Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Снайперска стрелба

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Снайперска стрелба

    Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
    Ако някой уцели с механични прибори /без оптика/ цел на 500 метра, значи е ползвал самонасочващи се куршуми!
    Чшшш алоууууу това даже и АЗ го немога
    Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
    Селска фурна аспух нема. Пак същият.
    В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

    Коментар


    • #62
      До: Снайперска стрелба

      Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
      Драгунов го плюят най-вече хора които никога не са работили с такъв.Аз лично не му харесвам само отката,силничък идва.Но ми е интересно пък защо на заставата в онези далечните години наказваха за некадърна стрелба да стреляш с Манлихер.Гол до кръста,лежешком и кепе № 42 пълно до горе.Между другото не съм видял някой да го опразни.А съм виждал корави мъже със сълзи в очите след такова упражнение.
      Абе Хънтър да не сме служили заедно в един отряд?А некадърника за който пишеш да съм аз?Или това наказание го е имало по всички отряди?В далечната 1979г. В Гоце Делчевския отряд ноември студ и кал.Стреляме с манлихери с О патрони и моя милост и още един двама калпазани от целия взвод не уцелваме дори мишената от 10 изстрела лежешком.Следва команда сваляй куртките.Нови 10 пак нищо.Сваляй фанелка потник и гол до кръстаабе то с куртката рита като кон а голи о чудо след незнам кой си изстрел започваме да вкарваме куршумите се по навътре в мишената.Аз бях 57кила и като ритне пушката ме върне назад.Не ме питай как съм издържал а ако ме беха държали ощеполовин час щех да стана Ворошиловски стрелец
      К мирной жизни не пригоден.
      Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
      ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

      Коментар


      • #63
        До: Снайперска стрелба

        Нали ти каза, че не е ловец...
        Стига дразги!

        Сетих се за един случай... Стрелях нагоре по скалите на около 45 градуса и на около 85 метра и три попадения влизаха точно под гърдите на животното /няма да казвам какво/...Накрая се прицелих по-нагоре и приключих въпроса..

        На такава дистанция с карабината удрям муха /който не вярва - ще залагаме/...

        Чак после прочетох защо се е случило, а най-интересното че нещо се случва и като стреляш надолу при същия наклон!

        Чудеса!

        За да изпреваря бъзика, който ще последва - "кое е това животно дето чака три изстрела", първото попадение го улучи в основата на предния крак, просто трябваше да го доубия..
        Последно редактирано от Volk; 24-12-08, 13:41.

        Коментар


        • #64
          До: Снайперска стрелба

          Първоначално публикуван от stariat Преглед на мнение
          Абе Хънтър да не сме служили заедно в един отряд?А некадърника за който пишеш да съм аз?Или това наказание го е имало по всички отряди?В далечната 1979г. В Гоце Делчевския отряд ноември студ и кал.Стреляме с манлихери с О патрони и моя милост и още един двама калпазани от целия взвод не уцелваме дори мишената от 10 изстрела лежешком.Следва команда сваляй куртките.Нови 10 пак нищо.Сваляй фанелка потник и гол до кръстаабе то с куртката рита като кон а голи о чудо след незнам кой си изстрел започваме да вкарваме куршумите се по навътре в мишената.Аз бях 57кила и като ритне пушката ме върне назад.Не ме питай как съм издържал а ако ме беха държали ощеполовин час щех да стана Ворошиловски стрелец
          ТцъСлучая е от средата на 80-те на миналият век.На западната граница под връх Ком.А наказанието щото наряда се връща с полупразни пълнители.На въпроса къде са патроните,отговорът е -
          Стрелях по елен.
          -Къде го еленът?
          -Избяга.
          И тогава се провежда гореспоменатата тренировка,щото явно стрелецът е слаб.
          Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
          Селска фурна аспух нема. Пак същият.
          В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

          Коментар


          • #65
            До: Снайперска стрелба

            Вальо,ами като не е ловец чий го дири в гората.Аз като изкарах 4 г.на спортното стрелбище да не би да имам претенции че съм майстор на спорта.Ей питай тук колеги от форума които съм водил на Герена ,като се появя там какво става.Даже и това нямаше да го напиша но някак си назидателното размахване на пръст ме дразни.Ама ней се празници са и спирам.Мир да е.
            Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
            Селска фурна аспух нема. Пак същият.
            В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

