Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Българската армия .Какво е това ,и има ли почва у нас?

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    Re: Българската армия .Какво е това ,и има ли почва у нас?

    Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
    Казах/писах: трудна абстракция!!!
    Какво против би имал за диамантите на южна Африка, или нефта на близкия Изток, или плажовете на Хаваите ... , ако можем да си го позволим!!!
    Не вярвам ,с приоритет са ирак, афганистан и др .страни със тероризъм и нефт по възможност

    Коментар


    • #62
      Re: Българската армия .Какво е това ,и има ли почва у нас?

      кажете нещо за черната и бялата ръка в югославия от това време

      Коментар


      • #63
        Re: Българската армия .Какво е това ,и има ли почва у нас?

        Първоначално публикуван от dan Преглед на мнение
        кажете нещо за черната и бялата ръка в Югославия от това време
        Това май,бяха някакви шовинистки организации ,които са действали през първата половина на 20в. в Сърбия.Голям тормоз са хвърлили на българите които живеят в Сърбия.Не знам дали ги има още.Аре със здраве.

        Коментар


        • #64
          Re: Българската армия .Какво е това ,и има ли почва у нас?

          Здравейте.Утре е Гергъовден,празник на армията ,овчарите и изобщо един от най-хубавите български празници.Нека като Свети Георги да убием змея,но онзи змей ,който е в нас .И с пречистени души да седнем на трапезата.Честит празник на всички българи.Аре със здраве.

          Коментар


          • #65
            Re: Българската армия .Какво е това ,и има ли почва у нас?

            Първоначално публикуван от efreytora Преглед на мнение
            Здравейте.Утре е Гергъовден,празник на армията ,овчарите и изобщо един от най-хубавите български празници.Нека като Свети Георги да убием змея,но онзи змей ,който е в нас .И с пречистени души да седнем на трапезата.Честит празник на всички българи.Аре със здраве.
            Добре казано, ефрейтор!!!! Да станеш старшина, да пазиш Родината и да не се налага, ние от запаса(резерва), да си спомняме наученото!!!!
            Да ти е благословена трапезата и "благо" виното!!!!
            И на теб наздраве!!!!!!

            Коментар


            • #66
              Re: Българската армия .Какво е това ,и има ли почва у нас?

              От 2001 година съм в армията,и ще ви кажа едно има я ,но не се ли променят нещата до година най-много до две ще почне да изчезва.Това че трябва да си ходят офицери и фатмаци не е страшно и без това 90% от тях не струват пукната пара.Лошото е когато трябва да се уволняват млади лейтенанти и напускат кадърните сержанти и войници особенно тези с мисии зад граница защото това което се учи там го няма по никое учение. Армия ще имаме когато се скъса най накрая с простия устав от 12 година и всички руски простотии защото имаме тактика от великата отечествена която даже братушките надали ползват.А пък за морал не ми се говори не -виждал съм доста армии и не съм видял един генерал да се вози в по различна кола от най-обикновения войник,а у нас всеки командир на поделение с ТОЙОТА авенсис,не стига това ами онзи ден гледам в ГЩ си купили вече ВОЛВА с80 демек глей колко сме добре,а гумите на уаза са ми от формулата на конци и това в уж най-елитното летище на армията,лицето пред нато.Дано по-скоро дойдат американците та да ни съжалят и ни подарят по нещо.

              Коментар


              • #67
                Re: Българската армия .Какво е това ,и има ли почва у нас?

                А някой знае ли, тези двата кугара дали носят въобще някакво въоръжение?
                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                Коментар


                • #68
                  Re: Българската армия .Какво е това ,и има ли почва у нас?

                  Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                  А някой знае ли, тези двата кугара дали носят въобще някакво въоръжение?
                  Едва ли.То се иска пари за въоръжение.
                  B+

                  Коментар


                  • #69
                    Re: Българската армия .Какво е това ,и има ли почва у нас?

