Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Истината за скъпите пушки!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Истината за скъпите пушки!

    За изтририте мнения- спама не се толерира.
    Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
    Селска фурна аспух нема. Пак същият.
    В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

    Коментар


    • #47
      От: Истината за скъпите пушки!

      Скъпите оръжия са вид инвестиция . С годините на една подържана пушка не и пада цената , и колкото по-скъпа - по не и пада .. Някой хора ги копуват и за това . Колкото и странно да звучи на някой има хора които могат да си позволят вещи които да радват всичките им сетива . Да са красиви , да са леки , да са точни и т.н.

      Вие като сваляхте жените си и бяхте влюбени в тях , на ресторант ли ги водехте или по едно кебапче на крак от гаровия ресторант , щото така или иначе ще се наяде ???

      Аз не съм собственик на такова оръжие ( за съжаление) , но ако някога имам възможност да си купя красиво оръжие ще го направя с най-голям кеф , защото обичам оръжията .
      Няма значение дали ще ходя на лов с него или ще си го гледам и чистя само в къщи , но това ще ми е кеф .
      Това за мен е същото като да притежаваш картина която ти харесва (от това поне имам няколко ) - не се яде , не се пие , скъпо е пък само събира прах , но ти става приятно като я погледнеш .
      Последно редактирано от Stank; 15-06-11, 15:59.
      ‎По 2 литра са само млякото и сока !
      WJ 4.7

      Коментар


      • #48
        От: Истината за скъпите пушки!

        Първоначално публикуван от Stank Преглед на мнение
        Скъпите оръжия са вид инвестиция . С годините на една подържана пушка не и пада цената , и колкото по-скъпа - по не и пада ..
        .
        Тц, дали цената на пушката ще падне не зависи от марката. Можеш да я купиш скъпо, а да не можеш да я продадеш скъпо. Като цяло цената на ползвано старо оръжие зависи от гравюрите по пушката /майсторлъка който е вложен в тях/, както и от приклада /красивите шарки по дървото/.

        Коментар


        • #49
          От: Истината за скъпите пушки!

          Първоначално публикуван от T-1000 Преглед на мнение
          Тц, дали цената на пушката ще падне не зависи от марката. Можеш да я купиш скъпо, а да не можеш да я продадеш скъпо. Като цяло цената на ползвано старо оръжие зависи от гравюрите по пушката /майсторлъка който е вложен в тях/, както и от приклада /красивите шарки по дървото/.
          Е нали за тях говорим бре ? Нямам предвид пушките и дилемите покраи тях дали да струва 1000 или 1427лв. (с ДДС)
          Ако си прочел поста ми до края ще разбереш , че имам предвид наистина скъпите пушки , с гравюри , резби и т.н. Да не говорим и за колекционерските серии които са по няколко броики и ако си се уредил с такава от там нататък цената и само расте и расте ....

          Ако не ме лъже паметта , най-скъпата пушка продавана някога е Eкспрес на " Холанд и Холанд " кал. 460 или 500 NE , от серията "Сафари" за сумата от 125 000 USD
          Последно редактирано от Stank; 15-06-11, 15:26.
          ‎По 2 литра са само млякото и сока !
          WJ 4.7

          Коментар


          • #50
            От: Истината за скъпите пушки!

            Двойка "Ригби" надминава 200 000 паунда.
            Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

            Коментар


            • #51
              От: Истината за скъпите пушки!

              Първоначално публикуван от Stank Преглед на мнение
              Е нали за тях говорим бре ? Нямам предвид пушките и дилемите покраи тях дали да струва 1000 или 1427лв. (с ДДС)
              Ако си прочел поста ми до края ще разбереш , че имам предвид наистина скъпите пушки , с гравюри , резби и т.н. Да не говорим и за колекционерските серии които са по няколко броики и ако си се уредил с такава от там нататък цената и само расте и расте ....

              Ако не ме лъже паметта , най-скъпата пушка продавана някога е Eкспрес на " Холанд и Холанд " кал. 460 или 500 NE , от серията "Сафари" за сумата от 125 000 USD
              Ами зависи - не всички маркови пушки имат гравюри по тях и също така и не всички имат красиви приклади, но цената пак е солена /поне за мен 3-4 хиляди лева за оръжие не са малко/. В началото на 20 век много от големите фирми са купували военни пушки /маузери, манлихери и т.н.//това се прави и сега/, на които са слагали свои цеви, гравирали са ги, нови приклади, двойни спусъци и са ги продавали /естествено са напасвали всички механизми майсторски/. И днес подобни оръжия държат цена 6-10 хил. лева. По скъпи са болтовите пушки за магнум патрони, понеже цевните кутии и затворите са произвеждани единствено за цивилното население /по дълги са/ и не се срещат по евтините и масови военни пушки. Но като цяло подобна пушка не може да бъде скъпа колкото двуцевно нарезно оръжие - при него напасването на двете цеви е сложен процес и затова и цените им са такива.

