Обява

Свий
Няма добавени обяви.

АК-47 или М4А1

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: АК-47 или М4А1

    Първоначално публикуван от vityz Преглед на мнение
    М да а аа ...... доста време не съм посещавал подобни форуми , по принцип са пълни с посетители с опит базиращ се на филмите и книгите от родните училища ..... С ефрейтора се познавам лично .... добър снайперски костюм направи момчето но нямаше кой да го оцени , много простаци и комунисти много нещо ..... въпросния колега който е бил в Ирак .... радвам се да видя изразено мнение от някой който е бил и видял .... Та и Аз бях там по това време и аз ......

    Спора е интересен и съответно безмислен .... доста разговори на тази тема сме провели с SCVR6 ,
    Та господа или другари ..... Моето щатно оръжие с Втори Пехотен Батальон бе АК 47М-1 с подцевен гранатомет , изглеждаше и си бе внушително , когато го получих започнах да го разглеждам интересно ми бе къде е модернизиран .... Ами нямаше дори универсалната и елементарна скосена муфа , новото в моето АК бе .... възможноста да се закрепва подцевния гранатомет... А те в началото не можеха да произвеждат изстрел ... даваха много засечки , оплаквахме се да ги оправят но не , Аз бях този който сподели с един доста възрастен Полковник , че жилетките нестават нестават че никой не можа въпреки настояването да се прострелят автоматите майната му и на това поне ни ремонтирайте Кастьорите ..... Оне взе нещата при сърце после за няколко часа в Арсенал и проблема се реши , и това 3 -4 дни преди заминаването .......... толкова са прости нашите Шапкари
    Ще одговоря защо колегата и не само той а и доста колеги харесаха М4
    -По лека е
    -Възможноста да се слагат различни оптики
    -Дължината на приклада се регулира
    -По добре групира изстрелите
    -Възможност да се монтира подцевен гранатомет

    Била засичала .... ??? ако е някой калпав патрон може , и АК понякога засича
    Частни охранители в Ирак бяха с като цяло с М ки ... но имаше и изключения , кой с Узи , кой с МП5 , кои с АК , Галил и всякакви ги имаше .... дори и се намираха едни брадати с голи глави Ловци на Глави с едни брадви едни ножове ....
    всичко е до човека ....

    Изброените по горе качества липсват в АК ... има ги но пооделно за бройка но ги няма на един Автомат всичките не и на БГ производството
    Но оо о о о ..... има и едно но .... стрелял съм и с АКМ , бяха новички Чешко производство , искаш оптика ,слагаш си я , искаш гранатомет слагаш го , имаш компенсатор .... по лек е от стандартния АК .... приклада е малко по различен .... е Друго казва усеща се разликата (моя също бе чисто новичък ) основно проблемите идваха нощем е как да се прицелим и водим огън като една елементарна оптика неможе да се сложи ....... , Основно бях по ескорти и кметството .... та всичко ми е
    пред очите , дори усмивката на SCVR6 .... след като излязоха от засадата..... Малко истински Българи останаха доста с ориенталско мислене бяха и се прибраха ..... но някои останахме .... Доста неща видяхме .... и повечето бяха в разрез с правилата в БГ .... излязохме от наложената ни матрица ...
    а за тестовете с бронежилетки Американска плоча за жилетка бе стреляна от 20 метра с ПК 7-62 , Драгунов и с моето АК .... три попадени не беше пробита но едва ли човек е в състояние да преживее шоковия удар ... а бронебойни и други патрони си ги намирахме там ..... както се споменава на места бяхме на мироопазваща мисия ..... но нещо се обърка .... те даже и гранати неискаха да ни дават .... но се намираха , а кат взеха да свършват патроните (колегите парашутисти обичаха да стрелят на дълги редове , помня как стояха в подземието без амуниции но тогава не се надуваха а при нас БМП 23 грешна инжинерна мисъл беше пълно с разни сандъци и играчки но не от БГ Армията .........)
    стана майко мила .....

