Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Руснаците и тяхното влияние върху нашата армия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Руснаците и тяхното влияние върху нашата армия

    Във военнотехнически аспект фесовете не знаеха за какво става дума. Ама ни най-малко. Докато американците не хванаха да учат муджахидините. Че сега наследниците им се развличат с коитуси с американски сфинктери даже не е заслуга на руснаците, те сами си го измислиха. Другите само им помагат. Шегите на ЩАЗИ с палестинците бяха нищо, пиратки за кварталните гамени.
    Та каквото си надробиш - това ще сърбаш. Пък който сее бури, после да не се чуди кво жъне.

    Коментар


    • #17
      До: Руснаците и тяхното влияние върху нашата армия

      Първоначално публикуван от Obersturmbahnfuehrer Преглед на мнение
      Венци, не виждам никакво основание за оптимизъм. Великите сили си играят играта, а ние сме просто пионка в ръцете на Руснаците. Съюзник им е наример Иран. Заедно строят ос, която да пресече оста САЩ - Израел. Към момента работата става и всички го виждат и повечето вече изпадат в паника. Иран се превръща в регионалната сила на Близкия изток като разпростира влиянието си през Ирак до Ливан и вече има излаз на Средиземно море. Същевременно все повече овладява търговията на цяла Източна Азия с протежето си Дубай, който на теория е английски, ама на практика има разни много итересни проявления. Във военната област Иран побърква САЩ и Израел, които не знаят какво и как да му противопоставят, особено като много добре се сещат, че такава мащабна експанзия не е по силите на никоя държава в района, ако зад нея не стои изключителна подкрепа. Трябва да са пълни тъпаци, за да не видят как е нанизана веригата и кой стои зад всичко това в крайна сметкта. Въпросният някой още преди 18 г. беше заявил под сурдинка, че една от дългосрочните му цели е да съсипе Израел и така да изрита американците от Близикя изток. Малко след това заявление започна здравото внедряване на "петата колона", чрез т.нар. емиграция от Русия. След това започна голямото надлъгване - американците излъгаха Садам, че може накрая да си върне Кувейт и, че има негласното им съгласие и знаем какво стана. Руснаците пък излъгаха американците, че могат да излъжат Садам, да правят каквото си искат, а те няма да се месят, защото си имат свои грижи. На първия опит руснаците си направиха пълен пас и се готвиха за втория като заедно с Иран започнаха да забъркват тресавището, в което да се нахендрят, а разните такива като нас ги набутаха за "съюзници", за да легитимират американците поне малко втората си война. В цялата тая работа много съмнителна роля изигра Англия, но това е отделна тема.

      Май се задават сериозни събития в обозримото бъдеще. Показателен е фактът, че руснаците ги предричат, а както съм ги цитирал нееднократно - "добрите прогнози са резултат на добро планиране".

      Това обаче не ме радва, защото когато атовете се ритата, магаретата го отнасят, а ние сме именно такова. Това, което правешкият циганин не посмя да направи, въпреки тогавашните вицове за 16та република, го направи драгалевският мангал. Никога не сме били по-тясно интегрирани икономически с Русия, а политически няма промяна.

      Стефане, за кво да сме виновни пред тях?! Та ние сме агентът провокатор.

      Та, да се върнем на руските прогнози:

      Российские военные эксперты прогнозируют войну с США через 10 лет за сибирские энергоресурсы

      США нападут на Россию, стремясь обеспечить себе доступ к сибирским сырьевым ресурсам. Такой прогноз, как пишет немецкая газета Die Welt, дал в России генерал-майор Александр Владимиров. По его словам, войну можно ожидать уже в ближайшие десять лет. Основные цели - помимо сырьевых - устранение "самого мощного геополитического соперника" и устрашение остального мира "военной победой и мощью технологий и оружия".

      Владимиров является вице-президентом российской Коллегии военных экспертов. В редакции газеты "Комсомольская правда" он встречался с другими видными российскими военными экспертами и специалистами по вопросам безопасности, чтобы обсудить, когда и почему США начнут войну против России и начнут ли вообще (полный текст на сайте InoPressa.ru).

      В дискуссии приняли участие и бывший заместитель начальника Генштаба генерал-полковник Леонид Ивашов, который в настоящий момент является президентом Академии геополитических проблем, Виктор Есин, генерал-полковник, первый вице-президент Российской академии проблем безопасности, обороны и правопорядка, а также Александр Шаравин, директор Института политического и военного анализа. Их позиции более спокойны, чем мнение, царящее не только в российских вооруженных силах, но и среди представителей российской политической элиты, отмечает издание. Эксперты, которые не состоят больше на военной службе, могут более свободно высказываться по многим вопросам.

