Обява

Свий
Няма добавени обяви.

DI (direct impingement) vs традиционното "буталце"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: DI (direct impingement) vs традиционното "буталце"

    Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
    - може да не е работил добре отначало и после да се е поразработил....
    Aз залагам на това. Примерно съм пилил чисто нови пълнители та изобщо да се фиксират добре и да мога да ги сменям нормално. Но това за българско производство става въпрос.
    Всеки трети е шести

    Коментар


    • От: DI (direct impingement) vs традиционното "буталце"

      Така изглеждаха тези от засеклите патрони, които поне бяха направили опит да влязат в цевта:
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:WP_20170414_11_22_05_Pro (2).jpg
Прегледи:1
Размер:27.5 КБ
ID:5748971

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:WP_20170414_11_24_36_Pro (3).jpg
Прегледи:1
Размер:35.9 КБ
ID:5748972
      В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

      Коментар


      • От: DI (direct impingement) vs традиционното "буталце"

        Баси, такова чудо никога не ми се е случвало (на картинка съм виждал и друг път), а се заглавичквам и с джилеза на по сто (и бая кусур) години.
        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

        Коментар


        • От: DI (direct impingement) vs традиционното "буталце"

          Това ми изглежда сериозно ударено ?По-скоро от движението на затвора назад ?

          Коментар


          • От: DI (direct impingement) vs традиционното "буталце"

            Ударено е не, ами "джамбалосано". Но не виждам как ще е при движението на затворната група назад. Нещо в подвеждането е проблема (според мен), нещо профила на конфигурацията в устието на патронника. Не е сериозно да има проблем с различни боеприпаси в един калибър.
            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

            Коментар


            • От: DI (direct impingement) vs традиционното "буталце"

              Пълнителя на отива докрай нагоре, трябва му още милиметър /примерно/. Затвора подкрепа патрона от пълнителя, ама го истърва, патрона заклинва и затвора го смачква.

              Пробвай друг пълнител.
              https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

              Коментар


              • От: DI (direct impingement) vs традиционното "буталце"

                Да, нещо такова е възможно. От пълнителят, патроните не се установяват на оптимално равнище, затвора ги подкарва, но под "крив" ъгъл - заклинват и се мачкат.
                Може и не направо друг пълнител. Нещо смазка, нещо поразработка, може и позапилване тук-там.
                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                Коментар


                • От: DI (direct impingement) vs традиционното "буталце"

                  Запилването на пълнителя със 600 шкурка там където лежи гилзата, ще помогне на патрона да бъде подаден напред от пълнителя, ама като пълнителя стои милиметър надолу, пак може да прави проблеми.
                  Пълнителя да стои прекалено ниско, или е ключалката , или самия пълнител. Аз залагам баничка на пълнителя.
                  https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                  Коментар


                  • От: DI (direct impingement) vs традиционното "буталце"

                    Ето това винаги много ме е дразнело! Купуваш нещо ново и за да го накараш да прави това за което е произведено почваш... шкуркичка тук, пилване там, чарк нов някой (в случая, примерно пълнител)...Родните оръжейници направо ми се издигнаха в очите след снимките по-горе, макар че и те са калпазани...Така и не я фиксираха по-добре тая планка на която се монтира оптиката на калашникопроизводните, въпреки че много добре знаят за проблема и за лекуването му с телоподаващото...

                    Коментар


                    • От: DI (direct impingement) vs традиционното "буталце"

                      Първоначално публикуван от gy6ter Преглед на мнение
                      Това ми изглежда сериозно ударено ?По-скоро от движението на затвора назад ?
                      100 % ги удря при движение напред!

                      Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                      Да, нещо такова е възможно. От пълнителят, патроните не се установяват на оптимално равнище, затвора ги подкарва, но под "крив" ъгъл - заклинват и се мачкат.
                      Може и не направо друг пълнител. Нещо смазка, нещо поразработка, може и позапилване тук-там.
                      Днес пак пострелях, но нямах от засичащите патрони за да да ги тествам пак. 0 засечки...

                      Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                      Пълнителя на отива докрай нагоре, трябва му още милиметър /примерно/. Затвора подкрепа патрона от пълнителя, ама го истърва, патрона заклинва и затвора го смачква.

