Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Снайперска стрелба

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Снайперска стрелба

    Момчета,едно въпросче .
    Които има мнение, моля да пише...
    Две винтовки
    Рем.700 VLS 26" 308win.
    Rem.700 polic 20" 308win.
    И двете се зареждат с правени боеприпаси.
    Гилза-лапуа
    Капсул-федерал голд медал.
    Барут- варгет 44,4гран.
    Проектил-лапуа сцен.155 грен.
    При отстрел на двете оръжия даде следните проблеми:
    ПолицаЙката прави видим,открояващ се белег от изхвъргача/на дъното на гилзата/ след което гилзата не подлежи на презареждане-новия капс.просто иЗпада.
    На ВЛС ката няма подобно явление.
    Новия капс.се пресова отлично и гилзата е в идеално състояние,без видими белези.
    Но има още една подробност, при ВЛС на капсата се образува издуване и кратер от ударника.
    Това го няма при полицаЙката. Там удара по капса.е равен и с перфектна дълбочина.
    Някои има ли идея какъв е проблема?
    Последно редактирано от derhunter; 15-07-13, 12:57.

    Коментар


    • От: Снайперска стрелба

      Първоначално публикуван от Jeisan Преглед на мнение
      :
      Полицаиката прави видим,открояващ се белег от изхвъргача/на дъното на гилзата/ след което гилзата не подлежи на презареждане-новия капс.просто испада.
      ?
      Отсечко отражателя.


      при ВЛС на капсата се образува издуване и кратер от ударника.

      Чашката на затвора където ляга дъното на гилзата.
      сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
      dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

      Коментар


      • От: Снайперска стрелба

        Уви...отражателят и боЙния упор са наред.
        И на двете винтовки.
        Последно редактирано от derhunter; 15-07-13, 12:59.

        Коментар


        • От: Снайперска стрелба

          Преди малко гледах по една телевизия как с ей това нещо се правят изстрели на 2000 + метра http://world.guns.ru/sniper/sniper-r...e/dsr-1-e.html
          За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
          0878 79 20 61 Борис

          Коментар


          • От: Снайперска стрелба

            Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
            Преди малко гледах по една телевизия как с ей това нещо се правят изстрели на 2000 + метра http://world.guns.ru/sniper/sniper-r...e/dsr-1-e.html
            Вероятно с 338LM боеприпас...Не е невъзможно ама много идеални съвпадения трябват
            ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

            Коментар


            • От: Снайперска стрелба

              Първоначално публикуван от green Преглед на мнение
              Вероятно с 338LM боеприпас...Не е невъзможно ама много идеални съвпадения трябват
              За боеприпаса си прав но говореха за 2500 при идеални условия!
              За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
              0878 79 20 61 Борис

              Коментар


              • От: Снайперска стрелба

                Не съм следил темата от самото начало та ако се повтарям да ме извините.

                3 дни гледам разни клипове за снайпери в Сирия и от клипче на клипче попаднах на Руски снайпер 12.7 мм булпап и заглушител като кюнец на Пернишка печка.Направили и автомат с тоя калибър,но въпроса е за снайпера.

                Сравнително къс,сравнително лек /под 9 кила или поне по спомени /и доста мощен снайпер прекрасен за градски бой създаден около 2002 година.

                Има ли друг такъв на пазара било то Американски или какъв да е снайпер който да е близък по показания на модела?Защо това не рита и е тихо,а Барет 50 рита като муле и не можеш да си чуеш името ако треснеш 3 фишека в затворено пространство?
                Десетина книжки прочетох и никъде не съм срещал подобен да ползват Американци,Австралийци или Англичани било то в Авганистан или Ирак,а те там по тия години се драха.


                Та що така,не си казват ли?
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • От: Снайперска стрелба

                  В една друга тема колегата Сибирски публикува снимки и информация за тези разработки на Русия. За мен булпап-а не е добър избор, но това е лично мнение. Доста армии поддържат такова мнение, основно американци и израелци, от където идват доста от новите разработки. Предполагам, че Русия прави изцяло техни разработки, като се стреми да направи нещо "ново", без чужда намеса, а политиката зад океана е да се придържат към една работеща концепция и само да усъвършенстват. А защо не рита толкова и е по-тих, не мога да кажа, не съм се занимавал с такова руско оръжие, даже и на живо не съм го виждал. Явно са използвали някаква противооткатна система и добър заглушител с подходящ боеприпас. Доста тихи снайпери има в армиите на НАТО, но тяхното приложение е тясно специализирано. По-скоро за градски и полицейски условия. Е имат и Ремингтони от 700 тактикал серията със заглушител и си думкат в пустините с него. Принципно при изстрел се вдига много прахоляк. Особено където аз съм бил, прахоляка е толкова много, че само ако пръднеш и се вдига облак, какво остава за изстрел в легнало положение. Има и друго, идеята е един изстрел - един труп и веднага смяна на позицията. Проектила се движи по-бързо от звука. Така че, в пустинята и да скриеш звука и да не го скриеш, целта няма да се усети, остава въпроса за разкриване на позицията на снайпериста, но това е много дълга и сложна тема, в която не съм толкова компетентен.
                  If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                  Коментар


                  • От: Снайперска стрелба

                    Много хора изказват същото мнение, че булпап-а не е добър избор и не го предпочитат пред другите с-ми, ама защо - някой може ли да разясни малко по-подробно от каква гледна точка не е за предпочитане.
                    Всеки трети е шести

                    Коментар


                    • От: Снайперска стрелба

                      Момчета, А.А.Потапов-изкуство снайпера... Нее добре от практична гледна точка... Дава 15-20% погрешност,
                      Потърсете като за начало Д.Пластер-Съвършенен снайпер(методическо пособие за подготовка на полицеиски и военни снаиперисти)

                      Коментар


                      • От: Снайперска стрелба

                        Айде черпете се .... и да споменавате с добро: Плъстър - второто издание на "Съвършеният снайпер"-2006 та.
                        http://dox.bg/files/dw?a=34167cf007
                        Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                        No man left's behind !!!!

                        Коментар


                        • От: До: Снайперска стрелба

                          Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
                          Ako книгата на Тодор Козловски-Точния изстрел",представлява интерес за някого,имам я но не зная как да я кача на компа.Ако някой много държи на нея ще му я подаря.
                          Колега за мен представлява много голям интерес, дали ще го прочетеш това не зная, случайно я търся и чета и попаднах на този форум ще се опитам съобщение да ти пратя, дано ме осветлиш!

                          Коментар


                          • От: Снайперска стрелба

                            В момента чета "Снайперист на Райха".Книгата е ново издание и я има навсякъде.Препоръчвам я на хора интересуващи се от работата на снайпериста.Мисля, че доста добре е описан живота на немския войник на Източния фронт през втората половина на ВСВ.Чете се лесно и на един дъх.
                            П.С.
                            За русофилите и русофобите!
                            Книгата нито обижда руснаците, нито възхвалява немците.Просто показва жестоката реалност на войната.

                            Коментар


                            • От: Снайперска стрелба

                              Чудесно помагало за форумните спорове, тъкмо е и лесно смилаемо. Ето какво казва логиката:

                              Всеки трети е шести

                              Коментар


                              • От: Снайперска стрелба

                                Накратко казано - дали пушката е снайпер или ДМР,зависи от ЗАДприкладното устройство

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X