Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Снайперска стрелба

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Снайперска стрелба

    Аз определено имам нужда от оръжие и определено съм фен на въздушните по ред причини. Дори пистолет бих си взел въздушен, че съм виждал, какво могат някои. Почвам сериозно да се замислям за една от тези въздухарки. А с какви боеприпаси са? Да не се окаже нещо екзотично? Забелязъл съм, че конусните чашки летят бая зле и повечето са с криви конуси, та предпочитам съчма, а не чашка. Вие как смятате?

    П.П. Май темата за снайпер стрелба малко се разминава с видове оръжия и прочее...

    Коментар


    • До: Снайперска стрелба

      Сачмата не поддържа правилна жироскопична стабилизация...

      Иначе е съвсем резонно това оръжие да се ограничава, по тази логика ако някой подари на сина си въздухарка ще стане "Маленкий мальчик нашел пулемет, больше в деревне никто не живет!"

      Коментар


      • До: Снайперска стрелба

        Вече има и турски по 500 лв. Проблема е в по-малкия цилиндър, по-бързо почва да пропада групата,НО.......... Един приятел веднага изкопа приклада и навря 1л. водолазна бутилка. Стой та гледай. И турската не е по лоша от тайванската.
        За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

        Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

        Коментар


        • До: Снайперска стрелба

          Моля, някой да си купи и да сподели по-подробни впечатления.

          http://shop.oragie.com/product_info.php?products_id=940

          Коментар


          • До: Снайперска стрелба

            Помислих , че съм объркал темата....!!!... Ама не съм ... просто .... разговора е станал за Въздушни оръжия !!! Поради липса на възможности за далечни стрелби е по - лесно да се стреля с ....въздухарки !!! Който смята , че с въздушна е лесна работа - да се пробва на спортни мишени , на 10 м от положение ПРАВ !!!

            Доста забавно ще стане !!! На който му издържат нервите да гони Михаля ( резултат над 90 т от ПРАВ ) да сподели опит!!!
            Който успее - направо да се картотекира и ....на състезание !!! Очакват го медали !!! Успех !!!
            Включих се ....дано пак да изчезне скуката !!!Вече 2 дни ...нищо ???
            Моля сериозно : искам да се науча да правя корекции за далечна стрелба с оптика !!! Помощ ???
            Четох за хилядните , но явно не схващам от раз !!! Ще бъда добър ученик и ще се явя на изпит !!! Благодаря!
            Последно редактирано от bgbul; 05-01-09, 19:13.

            Коментар


            • До: Снайперска стрелба

              Те тия са други въздухарки бе. Снайперски.
              За корекциите, там е друга бира, стават с ползуване на балистични калкулатори и таблици. Включват сума ти показатели - тегло и тип на куршума, бал. коефициент, дистанция, денивелация,скорост на вятъра, че и надморска височина. Сигурен съм, че има и други. В крайна сметка получаваш корекцията в кликове. Ще поровя за някакви материали, ще е интересно и за мен.

              Коментар


              • До: Снайперска стрелба

                Първоначално публикуван от lama69 Преглед на мнение
                Аз съм ловец. Не ми е приятна квалификацията "комплексари" която позуваш....най-малко, защото не е вярна. И аз не харесвам много човешки дейности, но не ги коментирам, защото не ги разбирам, нито пък мотивацията на практикуващите ги. Другото което ми прави впечатление е, че обърна темата от "Снайперска стрелба" на "Спортна стрелба". Не пречи, но е извън тази тема. Аз за лов пиша в ловния подфорум, не където ми падне. Просто нямам никакъв интерес към психиката на Т.Киряков или В.Лечева по време на състезание, нито ме касаят 9-ки и 10-ки - в бенча се гони свита група на голяма дистанция при атмосферни условия променящи се по пътя на куршума. Абе пак спорт, ама друг.
                Поздрави!
                Що се връзваш ,бе приятелю.Чета /чак сега,че ме бяха баннали/ и се смея с глас и със сълзи.Много видео,гледат някои и то само за снаиперисти.

