Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Калашников и М16?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    Зарежи ти командосите (каквото и да значи тази дума). За мен еталон е швейцарската армия, която е малко над 5000 души ;-) Пък като имам предвид от колко време, не е воювала - съвсем. Дет се вика - si vis pacem, para bellum. Това е армия, която е надскочила автомата. За почти всички останали е ясно какво се препоръчва горещо. Пък за някои даже и това е много. Автоматът е баланс на желания и възможности.

    А между другото да сте видяли някой да си блъска кривия пълнител на АКто в каската, както задължително се прави с този на М16?

    Коментар


    • #62
      За мене пък швейцарската армия е пълна загадка. Вероятно има някви мистични дисциплиниращи функции в стил гражданска задружност. Там всички свършват гимназията с матури по трите официални езика, и не че не могат да се понасят, ами ... Конфедерацията съществува само заради твърде големите интереси от цял свят към някъв издишащ параграф в закона им за банковото дело, и потребността от нормално работещи резидентури в случай на голямо не дай боже... Армия, армия ... Няколко дни годишно санаториум ... При техния стил на живот сигурно е разтърсващо преживяване. А какво може, без друго никой никога няма да види. Те просто ще се разотидат. Като мюсулманска армия.

      Коментар


      • #63
        Говорим за системи леко стрелково оръжие, така че дай да не си изсмукваме от пръстити кой н какъв обществен строй живее. За тяхната тактическа подготовка, АКто е по-малко пригоден и с по-ниски възможности. Затова сами си конструират пушките и сами си ги правят, както ще им паснат най-добре. А какво могат и какво не могат в реална война са спекулации. Това, което правят и показват в подготовката си е достатъчно.

        Това за ислямската армия не го разбах. Виж, ако кажеш френска, ще е ясно.

        Коментар


        • #64
          ))
          А източните и особено днешните ислямски като видят кво става просто се разотиват. Ако няма къде, се обявяват за част от победителя. Примери - да кажем Ирак за първото и Афганистан за второто. Това е така при тях от векове.
          Хм. Честно казано, никога не съм разглеждал картата на Швейцария в такъв аспект. Но не мисля че има много за гледане. През Първата световна война по ония места и на такъв терен все още са се опитвали да воюват. Хубаво, ама артилерията вече била измислена ...
          Тогава там са загинали около милион войници от двете страни. От изкуствените лавини които стоварвали един друг на главите си. После никой не се е и интересувал от алпийските местности в оперативен смисъл.
          То, и от армията им не съм се интересувал. Ако се съди по мобилизационната им схема, по-скоро става дума за групи за териториална отбрана. Нещо като масова партизанска война от първия ден. Югославската концепция също беше такава. Стратегическите действия на армията с общ замисъл и ръководство имат по-скоро демонстрационен характер и освен политическите цели, от реалните - да осигурят време за развръщане на партизанските формирования.
          А, в такъв смисъл си прав естествено. Въпрос остава само ремонтопригодността и снабдяването на такова сложно оръжие и снаряжение, но това е общ въпрос за партизанските войни, и е съвсем друг.

          Коментар


          • #65
            Модификация автомата Калашникова:

            По сравнению с предыдущей моделью немного уменьшен калибр, сокращен магазин, ствол встроен в корпус, добавлена подсветка курка и функция bluetooth.
            Несколько смущают отсутствие FM-радио и MP3-плеера, а также зависания при переключении из автоматического в одиночный режим.
            Встроенная 1,3 мегапиксельная камера с 5-ти кратным зумом позволит насладиться искривленными лицами врагов, насаженных на обновленный активный штык с 3-мя режимами вибрации.
            Устройство имеет стильный противоударный корпус и откидной приклад, а также громкий пиротехнический сигнал с подсветкой зеленой ракетой.
            Количество игр: неограничено.
            В целом, модель получилась очень сбалансированной по цене/качеству, что несомненно сделает ее популярной среди пользователей стандарта 5,45.
            Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

            Коментар


            • #66
              Гыыыыыыыыыыыыыыыыыы!
              Пеши ещо!))))))))))

              Коментар


              • #67
                Re: Филм.

