Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Изводи от съвременните войни, видове армии, предимства и недостатъци

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Изводи от съвременните войни, видове армии, предимства и недостатъци

    Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
    Аз мисля, че те се подвеждат по западния( империалистическия) тип армия: малка, скъпа, действаща далече от границите, и можеща да се омете винаги, когато стане напечено. Идеята на такава армия( конкретно визирам американската) е да харчи колкото се може повече пари на данъкоплатеца за скъпа и прескъпа техника, за поддръжка, за снабдяване( логистика).
    А дали пък руснаците не са си направили изводи от войните в Афганистан, Чечения, че и Ирак и да са си направили сметка кое е по-добре - много зле обучени наборници или по-малко на брой, но добри професионалисти, много евтина и нискокачествена техника, или по-скъпа и сложна, но с повече възможности?
    Ние не сме неутрални!

  • #2
    До: Изводи от съвременните войни, видове армии, предимства и недостатъци

    Чечня е вътрешно политически проблем от различно естество... Но е интересен паралела между руската десет годишна окупация на Афганистан и войната която се води сега там...

    По времето на руснаците в Афганистан се строяха болници, в Кабул имаше театри че даже и опера... Колко струваше всичко това е тема на друг разговор... но беше! Сега в Афганистан се води война, постоянна с променлив успех... Коалицията държи малка част от територията и не оказва почти никакво влияние върху талибанските формирования... И всичко това без никой да подпомага вражеските формирования така като беше по време на руската офанзива когато ЦРУ изсипваше милиарди за подкрепа на талибаните, обучаваше ги и ги въоръжаваше... Всъщност ако искаме да бъдем точни в момента коалицията в Афганистан воюва срещу бившите протежета на ЦРУ... с не голям успех... За театри и опера в Кабул сега не съм чул... но пък са ми разправяли разни други неща...
    VPetrov.photography

    Коментар


    • #3
      До: Изводи от съвременните войни, видове армии, предимства и недостатъци

      40 000 натовски чучела в Афганистан стоят на кабулското летище, треперят от тъмното и от сенките, и го "държат" само защото на ония това заради нещо тяхно си им е важно да е така, а не обратното. 42-а армия не изтреби населението в Афганистан защото не получи заповед за това. Можеше. За разлика от сегашните палячовци.
      Чисто военнотехнически всички изводи са направени. Не в полза на наемните армии. Останалото е въпрос на далавера. В най-гнусният смисъл на думата.
      "У нас ниче не клеится, нас выебут и закопають, ааааааааа!(((((((((((( ПАЧЕМУ?????????
      А потому что мы на работе. А они - на войне."

      Коментар


      • #4
        До: Изводи от съвременните войни, видове армии, предимства и недостатъци

        Аз имам удоволствието, да познавам лично хора, които са били и тепърва ще бъдат пак там Стефане. Уверявам те че поне тези които познавам, нито треперят от страх, нито се страхуват да излязат извън летището, че даже са и го правили... В България все още има Войници и по сърце и по душа! Но това не променя фактите относно това какво е сега положението там...
        VPetrov.photography

        Коментар


        • #5
          До: Изводи от съвременните войни, видове армии, предимства и недостатъци

          Хе. Въпросът не е в личната храброст на ония хора. Тя не се поставя под съмнение. Работата е че тя няма значение. Ами че освен това, има и други понятия. Като например оперативна обстановка. За стратегическата вече е трудно да се говори, особено с това което става в Пакистан. По-скоро е неудобно, никога не съм знаел какво да казвам на нововъзникнали вдовици. Путин може пак да даде патрони на таджиките, а може да не даде. Няма кой друг да отърве славното НАТО от там. Какъвто и въздушен мост да планират.

          Коментар


          • #6
            До: Изводи от съвременните войни, видове армии, предимства и недостатъци

            Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
            40 000 натовски чучела в Афганистан стоят на кабулското летище, треперят от тъмното и от сенките, и го "държат" само защото на ония това заради нещо тяхно си им е важно да е така, а не обратното. 42-а армия не изтреби населението в Афганистан защото не получи заповед за това. Можеше. За разлика от сегашните палячовци.
            Чисто военнотехнически всички изводи са направени. Не в полза на наемните армии. Останалото е въпрос на далавера. В най-гнусният смисъл на думата.
            "У нас ниче не клеится, нас выебут и закопають, ааааааааа!(((((((((((( ПАЧЕМУ?????????
            А потому что мы на работе. А они - на войне."
            Естествено че летището ще пазят, нали от там тръгват наркотиците към Щатите и по света.Да не би някои да си мисли, че тия са в Авганистан да налагат свобода, демокрация, и да не си бият авганците женитеМай в последно време производството на наркотици там, доста се е увеличило
            0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
            Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
            Суперскан България www.decbg.com
            Машинно почистване на DPF/FAP филтър

            Коментар


            • #7
              До: Изводи от съвременните войни, видове армии, предимства и недостатъци

              Не разбира се. Наркотиците вървят по сушата през Таджикистан, Узбекистан, Казахстан, и нататък по по-тънките ручейчета. Летището в Кабул им трябва за приличие. Все още. Понеже е зима, за да избият досадниците там им трябват два месеца. През лятото ще се оправят за три седмици. Ако искат да ги пуснат живи - по-малко. Но ще струва пари. И в двата случая - вечен позор.