                Коментар


                • До: Снайперска стрелба

                  Първоначално публикуван от lama69 Преглед на мнение
                  Те тия са други въздухарки бе. Снайперски.
                  За корекциите, там е друга бира, стават с ползуване на балистични калкулатори и таблици. Включват сума ти показатели - тегло и тип на куршума, бал. коефициент, дистанция, денивелация,скорост на вятъра, че и надморска височина. Сигурен съм, че има и други. В крайна сметка получаваш корекцията в кликове. Ще поровя за някакви материали, ще е интересно и за мен.

                  Към кой клуб тренираш Бенч ? Къде мога да видя няколко изстрела ,оръжие на живо , въобще Профи Бенч ??? Запали ми фитила !!! А тъкмо си мислех, че живота е спокоен !!!

                  Коментар


                  • До: Снайперска стрелба

                    Ехе! Здрасти Snipi, къде зачезна бе човек? Тука задават разни въпроси, дето май ти най-добре би отговорил!!! 500м. без оптики и така нататък.
                    Всичко клони към уиски с бадеми май.

                    Коментар


                    • До: Снайперска стрелба

                      Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                      Към кой клуб тренираш Бенч ? Къде мога да видя няколко изстрела ,оръжие на живо , въобще Профи Бенч ??? Запали ми фитила !!! А тъкмо си мислех, че живота е спокоен !!!
                      Аз не се занимавам с бенч. Стрелям на къси дистанции, прав и гоня ефективност. Ако имаш интерес виж http://thegunman-bg.com/forum/ този форум. Има какво да прочетеш там.

                      Коментар


                      • До: Снайперска стрелба

                        Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
                        Благодаря за високата оценка, но при мен това това е просто хоби и нямам професионални познания...

                        Някъде прочетох, че 308 при 900 метра има енергия на 9 пара от упор...
                        И снижение в траекторията около 9 метра...
                        За Драгуновия - 12 метра на 1000 дистанция!

                        Би било интересно да се сметне с балистичен калкулатор!

                        Калес имат един модел - "Мултизироу", с който си фиксираш 5 дистанции и после само превключваш - тарикатска работа!
                        Тарикатската работа я има на драгуновската оптика от време оно.През 50 м., след 300-та.Прострелваш и нулераш на 100,щтрак-200,щтрак 300,щтрак 350,щтрак 400.......до 1000 , след това с последните чавки ,по скалата.

                        Коментар


                        • До: Снайперска стрелба

                          Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
                          Защото е смешно да правиш оптика с конзолно окачване над 4 см отклонение от оста на изстрела...
                          Така се компенсира деривацията,в езвестни граници

                          Коментар


                          • До: Снайперска стрелба

                            Първоначално публикуван от lama69 Преглед на мнение
                            Ехе! Здрасти Snipi, къде зачезна бе човек? Тука задават разни въпроси, дето май ти най-добре би отговорил!!! 500м. без оптики и така нататък.
                            Всичко клони към уиски с бадеми май.
                            Компа се беше скапал,бях в /ареста/,но вече съм на линия,че крастата.....А и интересни теми се въртят.Обмяна на опит,един видВинаги може да се научи нещо новоОще не съм изпил уискито,,,,,, за сега само ще гледам. Поздрави.

                            Коментар


                            • До: Снайперска стрелба

                              Колеги,честита нова година.Вие още ли я дъвчете тази тема,за мене е приключена.който твърди че на 500м може без оптика да уцели 14 цолова джанта,значи гледа много филми ,или се прехласва по фантастиката.Успех в дискусията.Имаше някаква оферта за стрелба,какво стана?

                              Коментар


                              • До: Снайперска стрелба

                                Първоначално публикуван от snipi Преглед на мнение
                                Тарикатската работа я има на драгуновската оптика от време оно.През 50 м., след 300-та.Прострелваш и нулераш на 100,щтрак-200,щтрак 300,щтрак 350,щтрак 400.......до 1000 , след това с последните чавки ,по скалата.
                                Вероятно не си се запознал с "Мултизироу"...

                                При него правиш реални прострелки на всичките 4 дистанции и нулираш РЕАЛНИТЕ ПОПАДЕНИЯ, а не теоретично сметнати и заложени твърдо в оптиката!

                                Или бъркам?

                                Иначе добре дошъл!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X