                Първоначално публикуван от quadra
                Преди време се снимах в един нискобюджетен американски филм заедно с Вранглера ми. Там ми се отдаде възможността да пострелям с М-16, вярно с халосни. Иначе с 7.62 и 5.45 Калашник доста съм си играл. Най-неочаквано се оказа ме М-16 е доста по-удобен за носене и държане. Може по болшинството си параметри да отстъпва на Калашника, но не можеш да им отречеш на американците че обичат да се глезят... Преди да го бях хванал все си мислех че Калашника си е направин точно както трябва и че това е най-удобното за държане нещо... Да ама не - М-16 ката буквално лепне и в ръката и на приклада и въобще имам чуството че е излята по мен. После Калашника ми се струваше като гега...
                Това е, не искам да кажа че М-16 е супер, а Калашника боклук, нищо такова, напротив, ако от това ми зависеше живота с двете ръце че и с двта крака гласувам за Калашник, но ако трябва да пострелям ей-така за удоволствие избора е М-16.
                в кои филм?искам да го гледам

                Коментар


                • #68
                  И това е по темата!
                  http://pehota.start.bg/?article=2211

                  Коментар


                  • #69
                    Re: Филм.

                    Първоначално публикуван от георги велев(g1994pk)
                    Първоначално публикуван от quadra
                    Преди време се снимах в един нискобюджетен американски филм заедно с Вранглера ми. Там ми се отдаде възможността да пострелям с М-16, вярно с халосни. Иначе с 7.62 и 5.45 Калашник доста съм си играл. Най-неочаквано се оказа ме М-16 е доста по-удобен за носене и държане. Може по болшинството си параметри да отстъпва на Калашника, но не можеш да им отречеш на американците че обичат да се глезят... Преди да го бях хванал все си мислех че Калашника си е направин точно както трябва и че това е най-удобното за държане нещо... Да ама не - М-16 ката буквално лепне и в ръката и на приклада и въобще имам чуството че е излята по мен. После Калашника ми се струваше като гега...
                    Това е, не искам да кажа че М-16 е супер, а Калашника боклук, нищо такова, напротив, ако от това ми зависеше живота с двете ръце че и с двта крака гласувам за Калашник, но ако трябва да пострелям ей-така за удоволствие избора е М-16.
                    в кои филм?искам да го гледам
                    Ако си мислиш че аз съм го гледал после дълбоко се лъжеш... Някаква фантастична глупост. В някаква лаборатория в Запдна Европа отглеждат скорпион-мутант с големината на камион. И янките решават че трябва да го изследват. Качват го на камион и в конвой (егати тъпотията) го возят до някакво пристанище в Италия да го натоварят на кораб. Да ама минават през България, а тук е мнооого яка Руската Мафия. И те като виждат конвоя решават че вози някакво ценно оръжие и тук в действие влизаме ние - руснаците. Избиваме до крак х`американските рейнджъри и открадваме камиона. После го прекарваме в един таен склад и го отваряме - скорпиона излиза и изяжда всички. И после идва Алфа-тим и почват да ловят гадината. Ей такав глупост.
                    Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                    Коментар


                    • #70
                      аз пък си помислих че скорпиона тръгнал да бяга с 80 мили в час, ама ти си го настигнал с вранГела и си го прегазил безжалостно и после президента на щатите ти дал нови гуми Booger Swamper и медал за награда
                      no signature no problems

                      Коментар


                      • #71
                        Уви не... Ама ми беше интересно да видя все пак как изглежда цялата работа на екрана ама така и не видях...
                        Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                        Коментар


                        • #72
                          http://www.arms.hit.bg/broi5/m16.htm

                          Коментар


                          • #73
                            Re: Калашников и М16?

                            куадра аз гледах филма.казва се "експеримент скорпион"видях и вранглера но само не успях да разбера кой си ти.филма е смесица от 3 различни езика-англииски,български и руски.надявам се да го намериш и да го гледаш.филма е малко тъп но оставям вие да прецените.не е оръжие а уран и не е само един а са 3 генетично модифицирани скорпиона който започват да се размножават

                            Коментар


                            • #74
                              Re: Калашников и М16?

                              твърдо гласувам за калашника ,м-16 е от пласмаса,ако халосаш някои в главата с приклада ще ти остане в ръцете на части,малко да се замърси и е извън играта,супер леко и чупливо оръжие,претенциозно оръжие,не е за воина а за стрелбише ,
                              Калашника и в кал да лежи и камион да му мине отгоре и с чук да го переш,непризнава нищо,наи-доброто оръжие за воина...проклети да са руснаците,щом е за убиване ще го направят наи-добре признавам им го.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X