    Драгунов не е това за което го мислят всички , не съм убеден ,че е специално снайперово оръжие ... трябва да си доста сръчен и да ти се отдава за да си точен с него ....

    Много пъти са ме питали за М и АК .... и двете вършат работа но зависи кои от моделите .... и за каква работа , климат и т.н .... универсално няма ....
    на Англичаните пушките им нестават ..... но няма как някой да е с друго от това което им е дадено .... всичко е до политика и работа на ВПК на дадена страна

    Та ако си в гори, блата , пустини , джунгли ....... нямаш осигурен тил , и
    едва ли ще имаш време да се грижиш за оръжието си ...... то ти е необходимо нещо от рода на АКМ 7.62мм
    Ако условията са по човешки както бяха в Ирак .... става и М и други подобни .... леки ,доста по точни и групиращи изстрелите , не е необходим голям калибър .

    Аз лично предпочитам АКМ .... онзи стандартен олекотен АКМ с леките оптики и гранатомет .... това си е мое мнение

    да ви споделя и за Кастьора .... 350 метра не е проблем , по едно време доста ни притиснаха в Кметството ..... почти ми изгори раката ... а бях с двойни кожени ръкавици .... доста пострелях с него и се оказва противно на твърдението ,че небило вършело добра работа ,напротив много е точен и като намалееха ми се обаждаха ..... сграда еди коя си етаж еди кой си прозорец .... имаш разрешение за С ................. до там стигнах че не ползвах неговия мерник а този на Автомата ..............


    И накрая да подчертая .... почти никой рискувал живота си за другар или да прибяга без жилетка до друго гнездо под обстрел за муниции не получи значка (медал)..... беше много обидно .....

    някой ден някой може би ще напише безпристрастно книга за тези 6 месеца ..... може би ...........
    Мръсотията е прекалено голяма .........
    Добре де другарю VITYZ, малко ли диверсионни оперции имат специалните подразделения на американската пехота в блата, гори, джунгли и тем подобни че да казваш за М-ката такива лоши думи ?

    Коментар


    • До: АК-47 или М4А1

      Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
      Не е проблемът във военната тайна.Синдромът.Там е заровено кучето.Виж поинтересувай се от живота на тези които се върнаха от мисии.За тежките става дума.Не малка част от тях имат коренно различно поведение в цивилният живот преди и след.

      То тази работа със синдрома, много модерна стана. Не че няма и нещо верно, но не до там. Аз поддържам много близки отношения с няколко души били на различни мисии. От първата - в Кампучия/Камбоджа - та до последните. Сериозният, уравновесен човек, който знае какво иска, какво може и какво прави - не е толкова "лесен". А пък и от пишещите във форума, поне за двама имам впечатление, че прекрасно се справят в "цивилизацията след...".
      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

      Коментар


      • До: АК-47 или М4А1

        И аз се раддвам да ви видя SCVR6 .... Доста време мина .....
        Ще одговоря на въпроса ви ..... Имат доста операции , проведени в реално време , и да съм споменал нещо лошо за М ката , не бих взел М4 А1 Colt Komando за изброените от мен условия , тази пушка по принцип е създаден за близък бой , по къса цев , от там и ред други работи известни на повечето в форума ..... има доста варианти на М 16 ... и вие не само сте държали подобен вариант с по дълга и дебелостенна цев а и сте практикували с нея .... и май стрелбата не беше същата като с М4 ....
        Серията АКСУ мисля че бяха , на АК , те са варианта на М4 .... поискахме такива но добре помниш ,че никой не ни ги даде ....
        с такъв Автомат е редно да се сравнява М4 а не вариантите с нормална дължина на цевта,
        и както споделих всичко е до предпочитание ,
        М4 не е никак за подценяване добра пушка е и това го знаем щото помниш две седмици какъв прах беше във въздуха едни бури едно нещо , повечето колеги си мислеха че Американското оръжие ще засича и гледаха с интерес ... е да ама не ..... много ми допадна стрелбата с по три истрела .... каквото и да си кажем или казваме М4 е страшно удобна за прикладване , стрелба , аксесоари , а това за засичането ..... всички засичат ,и май проблема вече е от боеприпасите .... да напомня че М ката не е онази от времето на виетнам претърпяла е поправки ...

