Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Толкова ли са добри "тюлените" ?

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Толкова ли са добри "тюлените" ?

    Аз 8 клас като се сетя какво беше........ходи ги помоли момчетата да ти подържат пушката,че ти е писнало да я чистиш пък те сами ще се сетят за какво иде реч.
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • От: Толкова ли са добри "тюлените" ?

      Всъщност, тюлените са хора като нас. Не са толкова надебеляли и имат повечко опит в боравенето с оръжие, но са човеци. Всеки от тях си мисли за дома, пържолите на скарата и жена си. От време оно, мотивацията на тези хора е ПАРИ. Знаят риска, на който са подложени и го приемат. Адреналин е другото име, заради което го правят. Толкова ли са добри? Добри са колкото могат.
      Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

      Коментар


      • От: Толкова ли са добри "тюлените" ?

        Не съм убеден, че мотивацията е само пари и адреналин или някаква комбинация от двете. Особено при американците, там патриотизъм има в изобилие, май има и защо. По-запознатите от мен с тамошните особености ще могат да кажат дали е така.

        Коментар


        • От: Толкова ли са добри "тюлените" ?

          Първоначално публикуван от blago72 Преглед на мнение
          Не съм убеден, че мотивацията е само пари и адреналин или някаква комбинация от двете. Особено при американците, там патриотизъм има в изобилие, май има и защо. По-запознатите от мен с тамошните особености ще могат да кажат дали е така.
          Ако вярваш в това което си написал предполагам че все още мислиш че има и дЕдо Коледа .
          По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

          Коментар


          • От: Толкова ли са добри "тюлените" ?

            Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
            Ако вярваш в това което си написал предполагам че все още мислиш че има и дЕдо Коледа .

            Е значи Дядо Коледа наистина съществува! Имаш ли някаква идея какво се случи пред офисите за записване във въоръжените сили на САЩ точно след 11 Септември 2001? Или и ти си от тия дето само повтарят "американците са тъпи"?
            https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

            Коментар


            • От: Толкова ли са добри "тюлените" ?

              Най ми е "кеф" когато някой "знае" какво движи хората и света като цяло, а в същото време не е на върха на хранителната пирамида...

              Коментар


              • От: Толкова ли са добри "тюлените" ?

                Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
                Йод?
                Забранено!
                МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                Коментар


                • От: Толкова ли са добри "тюлените" ?

                  Alexalex - не вярвам в това, което съм написал, мисля го. По същите причини, не вярвам и в Дядо Коледа

                  Коментар


                  • От: Толкова ли са добри "тюлените" ?

                    Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                    Е значи Дядо Коледа наистина съществува! Имаш ли някаква идея какво се случи пред офисите за записване във въоръжените сили на САЩ точно след 11 Септември 2001? Или и ти си от тия дето само повтарят "американците са тъпи"?
                    AkoТи вярваш че са тъпи е твой проблем аз никъде не твърдя това . Искам да кажа че това което се случва не е комбинация от един , два или три фактора . Или както е написал колегата пари и патриотизъм . В темите във форума има доста въпроси какъв е този патриотизъм на другия край на света и какво е това желание да налагат своя начин на живот навсякъде по света . Както ти може да не харесаш моята жена обаче аз си живея с нея така и твоята може би няма да ми хареса ама ти живееш с нея . Така че не е само патриотизъм пък и пропускаш момента че те са наемници а не доброволци и получават пари за това че защитават рОдината на другия край на света .
                    По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                    Коментар


                    • От: Толкова ли са добри "тюлените" ?

                      Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
                      AkoТи вярваш че са тъпи е твой проблем аз никъде не твърдя това . Искам да кажа че това което се случва не е комбинация от един , два или три фактора . Или както е написал колегата пари и патриотизъм . В темите във форума има доста въпроси какъв е този патриотизъм на другия край на света и какво е това желание да налагат своя начин на живот навсякъде по света . Както ти може да не харесаш моята жена обаче аз си живея с нея така и твоята може би няма да ми хареса ама ти живееш с нея . Така че не е само патриотизъм пък и пропускаш момента че те са наемници а не доброволци и получават пари за това че защитават рОдината на другия край на света .

                      Базата на Seal Team 6 е на няколко километра от клавиатурата по която чаткам сега. В града в които живея има повече военни от колкото е цялата българска армия /ако въобще е останало такова нещо/. Редовно се срещам и разговарям с хора, каквито обсъждаме тук. Пределно ми е ясно и колко пари правят, не е никаква тайна. Продължавай да мислиш че го правят за пари, няма да те разубеждавам. Всеки има право да вярва на какви ли не глупости. Аз вярвам в Дядо Коледа!
                      https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                      Коментар


                      • От: Толкова ли са добри "тюлените" ?

