Обява

Свий
Няма добавени обяви.

БОЛТ СНАЙПЕРЧЕ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: БОЛТ СНАЙПЕРЧЕ

    Бат Пепо разликата знаеш ли къде е?Яхта нова да вдига 30 възла за 6 човека нова за 45 000 долара не е измислена,не е направена и не се продава.Така поставен въпроса решение няма за разлика от моя в който спокойно влизат поне 6-10 броя модели и марки пушки,въпроса беше не е дали има такова нещо както е твоя въпрос,а коя е тя.Тънка разлика ма съществена.


    Манията и стрелбите на 2000 метра ги оставяме,едното е минало,а другото не се е случило.[/QUOTE]
    peace bro!
    Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
    Най-добрият ром е студеният ром!
    Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

    Коментар


    • От: БОЛТ СНАЙПЕРЧЕ

      В посочените изисквания и ценови клас има много карабини, отговарящи на изискванията, но едно от най-важните изисквания е стрелеца. За децата да стрелят а и за възрастен да се учи един Аншуц в .22 втора ръка е супер, евтини, прецизни, с дебела цев и тежки.

      П.П. отговор обединяващ последните няколко теми - Т-72, стреля на повече от километър, има си оръдие с 3 вида снаряди, 12,7мм НСВТ, 7,62 мм ПКТ, в БК влиза АК и ПМ. Брониран, може да се спи вътре, няма нужда от гладкоцевно под леглото, има си найт-вижън и фар, няма нужда от фенерче на пикатини Освен това си има мощен дизелов ДВГ и десанттен люк. Ако е изправен, може и да лази по дъното на някой гьол
      If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

      Коментар


      • От: БОЛТ СНАЙПЕРЧЕ

        Първоначално публикуван от КИМИ Преглед на мнение
        Какви 500 метра, бе?
        1943- та година един руски снайперист е убил един германски майор на 2000 м.
        вярно че е било в Кавказ, въздуха разреден и пр., но и пушките не са били като съвременните-
        може да има и момент на случайно попадение, но е документирано- факт.
        Kакъв руски снайперист бе?!
        През ноември,218 година преди Христа,картагенски далеко - прашкаджия от 567 метра ранява тежко Публий Корнелий Сципион (по-късно Сципион Африкански) Сципион оцелял обаче...Далеко-прашкаджията не се съобразил,че битката се води до река,съответно земното притегляне е различно,в зависимост от влажността и...го уцелил в пъпа...
        Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
        Най-добрият ром е студеният ром!
        Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

        Коментар


        • От: БОЛТ СНАЙПЕРЧЕ

          Бенц по данни на разузнаването Боби ти е набил вече обрачите.... надявам се да е хванало дикиш- че много станахме снайперистите. Апропо избрал съм ти пушка вече.
          Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
          No man left's behind !!!!

          Коментар


          • От: БОЛТ СНАЙПЕРЧЕ

            Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
            Бенц по данни на разузнаването Боби ти е набил вече обрачите.... надявам се да е хванало дикиш- че много станахме снайперистите. Апропо избрал съм ти пушка вече.
            Ти и разузнавач ли си бекак па ма хвана веднага.

            Мани,много добро инфо на лични,основата поне какво трябва да има един снайпер и защо та като му падне на човек един списьк с гьрмелки да знае кое става и защо.С 10 изречения ми вкара повече инфо от 3 страници с такове и стрелби нервен на студено.

            Избраната я перни тук или на лични,че да чета да се ограмотявам.Утре карам една нова лодчица и ако и бачка автопилота има да сричам по снайперските форуми цяла вечер,в други ден пак така,сряда сьм в магазина за мммммм дилема,Скарче или Сиг,зависи какво имат,колко се чака и каква цена обаждат.Снайпера после ако/като му дойде времето,а 22 калибьр го пращат по пощата май,това трябва да го проверя точно как става тоя номер.

            Декиш хваща,аз бавно чета и бьрзо попивам.Тия дни ще има тема за оптики - кои фирми,кои модели,каква параметри при дадени орьжия или за дадени цели,какви и кои рингове,настройки...........па дано не ме посьветват очила да си купя,РейБАН.В една тема ми препорьча НайтФорс,тук ми лепиш Леуполд та се чудя с какво Найта не става за Снайпер,а Леуто да.Ма чакай така да ми припари и я пускам,да се посмеем пак.
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • От: БОЛТ СНАЙПЕРЧЕ

