Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Снайперска стрелба

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Снайперска стрелба

    Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
    Драгунов за лов се прострелва на 300м. Ако си на 300м център, на 100 си пак център. На 200м стреляш около 12 см долу. За калашника са съответно 70 и 200.И караш без корекций.
    Схемата е правилна и хитра, но според мен цифрите не са точни...
    При нула на 300 метра, първата нула ще е доста под 100 / само предположения/...

    Много странно увеличение са избрали - 9 кратно?!

    Как е образа на над 100 метра? При толкова малък обектив...
    Доколкото знам, военните оптики имат коренно различна механика от цивилните , а специално тази за СВД е с повишена издържливост заради отката...

    Това което ме дразни в тази концепция е че при толкова силен откат и при конзолен монтаж с такова голямо рамо, няма как от инерцията на оптиката, да не се разбие монтажа и фиксирането към цевната кутия. Ако там се появят микрони, горе /в оптиката/ ще са десетки микрони!
    Но това е неизбежно при самозарядните - все пак отгоре са само ламарина..

    Затова аз лично считам, че снайпера трябва да е с болтов затвор - и без това трябва да стреля веднъж...

    Коментар


    • До: Снайперска стрелба

      Много правилно разсъждаваш, но факта е, че не мърда . Другия куриоз е, че спорихме дълго с един приятел, че е грешно след прострелка да се сваля оптиката. Мое мнение. След година спорове, отидехме на кариерата и ми запушиха устата. Завинаги. 5 изстрела, сваляне-качване, 5 изстрела.......... Заминаха бая кисмета. Гадините все на едно място гледат. И не мърдат.


      А е бистра , колкото искаш. И предната леща е 40мм. Образа и на 500м е прекрасен. Няма ли да идваш към Варна?
      За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

      Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

      Коментар


      • До: Снайперска стрелба

        Преговорите за "дълго"стрелбище почнаха.Варианти два.
        1.Армейско с всички салтанати-падащи мишени,оператори и т.н.Малко сложно и вероятно ще трябва да се почерпи обслужващият състав.
        2.Голо обезопасено поле с дистанция за стрелба до 1000 м.
        Всичко това обаче след нова година.
        Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
        Селска фурна аспух нема. Пак същият.
        В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

        Коментар


        • До: Снайперска стрелба

          Жив да си! Дотогава ще оборудвам Калаша и с някаква оптика тамън.

          Коментар


          • До: Снайперска стрелба

            Аз понеже не разполагам с оръжие ,а само с камера и голямо желание - ако ме допуснете ,ще дойда ! За поддръжка на градуса!

            Коментар


            • До: Снайперска стрелба

              Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
              Аз понеже не разполагам с оръжие ,а само с камера и голямо желание - ако ме допуснете ,ще дойда ! За поддръжка на градуса!
              Абе нали ти беше големият стрелец който ще демонстрира съвършеният изстрелКво стана ся
              Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
              Селска фурна аспух нема. Пак същият.
              В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

              Коментар


              • До: Снайперска стрелба

                Заяждането е присъщо на несигурните !!! Ти от кои си !!!
                С най - голямо удоволствие ще стрелям на 500 м със спортно прицелване , а не с оптика !!! По мое мнение и убеждение това е реалистично - да поразиш цел 14 цола ( около 50 см ) . Относно нямането на оръжие уточнявам : тренирал съм спортна стрелба 15 години !!! Стрелял съм 2 години с пушка и останалите 13 години с пистолет ! Достатъчно много изстртели и време съм посветил на " Перфектния Изстрел " !!! С него заспивах и с него се събуждах 15 години !!! Няма как да ме надминеш (освен ако не си с по-голям стаж) .Това е истината !!!
                Когато участвувам в спора ,то е защото съм Стрелец и за всеки спор на тема " Стрелба " - съм готов !!! Кой ще се окаже прав е съвсем друг въпрос ?!?!?! Успех на всички които имат Убеждения и се опитват да ги отстояват !!!

                Коментар


                • До: Снайперска стрелба

                  Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                  Заяждането е присъщо на несигурните !!! Ти от кои си !!!
                  С най - голямо удоволствие ще стрелям на 500 м със спортно прицелване , а не с оптика !!! По мое мнение и убеждение това е реалистично - да поразиш цел 14 цола ( около 50 см ) . Относно нямането на оръжие уточнявам : тренирал съм спортна стрелба 15 години !!! Стрелял съм 2 години с пушка и останалите 13 години с пистолет ! Достатъчно много изстртели и време съм посветил на " Перфектния Изстрел " !!! С него заспивах и с него се събуждах 15 години !!! Няма как да ме надминеш (освен ако не си с по-голям стаж) .Това е истината !!!
                  Когато участвувам в спора ,то е защото съм Стрелец и за всеки спор на тема " Стрелба " - съм готов !!! Кой ще се окаже прав е съвсем друг въпрос ?!?!?! Успех на всички които имат Убеждения и се опитват да ги отстояват !!!
                  Заяждане лиКъде го?!Ами сигурно съм от несигурнитеВсеки път се питам от кои съм?!?А иначе съм от тези които стрелят за да убиватИ доста,да не кажа повечето пъти успявам.И убивам без да използвам оптика.Никога не съм гонил перфектният изстрел,предпочитам ефективният.Ако може жертвата да не се мъчи а от раз така някак си да нали....Та така.
                  Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                  Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                  В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                  Коментар


