Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Професионална или наборна армия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    Първоначално публикуван от traktorist
    Много професионални войници също са били превръщани в "пушечно месо".
    Презумпцията е, че професионалният войник е станал такъв доброволно и "това му е работата". Което не може да се каже за наборника. На него никой не му дава избор.

    А като толкова нямате вяра на професионалисти, сами ли ще си гасите пожари (евентуално с помощта на доброволци) или все пак ще се обадите на 160?
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #92
      Повечето мъже които познавам са минали през казармата.
      Не съм забелязал да имат изкривена психика или някакви
      други увреждания следствие на това.

      Коментар


      • #93
        Първоначално публикуван от traktorist
        Повечето мъже които познавам са минали през казармата.
        Не съм забелязал да имат изкривена психика или някакви
        други увреждания следствие на това.
        А кога си ги виждал тия мъже по време на война, та да правиш изводи дали биха били по-добри от професионалисти? Откъде си сигурен, че биха били по-мотивирани от професионални войници?

        Моите наблюдения от 80-те и 90-те говорят по-скоро обратното ...
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #94
          леле като гледам колко много пишете, започвам да си мисля, че имате имате бая време за губене, само си чешете езиците, нищо от това няма да стигне до някой от който зависят решениятя.
          no signature no problems

          Коментар


          • #95
            Първоначално публикуван от fanatic
            имате имате бая време за губене, само си чешете езиците
            Ами те форумите са затова
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #96
              Армията ни в момента, с тия "професионалисти" и с тая
              численост не може да свърши нищо по отбраната на
              страната(да не дава Господ да се налага).Не на армията,
              а на международната политическа обстановка имам
              доверие-ама докога?Да не говорим за доверието ми
              към полиция,прокуратура и съд, но това е друг
              въпрос.

              Коментар


              • #97
                не че аз правя друго по цял ден, ама се чудя на кой му пука за армията напрактика? на тези на които трябва не на тези които им нямат власт и какво се получава?
                no signature no problems

                Коментар


                • #98
                  Просто мислех че темата ще е интересна.Не очаквах да
                  се разрази такава буря.

                  Коментар


                  • #99
                    Първоначално публикуван от traktorist
                    Армията ни в момента, с тия "професионалисти" и с тая численост не може да свърши нищо по отбраната на
                    страната(да не дава Господ да се налага).
                    Ама това не е аргумент в полза на наборната армия, защото тя е същото л**но.
                    Преди някоя и друга година дъщеря ми даде много красноречива оценка на положението в наборната армия след едно свиждане с тогавашно гадже: "Ами тате, тази казарма е по-зле и от пансион за благородни девици. Щото в пансиона ги учат на нещо и ги карат да вършат нещо. А тия само лежат ..."

                    Ако си искал да се коментира сегашното състояние на БА просто трябваше да формулираш темата по друг начин.

                    Първоначално публикуван от traktorist
                    Не очаквах да се разрази такава буря.
                    Виждаш ли. Сепна се от една "буря" във форума. А ако те викнат запас и те пратят на война ...
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • Армията ни независимо наборната от последните години
                      или професионалната е в такова състояние защото
                      няма пари нито за учения, нито за патрони, нито за
                      храна и дрехи за войниците.Да не говорим за мотивацията
                      на командирите, които не знаеха кога ще ги съкратят.
                      Германия,Швейцария и Израел(за други държави не се
                      сещам) също имат наборни армии.Израелската със
                      сигурност е добра за другите не знам, но не вярвам
                      там да лежат по цял ден.А в сравнение с българската и
                      руската казарми преди 90та всичко друго е като девически
                      пансиони(поне като битови условия и отношение към войника).
                      В това не виждам нищо лошо, дори е по-добре.

                      Коментар


                      • А бе, няма голяма разлика между военната и трудовата повинност. Първо - така Стамболийски се пробва да прави скрита армия, заобикаляйки Ньойския договор и второ коренът на думата е нещо неприятен, а в речника за синоними, наред с "дълг" стои и "ангария".

