Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Толкова ли са добри "тюлените" ?

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Толкова ли са добри "тюлените" ?

    Да бе да, живи ангелчета барабан с херувими. Друсат се още в майчина утроба, всички до един са наркомани, строги правила спазват само докато има кой да ги гледа. Алчни, двулични, мъстителни и подли са. Който мислит че са страхотни войници, не е в час. Ненадминати са в засади и напади в гърба, иначе не са нищо по-специално. Но пък са надути и с прекомерно самочуствието.

    Коментар


    • От: Толкова ли са добри "тюлените" ?

      Вероятно имаш предвид опиум...
      Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
      „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
      LZ1EMS

      Коментар


      • От: Толкова ли са добри "тюлените" ?

        Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
        ....строги правила спазват само докато има кой да ги гледа.....
        Хм.. Абсолютно същия явен факт наблюдавах в една турска делегация, която бе във Варна по технически проект. Когато са двама или повече - ядат само риба и пиле, вирнали носове и т.н...
        Когато идваше само един командирован, 'самотния' посетител нагъваше кюфтетата и пържоли, и се облизваше за още...
        Коментирахме с колегите, че това си е явен признак за двуличие...
        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

        Коментар


        • От: Толкова ли са добри "тюлените" ?

          Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
          Да бе да, живи ангелчета барабан с херувими. Друсат се още в майчина утроба, всички до един са наркомани, строги правила спазват само докато има кой да ги гледа. Алчни, двулични, мъстителни и подли са. Който мислит че са страхотни войници, не е в час. Ненадминати са в засади и напади в гърба, иначе не са нищо по-специално. Но пък са надути и с прекомерно самочуствието.
          Точно нещо подобно мислех да вметна,четейки подред за друсането им,ти ме изпревари,май се дължи на маковите полета,алогичното им поведение и чак толкова шашави обичаи,но такива има и при други племена,но там пък използват разни вълшебни гъби или билки, та все в задник!
          Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

          Коментар


          • От: Толкова ли са добри "тюлените" ?

            Пффф... те там могат само едно- да се бият - и като няма външен агресор доста ефективно си се трепят помежду си. Запънали са се някъде в 16 ти век и там искат да си стоят. Да може да си бият жените, чат пат да ги поубиват с камъни, да си цъкът опиумчето и хашиша и никой да не ги смущава с някви такива неща като съвременно медицинско обслужване и училища извън религиозните такива. Направо свръхчовеци със средна продължителност на живота под 50 години...
            Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
            No man left's behind !!!!

            Коментар


            • От: Толкова ли са добри "тюлените" ?

              Много са, по мой спомен бяха 45 години...
              Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
              „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
              LZ1EMS

              Коментар


              • От: Толкова ли са добри "тюлените" ?

                И "развитите" държави не са по-добри от тях. Просто избиват " в името на свободата" . И обикновенно не в гърба, а направо отгоре от небето. И не по единично а на големи групи. Незнам. Мен всичко ми е объркано. Eдин тюлен струвал 6 милиона обучение (някой го спомена по-напред)..... Един стелт забравих колко....
                Като гледам колко успех постигат по-добре да спестят тоя кеш и нахранят бедните по света.
                Сега ми стана интересно друго - има ли някъде по света инвазия, която да е успяла да се справи с партизански движения и борби? ( Индианците в Америките не ги броя за партизани). То въобще реално ли е някой да се надява,че може да противостои ефективно на многобройна партизанска съпротива?
                висете отпуснато

                Коментар


                • От: Толкова ли са добри "тюлените" ?

                  Първоначално публикуван от Tony33 Преглед на мнение
                  И "развитите" държави не са по-добри от тях. Просто избиват " в името на свободата" . И обикновенно не в гърба, а направо отгоре от небето. И не по единично а на големи групи. Незнам. Мен всичко ми е объркано. Eдин тюлен струвал 6 милиона обучение (някой го спомена по-напред)..... Един стелт забравих колко....
                  Като гледам колко успех постигат по-добре да спестят тоя кеш и нахранят бедните по света.
                  Сега ми стана интересно друго - има ли някъде по света инвазия, която да е успяла да се справи с партизански движения и борби? ( Индианците в Америките не ги броя за партизани). То въобще реално ли е някой да се надява,че може да противостои ефективно на многобройна партизанска съпротива?
                  Въпроса ти и е съществен! Пред една адекватна армия основният проблем никога не е бил завладяването на една територия, а установяването на достатъчно надежден контрол над нея! Въпреки, че военната история ми е слабост от много години, поне аз не се сещам за случай в който окупаторът да е решил трайно и качествено този проблем в миналото! Днес с всичките тези женевски конвенции и журналисти завряни на всякъде, това е невъзможно, защото "партизанската война" е най-мръсната, гадна, нечестна, безпринципна и жестока част от всяка война и за да я водиш ефективно и успешно, трябва да си по-мръсна, по-гадна, по-нечестна, по-безпринципна и по-жестока гадина от противника ти (в конкретния случай пастирите е трябвало да бъдат изпратени при Алах бързо и тихо, а телата им надеждно укрити...), а това никога няма нищо общо с армията и нейните разбирания, порядки и закони! Те просто спират да работят в такива условия.. За да биеш партизани, самият ти трябва да се превърнеш в такъв! Българската армия има известни успехи в това отношение в Македония и Албания, но те са постигнати с методи, с които не би се гордял (и не би си признал) нито един нормален военен по света (един убит български войник се е "разменял" за едно село...).
                  Последно редактирано от Марто (Мартин Христов); 13-01-14, 06:28.