        защо не сме словохотливи ...... ами Аз ще ви кажа
        на доста свестни момчета очерниха живота разните му там мамини и таткови синчета от ВП и ВКР , то донесения ли не бяха то едно чудо стана там .....
        за това не се лафи по темата , колеги искаха и книга да пишат и започнаха ..... и с писането си останаха , издадоха една мисля че беше Ефектът на Пиперудата ... голяма боза е прочетох само първите няколко странички и я хвърлих най демонстративно ....... дори снимките им бяха под всякаква критика ,
        Та предприеха кампания срешу нас .... наричаха ни как ли не , все обидни думи се сипеха , оказваха натиск в службата .....
        някои не издържаха ..... не ни повлия на психиката толкова войната колкото отношението към нас в БГ .... и последствията са известни на всички , едва ли някой от тях ще хване Автомата за България .....
        Истината е че всеки се пази и ме съмнява някой Истински да започне да се хвали .... ако го прави то той не е минал по нашия път ...
        А поведението .... става ми весело ...
        Да ви попитам ако летите в Военно транспортен Херкулес Ц 130 .... тягата на двигателите се намаля на минимум , самолета планира .... две момчета изстрелват топлинни уловки .... и да видите как две ракети минават покрай самолета ...... янкитата доста се стреснаха .... и това за добре дошли ,да държиш колегата за яката и да го влачиш и ти незнаеш накъде ......... и после минете през всичко останало .... как ще се чувствате .... как ще мислите ??? и командването бе доста объркано и от там бяха загубите които направихме , всичко се събира събира и в един момент прелива ..... Малко неща ще ви правят впечатления можете да бъдете сигурни в това ...


        Първите десет дни от обучението .... ами то такова никога не е имало , по една сигнална ракета не ни дадоха да изстреляме ,носихме ги за показ и после се сдаваха , а де не говоря за тактика с имитация .... то нямаше кадри които да те научат на нещо , стреляше се яко с оръжието но като в казармата .... нищо по различно от новобрански център .... там поне гранати хвърляхме
        и понеже кастьорите ги оправиха накрая нямаше как да се научим да стреляме с тях в БГ ( да улучваш целта а не просто на свадба),

        Първите десет дни ..... още помня думите на един колега от Първия Батальон казани в Кувейт ..... вземете повечко патрони момчета .... ЩЕ ВИ ПОТРЯБВАТ .... (не каза може да ви потрябват )

        Друго впечатление ми направи отношението към войниците от другите армии и осигуряването им .... не ги занимаваха с никакви странични дейности само с това да си войник , храната бе перфектна поне в Кувейт ..... всичко бе от рода на шведска маса .... над 20 вида ястия .... за салати и останалите не ми се говори .... десерти .... най доброто ...
        В нашата база не бе така .... храната бе с доста по беден избор но в сравнение с Бг си бе лукс ...
        Базата си я биваше беше построена от бетон и тухли .... имаше си собствени извори .... чувствах се по сигурен там от колкото в друга база с Палатки ..... бетона си е бетон Мината трудно минава а доста попадения имаше ....
        Когато се случи инцидента с Първата мисия .... доста от децата на Майка и Татко се отказаха .... останаха все мъжки момчета -поне в бойните роти знаещи че не отиват на ваканция .... тиловаците си бяха като цяло боклуци .... има някой друг заслужаващ уважение ..... и до там
        А кретени че имаше имаше си , крадяха колегите си , измисляха си разни истории и ги описваха в едни документ започващи с буквата "Д"