            Коментар


            • #66
              До: Снайперска стрелба

              Всяко животно спира !! Въпрос е на какво разстояние ? Който ловец е убивал на повече от 100-150 м нека да сподели (пушка,патрони ,животно ) В движение или животното е неподвижно ! Ще е интересно ? За стрелбата без оптика - 500 м го казах за да има дискусия, не че аз ще го направя ! Но с удоволствие ще опитам и ще снимам резултата (реалния резултат )! За мен е важно да открия "нашите " нормални човешки възможности !!! Ако някой предложи да го направим "на живо "- аз съм "за"! Къде има такива възможности ? Пишете .Колкото е нужно ще си платим (разумно). И все пак да е законно ! А за малокалибрената пушка - до какво разстояние сте я пробвали ? Имах колега (стрелец) който твърдеше , че с малокалибрена прасе няма да падне !?? Пробвахме "биатлонка" Нямаше нужда от доубиване !!!Така ,че говорим повече за точност, отколкото за сила на изстрела !!! Макар и с по-твърди позиции (различни) става интересна дискусия !!!Ако някой се обижда - извинения !!! След КОЛЕДА ще снимам 14 цола на 500 м и ще кача снимките !!! Говорете!


              П.С. Ако някой знае на военния полигон (за стрелба с калашников ) на какво разстояние са мишените (100,200 ....) да пише !
              Последно редактирано от bgbul; 24-12-08, 18:02.

              Коментар


              • #67
                До: Снайперска стрелба

                Оставяме животните настрана - друга тема и то дълга.
                По другите точки - на 500м. джанта на механични - много трудно!!!! Да го кажа по-точно - случайно попадение. Лично аз стрелям на механични мерни прибори до 100м. и то доста условно казано.
                Законно над 200м. няма никъде....може би в Столник, ама там се пука само от МО и МВР май. Ако някой има вързки - с удоволствие!

                Коментар


                • #68
                  До: Снайперска стрелба

                  Колеги,то на 500м само с механични ,освен елен друго просто не може да се види,камо ли да се уцели.Дива коза и да я уцелиш в предния крак ,след секунда я няма.И аз съм ловувал такива животни.При стрелба нагоре и надолу /много актуална при лов на диви кози /съвсем нормално е да има отклонения,нагоре земното притегляне дърпа допълнително куршума а надолу му помага,и отам тези разлики.

                  Коментар


                  • #69
                    До: Снайперска стрелба

                    Явно ще трябва да ви водя на полигона в Сливница.
                    Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                    Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                    В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                    Коментар


                    • #70
                      До: Снайперска стрелба

                      на 600м с автомат калашников 7,62мм когато бях в казармата,без проблем уцелвах движеща фигура.но фигурата си беши височка,не и зная размерите.

                      Коментар


                      • #71
                        До: Снайперска стрелба

                        Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                        Всяко животно спира !! Въпрос е на какво разстояние ? Който ловец е убивал на повече от 100-150 м нека да сподели (пушка,патрони ,животно ) В движение или животното е неподвижно ! Ще е интересно ? За стрелбата без оптика - 500 м го казах за да има дискусия, не че аз ще го направя ! Но с удоволствие ще опитам и ще снимам резултата (реалния резултат )! За мен е важно да открия "нашите " нормални човешки възможности !!! Ако някой предложи да го направим "на живо "- аз съм "за"! Къде има такива възможности ? Пишете .Колкото е нужно ще си платим (разумно). И все пак да е законно ! А за малокалибрената пушка - до какво разстояние сте я пробвали ? Имах колега (стрелец) който твърдеше , че с малокалибрена прасе няма да падне !?? Пробвахме "биатлонка" Нямаше нужда от доубиване !!!Така ,че говорим повече за точност, отколкото за сила на изстрела !!! Макар и с по-твърди позиции (различни) става интересна дискусия !!!Ако някой се обижда - извинения !!! След КОЛЕДА ще снимам 14 цола на 500 м и ще кача снимките !!! Говорете!