              Коментар


              • #8
                До: Изводи от съвременните войни, видове армии, предимства и недостатъци

                тънките Турция и България...
                "за да избият досадниците там им трябва" ... геноцид = лоша реклама. как ли ще оправдаят следващата война...

                ако се изтеглят ... още по-лошо
                затова на половинки.. (там сме, ама никой не знае, че нищо не правим) ще слушаме сеир по слухове още дълго време...
                - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
                - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

                Коментар


                • #9
                  До: Изводи от съвременните войни, видове армии, предимства и недостатъци

                  май
                  - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
                  - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Изводи от съвременните войни, видове армии, предимства и недостатъци

                    та какви точно са изводите или пак се шматнахме към коша??
                    - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
                    - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Изводи от съвременните войни, видове армии, предимства и недостатъци

                      ) Май го казах лошо.
                      На талибаните им трябва толкова за да приключат дребната досада НАТО. Сигурно още година - за да спре да им бръмчи някво там ООНе.
                      Там ние сме смешни. Както те биха били тук. Като войници.
                      Доколкото ми е известно, там няма и реално грамотни офицери, така че цялата групировка е жива само защото ония хора не са отделили време и сили за да я изтребят. Американската стратегическа авиация там струва колкото страшното хриптене на мъртво пияният в кръчмарско сбиване. Тактическа няма никой. Управлението на наземните сили е въпрос на стратегическо разузнаване, и аз не съм сигурен че в момента то е в ръцете на Брюксел.
                      Плюйте и забравете. Все едно Мика Хакинен да надбяга Вушев от София до Ябланица. С кво да е.
                      Отивам да се кискам в банята, съседите спят.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Изводи от съвременните войни, видове армии, предимства и недостатъци

                        Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                        Не разбира се. Наркотиците вървят по сушата през Таджикистан, Узбекистан, Казахстан, и нататък по по-тънките ручейчета. Летището в Кабул им трябва за приличие. Все още. Понеже е зима, за да избият досадниците там им трябват два месеца. През лятото ще се оправят за три седмици. Ако искат да ги пуснат живи - по-малко. Но ще струва пари. И в двата случая - вечен позор.
                        Подочул съм, че доста наркотик напусна Авганистан направо през летището, с военните транспортни самолети.И директно в Щатите.Чиста работа.И яко лапане за висшите военни.Нито има кой да им упражни контрол, нама митници, проверки и други "дребни пречки".Пей сърцеПочвам да се чудя, дали за това не беше целия цирк.
                        0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                        Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                        Суперскан България www.decbg.com
                        Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                        Коментар


                        • #13
                          До: Изводи от съвременните войни, видове армии, предимства и недостатъци

                          Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                          Аз имам удоволствието, да познавам лично хора, които са били и тепърва ще бъдат пак там Стефане. Уверявам те че поне тези които познавам, нито треперят от страх, нито се страхуват да излязат извън летището, че даже са и го правили... В България все още има Войници и по сърце и по душа! Но това не променя фактите относно това какво е сега положението там...
                          Абе и аз познавам двама дето преди време бяха там - трепереха си. От страх, че някой ще ги запуца от засада и ще трябва да отвърнат и те с огън. Недай си боже да уцелят някого - след това иди доказвай, че "той първи почна"...

                          Изобщо, като караул пред полковата баня в мирно време. "Стой, кой идва", "стой, ще стрелям", три изстрела във въздуха и дотогава са те гръмнали.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Изводи от съвременните войни, видове армии, предимства и недостатъци

                            Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
                            Подочул съм, че доста наркотик напусна Авганистан направо през летището, с военните транспортни самолети.И директно в Щатите.Чиста работа.И яко лапане за висшите военни.Нито има кой да им упражни контрол, нама митници, проверки и други "дребни пречки".Пей сърцеПочвам да се чудя, дали за това не беше целия цирк.
                            Наскоро излезе подобен филм "Американски ганкстер" с Дензал Уошингтън.Там я
                            имаше същата схема, но по време на войната във Виетнам.Филмът е правен по
                            истински случай.Напълно възможно е и сега да е така, елиминират се маса
                            посредници и печалбата става в пъти по голяма.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Изводи от съвременните войни, видове армии, предимства и недостатъци

                              Във всеки случай, аз не правя аналогия с филма за да стигна до тоя извод.Имам приятели афганистанци, от тях съм го чул.А те не си приказват току така.
                              0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                              Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                              Суперскан България www.decbg.com
                              Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X