Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Калашников и М16?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Калашников и М16?

    ЕХ МЕЧТИИИИ........и много теория. Май и четене на много американски реклами. А за практика-знам ли? То пък и на тема пукала дето знаеш съм болен. Малко отклонение:
    Около месец преди Клинтън да дойде в България при мен беше един чичко дето прерови всичкото ВПК. И знаеш ли преди да си отиде каква му бе приказката. Той същият е ветеран от Виетнам. Значи като го мобилизират за там научава
    1. назначението
    2. кой снабдява дрогата
    3. къде са мацките и
    4. но първо по значение - бързо гепвай трофейния калашник това ти е шанса да оцелееш. Между другото ти виждал ли си М16? Аз да. С такова нещо не в бой, а и в гората не влизам!
    Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
    Селска фурна аспух нема. Пак същият.
    В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

  • #2
    Филм.

    Преди време се снимах в един нискобюджетен американски филм заедно с Вранглера ми. Там ми се отдаде възможността да пострелям с М-16, вярно с халосни. Иначе с 7.62 и 5.45 Калашник доста съм си играл. Най-неочаквано се оказа ме М-16 е доста по-удобен за носене и държане. Може по болшинството си параметри да отстъпва на Калашника, но не можеш да им отречеш на американците че обичат да се глезят... Преди да го бях хванал все си мислех че Калашника си е направин точно както трябва и че това е най-удобното за държане нещо... Да ама не - М-16 ката буквално лепне и в ръката и на приклада и въобще имам чуството че е излята по мен. После Калашника ми се струваше като гега...
    Това е, не искам да кажа че М-16 е супер, а Калашника боклук, нищо такова, напротив, ако от това ми зависеше живота с двете ръце че и с двта крака гласувам за Калашник, но ако трябва да пострелям ей-така за удоволствие избора е М-16.
    Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

    Коментар


    • #3
      Като стана въпрос ...
      Аз съм стрелял и с двата вида оръжие (пък и снякои други)
      И то доста щото бях кашик и на всичко отгоре участвахме в едно пронатовско съвместно учение с "мироопазващи мисии"

      За М16 мога да кажа че първото впечатление като го вземеш в ръце това оръжие, започваш да си мислиш че си правят майтап с тебе и че са ти дали детска играчка - много е леко. Направен е почти изцяло от алуминиеви сплави. За война категорично не става. Когато стреляхме, американците дето ни зареждаха пълнителите слагаха 18 патрона в тях щото статистичеки след 18-я изстрел М16 засича Поне така разправяха де. Иначе за спортно стреляне е страхотен. Отката е по оста на цевта и усещането е като леко побутване по рамото без да търсиш целта след изстрела. Шевна машина. Мерните прибори са му по-удобни от на АК-то.
      На стрелбите М16 засичаха горе долу както е по статистика

      АК - Един от американците напълни 2 пълнителя и на стрелбището ги изстреля сватбарската един след друг на автоматичен без да пуска спусъка. После половин час ходеше със светнали очи и голям мерак да си има такъв автомат
      Мнението на тогавашните експерти е че българската армия е въоръжена с "малки картечници".

      Освен с М16 стреляхме и с някакви белгийски полуавтоматични пушки (приличат на автомат) които са на въоръжение в гръцката и турската армия. Гръмнеш три пъти и трябва да идва някой да я разглобява щото нещо вътре се заклещило
      2010 CRF 250 R

      Коментар


      • #4
        Темата според мен е за бойно оръжие.Нормално еМ16 да е с
        малък откат,все пак 5,54е.Аналог-5,45 Калашников.И двете
        са прецизни ,но на война трябва да поразяваш противника.
        А и с двата по-горе това си е мечта.За удобството на М16
        никой не спори,дори във военното изпълнение в приклада
        има пе.....ки комплект за оцеляване,там кукички,корда,игли
        клечки за зъби,но за да ги използваш първо трябва да си жив.
        За М16 дори американците си признават че е много капризна
        и ненадежна(според мен-безнадежна(малко влага или абразив
        я изваждат от строя.Калашников си е кютук неудобен,ама кой
        ти мисли за удобството на кашика.Между друтото използвам
        карабина Арсенал,аналог на Калашник-ловен и с малко работа
        по приклада,Абе направо нов,става като стара ръкавица и
        отката е само по оста.
        Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
        Селска фурна аспух нема. Пак същият.
        В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

