Обява

Свий
Няма добавени обяви.

DI (direct impingement) vs традиционното "буталце"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: DI (direct impingement) vs традиционното "буталце"

    Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
    Да, ама lower receiver трябва да е правен за тая работа. Мойта LWRC го има, няколко други /Anderson/ които имам са само от ляво.
    Така де, и аз това казвам,то и аз имам ресивьри за по 80 кинта които са само с отвора в ляво,не е като твоята която е мммммм колко пари пушка???Наджиджана един вид
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • #92
      От: DI (direct impingement) vs традиционното "буталце"

      Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
      Попаднах на тези тестове:

      Изглеждат реалистични...
      Не е много по темата, но понеже стана въпрос за дулни компенсатори...на малката снимка е оригинала на Сако, а останалото е компенсатора който поръчах и ми направи български оръжеен майстор за Тиката...не знам дали личи на снимките (правени са с телефона), но качеството на изработка е впечатляващо! Получих го преди два дни и още не съм го пробвал, но колеги които ползват същите на пушките си, са впечатлени...
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0426.jpg
Прегледи:1
Размер:69.1 КБ
ID:5747464Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0427.jpg
Прегледи:1
Размер:78.1 КБ
ID:5747465

      Коментар


      • #93
        От: DI (direct impingement) vs традиционното "буталце"

        Добре изглежда. Аз за съжаление, не обислих добре тоя вариант и си поръчах от САЩ за некви луди пари (да не говориме, че го мернах същият, но "ейд ин чайна", но на 1/3 от парите нащатския)...
        В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

        Коментар


        • #94
          От: DI (direct impingement) vs традиционното "буталце"

          Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
          Я ми преведете "затворна задръжка"- това е да държи затвора в задно положение след последния патрон? Ако е това, как трябва да е тактикулна или не тактикулна? Те на АР15 са си все еднакви. Е, има такива бачкат и от двете страни, ама то трябва да си е заложено на lower receiver.
          Bolt Catch. Моят "хлопа" - смених рол пина и продължава да хлопа. С по голям педал примерно.
          Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
          No man left's behind !!!!

          Коментар


          • #95
            От: DI (direct impingement) vs традиционното "буталце"

            Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
            Па то AR-ките немат ли си всичките по дефолт задръжка на затвора? Моята поне си има.

            п.п. Аз така и не разбрах Mad Dog, за какви проблеми с PMAG спомена?!?
            С по старите поколения П-маг моята Ар ка не работи надеждно. Само с Е-Маг и П-маг пок 3.
            Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
            No man left's behind !!!!

            Коментар


            • #96
              От: DI (direct impingement) vs традиционното "буталце"

              https://www.midwayusa.com/product/98...ch-ar-15-matte

              Умерено тактикулна, фирмата много става, ревютата са добри.
              https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

              Коментар


              • #97
                От: DI (direct impingement) vs традиционното "буталце"

                За мен няма съмнение, коя система е по-удачната. Процеса, при който газовете си свършват работата (въздействат на бутало и създават необходимото движение) максимално близо до основното изходно отверстие и напускат системата далеч от затвора, усм-а и други движещи се части, и далеч от лицето на оператора, е много по-логичен и практичен от другия процес, при който газовете и саждите се връщат по целия път назад до болта, който играе ролята и на бутало.

                а тя темата се е развила, та все едно. Ми много гърмежи с новата придобивка.
                Последно редактирано от Самодържец; 01-04-17, 16:57.
                Всеки трети е шести

                Коментар


                • #98
                  От: DI (direct impingement) vs традиционното "буталце"

                  Вчера се бях вдъхновил да прострелвам оптиката и съответно да кача снимки, но ентусиазма ми беше попарен от неочакван проблем! Патроните на Арсенал FMJ и Sellier&Bellot 8 gr FMJ изобщо не "вървяха". Затворният болт изобщо не ги "захапваше" - минаваше над тях, или когато ги захапе не ги вкарваше в цевта, а ги заклинваше. Котролно изстрелях по 10 бр. Geco, Hornady и Federal без никакъв проблем. Изглежда като проблем с пълнителя, но как точно само на арсеналките и слерките?


