Обява

Свий
Няма добавени обяви.

DI (direct impingement) vs традиционното "буталце"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: DI (direct impingement) vs традиционното "буталце"

    Където съм в момента не можах да намеря от засичащите патрони, иначе щях да разгадая мистерията (вече съм 99% че е пълнителя). Иначе вече над 120 изстрела без засечка... Но тази хубавица:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:WP_20170415_18_29_33_Pro (2).jpg
Прегледи:1
Размер:182.4 КБ
ID:5749148

    ще трябва положи усилия, в името на общото ни бъдеще да стреля и с евтини патрони
    В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

    Коментар


    • От: DI (direct impingement) vs традиционното "буталце"

      Чакай малко смут да вкарам - на 110 метра Калашника колко точно бие в сравнение с това?

      А за евтиния патрон си много прав,баси пияницата като ще ми пие само Чивас


      И това горе мммммали аз ако сьм как ще го тунинговам,майка му няма да го познае.
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • От: DI (direct impingement) vs традиционното "буталце"

        Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
        Чакай малко смут да вкарам - на 110 метра Калашника колко точно бие в сравнение с това?

        А за евтиния патрон си много прав,баси пияницата като ще ми пие само Чивас


        И това горе мммммали аз ако сьм как ще го тунинговам,майка му няма да го познае.
        Никакъв шанс за смут - загледай 2-рата мишена, като като имаш изнавпредвид, че изстрелите са 5 и всичките им дупки са в мишената

        За тунинговането - съпка по стъпка, че за патрони се ръснах бая... Вече е с тунинг скоба за закачане на слинг, а компенсатор и пълнители ме чакат в Еконт, после хендгард, двунога и някакво прикладче и може да се кротна. Временно...
        В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

        Коментар


        • От: DI (direct impingement) vs традиционното "буталце"

          Тьььькмо да се кротнеш и те излязат с нов модел,тия са мрьсници да знаЙш

          Давай,че ми е интересно как се продава пушка която не стреля с пьлнителя си.А това за пьлнителя и допира му до какво да е си е мрьнканица на тия пушки.то за това пьрва генерация пьлнители са двойно по-евтини от трета примерно и никой не разчита на пьрвата.
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • От: DI (direct impingement) vs традиционното "буталце"

            Убавица е, спор няма.
            И добре се представяте като отбор (не е комплимент)!
            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

            Коментар


            • От: DI (direct impingement) vs традиционното "буталце"

              За какво ти е компенсатор?
              Всеки трети е шести

              Коментар


              • От: DI (direct impingement) vs традиционното "буталце"

                Исус возкресе!

                Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                Тьььькмо да се кротнеш и те излязат с нов модел,тия са мрьсници да знаЙш

                Давай,че ми е интересно как се продава пушка която не стреля с пьлнителя си.А това за пьлнителя и допира му до какво да е си е мрьнканица на тия пушки.то за това пьрва генерация пьлнители са двойно по-евтини от трета примерно и никой не разчита на пьрвата.
                Нов модел за пълнителите ли имаш предвид? Щото моите са Gen 3. А това за продаването на пушка дето не стреля с пълнителя сине го разбрах - на моята сърбежа още не е ясен, но ако пълнителя е шит не е болка за умиране, той и без това събира преко сили 5, но според мен е проектиран за 4 патрона

                Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                Убавица е, спор няма.
                И добре се представяте като отбор (не е комплимент)!
                Е, това е при сравнително лабораторни условия, така че има още накъде...

                Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                За какво ти е компенсатор?
                Щото докато ми излезе разрешителното ме сърбяха ръчицките и накупих сумати излишни неща вкл. и компенсатор, който (с оглед смешния откат) си е напълно ненужен...
                В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                Коментар


                • От: DI (direct impingement) vs традиционното "буталце"

                  Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                  При мен изстрела си бяга определено заради това, че се пренапрягам и почвам да "шаря" по мишената - аз си го усещам. А цев, ако прегрее от 5 изстрела, @бем ти и цевта...