                        Т.е. за какво говорим?! Не стига, че ни дерат с данъци, управляват ни идиоти (назначени отвън, та не казвайте, че си ги заслужаваме), ами и да им работим/служим ангария... И за кво?! За да си пазим "свободата" да робуваме на конкретна върхушка, а не на друга.

                        Който се е интересувал от история, ще знае, че в много отношения Отоманската империя е била доста прогресивна съвременна административна организация и проблемите започват със западането й и съпътстващите го сътресения. Ама нищо, де, ние сме много свободолюбив народ и след турците, започваме да робуваме на българи, агенти на кого ли не, а след това и на руснаците. Ама иначе сме свободни, де. Не, че вече не ни колят българи, в зависимост кой е гепил властта. Тук "робуване" го ползвам като метафора и съм далеч от мисълта, че сме били под съветско робство. Просто и те и ние се оставихме да ни разиграват едни хора, които нито са руснаци, нито са българи и сега си носим последствията.

                        Та, мисълта ми е, че трябва сериозна аргументация за повсеместни отбранителни действия. Немците затова и завладяват цяла Европа - на хората им е горе-долу все тая кой ще ги управлява, щом ще е културно. Е, не съвсем, ама не и дотолкова, че да скочат да мрат масово за някакви абстрактни идеали. Тук именно идва и най-големият кретенизъм на онзи откачалник Хитлер, който не мога да си обясня с рационални разсъждения. Бе, от къв зор се хвърля на тотална война на изтребление срещу такова море от хора като СССР?! Че не го и крие, тъпакът с тъпак - вие сте нисша раса и за вас няма място на земята, освен да ни чистите кенефите... тези, които не направим на сапун. Е, кво е очаквал пък той и останалите уроди от кликата му?! Естествено, че кьораво и сакато ще тръгне да се бие за оцеляване и в процеса да опази и мракобесния си режим. Да беше казал - "Вижте кво, всички сме бели хора и руският и германският народ имат вековносвързана история и взаимно можем само да сме си от полза, но в момента сте мачкани от еврейско-болшевишка шайка, която отгоре на всичко ни заплашва и нас с неизбежно нападение и затова сме принудени да предприемем изпреварващ удар, за да имаме по-добър шанс. Нашият враг не е руският народ, а онзи грузински евреин Сталин и компания и това не е поробителска война, а освободителна. Помогнете ни да премахнем тази клика и заедно да вървим напред и да се борим със световното еврейство и т.н..." Е, на такова неща колко руснаци биха се хвърлили, еле пък и ако беше искрено. Ама, тъпото си е тъпо и това е... Въпреки това, украинците и още един куп народи до голяма степен посрещат немците именно като освободители.

                        Та, надявам се, че това ми илюстрира донякъде тезата.

                        Коментар


                        • Фюрер, ако напишеш книга по темата ще станеш известен
                          като Виктор Суворов.Много ми хареса тезата ти.Тогава и
                          ние щяхме да сме по-добре защото им бяхме съюзници.
                          Стига да не ни изколят след това защото все пак сме
                          славяни.

                          Коментар


                          • Първоначално публикуван от traktorist
                            ще станеш известен като Виктор Суворов
                            Виктор Суворов дрънка откровени глупости за да си вдига тиража на книгите. Ама такива глупости, че чак да не повярва човек, че този е бил на служба във военното разузнаване ...
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • Бе, не знам за Суворов, ама пример ми е Том Лорънс, известен още като Арабски. Човекът с акъл и с минимални средства за англичаните постига изключителни резултати. Ама военните по правило най-мразят да мислят и друго си е да хвърлиш в клането една сюрия народ, дето друг го е раждал...

                              Коментар


                              • Знам, че Суворов пише глупости, но е интересно да погледнеш
                                историята и от друг ъгъл.А за ГРУ освен неговата книга "Аквариум" нищо друго
                                не съм чел и не знам дали лъже там.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X