        Коментар


        • #5
          Е кво удобство, нали трябва да не се чупи като се удря насам-натам. Нищо му няма на отката, като потренираш да прикладваш правилно, си идва точно на мястото. Погледни еднакви профили на двете, и бързо ще видиш на кой осканалната линия е пО по оста на приклада) Че и нищо не отива в лицето в случай на прорив на газовете при осечка.
          А полезността на трите пушки изобщо няма как да се сравнява. Имам ъъъ ... познат, оръжейник в Легиона. Ако не го познавах отдавна нямаше да му вярвам особено, такива ужаси разправя. Вярно, абсолютния шампион не е пушка а пистолет, Берета-92, и особено френска берета, без шансове да бъде надмината докато съществуват хора, ама все едно работата е страшна ...

          Коментар


          • #6
            ot dir.bg-18.11.05

            Вчера по радиото предадоха интервю с морски пехотинци върнали се от Ирак. Ставаше въпрос за оръжието използвано от американците.
            1. Всички .223 карабини АР-15, 16 и новата -4 засичат от пясъка. Голями неприятности.
            2. Леките картечници със същия калибър не само засичат, но и като засечат трябва да се разглоби, за да се изчисти, което в момент на престрелка не е много приятно.
            3. Калибър .223 не предизвиква смъртоносни рани освен ако не е пряко в главата или сърцето. Голямо оплакване от този калибър. Не може да проникне през синтер блоковете на сградите.
            4. Пистолети Берета. Без проблеми в пясъка, но 9мм калибър е като .223. Без спираща сила.
            5. Картечници 7,62х51. Калибър с висока спираща сила и разбива стени без проблем. Войниците свалят тези картечници от колите и ги използват като отдельонни картечници вместо .223.
            6. Специалните части се въоръжават М-14 (кал. 7,62х51) с които няма проблем. Убиват/свалят с един изстрел и разбиват синтеритните стени без проблем. Само дето им сменят дървените ложи със синтетични.
            7. Старите Колтове 1911 кал. .45 се раздават поголовно вместо Беретите поради високия стоп ефект на куршума. Добре, че още ги държат в складовете.
            8. Най-добри оръжия - картечница Бровнинг кал. .50 и пушките Барет същия калибър.
            Абе голямото си е голямо както и да го гледаш

            Коментар


            • #7
              То това 50-ти калибър с един изстрел напуква една средна къща, с 3-4 я срива. Преди години в Белфаст екстремисти застреляха с такава английски войник от около 1800 метра през бронежилетката....
              Апропо, ако някой е чел книгата на легендарния руски снайперист Василий Зайцев, ще види че филма е силно (да не кажа повече) изопачаване на историята. Да, нещо като наченка на дуел с немски снайперист наистина има, епизода с заслепяването с огледалцето е истина, но Зайцев премахва немеца много ефективно. Просто го гръмва с противотанкова пушка от доста по-голямо разстояние от обсега на онзи. И никакви саможертви и дебнения. Противника му стреля по картечно гнездо, Зайцев го засича от къде стреля и "работи" не с Мосин-Наган а с противотанковое руже. Силно и ефективно.
              Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

              Коментар


              • #8
                1. Всички .223 карабини АР-15, 16 и новата -4 засичат от пясъка. Голями неприятности.
                2. Леките картечници със същия калибър не само засичат, но и като засечат трябва да се разглоби, за да се изчисти, което в момент на престрелка не е много приятно.
                3. Калибър .223 не предизвиква смъртоносни рани освен ако не е пряко в главата или сърцето. Голямо оплакване от този калибър. Не може да проникне през синтер блоковете на сградите.
                4. Пистолети Берета. Без проблеми в пясъка, но 9мм калибър е като .223. Без спираща сила.
                5. Картечници 7,62х51. Калибър с висока спираща сила и разбива стени без проблем. Войниците свалят тези картечници от колите и ги използват като отдельонни картечници вместо .223.
                6. Специалните части се въоръжават М-14 (кал. 7,62х51) с които няма проблем. Убиват/свалят с един изстрел и разбиват синтеритните стени без проблем. Само дето им сменят дървените ложи със синтетични.
                7. Старите Колтове 1911 кал. .45 се раздават поголовно вместо Беретите поради високия стоп ефект на куршума. Добре, че още ги държат в складовете.
                8. Най-добри оръжия - картечница Бровнинг кал. .50 и пушките Барет същия калибър.