              Бенц....
              Всичко е много сложно и същевременно много просто.
              Една голяма част от хората тук ти дават съвети базирани на собствените им виждания - и тези виждания за всеки отделен човек са верни. Което не ги прави задължително верни за теб или за мен. Отделно те изхождат от родната действителност до някъде и от собствените си еротични мечти.
              Сега ще се опитам да ти дам начина по който аз разсъждавам когато ти препоръчам нещо:
              1. Факторът "Меид ин USA" - за нас той не е важен , защото американските оръжия тук са относително скъпи по редица обективни причини- при тебза нещо тотално направено в САЩ ще платиш около 50% по- малко отколкото за нещо подобно произведено в Европа. Тука говорим и за оръжие и за оптики и за всичко.
              2. Факторът "сутринта станах и искам да ъпгрейдна еди кво си по пушката". Когато мислиш за СКАР или за Зиг 716 на първо место трябва да знаеш, че възможностите за ъпгрейд и на двете са силно ограничени. Докато една АР-10 със стандарна схема на автоматиката е пълно лего. позволява да сменяш доста неща и да си играеш - в момента в който понапреднеш. Тук се намесва и факторът "резервни части"- докато АР-10 до голяма степен са унифицирани и за тях има всичко - и СКАР и 417 и 716 са "сами за себе си " - и ако утре отидат в небитието порад някой "бан" пазарът на резервни части за тях ще отиде на тц. За сведение виж си цените на резервни части за китайски АК - средно с 300% са по- скъпи от примерно частите за български или друг "унифициран" АК.
              3. Факторът разумна достатъчност. Да Шмид и Бендер и Найтфорс (и Хензолдт - военният Цайс) са върха на гъза на слона по отношение на оптическите прицели. НО- са доста по- скъпи от Леуполд (всъщност Леуполда спрямо Найтфорса не особенно) . А вместо Леуполд може да си купиш и Вортекс който пък е доста по- евтин, но върши работа. Когато обаче ми кажеш 1500 долара бюджет- търси се такова съчетание между пушка и оптика което да влиза в този бюджет.

              Защо аз бих си купил Севидж или Ремингтон 700 в САЩ:
              - Местни пушки са - и са тествани и ползани- СУАТ ове муатове, просто любители на стрелбята и прочие.
              - Има огромни възможности за ъпгрейд- тук май Ремингтон 700 бие по точки. Като решиш да ъпгрейдваш- просто вземаш едно такова:
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:590750.jpg
Прегледи:1
Размер:26.8 КБ
ID:5527911
              http://www.midwayusa.com/product/289...0-short-action
              И имаш нова по- добра пушка.
              По същият начин - може за смениш цевта с по- добра поръчкова , спусъка, абе всичмко което не ти харесва. Ако искаш добра пушка примерно, която да не трябва много да ъпгрейдваш в бъдеще:
              http://www.remington.com/products/fi...ong-range.aspx
              Ако искаш основа която в бъдеще да може да си играеш с шази на Акюраси, или приклад на МакМилън:
              http://www.remington.com/products/fi...-tactical.aspx
              Приеми един постулат за пушките за прецизна стрелба- колкото и да дадеш в началото накрая винаги излиза около 5000 долара/евро (в зависимост от континента).
              Аз не харесвам АК- определено- но имам АК- защото?
              Защото АК е най- масовата платформа тук- мога да се запася с резервни части , резервни пълнители , боеприпасите са и евтини. Ще ти дам следният пример- един добър ъпгрейд на АК излиза около цената на самото оръжие. У вас за същите пари мога да взема АР-15 която от кутия да е готова. Тук обаче не. Примерно моят АК струва 800 и нещо лева- ъпгрейда му е още 500 (нарочно е търсен разумен вариант), и само прицелът отгоре е по- скъп от всичко останало.
              Та това е моето мислене.
              Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
              No man left's behind !!!!

              Коментар


              • От: БОЛТ СНАЙПЕРЧЕ

                Абсолютно правилно

                Аз за това няколко пьти казах,че това го купувам ведньж и нещата не си продавам,по тая причина да речем ще гледам за НайтФорса 1900 кинта да речем и не се заплесвам по Леуполд за 1700 или Вортекс за 1500.Ако имаше нещо за 500 дето вьрши работа бих го пробвал,и с тях и без тях ма няма такова.Военно изпитано в тьркала с качество струва пари,аз простото желязо го тьрся с милитьри спецификации, какво остава за стькьлцата.Една от причините СКАРА да води пред Сига в моята класация,една от причините Калашника тук да е 2 бона пред плякалото на Сиг дето пьрвата модицикация идва с проблеми и окоп е виждала пред крива цев.

                Реми 700 била на 4-50 години пушка,просто и яко с цев с военни спецификации.Цялото нещо е 6-700,приклада и той малко над тая цена,бие на 1000 метра с патрона който гледам.Това ми е базата,това почвам да сравнявам пьрво сьс Савиджа защото трима от добрите вече я препорьчвате,после ще намеся ония Ремингтон комплект който идва и после победителя от тия го хвьрлям срещу Тика и Сиг и другите екзотики тук.И там кой бие е той ако стьпва на парите,ако не.............савидж ги гледам по 1000,Ремингтона по 650,лесна работа,има ги и си остава вечното пушкало.


                Ъпгрейда е нещо което ме радва и сьщевременно притеснява.Долна на АР10 продават и по 350 кинта,ма нам си каква цев,ма спуськ ма ресли ......каквото искаш.Там обаче за да сьбера нещо нормално се искат знания които аз нямам.Все едно да си направиш сам спортна кола и да чакаш да бие ммммм ГОЛФ ГТИ примерно,за АМГ да не говорим.Тук пукало има в магазина и за по 800 кинта цялото.По-добро ли е от СИГа - ми не е,90% казват,че става ма не е по-добро,за СКАРа да не говорим.И като не знам кое,от кьде за колко и как се сьбира такова за да стане добро ммммм гледам да взема цяла платформа и не,че ме бодат 3000 за желязо вместо 900 за ПОЧТИ сьщото.