                        Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
                        ... пък и пропускаш момента че те са наемници а не доброволци и получават пари за това че защитават рОдината на другия край на света .
                        По твоята дефиниция, всичкото офицерски и сержантски състав в коя да е наборна армия (включително БНА, СА и т.н.) са наемници, които не могат да бъдат водени от патриотизъм, защото служат в армията за пари. Хайде без такива изцепки! Ако сержантския ти стаж те е навел на такива мисли, това си е твой проблем.
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • От: Толкова ли са добри "тюлените" ?

                          Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
                          Йод?
                          Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
                          Забранено!
                          Защо?Може би бъркам, но в дълбоки открити рани май изгаря тъканта ли, що ли?
                          Всеки трети е шести

                          Коментар


                          • От: Толкова ли са добри "тюлените" ?

                            Първоначално публикуван от blago72 Преглед на мнение
                            Не съм убеден, че мотивацията е само пари и адреналин или някаква комбинация от двете. Особено при американците, там патриотизъм има в изобилие, май има и защо. По-запознатите от мен с тамошните особености ще могат да кажат дали е така.
                            Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                            Всъщност, тюлените са хора като нас. Не са толкова надебеляли и имат повечко опит в боравенето с оръжие, но са човеци. Всеки от тях си мисли за дома, пържолите на скарата и жена си. От време оно, мотивацията на тези хора е ПАРИ. Знаят риска, на който са подложени и го приемат. Адреналин е другото име, заради което го правят. Толкова ли са добри? Добри са колкото могат.
                            Тропчо, не подценявай силата на патриотизма, както е споменал колегата.Такова животно все още съществува дори и в съвременния глобализиращ се свят, в 21-ви век, и то на доста места.Може би за българин е все по-трудно да приеме осъзнае наличието на патриотизъм у хората, но това е обусловено от обществената среда, в която ич ги нема патриотите.
                            Всеки трети е шести

                            Коментар


                            • От: Толкова ли са добри "тюлените" ?

                              Един пример за патриотизма на американците лично наблюдаван от мен:

                              Стоим си със съпругата ми в един открит бар на яхтеното пристанище в Мармарис, пием си питиетата и се цъклим на размерите на един американски самолетоносач, запълнил целия залив и скрил зад себе си един не малък остров! Вечерта е прекрасна, около нас се носи само английска реч - личния състав на огромното корито е в отпуск и разпуска яко. Изведнъж от самолетоносача се разнася американския химн (явно свалят знамето на тяхната си вечерна проверка)... Всичко живо (бяло, черно, жълто, червено, цивилно, униформено - няма значение) наоколо скача и застава мирно (униформените отдават чест). Химна свършва и всеки отново се отдава на купона. Не вярвам това да е част от договорите на тези хора... Тогава веднага пред очите ми изникна родната картинка, а именно поведението на всички срочно и безсрочно служещи по време на химна ни, на сутрешна или вечерна проверка, ако не са строени на плаца. Американци и да не е виждал всеки, то поне родната действителност в казармата е виждал. Та толкова за американския патриотизъм от мен!

                              П.П. Хрумна ми един въпрос - Колко от вас стават прави от софрата, по време националния ни химн, преди мач на наш национален отбор (футбол, волейбол - спорта няма значение)..?!! Та като ще мерим патриотизма на другите, дайте първо да си премерим нашия....
                              Последно редактирано от Марто (Мартин Христов); 17-01-14, 09:36.

                              Коментар


                              • От: Толкова ли са добри "тюлените" ?



                                За който си мисли как американците служат за пари.... Познавам поне петима офицери и няколко сержанта от много богати семейства които служат- сигурно заради "огромните" заплати . Ай стига бе.... Заплатата на ниво Е-6 може да си я докараш в САЩ със значително по- малки рискове и труд.
                                Който не е чувал за Ерик Принс - да си прочете:
                                http://en.wikipedia.org/wiki/Erik_Prince
                                Задачка закачка- като основната мотивация са парите - за какво му е на сина на мултимилярдер да си къса гъза да става ТЮЛЕН и прочие? Това ако беше тука щеше основно да щипе чалга певиците по дупетата.... Ама не.
                                Моя позната - мастър гънари сержант от морската пехота в цивилката кара Порше и носи обувки Маноло Бланик на стойност повече от месечната и заплата , а кара Порше и носи такива цвички защото баща и държи еннайсе магазина на булевард Санта Моника в ЛА Калифорния. Сигурно и тя е в КМП за кинти. И изобщо пречупването на хората и света през собственото си изкривено от родната кретения огледало е крайно нежелателно.
                                Апропо ... това ми напомня за поколенията английски благородници които са мрели на 4 континента въпреки именията и парите си в къщи.
                                Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                                No man left's behind !!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X