Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Толкова ли са добри "тюлените" ?

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Толкова ли са добри "тюлените" ?

    А никой не си зададе въпроса - афганоиди и лаптоп?!

    Коментар


    • От: Толкова ли са добри "тюлените" ?

      Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
      "Проблема" е че амуджата, извади хард диска, бодна го в друг компютър и о небеса, всичко се отвори )

      Това или е ПР на забрадените или някой тюлен си е забравил мозъка у тях и вместо служебна техника е взел на гаджето си лаптопа с презентации как да се борим с терористи и е носил това по време на мисията... меко казано звучи прекалено НЕсериозно за да е истина, но пък историята познава доста тъпи ситуации с много умни хора, та знае ли се...
      Незнам. Някъде във американски военен блог попаднах ( съжалявам, че не запазих линк, па и не ми се търси) на дълга тема относно тоя тъфбук ( на талибанското видео си е точно стандартен тъфбук със сгъваем екран за функция таблет) . Там много обсъждаха някакви схеми на посолства, представителства и някакви бази в Кабул. Та точно тия схеми били едно от най-важното което е имало на този лаптоп. А някой да си вярва,че може по някакъв начин ( може би само с дистанционно самовзривяване ) да защити информация по какъвто и да е начин надеждно трябва да е пълен лаик. Те деца с бекдоор зеха да бутат сървъри на пентагона......
      Ама пък ако са искали да подметнат наистина бастун то талибетата са клъвнали. От друга страна за всички атентати из Кабул все реват ,че било странно,че винаги знаели точно къде е слабото място и проходите за машини..... Ама тук навлизам в неща дето не съм разучавал и не смея да говоря... Знае ли човек. Те империалистическите интереси са все със незнайни завои и капани.... А иначе доколкото съм чувал и в арабския свят има доста брутални хакери отдавна. Така,че не са за подценяване никак.
      Що ли не си гледах техниката и музиката ми се забърках и аз в такъв филм . Тежки са тия неща като се замисли човек. Отдавна отказах телевизията, ама явно Бозаууд мое да те вкара в шита пак .... За тва само Европейско кино и земни истории без супергерои .
      висете отпуснато

      Коментар


      • Толкова ли са добри "тюлените" ?

        Аз визирах по-скоро, че този тъф бук комуникира с централната си база данни по строго определен начин, основан на процедури и протоколи, съобразени с високата степен на риск от загуба на информацията към врага.
        Т.е от една страна цялата налична информация на бук-а е известно каква е, до последния бит, и второ, съдържанието й е строго пресято така, че да минимизира риска от загуба.

        Което отнесено към темата значи, че екипът и командването му не са допуснали грешка (освен ако грубо и вероятно умишлено не са нарушили процедурите си) в тази част. И това, което талибаните показват, си е чиста проба PR.

        Коментар


        • От: Толкова ли са добри "тюлените" ?

          От групa 6 кaто не си взривихa кaчествено ,стелт хелито в рейдa зa осaмa не бяхa притеснени,дaже глaвните нaблюдaвaщи,бaрaбaр с Обaмa,тaм със сигурност имaло кaкво дa се "свaли"кaто технология и инфо,но със сигурност и в двaтa случaя имa "destruction programs".
          Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

          Коментар


          • От: Толкова ли са добри "тюлените" ?

            Да се похваля и аз, 25 м басейн минах под водата на апное, и имах въздух за поне десетина метъра още. Значи не е въпрос само във физическата подготовка?

            P.S. Една трета от дясен бял дроб ми хич го няма, буквално.

            Коментар


            • От: Толкова ли са добри "тюлените" ?

              Подводното плуване и силовите нормативи ми се виждат постижими, но беговия просто кърти. А тичам прилично. Също неприятно е, че всичко е накуп, с неголеми почивки. Верояно, остарявам и нямам реална представа какво могат младите

              Коментар


              • От: Толкова ли са добри "тюлените" ?

                Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                Да се похваля и аз, 25 м басейн минах под водата на апное, и имах въздух за поне десетина метъра още. Значи не е въпрос само във физическата подготовка?

                P.S. Една трета от дясен бял дроб ми хич го няма, буквално.
                Прaвиш ли товa със срaвнителнa лекотa, дaже и когaто не подържaш формa редовно,знaчи оргaнизмa си пaзи тренингa и всичко е нa 6.Сaмо тaкa.
                Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                Коментар


                • От: Толкова ли са добри "тюлените" ?

                  Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                  А никой не си зададе въпроса - афганоиди и лаптоп?!
                  Не подценявай противника .
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • От: Толкова ли са добри "тюлените" ?

                    Мой ти съвет - отиди там за месец, толкова напълно стига и после ще си разбереш какво аз имах предвид.

                    Коментар


                    • От: Толкова ли са добри "тюлените" ?

                      Не знам ама едва ли са толкова боси в тая техника все някой създава и поддържа стотиците ислямистки сайтове . Една не малка част от техния "елит" е учила при вас и при нас .
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • От: Толкова ли са добри "тюлените" ?

                        Я пробвай да питаш хората от форум, които реално, знаеш какво имам предвид били са там, или поне прочети им коментариите?

                        Коментар


                        • От: Толкова ли са добри "тюлените" ?

                          Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                          Я пробвай да питаш хората от форум, които реално, знаеш какво имам предвид били са там, или поне прочети им коментариите?
                          Юра, дори и да си прав за местните, знаеш, че има много джогали родени или израстнали в белите държави но приели отново муджахидската кауза, вчера казаха за първия доказан случай на англичанин шахид в Сирия, думнал се в едно с камион пълен с експлозиви...

                          Не съм бил в Афганистан но съм живял няколко години в малкия Пакистан, град с над половина мюслита и над половина популация неграмотници и туземци от къде ли не, масата си прав, че са празноглави но има и много умни, образовани, предани и веднъж зомбирани да минат на страната на джихадистите стават също толкова ефективни колкото тюлен, да не говорим, че има и бивши спезиални и сред тях, все пак знаем кой плаща и кой обучава талибаните а те веднъж ползвали "train the trainer" предават знанието и опита на други, дори и в други държави.
                          Бъдете живи и здрави!

                          Коментар


                          • От: Толкова ли са добри "тюлените" ?

                            Да ти кажа, че Пакистан е на светлини години напред в сравнение с Афганистан. Представи си за какво става дума!

                            Коментар


                            • От: Толкова ли са добри "тюлените" ?

                              Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                              Не знам ама едва ли са толкова боси в тая техника все някой създава и поддържа стотиците ислямистки сайтове . Една не малка част от техния "елит" е учила при вас и при нас .
                              За тези учили в Русия не зная, но имам наблюдения във времето назад за няколко от тях учили тук. Всички които познавах след завършване на образованието си тук забиваха навсякъде по света само не и обратно в Афганистан.
                              Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                              Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                              В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                              Коментар


                              • От: Толкова ли са добри "тюлените" ?

                                САЩ призна че са се провалили в борбата срещу наркотици в Афганистан - http://www.warandpeace.ru/ru/news/view/87467/, обърнете специално внимание на коментар на Giotoo, кой и какъв е в наркобизнеса в Афганистан. Мога смело да кажа че в момента в Афганистан броя на наркоманите се доближава до общата им бройка на населението. И тези хора са разбират от компютерната техника?! Да бе да.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X