Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Една интересна новина...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Една интересна новина...

    Първоначално публикуван от Arangel Преглед на мнение
    Не че е лошо, но хубаво е и да коментирате на какво стъпвате, защото, както се оказа, много басни има за тоя случай....
    Дали е твърде невъзможно някой от тук пишещите, да е служил в 1 ЗРБ по време на описаната случка. И по някакви си негови/техни съображения да не държи/-ат непременно да изпляска/-т фактите в открит форум само за да ти направят густото ?

    Просто питам.
    Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

    Коментар


    • От: Една интересна новина...

      Първоначално публикуван от Arangel Преглед на мнение
      Не открих инфо за това от къде точно е изстреляна ракетата, ти откъде имаш инфо за 150 км?
      Случайно имам приятел специалист по самолетно въоръжение . Вярно руско ама те нещата не са много различни . Тогава надълго коментирахме нещата . Та според изходните данни които имаше човека максималната далекобойност на ракетата е 110 километра и трябва да има още едни около 20 процента резерв за случай че не срещне цел . Тогава софтуера би трябвало да я издигне на определена височина и да я взриви . Защо това не е станало един господ знае. Та по груби сметки горивото и е свършило на около 140 - 150 километра от точката на изстрелване което за нещастие се оказа гъсто населен район . Тогава имаше още случаи на паднали отломки от такива ракети абсолютно безопасно при сработване на системата за самоликвидация .
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • От: Една интересна новина...

        Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
        Дали е твърде невъзможно някой от тук пишещите, да е служил в 1 ЗРБ по време на описаната случка. И по някакви си негови/техни съображения да не държи/-ат непременно да изпляска/-т фактите в открит форум само за да ти направят густото ?

        Просто питам.
        Преди малко гледах по БТВ филм за разследването по атентата в Кербала.... Станалото 1999 е като детска игра в сравнение с издънката в Ирак...

        Всъщност какъв е проблема, американците са гръмнали, не ние, нали? Защо някой да му е ГУЗНО да ми прави ГУСТОТО?

        Просто отговарям...

        Коментар


        • От: Една интересна новина...

          Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
          ... ЗРБ ...
          РТВ...техен беше радара, вече няколко пъти намеквам, че след като сме им дали коридор да прелетят, това не значи че спираме станциите и не ги следим и съпровождаме.Разузнаването на въздушното пространство си продължаваше рутинно.Тоест през цялото време, на влизане, над територията ни и на излизане, те са непрекъснато облъчвани и знаят над чия територия кой ги облъчва.Просто човека горе се е стреснал и малко е прибързал, вземайки нашия радар за противников, а все още не е напуснал нашата територия и навлязъл във вражеската.А самолета, ако си спомням правилно - Ф-16.
          Всеки трети е шести

          Коментар


          • От: Една интересна новина...

            Първоначално публикуван от Arangel Преглед на мнение
            Всъщност какъв е проблема, американците са гръмнали, не ние, нали? Защо някой да му е ГУЗНО да ми прави ГУСТОТО?
            Дюд, прощавай за личния въпрос, ти акчъули в едновремешната БНА, в последствие преименуваната на БА, служба носил ли си ? Ама не с един-два сопола на пагоните, а със звездички/болтове на рамената. Да бъда по-конкретен - в ЗРВ на ПВО на БА ? Или айде - РТВ ? М?

            Ако отговора е "не" - нямам други въпроси, и дискусията ни приключва до тук.
            Последно редактирано от windwarrior; 27-07-14, 21:26.
            Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

            Коментар


            • От: Една интересна новина...

              Мисля че съм го разказвал тука...колко е верно...незнам. Източника беше действащ военен тогава. Та историята е следната...към девет на военните звънят от Летище София и питат за някъв обект който лети ниско и бързо..дали е техен..военните го прихващат вече над Витоша и пичагата стреля веднага...и заминава надоло към Гърция, като малко преди нея пак влиза в Сърбия. Са дали таа бомбичка има некъв 'кенсъл' незнам...ама човека разсъждаваше че американчето може би я е 'изключило' почти веднага.

              Коментар


              • От: Една интересна новина...

                Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                РТВ...техен беше радара, вече няколко пъти намеквам, че след като сме им дали коридор да прелетят, това не значи че спираме станциите и не ги следим и съпровождаме.Разузнаването на въздушното пространство си продължаваше рутинно.Тоест през цялото време, на влизане, над територията ни и на излизане, те са непрекъснато облъчвани и знаят над чия територия кой ги облъчва.Просто човека горе се е стреснал и малко е прибързал, вземайки нашия радар за противников, а все още не е напуснал нашата територия и навлязъл във вражеската.А самолета, ако си спомням правилно - Ф-16.
                Въздушният коридор е гласуван на 04.05.1999. Инцидентът става на 28.04.1999.

                Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                Дюд, прощавай за личния въпрос, ти акчъули в едновремешната БНА, в последствие преименуваната на БА, служба носил ли си ? Ама не с един-два сопола на пагоните, а със звездички/болтове на рамената. Да бъда по-конкретен - в ЗРВ на ПВО на БА ? Или айде - РТВ ? М?