                  И двете групи са с Hornady A-Max, 168 gr. Дистанция ~ 110 m.
                  Честито Възкресение Христово!
                  Поздравления за групите...добра работа!Потвърждава мнението ми, че с оптика с 4-6 кратно увеличение, може да се стреля съвсем прилично по мишени на 100 м.Това с отрива (не се сещам за българска дума) на последния изстрел е известно и се наблюдава не рядко, например при биатлона. Изстрелял се четири перфектни изстрела (в твоя случай, три).Бутнал си мишените и ти остава само още един изстрел.В стремежа си с последния да не "омажеш" всичко, си припомняш това което знаеш или са те учили за произвеждането на добър изстрел-прикладване, премерване, спускане и т.н. и се стремиш всеки елемент да изпълниш перфектно.Като цяло обаче, се "стягаш" и последния патрон отива на м@йната си! Лекува се с повече стрелба и не гледай дупките след всеки изстрел, докато не приключиш групата. Твоята оптика не е с голямо увеличение позволяващо да се виждаш ясно всяко попадение, така че това последното е възможно!
                  За евтините патрони...Може и да научиш пушката да гърми с евтини патрони, но да прави прилични групи с тях, едва ли! За сега си събирай гилзите и хвърляй по едно око на темите за релоуда...и за да посея първите семена, ще ти кажа, че въпросния Hornady A-Max, 168 gr. е един от най-евтините куршуми на пазара, а 308 win е най-релоудвания калибър!
                  Последно редактирано от emil5koff; 16-04-17, 10:54.

                  Коментар


                  • От: DI (direct impingement) vs традиционното "буталце"

                    Виж си там с колко патрона работи пълнитела, че с такъв малък съм имал проблем. Събира 5, но в тоя случай нямаше ход надолу и въобще не можеше да зареди. С 4 работи без проблем, а производителя го дава за 3.
                    Всеки трети е шести

                    Коментар


                    • От: DI (direct impingement) vs традиционното "буталце"

                      Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                      За какво ти е компенсатор?
                      Сложих и компенсатора - намалава осезаемо и без друго малкия откат. Обаааачеее пука тъпанчета! Не очаквах такова нещо - нарочно пробвах без загушители и резултата беше 5-10 мин. осезаема болка в ушите придружена с почти пълна глухота за известно време (дори и са активни антифони, направо ме блъскаше в синузита ). За стрелба по мишени е много ОК, но за лов не става (това едно дубле и съм за слухово апаратче) - ще си прекам с оригиналната муфа.

                      Относно засичането, с магпуловете не засича, но все пак още не съм се снабдил със проблемните патрони, за да пробвам и с тях...
                      В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                      Коментар


                      • От: DI (direct impingement) vs традиционното "буталце"

                        М не слушате новобранеца като ви говоря,че с 308 с добър спирач на 16 инча цев като надъня 3 фишека и празня по 2 коридора в страни,мишените им почват да се мандахерцат кат' розови кюлоти на ръждива тел,чак неудобно ми е ставало за малко.
                        TOYOTA SEQUOIA ‘11
                        W140 S420 '99

                        Коментар


                        • От: DI (direct impingement) vs традиционното "буталце"

                          Интересното е, че оплакването е от стрелеца, за наблюдателите е ясно. Щото ако спирача вкарва дискомфорт на стрелеца, значи нещо не е наред. Да не би отстрани на позицията за стрелба, да е имали нещо което да отразява?
                          I get High by going Down

                          Коментар


                          • От: DI (direct impingement) vs традиционното "буталце"

                            Първоначално публикуван от skitnik Преглед на мнение
                            Интересното е, че оплакването е от стрелеца, за наблюдателите е ясно. Щото ако спирача вкарва дискомфорт на стрелеца, значи нещо не е наред. Да не би отстрани на позицията за стрелба, да е имали нещо което да отразява?
                            Mи то принципа на компенсиране е такъв - отвежда газовете назад, а така неминуемо и звуковата вълна - загледай му конструкцията! Прилича на хриле на риба с голям ъгъл насочен назад... де да знам...

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:M4-72-SEVERE-DUTY-TACTICAL-AR-15-MUZZLE-COMPENSATOR-3.jpg
Прегледи:1
Размер:24.5 КБ
ID:5751175

                            ама па как мазно стреля - малий

                            п.п. няма в какво да се отразява звука - стрелям на открито...
                            Последно редактирано от bushiDO; 24-04-17, 21:00.
                            В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                            Коментар


                            • От: DI (direct impingement) vs традиционното "буталце"

                              Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение

                              п.п. няма в какво да се отразява звука - стрелям на открито...
                              Къде?
                              Всеки трети е шести

                              Коментар


                              • От: DI (direct impingement) vs традиционното "буталце"

                                Ти капризен ше дойдеш баси,5.56 с какъв да е компенсатор трудно ще ми развали грама и прическата,аз 308 с много добър спирач на закрито го гьрмя като се налага.

                                Не го махай,много си е добре даже
                                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                                W140 S420 '99

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X