        Когато напрежението ескалира спряха да ни закачат .... щото нямаше кой да се застъпи и да си рискува живота заради изброеното по горе .
        страха е голяма работа ..... това е редно да се знае ,

        Имаше доста весели случки .... сами си ги правихме като останехме сами .... една количка с дистанционно ... качени на БМП .... един кара а другите я гледат отстрани .....
        С глупоста си колега хвърля димка сълзотворен газ в неговото спално пълно с колеги ..... и държи вратата затворена .... минавам покрай него точно в този момент .... леко ми залютя , когато се обърнах видях как Колега излезе с касата на вратата от стаята с Противогаз на главата и вика Къде си бе ..... Къде си .... голям майтап падна ... и за късмет нямаше вятър , та всички с газовете , въпросния колега го покриха някъде за седмица ,че щеше да го отнесе ....

        неможах да разбера това за характеристиките ....

        Е е е е еняма да пиша книга ..... ставаше въпрос за М4 и АК

        Коментар


        • До: АК-47 или М4А1

          Много точно казано ....davc ..... Много си прав

          Коментар


          • До: АК-47 или М4А1

            Първоначално публикуван от vityz Преглед на мнение
            .......и понеже кастьорите ги оправиха накрая нямаше как да се научим да стреляме с тях в БГ ( да улучваш целта а не просто на свадба),

            .... храната бе с доста по беден избор но в сравнение с Бг си бе лукс ...
            .... имаше си собствени извори .... чувствах се по сигурен там от колкото в друга база с Палатки ..... бетона си е бетон Мината трудно минава а доста попадения имаше ....
            .... тиловаците си бяха като цяло боклуци .... има някой друг заслужаващ уважение ..... и до там
            ....когато напрежението ескалира спряха да ни закачат .... щото нямаше кой да се застъпи и да си рискува живота заради изброеното по горе .
            .....Имаше доста весели случки .... сами си ги правихме като останехме сами .... една количка с дистанционно ... качени на БМП .... един кара а другите я гледат отстрани .....
            .....С глупоста си колега хвърля димка сълзотворен газ в неговото спално пълно с колеги ..... и държи вратата затворена .... минавам покрай него точно в този момент .... леко ми залютя , когато се обърнах видях как Колега излезе с касата на вратата от стаята с Противогаз на главата и вика Къде си бе ..... Къде си .... голям майтап падна ... и за късмет нямаше вятър , та всички с газовете , въпросния колега го покриха някъде за седмица ,че щеше да го отнесе ....
            Колега, виждам, че си доста "запознат", та да те питам, ти чисти ли си кастьора от консервационната смазка, преди да стреляш, защото моите наблюдения бяха, че затова не стрелят, от нечистене ? Кастьорите ви бяха просто почистени и ...о, чудо...взеха да стрелят!
            Колкото до храната, водата от "собствения извор", какъвто нямаше, как мислиш? Дали бяха дар от аллах или се появяваха от някъде, благодарение на онези, които наричаш боклуци? Кой те охраняваше, докато ти си играеш с колички и на дартс? Кой изгради защитните съоръжения на базата и кметството от нула, почти изцяло на ръка? Кой ти ремонтираше през почивката си от наряд или конвой транспортното средство и оръжието? Кой ти доставяше горивото и мунициите? И кои бяха тези "свестни момчета", дето "лошите" полицаи им очерниха живота? Да не би на "героят", който гръмна колегата си с пистолет в главата "при чистене на оръжието" още първата седмица? Или на онзи "герой", който разстреля иранските жени в буса? Може би на "героят", който направи таксито на цедка, защото го засякло? Да не разправям и за другите "недоразумения", че форумът ще придобие съвсем друго отношение към "рейнджърите" ... От 13 загинали в Ирак, направи една равносметка и ще видиш колко "боклуци" са загинали и колко "герои", които отказваха да излязат на патрул или да отидат на чекпойнт от "героизъм"! Сигурно си чувал, а може би и участвал в "патрулите", извършвани в спалното помещение по радиостанцията?!
            Колкото до "веселите случки" личи си, че ви е било "много напечено" и сте били "много изтощени" от служба, щом сте си позволявали такива простотии...
            Извинявам се за офтопика, но леко се дразня, когато разни недорасли експерти се изказват "компетентно"....
            Последно редактирано от kuzdov; 02-08-08, 00:30.
            "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
            Неизвестен мъдрец

