Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Снайперска стрелба

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Снайперска стрелба

    За снайперската стрелба - започваме да навлизаме в " невинната зона на живите цели "?!? Затова е по-добре да не говорим за психология на стрелеца !Ако се замислите - знаете ли кое състезание е най-тежко психологически ? Аз мисля ,че да направиш 10 пробни изстрела /за корекция/ ,после 60 състезателни изстрела за да влезнеш във финала и на финала още 10 изстрела /по команда за време/-това е доста "психо " тест за стрелеца !!! И всичко това на 100% съсредоточаване !!!??? Само който го е правил знае за какво става въпрос !!! Не прилича нито на лов чрез "издебване" , нито на "пусия" нито на лов по "панички " ? Аз имам база за сравнение - без паничките . По-трудното е със сигурност състезанието !Всеки изстрел извън девятката те "срива " и трабва да се "събираш" отново ! Мноооого трудно ! А за стрелбата по панички - сравнявам ги с бързата стрелба.За тези които не знаят: стреля се на серии по 5 изстрела. Първата серия е за 8 секунди. Втората серия е за 6 секунди. Третата серия - 5 изстрела за 3.5 секунди. Разстоянието е 25 метра. Мишена - силует на човек с десятка около 20на10 см. Трудно звучи ,а е много по-трудно на място !!! Това е стрелба ! Кажете нещо за "психиката " на стрелците -спортисти ? Но само ако се изпита ......ще ходите по-често на стрелбището отколкото на лов ! И повече животинки ще се радват на живота които им е отреден и прекъснат от "комплексари" !!! А психиката на ловеца не прилича на психиката на "снайпериста "Който смята обратното - да почва да пише !!!

    Коментар


    • #47
      До: Снайперска стрелба

      Аз съм ловец. Не ми е приятна квалификацията "комплексари" която позуваш....най-малко, защото не е вярна. И аз не харесвам много човешки дейности, но не ги коментирам, защото не ги разбирам, нито пък мотивацията на практикуващите ги. Другото което ми прави впечатление е, че обърна темата от "Снайперска стрелба" на "Спортна стрелба". Не пречи, но е извън тази тема. Аз за лов пиша в ловния подфорум, не където ми падне. Просто нямам никакъв интерес към психиката на Т.Киряков или В.Лечева по време на състезание, нито ме касаят 9-ки и 10-ки - в бенча се гони свита група на голяма дистанция при атмосферни условия променящи се по пътя на куршума. Абе пак спорт, ама друг.
      Поздрави!

      Коментар


      • #48
        До: Снайперска стрелба

        Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
        За снайперската стрелба - започваме да навлизаме в " невинната зона на живите цели "?!? Затова е по-добре да не говорим за психология на стрелеца !Ако се замислите - знаете ли кое състезание е най-тежко психологически ? Аз мисля ,че да направиш 10 пробни изстрела /за корекция/ ,после 60 състезателни изстрела за да влезнеш във финала и на финала още 10 изстрела /по команда за време/-това е доста "психо " тест за стрелеца !!! И всичко това на 100% съсредоточаване !!!??? Само който го е правил знае за какво става въпрос !!! Не прилича нито на лов чрез "издебване" , нито на "пусия" нито на лов по "панички " ? Аз имам база за сравнение - без паничките . По-трудното е със сигурност състезанието !Всеки изстрел извън девятката те "срива " и трабва да се "събираш" отново ! Мноооого трудно ! А за стрелбата по панички - сравнявам ги с бързата стрелба.За тези които не знаят: стреля се на серии по 5 изстрела. Първата серия е за 8 секунди. Втората серия е за 6 секунди. Третата серия - 5 изстрела за 3.5 секунди. Разстоянието е 25 метра. Мишена - силует на човек с десятка около 20на10 см. Трудно звучи ,а е много по-трудно на място !!! Това е стрелба ! Кажете нещо за "психиката " на стрелците -спортисти ? Но само ако се изпита ......ще ходите по-често на стрелбището отколкото на лов ! И повече животинки ще се радват на живота които им е отреден и прекъснат от "комплексари" !!! А психиката на ловеца не прилича на психиката на "снайпериста "Който смята обратното - да почва да пише !!!
        Още една обидна квалификация и излиташ от форума.Задълго.
        Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
        Селска фурна аспух нема. Пак същият.
        В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