                      Пробвай друг пълнител.
                      През в четвъртък звънях на ISD (вносителите) и ми казаха, че е възможно при прикладване на пълнителя да се появят тези аномалии. В интерес на истината, когато не прикладвам на пълнителя няма проблем, но и не съм пробвал с проблемните патрони... Относно друг пълнител, не забравай къде съм - тук AR пълнители, а и чаркуляци като цяло са кът. Все пак до седмица ще имам 3 PMAG-чета

                      Първоначално публикуван от emil5koff Преглед на мнение
                      Ето това винаги много ме е дразнело! Купуваш нещо ново и за да го накараш да прави това за което е произведено почваш... шкуркичка тук, пилване там, чарк нов някой (в случая, примерно пълнител)...Родните оръжейници направо ми се издигнаха в очите след снимките по-горе, макар че и те са калпазани...Така и не я фиксираха по-добре тая планка на която се монтира оптиката на калашникопроизводните, въпреки че много добре знаят за проблема и за лекуването му с телоподаващото...
                      Така е! И аз не обичам да препрявам, особено основни функции - виж там глезотийки, тунинги да.

                      И все пак не мога да не се похваля (както казах и днес пострелях):

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:WP_20170415_13_55_28_Pro (2).jpg
Прегледи:1
Размер:100.7 КБ
ID:5749145

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:WP_20170415_14_07_51_Pro (2).jpg
Прегледи:1
Размер:82.9 КБ
ID:5749146

                      Във всяка група има по лъжичка л@йна (последният изстрел винаги ми бяга - не знам защо), но все пак мисля че са добри! Квадратите на първата мишена са 1 см, а на втората 1".
                      В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                      Коментар


                      • От: DI (direct impingement) vs традиционното "буталце"

                        Браво ! На колко метра стреляш ? А относно последния изстрел ми говореха , че загрявала цевта ? Обаче дали е вярно ? С еднакви патрони ли стреляш ?

                        Коментар


                        • От: DI (direct impingement) vs традиционното "буталце"

                          При мен изстрела си бяга определено заради това, че се пренапрягам и почвам да "шаря" по мишената - аз си го усещам. А цев, ако прегрее от 5 изстрела, @бем ти и цевта...

                          И двете групи са с Hornady A-Max, 168 gr. Дистанция ~ 110 m.
                          В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                          Коментар


                          • От: DI (direct impingement) vs традиционното "буталце"

                            Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                            При мен изстрела си бяга определено заради това, че се пренапрягам и почвам да "шаря" по мишената - аз си го усещам.
                            На механични ли?
                            Всеки трети е шести

                            Коментар


                            • От: DI (direct impingement) vs традиционното "буталце"

                              Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                              При мен изстрела си бяга определено заради това, че се пренапрягам и почвам да "шаря" по мишената - аз си го усещам. А цев, ако прегрее от 5 изстрела, @бем ти и цевта...

                              И двете групи са с Hornady A-Max, 168 gr. Дистанция ~ 110 m.
                              Тренировки тогава ! Не , че прегрява , а от самото загряване .Защото когато си прострелвах пушката на три изстрела чакахме да изстива .

                              Коментар


                              • От: DI (direct impingement) vs традиционното "буталце"

                                Първоначално публикуван от emil5koff Преглед на мнение
                                Ето това винаги много ме е дразнело! Купуваш нещо ново и за да го накараш да прави това за което е произведено почваш... шкуркичка тук, пилване там, чарк нов някой (в случая, примерно пълнител)...Родните оръжейници направо ми се издигнаха в очите след снимките по-горе, макар че и те са калпазани...Така и не я фиксираха по-добре тая планка на която се монтира оптиката на калашникопроизводните, въпреки че много добре знаят за проблема и за лекуването му с телоподаващото...
                                Нищо и няма на пушката, та си прави това за, което е произведена. А тоя пълнител, вероятността да е правен от същата фирма където е правена пушката, е много малко вероятно. Просто, не е ли стандартния пълнител ползван в армията тук, рискуваш да удариш греда. И понеже няма как да ползвате легално армейските пълнители, ползваш каквото има, и резултата е на лице.
                                Препоръката за PMag е основана на факта, че при полимерните пълнители, вероятността да не е отлят както трябва е много малка.
                                Тук казват, за всяко оръжие трябва да имаш 1000 патрона и поне 10 пълнителя. И много бързо хващаш къде го сърби оръжието.
                                https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X