                        П.С. Ако някой знае на военния полигон (за стрелба с калашников ) на какво разстояние са мишените (100,200 ....) да пише !
                        Всяко животно спира ама друг път.Е сега кой е по филмите или разказите?Вярно е въпрос но не на какво разстояние а на какво време.Вълкът спира да кажем на другият денНа 150 м.в движениеособено ако тичкаМалокалибрен Тоз 8 съм убивал от тези дето спират/чакал/на 120м.Мерено .Но си е жив късмет.Около 100-те е супер.
                        Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                        Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                        В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                        Коментар


                        • #72
                          До: Снайперска стрелба

                          Първоначално публикуван от jivko76 Преглед на мнение
                          на 600м с автомат калашников 7,62мм когато бях в казармата,без проблем уцелвах движеща фигура.но фигурата си беши височка,не и зная размерите.
                          я някой с добра памет да припомни на колко се слагаха мишените за стандартните упражнения..... нещо ми се върти в главата за 350-400 м.... ама

                          Адаша Дерхънтър като граничар може и да помни другото упражнение...търчиш километър преди стрелбата и после норматив за няколко мишени.... беше упражнение за 2-ма и най-гадното..... с изплезени езици и на 100метра трудно се улучваше нещо.

                          за Драгуновия помня: 850м. мишената глава (май няма и 13 цола) даже ЗКПЧ-то връзваше и един червен парцал за чалма.кой не уцели - няма гарнизонка - за кво ти е по-голям стимул

                          що 850м.? ми само толкова имаше на шуменското стрелбище. от ляво на танковото имаше повече,ама нямаше как да се включим
                          ________________________________________________
                          Subaru OUTBACK 2,5
                          Hyundai TUCSON 2.0

                          Коментар


                          • #73
                            До: Снайперска стрелба

                            Който има опит - да сподели ! За различните животни :
                            1. Сърната (сръндак) спира на 30 - 40 м ,дори на открито . Проверено !
                            2. Заека спира на 20 м ,даже по-близо .Проверено !
                            3. Лисицата -тя е най-любопитна ,но 20-30 м е нормалното . Проверено!
                            4. За вълк ако говорим - нямам опит , но знам че се движи по права линия и се ловува като се причака от другата страна на билото. Кажете вярно ли е ?
                            5. Мечката е наи-непредсказуема , но и тя се спря на 50-60 м. Проверено
                            Всичко което пиша по-горе ми се е случвало нееднократно !!! Даже имах среща със женско прасе с малко !!! Ако някой е имал такава среща на 10 м - ще знае какво прави майката !!! Аз бях само с нож !!! Слава богу , че не се ....... ама аиде ! А когато се срещнах очи в очи със сюрията прасета (в родопите така се казва) - всички прасета се разбягаха в различни посоки и на 20-30 м спират за да се ослушат за шумове. Мечката (не веднъж) като я срещнахме - на бегом се изкачи по скала с 35-45 градуса наклон ! Проследих я ! След 50-60 м си ходеше спокойно,сякаш нищо не се е случило . Ако тя те забележи първа - се спотаява и изчаква да минеш тихо и спокойно . Ако е без малки ! И ако не е гладна !!! Но ...се отклоних в полза на темата - за стрелба от какво разстояние става въпрос ???Снайперска или ловна ? Пишете !

                            Коментар


                            • #74
                              До: Снайперска стрелба

                              Моите спомени с калашника от казармата са 400м за мишена "от кръста нагоре", и 800 метра за мишена в цял ръст. На военното обучение май имаше вариант 200м. Но може и да греша, може и да е било 200м-400м, а не 400м-800м. Но май си беше 400-800.
                              Издъних се на Тюринг теста

                              Коментар


                              • #75
                                До: Снайперска стрелба

                                Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
                                Ако някой уцели с механични прибори /без оптика/ цел на 500 метра, значи е ползвал самонасочващи се куршуми!
                                е, не е задължително....... стига да не става въпрос за първи изстрел.
                                а и много зависи с какво оръжие все пак ще е опита. щото с едно ПК и една от големите кутии все ще го уцеля, стига да го видя

                                но май ще трябва да се ходи на Сливница и да се пробва
                                ________________________________________________
                                Subaru OUTBACK 2,5
                                Hyundai TUCSON 2.0

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X