Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Втората Световна Война - различен резултат?

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Втората Световна Война - различен резултат?

    Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
    Ти, например, защо плащаш данъци ?
    Е, старая се да не плащам. Накрая пак се получава така, че плащам повече от тия които не искат данъците им да отиват за циганите, но, ... относителната свобода ми е по-важна.

    И да, имам сантимент към държавата. Ама повече към семейството си. Към момента опит на държавата да ме мобилизира ще свърши с емиграция.

    Коментар


    • От: Втората Световна Война - различен резултат?

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      Към момента опит на държавата да ме мобилизира ще свърши с емиграция.
      Ами като ни налази тъй актуалният ИДИЛ ? Палиш УАЗ-ката, товариш домочадието, потегляте, ама по пътя едни брадати с автомати ви спират, вадят от колата и като в клиповете И брадатите се оказали там, защото всички тръгнали да бегат от мобилизация и нямало кой да ги позабави поне малко, докато успееш да емигрираш ?
      Нещо такова се внушава на хората при война - вярно или не, възможно или измислено, но ги мотивира да се записват доброволци дори, като ония в ДНР и ЛНР, щото нали укрофашистите ще дойдат и който не говори галицийски, ще го одерат жив и ще то провесят да гледа как чукат жена му и децата му. И стадото скача и се втурва. Стадо слонове или стадо бизони има клипове какво може да причини, пък стадо въоръжени хора ?
      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

      Коментар


      • От: Втората Световна Война - различен резултат?

        Ясно ми е всичкото това, но то работи в определени граници.

        Коментар


        • От: Втората Световна Война - различен резултат?

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          Към момента опит на държавата да ме мобилизира ще свърши с емиграция.
          Само да не е някъде където и там ще мобилизират или в някоя страна, в която от около стотина години е като на война
          Всеки трети е шести

          Коментар


          • От: Втората Световна Война - различен резултат?

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            Ясно ми е всичкото това, но то работи в определени граници.
            Така е сработило през Втората световна война. Германското стадо си намерило "алфа-коч", който го надъхал, че хем е най-арийското и най-велико стадо, хем разни шугави и шапави стада го прееб@ли несправедливо предишната война, хем сега го доят и стрижат разни евреи, хем от изток една голяма глутница (вид стадо) вълци точи зъби да му отнеме кроткия стаден начин на живот. Германците са били мотивирани да се бият. Не от амфетамини (те са по-скоро против умора, болка, страх, но не и да мотивират), не от наказателни роти зад фронтоваците. Руснаците пък винаги са били мотивирани да си пазят до последна капка кръв кочината, в която ги държат в робство и това с неприятна изненада го е открил всеки "носител на цивилизацията", решил да ги "освободи", по сходни съображения: цял свят иска да ни завладее, всички ни мислят лошото, тука не живеем хич добре, ама това е заради чужденците и световния им анти-руски заговор.
            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • От: Втората Световна Война - различен резултат?

              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              Ти би ли отишъл на война?
              Не са имали избор .
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • От: Втората Световна Война - различен резултат?

                Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                Не са имали избор .
                Избор винаги има. Но ставаш "черна овца" в стадото.
                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                Коментар


                • От: Втората Световна Война - различен резултат?

                  Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                  Избор винаги има. Но ставаш "черна овца" в стадото.
                  То затова имаше цели стада от "черни овци" в щатите около 70-та година . Та даже и Касиус Клей беше от тех.
                  Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                  Из "Златния телец"

                  Коментар


                  • От: Втората Световна Война - различен резултат?

                    Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                    То затова имаше цели стада от "черни овци" в щатите около 70-та година . Та даже и Касиус Клей беше от тех.
                    Много интересна тема повдигаш Значи може черното боксьорче да приеме исляма, пък бай Мангау у нас ако го стори, му скачат "спящи клетки като ДАНС"
                    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                    Коментар


                    • От: Втората Световна Война - различен резултат?