              Накратко - маркова пушка без красив приклад и без красиви гравюри не може да държи цена.

              Коментар


              • #52
                От: Истината за скъпите пушки!

                Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
                Двойка "Ригби" надминава 200 000 паунда.
                Ама са двойка . А тази е една и беше произведена 1930 и някоя година (пак по памет) До колкото си спомням колекционерските комплекти които са по 2 броика са уникални и си имат имана . Няма други такива пушки - само 2 са , и са много ценни като комплект ,но ако едната липсва не могат да стигнат тези цени никога .

                Първоначално публикуван от T-1000 Преглед на мнение
                Ами зависи - не всички маркови пушки имат гравюри по тях и също така и не всички имат красиви приклади, но цената пак е солена /поне за мен 3-4 хиляди лева за оръжие не са малко/. В началото на 20 век много от големите фирми са купували военни пушки /маузери, манлихери и т.н.//това се прави и сега/, на които са слагали свои цеви, гравирали са ги, нови приклади, двойни спусъци и са ги продавали /естествено са напасвали всички механизми майсторски/. И днес подобни оръжия държат цена 6-10 хил. лева. По скъпи са болтовите пушки за магнум патрони, понеже цевните кутии и затворите са произвеждани единствено за цивилното население /по дълги са/ и не се срещат по евтините и масови военни пушки. Но като цяло подобна пушка не може да бъде скъпа колкото двуцевно нарезно оръжие - при него напасването на двете цеви е сложен процес и затова и цените им са такива.

                Накратко - маркова пушка без красив приклад и без красиви гравюри не може да държи цена.
                Аз не съм писал никъде "маркови" а става въпрос точно за тези за които говориш и ти . На една дума сме имам предвид .
                ‎По 2 литра са само млякото и сока !
                WJ 4.7

                Коментар


                • #53
                  От: Истината за скъпите пушки!

                  Първоначално публикуван от Stank Преглед на мнение
                  Ама са двойка . А тази е една и беше произведена 1930 и някоя година (пак по памет) До колкото си спомням колекционерските комплекти които са по 2 броика са уникални и си имат имана . Няма други такива пушки - само 2 са , и са много ценни като комплект ,но ако едната липсва не могат да стигнат тези цени никога .
                  Като се вземе впредвид курса лира-долар двойката пак излиза по-скъпо от две единични Eкспреса на " Холанд и Холанд " кал. 460 или 500 NE , от серията "Сафари" . Както и да е ...
                  Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Истината за скъпите пушки!

                    Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
                    Като се вземе впредвид курса лира-долар двойката пак излиза по-скъпо от две единични Eкспреса на " Холанд и Холанд " кал. 460 или 500 NE , от серията "Сафари" . Както и да е ...
                    Прав си , това и аз го сметнах , но информацията ми е от преди няколко години . Сега цените може да са други (което е почти сигурно) . Идеята ми беше да дам пример за цена на бутиково оръжие , не да спорим . Тази пушка при производството си едва ли е струвала толкова , но след 70 години ...

                    Я, то и сега имало по скъпи !! Инфото ми е старо . От тези ще си взема 2

                    http://translate.google.bg/translate?hl=bg&langpair=en|bg&u=http://www.hollandandholland.com/guns_catalogue.php%3Fv%3Dnew%26l%3Dnew_york

                    Да не забравяме , че "Ригби" са и лични оръжеиници на кралския двор( дали пък не бяха " Пърдеи???) . Нищо чудно баба кралица да си играла на фуниики с тези пушлета и още да и стоят отпечатъците на тях . Ще струват не ами......
                    Последно редактирано от Stank; 16-06-11, 09:01.
                    ‎По 2 литра са само млякото и сока !
                    WJ 4.7

                    Коментар


                    • #55
                      От: Истината за скъпите пушки!

                      Ако не те видят, купи една и за мен.
                      За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                      Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X