      Громкие заявления - признак жадности
      То, что такие смелые прогнозы сделаны именно сейчас, может быть связан с растущей прибылью от нефтегазового экспорта, который привел к новому всплеску алчности, анализирует Die Welt. Военные не хотят быть обойденными при разделе новых богатств. Их высказывания становятся в этой связи своеобразным посланием будущему президенту России. Интенсивно обсуждая военные сценарии развития событий, они демонстрируют, что считают недостаточной разработанную программу вооружений, которая будет действовать до 2015 года.

      Практически единогласно эксперты исходят из предпосылки, что США если и не ненавидят Россию, то по крайней мере точно ее не любят и намеренно толкают на путь конфронтации, пишет немецкое издание.
      Только Виктор Есин считает войну чем-то почти невероятным, видя последствиями "всемирный апокалипсис" - что не отвечает интересам ни России, ни США.

      Леонид Ивашов, бывший заместитель начальника Генерального штаба, напротив, поймал США на том, что они "готовят и ситуацию, и свой военный потенциал к войне с Россией". По словам Ивашова, у них на это есть причины. "Это реализация Штатами вековой мечты о мировом господстве и устранение России как главного препятствия для установления полного контроля над Евразией". По мнению российских экспертов, американцы готовы развязать войну с Россией и ради природных ресурсов, нефти и газа.

      Сценарий американских желаний
      Список ультимативных требований, которые, по мнению участников дискуссии, могли бы выдвинуть США России, длинный и во многом показательный для образа мыслей, царящего в российских военно-политических кругах, отмечает Die Welt. Американцы могли бы потребовать "изменить внутреннюю политику страны под предлогом нарушения прав человека, допустить западные компании к источникам сырья". После этого ультиматум может быть ужесточен вплоть до требования ввести на территорию России "миротворческий" контингент НАТО, а также требований о проведении переговоров об "отторжении от России Калининградской области, части Северного Кавказа и Прикаспия".

      Чтобы военный сценарий возможных американских желаний выглядел законченным, Ивашов не исключает, что США могут потребовать передать нефтегазовый комплекс под транснациональный контроль, а ядерные силы - под международное или натовское наблюдение.
      Предотвратить якобы запланированную американцами войну можно, по мнению военных экспертов, только одним способом: вооружаясь. Ивашов предлагает список желательных мероприятий. Он требует "восстанавливать армию, военную промышленность, создавать новые эффективные средства вооруженной борьбы". Его коллеги поддержали мысль о том, что только восстановление военной мощи России может противостоять угрозе войны.

      Что касается возможных последствий такой войны, то здесь мнения экспертов разделились. Виктор Есин прогнозирует всемирный апокалипсис. Газета приводит цитату одного эколога, который говорит о "ядерной зиме", от которой погибнет все живое на Земле. Александр Владимиров, напротив – политически корректно – предсказывает "нашу окончательную победу" и "неминуемый национальный крах Североамериканских штатов".
      Бре Бре Бре ...какъв анал..из а относно службите....... пробългарски???? Направо ме накара да се чувствам горд от славното минало , настояще и бъдеще на нашите служби и тяхната роля в геополитиката и да забравя че си бях казал да не отговаряма на писаниятата ти....
      Службите в България - тълпа политически подлоги......кадърните отдавна напуснаха.
      Eдинственото и достатъчно условие за да повярваш на нечии глупости е ти да си по-тъп от този който ги е казал.

      Коментар


      • #18
        До: Руснаците и тяхното влияние върху нашата армия

        Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
        Хм... интересна работа значи. В една друга тема точно ти ме убеждаваше в своя оптимизъм и неговите здрави основи... Сега като чета нещата които цитираш нещо не ти схващам основанията но явно не съм те разбрал добре... Колкото до война между Русия и САЩ и без да съм кой знае какъв военен експерт мога да ти кажа че директно военно противопоставяне няма да има... Имам в предвид армия срещу армия... Виж война на другите фронтове да, всъщност тя не е и спирала... А това някой, та било то и САЩ (даже имайки в предвид какви президенти си избират) да започнат директна война с Русия не си го представям, даже и на мен ми изглежда фантастично безумно/безсмислено/самоубийствено/идиотско...
        Нямам капацитет за толкова сериозен спор, но ще разредя сериозното с малко смях. Буш си поръчал компютер да му прогнозира бъдещи събития. Задава му първия най-важен въпрос:
        -Кога ще има Трета Световна?
        -В 2023-та! -истрелва компът.
        -А колко ще струва след войната бутилка Кола?
        -Рубла-две. Не повече

        Много ме впечатли преди година казаното, ужким между другото, от г-жа Олбрайт: На Русия, съобразно населението, й са твърде много природните ресурси. Такива фрази не се хвърлят случайно.