                  Иначе пушлето кефи - много е повратливо и удобно дори със стандартата окомплектовка. Откат много малък - направо ме е яд, че си поръчах компенсатор. DI се представи екстра - от над 100 изстрела въобще не е зацапало, нито загрява и 0 проблеми по негова вина.
                  В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                  Коментар


                  • #99
                    От: DI (direct impingement) vs традиционното "буталце"

                    Темата се е развила и навила. Честито!
                    Аз да кажа нещо по отношение на отката, който в началото е един от "възлите".
                    Откатът е функция мощността на снаряда и масата на оръжието. (Импулсът - мощността на боеприпаса.) Всичко това, няма общо със системата на механиката. Системата на механика, обуславя едни други работи. Половин кило джилезо да се мандахерца напред назад (примерно с честота 10 херца при аканоидите, като честотата си е същата, ако и цикълът да е еднократен), генерира едни всевъзможни други ефекти, различни от откат. В добавка, въпросното мандахерцане може да се състои при пет сантиметра разминаване между осканалната линия и оста/линията, в която лежи точката на прикладване. Ми то са вибрации, то е рипане (не само ритане) и скачане, у лево, у десно и във всички посоки ...то е чудо. Гъне се цялата конструкция (еле па операторът). И "проектилът" фърчи на зиг-заг, още в цевта.
                    Джилезото, дет са вика е живо...
                    И пак - честито!
                    Кичи си я колкото ти е кеф, ама да знаеш, че убавата манджа, нема нужда от допълнително подправки.
                    Последно редактирано от davc; 12-04-17, 17:22.
                    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                    Коментар


                    • От: DI (direct impingement) vs традиционното "буталце"

                      Да бе - отката е ясен как и защо. Въпреки, че самата пушка е сравнително лека, с оптиката и монтажа отива над 4кг, А затворния блок, определено е по-лек от този на АК - всичко това намалява отката и паразитните вибрации. М/у другото самата пушка не виждам какво ѝ е по-сложното от на АК, което често се споменава като недостатък... От точността също съм доволен, въпреки, че заради проблема със засечките се изнервих и не можах да стрелям спокоен.

                      М/у другото за засечките ми казаха, че 90% проблема е в пълнителя, което щеше да е логично, ако се изключи факта, че го правеше само с определени боеприпаси...
                      В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                      Коментар


                      • От: DI (direct impingement) vs традиционното "буталце"

                        Дьлжината на патрона,наложи ги един до друг и виж дали има разлика
                        TOYOTA SEQUOIA ‘11
                        W140 S420 '99

                        Коментар


                        • От: DI (direct impingement) vs традиционното "буталце"

                          Напиши цялото наименование на патроните с които засича...вероятно има значение дали са SP,HP,FMJ...

                          Коментар


                          • От: DI (direct impingement) vs традиционното "буталце"

                            Пълнителя ти е проблема. Вземи си един P-Mag и пробвай с него.
                            https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                            Коментар


                            • От: DI (direct impingement) vs традиционното "буталце"

                              Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                              Пълнителя ти е проблема. Вземи си един P-Mag и пробвай с него.
                              Е че пълнителя му не е ли оригиналния на пушката?
                              Всеки трети е шести

                              Коментар


                              • От: DI (direct impingement) vs традиционното "буталце"

                                Такаа, поред:
                                - дължината на патроните 100% е била различна, но не се сетих да ги сравнявам, за да направя някакво заключение (примерно, че засича с по-късите);
                                - патроните с които засичаше бяха FMJ (Arsenal и Sellier&Bellot);
                                - да напомня, че засичаше най-вече поради неподаден патрон към цевта и по-рядко от заклинен. Като част от заклинените си стоеха частично в пълнителя. Бяха леко избутани и затвора ги беше даше деформирал минавайки над тях... Сега като го пиша това и се замислям, май ще да е било от пълнителя - може да не е работил добре отначало и после да се е поразработил.... също ми казаха да не прикладвам на пълнителя?!?...май ще пострелям пак за да събера повече инфо...
                                В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X