            Коментар


            • До: АК-47 или М4А1

              Да господин фронтера чистили сме си Кастиорите в България но не се намери някой да разглоби един та да ни стане ясно .... понеже са все компетентни там сами на своя глава ги правихме тези работи, в Ирак процедурата за чистене беше забърсване на чернилката по цевта това бе и бе достаттъчно.
              Доста Нагло се изразяваш , факт е че водата се намери и това бе добре за всички ни , а за храната ... нещо не те разбирам , (много добре знам кой ходеше за нея ,в началото и след това ),
              Охранявахме се ние моето момче ..... вие давахте наряди вътре в базата , да не влизам в подробности кой пост къде беше
              това за дарц .... и колички , по едно време имаше за няколко дена колеги си накупиха за разведряване .... но това бе в началото , дарц непомня въобще някои да си е копувал дартц но щом казваш може и да има .....
              ами колега изграждането на подобни съоръжения е работа на Инжинерни воиски ..... не на пехотните роти , И не се пали много щото ги изградихте когато нямахме повече нужда от тях .... има го на снимки и видео лента , и когато стана напечено вашия багаж беше по Зиловете за евакуация ...... а ние си нямахме представа за какво става въпрос в базата (но нали случайни няма при вас )
              А за ремонтите си ги правехме сами ...... много се палиш нещо .... един инструмент неполучихме , да не казвам че от жегите БМП 23 имаше проблеми с насочването на куполите , казвахме карахме се но така и неразбрахме кой беше стабилизаторчика , шапката ни вика ще въртите на ръка ..... е да дойде той да върти на ръка в градът , пълнехте чувалчетата с по две лопати пясък , та се обадихме и Люцкана ви нагря ,
              Та кой бяха тези момчета на който им очерниха живота ли ..... другарю може би военен мелиционер незнам .... ами доста бяха имена ли искаш ???
              или от някъде да се публикуват един ден хартийките дето ги раздаваха за наказания .... голям смях и съжаление ще пада
              Оня герой всички знаем от къде е и как стана ..... стана защото не бяха научени да се движат с заредено оръжие , самочувствието бе на висота особенно при тях (парашутистите) , А за колата (пак при тях ) не споменавай ,че един от феновете е някъде незнайно къде в МВР
              Иранските жени в Буса ..... ех ,че си отворен , това беше инцидент , от понатегнати нерви ....
              Стреля се .... няма как колегите от другите държави доста момчета загубиха щото нестреляха .... доближаваха се разни таксита ..... изкачаха бусове с жени ... никой не стреляше и един ден .... хоп става интересно е с нас несе получи ....незнам колко пъти си попадал в ситуация и доколко познаваш психологията на Арабите но си много далече , като колегите които се ожениха по късно и от време на време се изказваха как било и как ..... трябвало .... т.н.
              Да си призная винаги съм излизал .... Ама винаги , знам ги тея нещасници които не излизаха ..... и кой им е дал пагоните ..... Аз или ти ???
              доста глупости се направиха бил съм на не една от тях коя от коя по изцапани с "червено"
              Нямаше кой да ни научи на каквото и да било , импровизирахме .....
              и не само ние а и командването , за 13 да не говорим ......
              А за това кой е дорасъл или недорасъл ...... Нагледал съм се на експерти ..... маината им на всичките ...... много сте босички ама много ...
              не съм казвал че съм бил изтощен , и това там не беше служба а Работа ...
              нищо не споменаваш как се заделяше храната .... а кафето .... като си тръгнахме го намериха почти всичкото в багажа на един от кухнята ))))
              събирало момчето за родното БГ .... цели шест месеца и да вземат да го конфискуват ......
              за да си ръководен кадър се иска дипломация ..... но май двама трима от 50 шапкара я имаха
              Май доста си се подразнил ,не леко както си написал ....
              просто споделих .... но винаги се намира някой поставен някъде да се прави на отворко за това и много много не лафим по форумите .... Аиде много поздрави на всички подводници ........ потапяйте се )))))))))))))