        Коментар


        • #19
          До: Руснаците и тяхното влияние върху нашата армия

          Първоначално публикуван от Симеон Преглед на мнение
          Много ме впечатли преди година казаното, ужким между другото, от г-жа Олбрайт: На Русия, съобразно населението, й са твърде много природните ресурси. Такива фрази не се хвърлят случайно.
          Тази фраза ясно показва какво представлява управляващата върхушка на САЩ- нагли, алчни, тъпи и самонадеяни империалисти!
          Не знам на какво се дължи огромната омраза на Обера към Русия, но те никога не са си позволявали да казват подобни неща. И няма и да си позволят!
          Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

          Коментар


          • #20
            До: Руснаците и тяхното влияние върху нашата армия

            Тая чешка еврейка какво изобщо я коментирате? Иначе върхушката на всяка империалистическа страна е сходна. Такива бяха англичаните навремето, такива са и руснаците от сума време, такива бяха японците, такива ще станат и китайците, живот и здраве.

            Докато тази си приказва, руснаците действат. Само къде я видя тази моя "огромна омраза"? Далеч не съм толкова емоционален, колкото ме представяш. Може би знам или се заблуждавам, че знам за реалната руска политика спрямо България и не съм равнодушен към развитието. Личното ми мнение е, че сме тотално заробени икономически и политически от Русия и сме нейният пореден "троянски кон" в ЕС. Събитията от миналата седмица го подчертават, поне в моите очи.

            За твое успокоение, смятам, че управляващите в САЩ са същата стока вредни имеприалисти, обаче това има абстрактно измерение спрямо България. Позицията ми не е принципна, а конкретна спрямо този, който ни мачка. Ако беше принципна, отдавна да съм отишъл доброволец да се бия за чужди каузи.

            Само дето ми се набива на очи двуличието на повечето проруски участници тук. Когато стане дума за Близкия Изток, арабите (че и иранците за капак) са тъпи мързеливци, които без нефта са за никъде, т.е. паразити. Когато обаче се засегне темата, че Русия към момента разчита основно на износа на суровините си, тогава това е нейно благородно право, че и висша заслуга, все едно нефта не го точат, ами го произвеждат колхознички. Сега ще кажете, че добивът и транспортът си е цяла индустрия, ама това нищо не променя.

            Коментар


            • #21
              До: Руснаците и тяхното влияние върху нашата армия

              ) Не знам колко благородно, но е право - факт. Ако се замислиш за времедиаграмите, ще видиш че нефтът за руснаците е само едно от средствата, и толкова. Че в последното десетилетие се оказа почти последната патерица едва ли е тяхна вина. Не че съм верен путинец, обаче от края на 80-те и до Путин, там всъщност управляваха американците. Ето го резултата.
              Троянците и конете също са журналистическа смешка. Чунким Европа има избор. Като не ще на руските условия - няма да има нищо. А без нищото - лошо. Зер, кой ще покаже тоя литър нефт и кубик газ, който китайците и индийците няма да вземат? В Европа вече няма нищо особено, а утре няма да има хептен нищо освен музеи и курорти. Така че по голямата сметка руснаците изобщо нямат нужда от нас, камо ли да ни помагат. "Ние" в случаят сме ЕС и територията му.

              Коментар


              • #22
                До: Руснаците и тяхното влияние върху нашата армия

                Ми, айде информирай ги най-сетне, че не сме в непосредствената им сфера на влияние и да ни оставят на мира сами да се оправяме или давим - все тая.

                Правото е толкова разтегливо понятие, че накрая се стига до това на по-силния.

                Твърдението, че в Русия са управлявали американци не заслужава коментар. Все едно да кажа, че в САЩ по някое време са управлявали руснаци.