                Сьщия фифел и с тая пушка дето сьм загледал.Верно,че има какво да се купи за нея и какво да се смени,но става като сьс СИГ 220-един Е такьв списьк трябва да се смени на всеки 5000 истрела,като сметна колко пари за части са това и стьпва на 70% от цената на нов,а и говоря за пищов дето уж ми пази задника в нас,за пушка дето биела вече 5 метра в ляво...........голям праз,това са години и години ако вьобще я докарам до там,като не става вече на 5000 патрона я сменям и майната и,оптиката си ми стои.


                Разбирам те правилно с резервните части и ъпгрейда - виж ме кьде сьм и какво карам,като не знам нищо за Понтияк и Шеви обаче какво да правя,взимам или Баварец или Бенц и бой.С това обаче май ще е обратно макар,СИГа да идва с доживотна гаранция.

                Ще го мисля,ща или не имам месеци за мислене,от оптика няма да пестя много,че нежничко ми се вижда макар,че тия модели и на Барет ги слагали и дьржали на ритащото муля.За пушка не знам,не ми се набиват много та ще направя едно крьгче из форумите и на финала май пак ще е Савидж или Реми 700,на прИмоция ще ги взема.
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • От: БОЛТ СНАЙПЕРЧЕ

                  barrel threaded 5/8x24 -
                  Някой може ли да ми разшифрова това какво точно значи и къде бие един такъв на 22 инча в 308?


                  до момента с много води Сиг-3 часа напразно четене за Реми и Савидж,вкарах в уравнението Сиг ССГ3000 и за 15 мин ми светна.8 месеца чакане за такова обаче,що да не боли

                  Долу малък тестИС

                  http://www.outdoorlife.com/blogs/gun...-gun-test-2013
                  TOYOTA SEQUOIA ‘11
                  W140 S420 '99

                  Коментар


                  • От: БОЛТ СНАЙПЕРЧЕ

                    Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                    barrel threaded 5/8x24 -
                    Някой може ли да ми разшифрова това какво точно значи и къде бие един такъв на 22 инча в 308?
                    Това е резбата накрая на цевта - за дулен спирач компенсатор или друго устройство.
                    Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                    No man left's behind !!!!

                    Коментар


                    • От: БОЛТ СНАЙПЕРЧЕ

                      Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                      barrel threaded 5/8x24 -
                      Някой може ли да ми разшифрова това какво точно значи и къде бие един такъв на 22 инча в 308?
                      Това значи,че на края на цевта има резба с стъпка 5/8x24 някакъв амреикански стандарт дето тука около месец един стругар му яде главата докато успее да ми направи компенсатор за моята

                      Коментар


                      • От: БОЛТ СНАЙПЕРЧЕ

                        Така,това май кофти,че тук май тоя компенсатор трябва да е заварен за да е легална.Това ми се е изплъзнало,толкова четене на странен език в 3 сутринта и зацикям вече.

                        Убер Алес Утива работата с голямо У.Що не карам Шеви ме питайте.

                        Тенкю,бягам
                        TOYOTA SEQUOIA ‘11
                        W140 S420 '99

                        Коментар


                        • От: БОЛТ СНАЙПЕРЧЕ

                          Смени щата и отиди в някой с по либерални оръжейни закони.Поздрави.

                          Коментар


                          • От: БОЛТ СНАЙПЕРЧЕ

                            Първоначално публикуван от vasilev Преглед на мнение
                            Смени щата и отиди в някой с по либерални оръжейни закони.Поздрави.

                            Намери някой който граничи с океан,че да мога да си опьвам краката работейки и бачкането да ми позволява да купувам патрони с кофите и местя пейзажа.А и като свикна на нещо не местя аз,само се множа.Гледай да е топло и да няма крокодили,че тогава гатлинг монтирам на мястото на мерника,тия ги мразя.
                            TOYOTA SEQUOIA ‘11
                            W140 S420 '99

                            Коментар


                            • От: БОЛТ СНАЙПЕРЧЕ

                              Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                              Намери някой който граничи с океан,че да мога да си опьвам краката работейки и бачкането да ми позволява да купувам патрони с кофите и местя пейзажа.А и като свикна на нещо не местя аз,само се множа.Гледай да е топло и да няма крокодили,че тогава гатлинг монтирам на мястото на мерника,тия ги мразя.
                              Готово- мести се във Флорида.
                              http://en.wikipedia.org/wiki/Gun_laws_in_Florida
                              Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                              No man left's behind !!!!

                              Коментар


                              • От: БОЛТ СНАЙПЕРЧЕ

                                А куркудилити?Това да пикам,а то да ме гони за пикалото мани ти.+ това е жега и имат урагани.


                                Ти само ми четеш половината от това дето го пиша,а аз съм толкова добре ориентиран в някои неща,че няма на къде повече.

                                Сега ще кажеш Тексас,знам те аз
                                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                                W140 S420 '99

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X