              та не си споделил нищо по темата .....

              Коментар


              • До: АК-47 или М4А1

                ВП. Военна полиция или ВОЕННА ПОЩА. Според мене е второто щото повече ще им се отдава, видно е че за първото не стават. Господин милиционер, да с черната тениска на снимката на профила, защо като сте толкова отворени и ние не ставаме за нищо и не искаме да излизаме от базата ВИЕ не излязохте ? Вземете пример от америкаснките си колеги. Сигурно ще кажеш че статута и законодателството не ви разрешава. Страхотно оправдание да си седиш на топло в базата и гърча като нас да излиза навън и да върши работа. Стига да имахте желание щяхте да излезнете и да завартите няколко патрула. Мога да ти дам и пример, ако се сещаш една вечер няколко момчета правеха нощен излет сред природата и на другия ден полския генерал Вячеслав Биенек ги награждава. Това е стига да има желание, а не оправдания. За боклуците дето говори колегата, ще ти кажа че съм алергичен към сержанти и офицери дето постоянно говорят за евакуация и вечер спят със жив щит(ако някой не му е ясно какво е това да пита и ще му обясня). Някой бил си купил колички и играели на дартс. Хаха, еми да седят в спалните и да се насират ли? Да си трошат рацете нарочно да не излизат(оправдания). Тези дето стрелят при почистване на оръжието са онези дето вие много ги лансирахте и даже някой ги мислеше за богове. BuSOF ли бяха или BULSOF ООД ли бяха незнам. Нещо измислено беше. Та точно тези господа надупчиха и разцепиха онова BMW. Имаше един офицер и той много велик, " щях да цъкна поне две с НЕТО-то ". СМЕШНИЦИ. И после ние които свършихме работата не ставаме за нищо. Така е и така и ще бъде, докато не изчистят всички офицери и сержанти в армията. Доложих !!!

                извинявам се за глупостите дето пиша ама няма как да му ги кажа лично тези неща на онзи господин.

                Коментар


                • До: АК-47 или М4А1

                  Момчета,мисля че се уливате.Моето лично мнение е че хората който са били на мисия би трябвало да са елита на една армия.Защото освен теоретичен опит са натрупали и някакъв практичен.Имам познати в тези мисии и впечатленията ми бяха съвсем различни.И все пак незабравяйте че тази война не беше вашата и правилата не се пишат от вас.Както и всяка работа изкуството да воюваш се учи с много практика и е нормално да има грешки.

                  Коментар


                  • До: АК-47 или М4А1

                    От тия завърналите се едни се изпедерасиха други се побъркаха така,че нищо читаво нема да се научи от такъв,човек

                    Най малкото всичко се е правило за пари и за НИЩО друго.
                    Луд умора нема,само се поти!!!

