Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем със съхраняване на реликви

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем със съхраняване на реликви

    Конкретно става въпрос за 8х56. Държа ги окомплектовани в максимално близко състояние до оригиналното. Ламаринки по пет броя, в картонени кутийки по десет, а те на свой ред в кожени паласки по двадесет. Картончетата обаче са много дефицитни и известна част са във паласките без тях. С голямо разочарование установих, че там където се допират директно до кожата, те кородират /зелена патина/ след протриване с вълна, патината пада, но заедно със слоя помедняване и се открива стоманената основа, което предполага понататъшна и по-сериозна корозия. Явно нещо в кожата е сериозно агресивно, надали самата тя по себеси, по скоро нещо от агентите, с които е обработвана. Както и да е: корозията е факт!
    Сигурен съм, че в този форум има достатъчно компетентни хора. Горещо моля за помощ!
    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

  • #2
    До: Проблем със съхраняване на реликви

    А леле! Подсети ме да питам Митко Митев. Разгеле че работи при нас.
    С нещо кисело са мазали кожата. Сигурно да омекне.

    Коментар


    • #3
      До: Проблем със съхраняване на реликви

      Напръскай кожата отвътре със силиконов спрей. Има го във всяка железария.
      За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

      Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

      Коментар


      • #4
        До: Проблем със съхраняване на реликви

        От него кожата силно омеква. Вярно, практически не се разтегля. Ама щом толкова бързо изяжда 200 микрона мед, явно са я отровили с нещо силно.

        Коментар


        • #5
          До: Проблем със съхраняване на реликви

          Не е ли по-добре да намажеш патроните с ГОЙ-54П "на богато". Ще издържат и 100г.
          Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

          Коментар


          • #6
            До: Проблем със съхраняване на реликви

            Не ги дръж в кожени паласки. Или дай на кожар да ти изработи нови , но от необработена с киселини кожа.

            Коментар


            • #7
              До: Проблем със съхраняване на реликви

              При обработката на кожите се използва и мравчена киселина.При мен и обикновенния ловен патрон за гладкоцевно става така,като стои в естествен кожен патрондаш.А патрони който са с оръжейна смазка не мазани нарочно, а от цевите останала не са позаленявали,бронза само е потъмнял.

              п.п Не може ли да стоят в паласка от друг материал? или да се сложи парафинирана хартия около патрона да изолира от кожата в гнездото на паласката.
              А Тихомир го е написал същото.
              Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 22-10-07, 19:39.
              Land Rover Discovery:
              - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
              Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

              Коментар


              • #8
                До: Проблем със съхраняване на реликви

                Навремето при ообработката (щавенето) на кожата са използвали сярна или солна киселина която никога не може да се изчисти напълно от кожата стари оръжейници са ми казвали даже за случаи на ръждясали пистолети съхранявани дълго време в закрити кожени кобури на сухо.
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • #9
                  До: Проблем със съхраняване на реликви

                  Благодаря за вниманието, все пак по-добре късно, отколкото никога!
                  Реших въпроса, чрез "разкомплектоване" - всички неща се съхраняват поотделно и вече няма проблеми. Първоначалната ми идея беше да са опаковани по най-близък до автентичния вид, но картонените кутийки са страшно кът. В този ред на мисли: Имате ли някакви идеи за намиране на такива кутийки?
                  Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                  Коментар


                  • #10
                    До: Проблем със съхраняване на реликви

                    Защо не думнеш една от реликвите?
                    Ако гръмне нормално, печелиш, ако не, цялото войнство е хванало СПИН....
                    Много е важна херметизацията, аз за щастие виждам клавиатурата, ама за едното чудо..., няколко пъти ми е оставал патрон в цевта /любителска стрелба, ако примерно 500 изстрела на ден са в любителския диапазон/...

                    Коментар


                    • #11
                      До: Проблем със съхраняване на реликви

                      Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                      Благодаря за вниманието, все пак по-добре късно, отколкото никога!
                      Реших въпроса, чрез "разкомплектоване" - всички неща се съхраняват поотделно и вече няма проблеми. Първоначалната ми идея беше да са опаковани по най-близък до автентичния вид, но картонените кутийки са страшно кът. В този ред на мисли: Имате ли някакви идеи за намиране на такива кутийки?
                      Имам. С надписи на немски и турски,
                      + ламаринки и "нещо" в тях!!!
                      Дрънчи, на тела!!!

                      Коментар


                      • #12
                        До: Проблем със съхраняване на реликви

                        Има един начин за проверка на такива стари боеприпаси хващаш един патрон и го разклащаш до ухото си ако от вътре се чуванякакъв шум значи барута още е в зърнесто състояние и патрона все още е годен за стрелба ако обаче не се чува нищо значи че в патрона е проникнала влага а при старите барути забавянето на горен на барута е постигнато чрез забавител на целулозна основа кожето прави целия барут силно хигроскопичен при овлажняване на стари барути се отделят окиси от групата на пирокселините и боеприпаса произволнво се "самоусилва" или "самонамалява" което е много опасно.
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • #13
                          До: Проблем със съхраняване на реликви

                          Volk, думкал съм и не един. Думкат си прекрасно, пък какво оставят след себеси, не ти е работа!
                          GAD, сбърка ме с това за турския. От предложението за "тела" ще се възползвам непременно.
                          Старите забавители са на целулозна основа, което ги прави хигроскопични наистина, но затова пък не са летливи. Според мен това е преимущество - при правилно съхранение са изключително дълговечни.
                          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                          Коментар


                          • #14
                            До: Проблем със съхраняване на реликви

                            И турските са правени в Германия единствената съществена разлика е че фирмата Маузер е произвела за турската армия пущките не в масовия и стандартен за Маузер калибър 7.92мм а с 7.65 мм диаметър на куршума за да не могат турците да се снабдяват от други производители с боеприпаси чувал съм че доса турски маузери са попаднали като трофеи в България след балканската война.Карабините външно са еднакви само надписите са с арабски иероглифи.
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • #15
                              До: Проблем със съхраняване на реликви

                              О-о, да се уточним за какво говорим. Аз говоря за 8Х56 и затова се шашкам от надписи на турски /от имперско време, т. е. със арабска азбука/. А 7,92Х57, или както сега са по-популярни 8Х57 са други, в Османската империя наистина са били 7,65. Не знам дали знаете, когато там се приема този боеприпас /заедно със съответното оръжие/, арсеналите са имали в наличност голямо количество неупотребявани Пибоди-Мартини. Тези пушки са били много качествени, с изключително добра изработка, а "люлеещия" се затвор е много сигурен и в някои отношения по добър като принцип от "болтовия". Та на тези пушки са им били подменени цевите и преработени патронниците, получили са се много добри пушки, по отношение на балистика са превъзхождали Маузерите, в качеството си на еднозарядни, разбира се са отстъпвали по скорострелност.

                              П. П. Ако GAD чете това, държа да отбележа, че нищо не отменя другите разговори, от всичко има нужда и интерес!
                              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X