                      Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                      Много интересна тема повдигаш Значи може черното боксьорче да приеме исляма, пък бай Мангау у нас ако го стори, му скачат "спящи клетки като ДАНС"
                      Ми, там има само ФБР, нема ДАНС та сигурно затова. Ама и той е брал доста ягоди.
                      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                      Из "Златния телец"

                      Коментар


                      • От: Втората Световна Война - различен резултат?

                        Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                        Много интересна тема повдигаш Значи може черното боксьорче да приеме исляма, пък бай Мангау у нас ако го стори, му скачат "спящи клетки като ДАНС"
                        има тънки нюанси.

                        Една религиозна общност, еле па малцинствена, за оцеляването си залага или на безкрайно миролюбие към околните, или на бърза експанзия така че околните да нямат думата. Познай черното боксьорче при кои е отишло и колко сложна сделка е било това. Познай и пазарджишкия бай мангау има ли избор при кои да отиде. Всичките ни традиционни изповедания (БПЦ, арменска ПЦ, католиците, двата вида ислям) се оплакват из медиите от тежката кадрова ситуация със свещениците. Миряните им пък често са скептично настроени към професионалните и личните качества на наличните.

                        Коментар


                        • От: Втората Световна Война - различен резултат?

                          Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                          Избор винаги има. Но ставаш "черна овца" в стадото.
                          Или разстреляната овца .
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • От: Втората Световна Война - различен резултат?

                            Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                            Или разстреляната овца .
                            За неотиване на война в смисъл на неотзоваване и укриване при мобилизация не е имало смъртно наказание. За дезертиране - да, но това предполага да си вече "встъпил под знамената". Обаче пред перспективата "лагер" мнозина са предпочитали да заметнат пушката.
                            Нещо готино от линка:
                            "Desertion is not reprehensible, war is"
                            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                            Коментар


                            • От: Втората Световна Война - различен резултат?

                              Обаждам се само щото се чувствам виновен за тази тема.Следя я редовно, и съм си я изчел.
                              Получих адекватно "Не" на първоначалния си въпрос.
                              То така и си мислех, ама ми беше интересно да го чуя и от други.
                              За мен си е грешка на нашето управление тогава, че сме застанали така в този конфликт, ама този въпрос заслужава друга тема.И тя ще е интересна.
                              Харесвам полемиките-от там се появаява Истината.Смятам че тук има хора, които мислят отворено, и без пристрастия.Затова и пиша тук, а не в някой исторически форум.
                              Обаче, за съжаление, вероятно е и логично, вероятно не е само в нашият Форум, нещата постепенно излизат в други рамки.Което не е лошо.Лошото е, че рамките са за модерна политика, и политически лица, съдим отдавна умрели хора, които няма как да разберем.
                              Не е честно да го правим към тях.Низко е да го правим за себе си.
                              Дано ме разбрахте.
                              Ако ви е интересно да имате тема за противопоставяне Изток - Запад - ползвайте тази.
                              Не че няма подобни, или не можете да отворите нова.
                              Иска ми се след пет години нов участник да има мнение по МОЯ въпрос, и да отговори.
                              Няма да има Путин, Обама и Меркел.Надявам се Украйна за е известна с ръстежа си, а САЩ и Русия да обсъждат падане на визи помежду си...
                              Пиша само в смисъл - дръжте се прилично, за да не ми треснат катинара, заради разгорещена политика, дето след тримесечие ще е грешна.
                              Младежи, уважавайте старостта - тя е вашето бъдеще...
                              0887/осемпет 66 4осем

                              Коментар


                              • От: Втората Световна Война - различен резултат?

                                Първоначално публикуван от Маркони Преглед на мнение
                                ...
                                Пиша само в смисъл - дръжте се прилично, за да не ми треснат катинара, заради разгорещена политика, дето след тримесечие ще е грешна.
                                Присъединявам се към горното (и се извинявам на авторите на читавите публикации които се наложи да заминат с пляват за да не увиснат). Прочетете внимателно в кой раздел е темата. Нещо се говори за теория, за анализи... Те рядко са съвместими с пяна по ъгълчетата на устата. Стига вече.
                                Издъних се на Тюринг теста

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X