                    Коментар


                    • До: АК-47 или М4А1

                      Уважаеми колеги, я ако обичате се стегнете и мислете преди да пишете. Хората навсякъде са еднакви... и на война и на плажа... Навсякъде има и такива и онакива... Със сигурност и тези които са ходили навън са всякакви... Аз обаче тези които познавам шапка им свалям... и са мъже и войници в най-добрият смисъл... Тъй че без обобщения моля!
                      VPetrov.photography

                      Коментар


                      • До: АК-47 или М4А1

                        Първоначално публикуван от Tsvetan Преглед на мнение
                        От тия завърналите се едни се изпедерасиха други се побъркаха така,че нищо читаво нема да се научи от такъв,човек

                        Най малкото всичко се е правило за пари и за НИЩО друго.
                        ООО дааа аз съм точно от тези много си прав направо ми се ще да те разцелувам за обосновката.Много нещо ми идва на езика ама ще цитирам брата Методия : "с прости хора не споря щото се потя"

                        Коментар


                        • До: АК-47 или М4А1

                          Момчета с вас съм аз бях с първия и четвъртия същите неща,лошото е че няма да се променят може би никога.А относно спора: Всички разновидности на Мките по ми харесват от АК ,но не го отричам по никакъв начин той ще си остане най-надежното фронтово оръжие на всички времена ,друг е обаче въпроса дали това е вече такъв голям фактор.

                          Коментар


                          • До: АК-47 или М4А1

                            Хора гледам, че тук има някакви дразги, които смятам да прочета, но преди това искам да ви дам едно адресче да видите каво пишат амариканците за М16 и клонинги.
                            http://talks.guns.ru/forummessage/51/530189.html

                            Коментар


                            • До: АК-47 или М4А1

                              Типично по български група мисионери си изкараха кирливите ризи изкарвайки се от къдърни по никадърни.
                              Искам да ви кажа, че лично аз съм стрелял с Колт М16А2 с мачова цев и без огнепрекривател. Оръжието беше чистичко и добре потържано и за мое нещастие се пукна от задръжки, които бяха свързани, че неиска да вкара първия патрон от пълнителя в цевта, отделно неиска да заключи цевта при което ми се наложи да ползвам дотиквача на затворната рама задо може затвора да заключи цевта.
                              Отката наистина е малък сравнено с АК47, но е почти еднакъв с този на АК74.
                              По данни на някой хорица подразбарх, че причините за задръжки при М16 и клонинги се дължат основно заради пълнителите и по точно тази причина много хора предпочитат пласмасовите пълнители на магпул, както аз предпочитам пласмасовите пълнинели за АК.
                              Та накратко ако трябва да избирам оръжие за война бих предпочел АК74Н или SIG 550, акато резервен вариянт АКМ.
                              За българският модел АК47М1 невиждам нещо ново наистина в него т.е новото е че са сложили пласмасови фурнитури от АК74 и са променили леко приклада, но не толкова успешно. За толкова години Ибушев не се научи да преви това което наистина трябва на войника дори да пипне като хората АК 47. Прави разни недомислени изгъзици и хоп видители това мога и това зная.
                              Последно редактирано от Венцислав Петров; 18-12-09, 09:31.

                              Коментар


                              • До: АК-47 или М4А1

                                Крайно досадно ми е че трябва да напиша това, но не бих искал в този форум да има тема с толкова глупав край.
                                Убедително те моля да НЕ избираш точно ти, оръжието с което да се ходи на война. Прегледай поне някой войнишки учебник по тактика на общовойсковия бой, и после се замисли за естествения ред на калибрите. Ако си чувал и за тилово осигуряване, ще можеш съвсем спокойно да свалиш от гърба си тежкия товар по избора на оръжие за цели армии. Или даже само за отделни войни. През вековете човечеството вече е свикнало да има за тая работа генерали и щабове, а популярната литература отделя за ентусиазираните гимназисти.
                                Ако все пак ще се наканиш да мислиш, то посоката е такава:
                                Не може да оставиш празно място между иглените калибри, и почти артилерийските на картечниците. Понеже няма да имаш с какво да поразяваш цели класове цели, и то тъкмо най-важните в контактния бой.
                                Естетиката на пушките от панаирджийските стрелбища, и възможностите на тежките военни куршуми, са силно противоречиви неща, а войната не е модно ревю.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X