                Ако отговора е "не" - нямам други въпроси, и дискусията ни приключва до тук.
                "Носил" съм служба, господине, и едно от нещата, които научих от службата е, че болтчетата и винчетата не те правят нито по-добър професионалист, нито по-добър човек.... Логично е да се предположи, че след като отворих дума тук за случая, то не съм сред посветените "лампазлии" относно чутовната конспирация на тема "ЗРВ/РТВ с/у световният империализъм". Ако съм ти под нивото, извинявай! Ама за да не ме мислиш хептен пък за идиот - знам какво (и понякога "защо") е Ф1/Ф2; епсилон и бета, к1,к2,к3 и к4, УПР,К,Т/Т, МХИ, ФКМ, НЧМ (за МХИ) и ПЧМ (при ФКМ) и т.н.

                П.С. Относно "Дюд" и "Акчуъли" - нека малко си имаме уважението....

                Коментар


                • От: Една интересна новина...

                  Първоначално публикуван от Arangel Преглед на мнение
                  Въздушният коридор е гласуван на 04.05.1999. Инцидентът става на 28.04.1999.
                  Не споря, нямам точен спомен.Дали е бил по този коридор, по друг ли, без коридор ли, само казвам какво се случи.Обикновена грешка.Отделен е въпроса, че още тогава се носеше мълвата за това че нашите са натиснати и са разрешили прелитанията преди официалното вземане на решението.Има резон нали, с оглед на дадените дати.Но така или иначе няма нищо законспирирано в случая, макар и така изглежда, защото както винаги у нас на обществото не се предостави ясна и коректна информация за случая.Не си спомням чие правителство тогава беше на власт, но имаше притеснения да не би заради инцидента да намразим новите ни братя...
                  Всеки трети е шести

                  Коментар


                  • От: Една интересна новина...

                    Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                    Не споря, нямам точен спомен.Дали е бил по този коридор, по друг ли, без коридор ли, само казвам какво се случи.Обикновена грешка.Отделен е въпроса, че още тогава се носеше мълвата за това че нашите са натиснати и са разрешили прелитанията преди официалното вземане на решението.Има резон нали, с оглед на дадените дати.Но така или иначе няма нищо законспирирано в случая, макар и така изглежда, защото както винаги у нас на обществото не се предостави ясна и коректна информация за случая.Не си спомням чие правителство тогава беше на власт, но имаше притеснения да не би заради инцидента да намразим новите ни братя...
                    Чувал съм, че са летели и преди това, но няма кой да потвърди. По-вероятно е просто да са нарушавали границата при бойно маневриране.
                    Относно правителството - беше Иван Костов на власт, но сега вече сме с новите братя отвсякъде, не може да ни мине ракета път....

                    Коментар


                    • От: Една интересна новина...

                      Самолетите се виждаха да прелитат още преди да е даден коридор. Нещо като "Южен Поток" в момента.

                      Коментар


                      • От: Една интересна новина...

                        Първоначално публикуван от ak101 Преглед на мнение
                        Самолетите се виждаха да прелитат още преди да е даден коридор. Нещо като "Южен Поток" в момента.

                        Съжалявам да го чуя, но не съм изненадан.... Преди време си общувах с един сърбин, който е обучавал разчети на ПЗРК и се е занимавал с изучаване/обезвреждане на боеприпаси, та той ми каза, че от наша страна се е водело разузнаване, но не знаеше за влитания... Но пък ми попадна това:

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:bugarsko.GIF
Прегледи:1
Размер:89.7 КБ
ID:5601696

                        Коментар


                        • От: Една интересна новина...

                          Първоначално публикуван от Arangel Преглед на мнение
                          ..........

                          П.С. Някой знае ли типа на обстреляния наш радар и/или от какъв точно самолет е изстреляна ракетата?
                          Anyone????

                          Коментар


                          • От: Една интересна новина...

                            По много стари паметни данни (четено тогава в 24 часа ли беше къде беше) ми се върти Ф-нещо си. ф16 ли, 14 ли... Специалистите да решат кое е било по-вероятно.

                            Помня тогава изказване горещо-горещо на наш генерал пред медиите че първо - бил е издал заповед дни преди това забраняваща всякакво осветяване и прочее каквото и да е приближаване до бутона "включи" на радарите на всички поделения по границата, и второ - че предизвиква който и да е американски генерал да му дойде и да му каже в очите че въпросната ракета е способна да прелети 130 километра.

                            Изказването беше по повод версията на натовци че ракетата е била пусната от сръбското въздушно пространство уж по сръбски радар и се била заблудила.

                            Иде реч за тази която разби покрив в Горна Баня, за други случаи подробности нямам.
                            Издъних се на Тюринг теста

                            Коментар


                            • От: Една интересна новина...

                              Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                              .....Иде реч за тази която разби покрив в Горна Баня, за други случаи подробности нямам.
                              Не е ли редно и на тази тема да се пипне заглавието, зашото не е ясно за кой точно случай става дума ?
                              Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                              Коментар


                              • От: Една интересна новина...

                                То е малко смешно да се твърди , че е стреляно по сръбски радар , като на пет километра от ударената къща има български радар.
                                А до колкото си спомням , поне още една беше паднала в някакво поле.
                                В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X