        Коментар


        • #49
          До: Снайперска стрелба

          Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
          За снайперската стрелба - започваме да навлизаме в " невинната зона на живите цели "?!? Затова е по-добре да не говорим за психология на стрелеца !Ако се замислите - знаете ли кое състезание е най-тежко психологически ? Аз мисля ,че да направиш 10 пробни изстрела /за корекция/ ,после 60 състезателни изстрела за да влезнеш във финала и на финала още 10 изстрела /по команда за време/-това е доста "психо " тест за стрелеца !!! И всичко това на 100% съсредоточаване !!!??? Само който го е правил знае за какво става въпрос !!! Не прилича нито на лов чрез "издебване" , нито на "пусия" нито на лов по "панички " ? Аз имам база за сравнение - без паничките . По-трудното е със сигурност състезанието !Всеки изстрел извън девятката те "срива " и трабва да се "събираш" отново ! Мноооого трудно ! А за стрелбата по панички - сравнявам ги с бързата стрелба.За тези които не знаят: стреля се на серии по 5 изстрела. Първата серия е за 8 секунди. Втората серия е за 6 секунди. Третата серия - 5 изстрела за 3.5 секунди. Разстоянието е 25 метра. Мишена - силует на човек с десятка около 20на10 см. Трудно звучи ,а е много по-трудно на място !!! Това е стрелба ! Кажете нещо за "психиката " на стрелците -спортисти ? Но само ако се изпита ......ще ходите по-често на стрелбището отколкото на лов ! И повече животинки ще се радват на живота които им е отреден и прекъснат от "комплексари" !!! А психиката на ловеца не прилича на психиката на "снайпериста "Който смята обратното - да почва да пише !!!

          пропускаш една голяма разлика, която влияе изключително на психиката..... в спортната стрелба мишената не е въоръжена и не може да ти отвърне

          ако има мераклии, може да се съберем и да постреляме за удоволствие някъде, без да се делим на национали и аматьори

          аз не съм състезател, вече не мога и да стрелям добре.... но все още нещо си спомням от школата за снайперисти, която карах преди двайсе и кусур години във Вътрешни войски, с така оплювания Драгунов
          ________________________________________________
          Subaru OUTBACK 2,5
          Hyundai TUCSON 2.0

          Коментар


          • #50
            До: Снайперска стрелба

            Драгунов го плюят най-вече хора които никога не са работили с такъв.Аз лично не му харесвам само отката,силничък идва.Но ми е интересно пък защо на заставата в онези далечните години наказваха за некадърна стрелба да стреляш с Манлихер.Гол до кръста,лежешком и кепе № 42 пълно до горе.Между другото не съм видял някой да го опразни.А съм виждал корави мъже със сълзи в очите след такова упражнение.
            Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
            Селска фурна аспух нема. Пак същият.
            В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

            Коментар


            • #51
              До: Снайперска стрелба

              това с кепето не го разбрах

              Коментар


              • #52
                До: Снайперска стрелба

                Пълно с патрони.

                Коментар


                • #53
                  До: Снайперска стрелба

                  разбрах
                  значи така се сменя цвета на рамото

                  Коментар


                  • #54
                    До: Снайперска стрелба

                    Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
                    Драгунов го плюят най-вече хора които никога не са работили с такъв.Аз лично не му харесвам само отката,силничък идва.Но ми е интересно пък защо на заставата в онези далечните години наказваха за некадърна стрелба да стреляш с Манлихер.Гол до кръста,лежешком и кепе № 42 пълно до горе.Между другото не съм видял някой да го опразни.А съм виждал корави мъже със сълзи в очите след такова упражнение.
                    добре че не си бил мерач в танк, че там който не уцелеше мишената, снаряда на гръб и бегом до мишената и обратно

                    аз не съм работил с друго и нямам база за сравнение.... за целите, за които е създаден - армейски снайпер, Драгуновия си изпълнява задачите.... да не забравяме и КОГА е създаден...

                    стрелбата с него беше най-лесната част от упражнението... преди това имаш час-два "Придвижване на снайпериста по бойното поле" един изстрел и после още толкова "Оттегляне на снайпериста от бойното поле" бррррр
                    ________________________________________________
                    Subaru OUTBACK 2,5
                    Hyundai TUCSON 2.0

                    Коментар


                    • #55
                      До: Снайперска стрелба

                      Първоначално публикуван от stoian_qnkov Преглед на мнение
                      разбрах
                      значи така се сменя цвета на рамото
                      Остави цвета.Гадното е че стреляш лежешком.При която и да е друга поза тялото поема и амортизира отката донякъде.Легнал се тресеш до глезените.
                      Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                      Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                      В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                      Коментар


                      • #56
                        До: Снайперска стрелба

                        Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение

                        стрелбата с него беше най-лесната част от упражнението... преди това имаш час-два "Придвижване на снайпериста по бойното поле" един изстрел и после още толкова "Оттегляне на снайпериста от бойното поле" бррррр
                        Ами то майсторлъка е в придвижването и маскировката.А ..и сполучливото изтегляне.Нали говорим за снайперска стрелба.
                        Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                        Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                        В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                        Коментар


