попаденията. Другото е по-малките габарити на оръжието, което го прави подходящо за водене на бой в градски условия и ограничени пространства.
                            Всичко останало си е недостатък. Освен изброеното, трудно обслужване на оръжието, проблеми при повишени условия на замърсяване предвид по-усложнения механизъм, необходимост от задължително прикладване за водене на огън предвид формата на оръжието (центъра на тежестта се измества назад), при стрелба изгорелите газове ти влизат направо в очите и носа, левичарите просто да забравят за ползването на тази схема и т.н.

                            Като се замисля май само "обратните" англичани имат такова оръжие на въоръжение L-85 и някой страни от третия свят, бивши колонии на короната.

                            П.С. Сетих се и за френския FAMAS, които е на въоръжение в Легиона, но и французите са известни с техните извращения.
                            Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Суперкалашник

                              Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
                              А всъщност какви са недостатъците на булпап-а като схема? Аз на пръв поглед виждам къса и висока мерна линия, което се отразява на точността( което за автоматично оръжие може би не е толкова важно, освен затруднената стрелба от амбразури на бронирани машини). От легнал смяната на пълнителя май не е много удобна.... Друго?
                              Ами например неудобството да се стреля от лявото рамо - гилзите ще ти хвърчат в лицето. Решаемо е, но са допълнителни разходи и неудобство при експлоатацията!
                              יעבור
                              «И това ще мине»

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X