                Коментар


                • #23
                  До: Руснаците и тяхното влияние върху нашата армия

                  А кой управляваше? И що така от месец например англичаните кудкудякат за британския си съвет? Кой говореше за разпадането на Русия, и какви са приказките по адрес на Путин от американските коментатори?
                  С такава позиция просто се излагаш. Съгласен съм че историята от вчера е сложна работа, не като събитията отпреди двеста века, ама ...
                  Да изходим тогава от обратното. Ние от къв зор ги нападаме? Защо довлякохме тука американски бази? В Европа американците са в качеството си на окупатори. И през 45-та ролята и поведението им са били спорни и крайно неблаговидни, а за днешното време какво да кажем? Та не разбирам с какво точно сме по-непосредствено в сферата на жизнените интереси на пиндостан.
                  Като вариант може да ни отдалечиш от Босфора, например.

                  Коментар


                  • #24
                    До: Руснаците и тяхното влияние върху нашата армия

                    Ама чакай сега Obersturmbahnfuehrer, от мненията ти по темата научих следните неща. Моля те, поправи ме, ако бъркам :

                    Под "ние" имам в предвид държавната политика.

                    1.Ние всъщност не сме проамерикански настроени, а проруски настроени. Играем го троянски кон, псевдо-съюзник на Щатите и платен клакъор, който ги аплодира, когато затънат в поредната "мисия невъзможна".
                    2.Щатите прекрасно осъзнават това, не ни вярват, но правят бази у нас и ни ползват както си искат, гонейки интересите си.
                    3.Всички политици от цар Шишман насам са били вербувани и тайно са работели за Русия, включително и тези в най-новата ни история - СДС-та, ОДС-та и т.н. Те ни вкараха в НАТО и пратиха войски в близкия изток, белким подхлъзнем американците.
                    4.Част от Европа също е маша в руските ръце. Който пуска газа, той поръчва музиката. Америка и на тях не им вярва, нищо че са в НАТО, имат бази, и някои страни пратиха войска в Ирак.
                    5.Другата Европа и Щатите знаят, че ние сме двуличници и работим против тях, обаче засега седят и гледат как да ни "похарчат" в някоя пукотевица.
                    6.Русия разбира се също гледа как след като ни употреби, да заличи следите, като предизвика случаен инцидент със свидетеля-агент. Тук Литвиненко да не гледа. Преди това обаче, гледа да лапне парсата за една атомна централа и да си прокара тЪрбите до европейски подляри.
                    Че тя тЪрбата си е стратегическо съоръжение. За десант се е утепала.

                    Коментар


                    • #25
                      До: Руснаците и тяхното влияние върху нашата армия

                      България в европейския съюз.Гледате филма ЕВРОПА началото на КРАЯ......................
                      К мирной жизни не пригоден.
                      Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                      ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                      Коментар


                      • #26
                        До: Руснаците и тяхното влияние върху нашата армия

                        Хем в баш праймтайма. В новините.

                        Коментар


                        • #27
                          До: Руснаците и тяхното влияние върху нашата армия

                          Аз не знам как още съществува НАТО, там сме от повече времеЕС с тази централнопланова икономика и огромна администрация ще се прекатури по лошо от СИВ.Не разбирам как тази организация, която постоянно поставя все по налудничеви изисквания към производителите си иска да бъде фактор в световната икономика?
                          Не знам дали Путин е диктатор, но предполагам че руснаците са по свободни хора от нас, защото нямат толкова много нормативни актове които да регламентират и най дребните детайли от живота им.
                          Поздрави.

                          Коментар


                          • #28
                            До: Руснаците и тяхното влияние върху нашата армия

                            Не знам кои кого управлява ама аз съм по-склонен да вярвам, 4е наистина американците почти унищожиха русия през 90-те години. Може би ако Путин не се беше появил Русия наистина беше загинала. То именно и затова руснаците толкова го обичат. Ако си спомняте когато Елцин беше президент как целия свят хвалеше русия колко е демократична и как върви в правия път. След това като разрухата започна да спира се появиха най различни агенти, които заявяваха, че в Русия демокрацията е застрашена. Ее ако тоталната анархия и разрухата за "братята" американци означава демокрация, не благодаря пазете си е в този си вид за лична консумация.
                            Доста руски ТВ предавания съм гледал и бяха много интересни. Показваше се документация според която всичките членове без един на Руския съвет за сигурност или нещо такова са получавали пари от ЦРУ.
                            Отделното в същото предаване показваха документите за концесията на военните заводи за атомни бомби и познайте кои стоеше зад концесионерите или по-точно коя служба и на кое правителство. Не претендирам, че това журналистическо разследване и документите са 100% достоверни, но все пак има поне доза истина от всичко това.
                            Не знам колегата Obersturmbahnfuehrer за какви руски заговори говори след като те самите вътре не можеха да се оправят пък какво остава да пускат троянски коне в ЕС и НАТО

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X