                        • #57
                          До: Снайперска стрелба

                          Много филми , много крими въпроси ???Нали разбирате , че тук НЕ пишат хора професионални снайперисти !!! Само приятно се вкарваме в роля !! Жалко , че има разочаровани но....,на ЛОВ - няма въоръжен противник !!! Дори на лов за "homo sapiens "..- няма противник , а само ЦЕЛ ?!? Не се вкарвайте във филми ! Всеки който сложи "ОПТИКА" и вече се смята за снайперист ?!!! Може и така да е ??? Но...... да отидем да направим един " снайперски " изстрел !!! На каква дистанция ще е ? На 500 м ? Колко голяма ще целта ? Колкото гума 14 цола (примерно )? Ако е така - опитаите , стреляйте и кажете резултата ?? Ще повярвам !...... Но ще споделя - всеки " спортен стрелец" ще порази целта ( 14 цола на 500м ) без "ОПТИКА ". Само със спортните прибори за прицелване ,след корекция !!! (всичко това е - СПОРЕД МЕН ) Кажете според вас как е ??? И още .... Сега кажете на 500 м колко човека ( животни ) ще ви чуят как се придвижвате ??? Ако опитате - вече ще сте наясно за какво говоря !?! Прикритието и придвижването са фактор САМО когато и отсреща има СНАЙПЕРИСТ !!! Това е реалността !!! А на лов - животните след първоначалния стрес и бягство се спират на 100 м и започват да се " перят " , да реват или да любопитстват !!! Дори не сте заплаха според тях на 100 м. За каква "снайперска " стрелба говорим ?
                          Последно редактирано от bgbul; 24-12-08, 12:45.

                          Коментар


                          • #58
                            До: Снайперска стрелба

                            500метра без оптикаКолега, не се излагай!

                            Коментар


                            • #59
                              До: Снайперска стрелба

                              Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                              Но ще споделя - всеки " спортен стрелец" ще порази целта без "ОПТИКА ". Само със спортните прибори за прицелване ,след корекция !!! (всичко това е - СПОРЕД МЕН ) Кажете според вас как е ???
                              Ако някой уцели с механични прибори /без оптика/ цел на 500 метра, значи е ползвал самонасочващи се куршуми!

                              Коментар


                              • #60
                                До: Снайперска стрелба

                                Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                                Много филми , много крими въпроси ???Нали разбирате , че тук НЕ пишат хора професионални снайперисти !!! Само приятно се вкарваме в роля !! Жалко , че има разочаровани но....,на ЛОВ - няма въоръжен противник !!! Дори на лов за "homo sapiens "..- няма противник , а само ЦЕЛ ?!? Не се вкарвайте във филми ! Всеки който сложи "ОПТИКА" и вече се смята за снайперист ?!!! Може и така да е ??? Но...... да отидем да направим един " снайперски " изстрел !!! На каква дистанция ще е ? На 500 м ? Колко голяма ще целта ? Колкото гума 14 цола (примерно )? Ако е така - опитаите , стреляйте и кажете резултата ?? Ще повярвам !...... Но ще споделя - всеки " спортен стрелец" ще порази целта ( 14 цола на 500м ) без "ОПТИКА ". Само със спортните прибори за прицелване ,след корекция !!! (всичко това е - СПОРЕД МЕН ) Кажете според вас как е ??? И още .... Сега кажете на 500 м колко човека ( животни ) ще ви чуят как се придвижвате ??? Ако опитате - вече ще сте наясно за какво говоря !?! Прикритието и придвижването са фактор САМО когато и отсреща има СНАЙПЕРИСТ !!! Това е реалността !!! А на лов - животните след първоначалния стрес и бягство се спират на 100 м и започват да се " перят " , да реват или да любопитстват !!! Дори не сте заплаха според тях на 100 м. За каква "снайперска " стрелба говорим ?
                                И кой е професионалният снайперистНаемният такъвИли онзи дето 2 г.във ВВ не е правил нищо друго?Или "щатният"такъв на всяка застава по комунизма.А за "спортният"стрелец имам едно -две питания само:На 500 м.с малокалибрената лиАз съм добре със зрението но на 500!!!!! гума 14-ка трудно я фиксирамА на лов явно си професор/или доцент поне/щом заковаваш дивото прасе на 100 м.Две диви животни спират след изстрел в нашите гори,и понеже си спец чакам да ми кажеш кои.После пак за стрелбата ще продължим.
                                Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                                Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                                В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X