Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Снайперска стрелба

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Снайперска стрелба

    Само чакам кога ще докарате до радиоуправляемите ракети. Имало вече и такива, дето им задаваш ЕГН и те си знаят.
    Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

    Коментар


    • От: Снайперска стрелба

      To една от задачите на снайперистите в днешно време може да бъде точно задаване на цел за ракети...

      Коментар


      • От: Снайперска стрелба

        Хе хе, тактики от Персийския залив...
        Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

        Коментар


        • От: Снайперска стрелба

          Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
          Само чакам кога ще докарате до радиоуправляемите ракети. Имало вече и такива, дето им задаваш ЕГН и те си знаят.
          Особено ако обекта с ЕГН-то има и GSM в него.
          сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
          dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

          Коментар


          • От: Снайперска стрелба

            Живите цели на противника, заслужаващи внимание, рядко носят подобни устройства, но и така става. За съжаление, съвременните методи за неутрализация (убийството е само един от тях) са толкова много, че т.нар. снайперската стрелба май се превръща все повече в, макар и не лишен от романтика, но академичен спорт. Лично мнение, не ме линчувайте.
            Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

            Коментар


            • От: Снайперска стрелба

              Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
              Личният ми опит- два курса - един за "градски" снайперизъм и един общ снайперски курс.... и двата в Германия - първия с инструктори от GSG , втория с инструктор от KSK. Стрелял съм на дистации до 1200 м. с 338 Лапуа магнум (Блазер Тактикъл2) и съм уцелвал стоманена плоча 30х30. Не е точно моята бира.... Пушач съм и нямам необходимото търпение за столкинга и висенето по 24 часа на позиция. Иначе съм доста на ясно с теорията, методите за подготовка , упражненията и прочие.
              Моето уважение...добро попадение само за два курса. Да не говорим че във вафен не всеки може да попадне...особенно с петли от GSG....навежда на мисли.

              Коментар


              • От: Снайперска стрелба

                Първоначално публикуван от Dimitar Nenchev Преглед на мнение
                Е тази стена с .50 картчница а не снайпер ще я сваля тухла по тухла, да не говорим за някое БМП..... Моете мислене е общо войсково и кашишко насочено, сега ще дойте Мад Дог и ще започне със спец операциите. Има хляб в големия калибър, ама той не е универсален, тясно спезциализиран е, и не трябва да се гледа на него като на пенкилер и едва ли не всеки взвод да има такова пушкало.
                Колкото и да ти е странно - не съм особен фен на нещата над 338 Лапуа.... За мен лично оптималното снайперско оръжие е Блазер Тактикъл 2 с две цеви - 308 и 338 и две оптики - 3-12 х 56 и 5-25х 56 (за предпочитане на Шмид и Брато) на тях. Това за снайперисти работещи в състава на снайперска двойка... За кашиците - сегашното МСГ 90 е малко тежко - но Г 27 (тва е ХК 417) е перфектна.... с една оптичка 2.5-10х32 на Найтфорс е бомбон.
                338 Лапуа дава в относително носима пушка възможност да поразяваш цели в диапазона до 1600 м.
                Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                No man left's behind !!!!

                Коментар


                • От: Снайперска стрелба

                  Първоначално публикуван от Jeisan Преглед на мнение
                  Моето уважение...добро попадение само за два курса. Да не говорим че във вафен не всеки може да попадне...особенно с петли от GSG....навежда на мисли.
                  Моето лично мнение- КСК са поне толкова добри ако не и по- добри.....
                  Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                  No man left's behind !!!!

                  Коментар


                  • От: Снайперска стрелба

                    338 Лапуа дава в относително носима пушка възможност да поразяваш цели в диапазона до 1600 м
                    За пушката съм съгласен, ама за снайпериста вече трудна работа. Не че няма толково добри снайперисти, но са кът и не са за ОВ използване.
                    If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                    Коментар


                    • От: Снайперска стрелба

                      Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
                      Моето лично мнение- КСК са поне толкова добри ако не и по- добри.....
                      Ако продължаваме да си говорим тука за "снайперска стрелба" - да по-добри са и то много! Поради ред причини, една от които е "традицията"...

                      Намесването в темата и на други родове войски съвсем не е погрешно - напротив! "Снайпери" има и в авиацията (най-вече щурмовата) със сигурност, че и нарочни значки и нашивки им дават за тази работа! "Снайперската стрелба" всъщност е "приоритетно поразяване на цел", а пред такава задача може да се изправи всичко що стреля...

                      Коментар


                      • От: Снайперска стрелба

                        Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
                        Колкото и да ти е странно - не съм особен фен на нещата над 338 Лапуа.... За мен лично оптималното снайперско оръжие е Блазер Тактикъл 2 с две цеви - 308 и 338 и две оптики - 3-12 х 56 и 5-25х 56 (за предпочитане на Шмид и Брато) на тях. Това за снайперисти работещи в състава на снайперска двойка... За кашиците - сегашното МСГ 90 е малко тежко - но Г 27 (тва е ХК 417) е перфектна.... с една оптичка 2.5-10х32 на Найтфорс е бомбон.
                        338 Лапуа дава в относително носима пушка възможност да поразяваш цели в диапазона до 1600 м.
                        ИЖ 18 МН е много лекичък,а и разглобен на две,просто е невидим.

                        Коментар


                        • От: Снайперска стрелба

                          ИЖ 18 МН е много лекичък,а и разглобен на две,просто е невидим.
                          Лично мнение: Лек и снайпер не са съвместими.
                          If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                          Коментар


                          • От: Снайперска стрелба

                            Първоначално публикуван от Dimitar Nenchev Преглед на мнение
                            Лично мнение: Лек и снайпер не са съвместими.
                            Бъркаш,ИЖ-ока е "ULTR - ултра пайт тактикал райфъл"

                            Коментар


                            • От: Снайперска стрелба

                              Първоначално публикуван от snipi Преглед на мнение
                              Бъркаш,ИЖ-ока е "ULTR - ултра пайт тактикал райфъл"
                              Отдавна не съм се смял толкова....

                              Значи моят Галил тогава е SASR - полу автоматична стратегическа пушка.... Щото прави групи по една ъглова минута.... Всъщност .... щом като го има и това:
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:7362420684_3f_08c_4461f_b-tfb.jpeg
Прегледи:1
Размер:119.6 КБ
ID:5453676

                              Или това:
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:double-defense-1.jpg
Прегледи:1
Размер:17.9 КБ
ID:5453677
                              Кво толко... Иж 18 тактикъл....
                              Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                              No man left's behind !!!!

                              Коментар


                              • От: Снайперска стрелба

                                Аз нарочно не се обадих, понеже се засегна много по остро темата и особено съветските (не руски, а съветски) оръжия. Не е лошо пушкало, за лов може да е перфектен, ама за военно оръжие особено ако е в .338 и да е ниско тегло не става. А и другии ккусури има, заключване, спусък, приклада е кекав.....мога да си позволя да коментирам точно тази пушка и други от категорията им понеже имам опит с тях и база за сравнение.
                                Последно редактирано от derhunter; 13-02-13, 18:28.
                                If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X