                  • До: Снайперска стрелба

                    Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
                    Заяждане лиКъде го?!Ами сигурно съм от несигурнитеВсеки път се питам от кои съм?!?А иначе съм от тези които стрелят за да убиватИ доста,да не кажа повечето пъти успявам.И убивам без да използвам оптика.Никога не съм гонил перфектният изстрел,предпочитам ефективният.Ако може жертвата да не се мъчи а от раз така някак си да нали....Та така.
                    НЕ разбирам убиването ??? Това е .... (ако не за храна ).... за доказване на - кой е на върха на хранителната верига !!! Аз знам кой е на върха !!!
                    Имам познат който се хвали ,че за 4 часа е УБИЛ 9 сърни ( прилича ми да е твой колега по убиването ) ! И после... - какви кИфтета ставали .... Пълен .....спам Не е трудно да убиеш (всичко )
                    Трудно е да се допреш до собственото си " високо ниво " , почти съвършенство?!? Ако не - поне да се стремиш към това .... Но ти няма да ме разбереш , извинявай !!! Затова - спирам тук !!!

                    Коментар


                    • До: Снайперска стрелба

                      Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                      НЕ разбирам убиването ??? Това е .... (ако не за храна ).... за доказване на - кой е на върха на хранителната верига !!! Аз знам кой е на върха !!!
                      Имам познат който се хвали ,че за 4 часа е УБИЛ 9 сърни ( прилича ми да е твой колега по убиването ) ! И после... - какви кИфтета ставали .... Пълен .....спам Не е трудно да убиеш (всичко )
                      Трудно е да се допреш до собственото си " високо ниво " , почти съвършенство?!? Ако не - поне да се стремиш към това .... Но ти няма да ме разбереш , извинявай !!! Затова - спирам тук !!!
                      Пък аз го разбирам.На никой нищо не доказвам,на себеси-най-малко.Сърни не убивам.Николко.Съвършенство в какво?Ти допрял ли си се до твоето?До моето аз не съм,защото се усъвършенствувам постоянно.Всеки ден.И не се хваля.Тук няма да видиш никъде какво съм убил.Единствено съм се похвалил как съм спасил живот.Но ти няма да го разбереш.То е от живия живот.
                      Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                      Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                      В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                      Коментар


                      • До: Снайперска стрелба

                        Колега bgbul, престанете да говорите за тази джанта на 500метра, която ще уцелите с механични мерни прибори!
                        Може би заради строгите правила във форума или заради доброто възпитание на другите участници досега никой не ви е обяснил, че говорите глупости.Аз ще Ви кажа с риск да си изпрося бан, че сте "виртуален стрелец".Предполагам, че някога сте тренирали спортна стрелба, но е било за малко и на дали помните модела на оръжието с което сте стреляли.
                        Вече два пъти казвате, че нямате оръжие, а ще направите перфектния изстрел.Как я мислите тази работа?Ще отидете на стрелбището, ще вземете коя да е пушка, ще сложите какъв да е патрон и ще улучите джантата?
                        В мненията си не споменавате нито оръжие, нито калибър.Съмнявам се, че правите разлика между болтов и полуавтоматичен затвор.В този форум скоро пуснах тема за спортен пистолет, а Вие като специалист не казахте нито дума?Във форума за лов има актуална тема за два модела флоберки, които масово са се ползвали за спортна стрелба у нас, ама и там не се обадихте?
                        Аз малко разбирам от стрелба, сега се уча.Но ако почна сега да чета тази тема, от вашите коментари ще разбера че стрелба на 500метра е "лека дистанция", а Вълка не може да стреля.
                        Поздрави.

                        Коментар


                        • До: Снайперска стрелба

                          Колеги,имам един приятел който обича да казва;Така не може да се каже ,трябва да се пробва.След стрелбата ще пише ме мнения и коментари.Ако не съм на работа с радост ще се включа.Весели празници на всички.

                          Коментар


                          • До: Снайперска стрелба

                            Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
                            Колеги,имам един приятел който обича да казва;Така не може да се каже ,трябва да се пробва.След стрелбата ще пише ме мнения и коментари.Ако не съм на работа с радост ще се включа.Весели празници на всички.
                            Ще си носиш ли оръжие
                            Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                            Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                            В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                            Коментар


                            • До: Снайперска стрелба

                              Е, вие пък една джанта ли не можете да уцелите ?
                              http://web.viu.ca/earle/geol390/phot...-truck-105.jpg

                              Коментар


                              • До: Снайперска стрелба

                                Първоначално публикуван от solenoid Преглед на мнение
                                Е, вие пък една джанта ли не можете да уцелите ?
                                http://web.viu.ca/earle/geol390/phot...-truck-105.jpg
                                АААА тази от 10м.няма да я пропусна
                                Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                                Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                                В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X