                  Коментар


                  • От: Толкова ли са добри "тюлените" ?

                    Иначе по-темата - на мен винаги ми е било интересно, защо хиляди години (с много малки прекъсвания) всеки "силен на деня" се е прогвал на тези диви хора и още по-диви чукари..?!! Като цяло тази земя е бедна и непригодна за каквото и да е, а във времето, разбиранията за "ценни ресурси" са се менели със степента на развитие на човешката цивилизация - били са различни (като изключим пътищата и водата - те са конвертируеми от както свят светува)!

                    Коментар


                    • От: Толкова ли са добри "тюлените" ?

                      Има за какво да искат тази земя, точно като промишлен ресурс...
                      Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                      „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                      LZ1EMS

                      Коментар


                      • От: Толкова ли са добри "тюлените" ?

                        Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
                        Има за какво да искат тази земя, точно като промишлен ресурс...
                        И то е?!! Същото нещо ли са искали СССР преди това? А англичаните преди тях..?!! А Александър македонски преди 2300 години..?!!

                        Коментар


                        • От: Толкова ли са добри "тюлените" ?

                          Ако имате 8 часа свободно време, и разбирате руски, ето ви одно обяснение:



                          Геополитика, да й се не види!

                          Коментар


                          • От: Толкова ли са добри "тюлените" ?

                            Абе мисля ,че и американците и русите искаха да си върнат за атентатите и да сложат контрол над терористичните лагери в тази територия,всичко в момента е в тези чукари идеални за обучение ,с достатъчно непристъпни местности и пещери за криене,полетата с макови полета,достатъчни за сериозно допълнително финансиране на терористични операции,в Афган ,мак, в централна и южна Америка кока,кой каквото си има!И друсани откачалки всекакви,суадитци,чеченци,гастролиращи африканци,радикални малайци+местните,нали някой трябва да им нарушава спокойствието,че ултиматума за налагането на световен ислям изтича,та ако не са силните на деня ,кой друг?Другата зона е Пакистан,където без разрешение свършиха работа група 6 като по учебник,обаче пак с краш в системата ,нещо станало със стелт хелито,нямали време да го тестват,а иначе операцията я тренират ,до откат в копие 1/1 на сградата седмици наред!Някакъв карък ги гони ..някой свой командващ все не дообмисля или недоизпробва нещо,а момчетата и руси и янки гинат,а са скъпи безмислени жертви!
                            Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                            Коментар


                            • От: Толкова ли са добри "тюлените" ?

                              Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                              Абе мисля ,че и американците и русите искаха да си върнат за атентатите и да сложат контрол над терористичните лагери в тази територия,всичко в момента е в тези чукари идеални за обучение ,с достатъчно непристъпни местности и пещери за криене,полетата с макови полета,достатъчни за сериозно допълнително финансиране на терористични операции,в Афган ,мак, в централна и южна Америка кока,кой каквото си има!И друсани откачалки всекакви,суадитци,чеченци,гастролиращи африканци,радикални малайци+местните,нали някой трябва да им нарушава спокойствието,че ултиматума за налагането на световен ислям изтича,та ако не са силните на деня ,кой друг?Другата зона е Пакистан,където без разрешение свършиха работа група 6 като по учебник,обаче пак с краш в системата ,нещо станало със стелт хелито,нямали време да го тестват,а иначе операцията я тренират ,до откат в копие 1/1 на сградата седмици наред!Някакъв карък ги гони ..някой свой командващ все не дообмисля или недоизпробва нещо,а момчетата и руси и янки гинат,а са скъпи безмислени жертви!
                              Нали се сещаш, че терористите сами не могат да съществуват. Логистиката идва от някои силен икономически...В глобален мащаб основните "логистици" са два Каквито и условия да има там за терористични лагери..търсете по скоро икономически причини. Я тръба ще мине ...я позиция за база за интервенции тук и там...
                              ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                              Коментар


                              • От: Толкова ли са добри "тюлените" ?

                                Залежите са от Литий, някой се интересуваше.
                                Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                                „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                                LZ1EMS

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X