                незмам кои пехотинци са го казали тва
                н оспоред мен 223.rem са доста коварни куршуми

                с М16 не сум стрелял но с АК 47 съм стрелял доста

                единственото предимство което има М16 е първите 100 метра
                223. развива много висока начална скорост от ~ 1000 m/s изтреян от цевта на М16
                а доколкото 7,62x39 изтрелян от АК 47 тои развива около 690 m/s
                по стандарт е 720 но газовото бутало отнема от нея
                най популярните 223.(5,56x45) аммо-та са
                SS-109 i M 193

                SS-109 може да не те убие но ще мине през двама човека ако са му на път
                тои е с Steel Core i доста повече пробива ,
                от
                7,62х39 M43
                7,62x54 M1908/30
                7,62x51 M80 308.Win
                5,45x39 M74

                ж Аресенал го произвеждат ж монета и новите АК-та са прогодени за него


                а доколкото за АК тва ми е ЛЮБИМО оръжие
                на него вичко му е предимство
                няма кал няма пясък ,стут стреля и никога няма да те предаде

                ако си добър стрелец можеш на 600м да поразяваш цели

                Коментар


                • #9
                  Същият буклук като 5,45 на малкия калашник.
                  Общ проблем за всички малки калибри с претенции за мощност. Куршума е свръхкритичен. Много тънък и много дълъг. Дестабилизира се от кво да е - клони, трева, дъжд, и тръгва да се премята. Вече е безсмислено да се говори и за точност и за далекобойност.
                  Да, на това обикновено с пяна на устата му казват "дебалансиран куршум". А той не е. Само е глупава идея.
                  Сигурно става за нещо. Ама не за война.

                  Коментар


                  • #10
                    Колега не се шегувай .Ако въобще подлежи на сравнение
                    лробивноста м/у 5,54 и 7,62х54.То по принцип сравнявахме
                    М16 и АК,но ти вкара и други калибри.Само едно въпросче
                    Какво си пробивал/поразявал/с тези калибри? Аз съм ги
                    тествал многократно вкл.и по живи цели,повярвай резултатите
                    клонят към невероятни за 7,62х54.
                    Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                    Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                    В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                    Коментар


                    • #11
                      Ама х54 е винтовъчният. Там изобщо няма кво да се сравнява. То не държи на сравнение и с междинния даже, х39.

                      Коментар


                      • #12
                        Първоначално публикуван от Стефан
                        Същият буклук като 5,45 на малкия калашник.
                        Общ проблем за всички малки калибри с претенции за мощност. Куршума е свръхкритичен. Много тънък и много дълъг. Дестабилизира се от кво да е - клони, трева, дъжд, и тръгва да се премята. Вече е безсмислено да се говори и за точност и за далекобойност.
                        Да, на това обикновено с пяна на устата му казват "дебалансиран куршум". А той не е. Само е глупава идея.
                        Сигурно става за нещо. Ама не за война.
                        За пораженията от дебалансирани коршуми съм чувал много
                        легенди.Но досега не съм го видял при5,45 поне.За отклонението
                        си абсолютно прав,защо ли ги взеха на жандармерията?
                        Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                        Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                        В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                        Коментар


                        • #13
                          Е да де.Затова започнах с "не се шегувай".
                          Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                          Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                          В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                          Коментар


                          • #14
                            пробвал съм ги броне жилетки и бронирана стомана(тва ми е работата)
                            не казвам че 7,62х54 е слаб
                            223. SS109 има по голяма пробивна сила за първите 100 м
                            тези аммуници които изредих не можеш да ги купиш от кои дае
                            те са доса по различи от ловните аммо
                            5,54
                            223.rem ne 5,54 a 5,56x 45 Nato

                            Коментар


                            • #15
                              От мързел. Вечното славянско "дано". На нас нали няма да ни се случи да се бием, пък тия са леки, не мачкат рамото ... Идиоти.
                              Ужасяващите вътрешни рани се случват когато срещне масивна кост, и тръгне по нея нагоре. От 5,45 къде да видиш, имаше в Афганистан, нали там бяха уж изпитанията. Ама беше отдавна. Май и сега има в Чечения, не съм се интересувал. Ако не те мързи тръскай по-скоро разни правозащитни сайтове, но може и в медицинските да има.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X