                    Дисциплината не се постига нито с бордюри нито с маршировка най-малко с кряскане ала''здраве желаем ''по цял ден,което в много случаи заема 80% от работния ден,особенно в сухопътни войски.Пример в това отношение е Израел това е единствената армия в която не се отдава чест освен на парад,а пък за мен е най-боеспособната в света в момента.

                    Коментар


                    • #70
                      Re: Българската армия .Какво е това ,и има ли почва у нас?

                      Пък и като малкото пари се харчат за простотий като ВОЛВА и ТОЙОТИ (не обиждам марките фен съм им).АА и нещо друго познаите кой има ламборджини оценено на 2мил евро в българия- това е полковник в BG ARMY пък после се оплакваме че са ни малки заплатите

                      Коментар


                      • #71
                        Re: Българската армия .Какво е това ,и има ли почва у нас?

                        При все цялото ми уважение към воинската професия,докато служих видях малко кадърен кадрови състав.Щом по време на стрелби ми се наложи да докладвам на началник щаба условията нам си кое упражнение от стрелбата с АК вместу един старшина с дълга служба(не като моите кирливи 9 месеца)Верно е че беше пълно и със скатавки за които си беше въпрос на шест да биеш мухите в стационара,но бяха малко(или поне съмпопаднал в такова поделение).Едно е ясно де армия трябва да има щото и преди сме си били добри комшии ама на... и с комшиите сме се поступвали.Има и друго което ми е ясно.А именно,че вказармата момченцето става мъж.Тука две мнения мисля няма.Верно че лекето и 5 години да тропа по плаца и да боядисва пак ще си остане леке,но има и такива момчета дето евала им правя.А за тези келеша дето са много важни пред мацките,пред чашката и в дискотеката само могат да съжаляват.Но ме дразни и факта,че такива ходещи нещастия дето само знаят да щтраката с пръсти един ден трябва да са ми колеги еди си къде.Доста такива познавам и повечето за съжаление идея си нямат от това какво е дисциплина и още по важното - самодисциплина.И да ти кажа ефреиторе знам какво ти е да ти гледат пагона все едно си виновен за нещо.Несъм професионален военен но докато отбивах военна повинност всички така гледаха на зелените човечета,освен по възрастните хораособено дядовците).Младите изопщо бяха с нагласата какви бунаци сме,че са ни взели казарма,че не сме извадили връзки да отървем ярема.И сега колко време откак съм цивилен пак е същото като кажа че съм служил.Голям смях пада.Това с лагерите е добра идея че доста от т.нар. бъдеще на България (визирам дискотечните юнаци)имат нужда от спешна интервенция по родолюбие,отговорност и самодисциплина.останалото са глупости.Нека е професионална армията ама поне дисциплина да има а то ... ни това ни обучение в час.Когато попитах кадровите ефрейтори в УБ "Христо Ботев" за какво копая окоп с шанца те просто ми казаха копай.И аз копах.Де ще ида?А в това време си представях как си копая гроба... щот сега с тези касетни бомби и оръжия с нам си какви системи за нощно виждане,ИЧ и какво ли още не аз нека си стоя в окопа пък дано има някой да ме зарие барем.Да не дава господ пак да стискам АК че тогава лошо... за цяла БГ...

                        Коментар


                        • #72
                          Re: Българската армия .Какво е това ,и има ли почва у нас?

                          Здравейте,Нуцо ме впечатли с мнението си .Почти ги бях отписал тяхната генерация.Колкото до отделъонките в Плевен нищо не ме учудва те там на вас наборните могат да се правят ,искам ги на Ново село за един месец.Като спят един месец на шалтета ше им дойде акъла в главите.Нека да дойдат да служат в бойно поделение пък тогава ще ги видим какво могат.А окопчето винаги си остава окопче и си е полезно.Особено ако се стреля около теб.Аре със здраве.

                          Коментар


                          • #73
                            Re: Българската армия .Какво е това ,и има ли почва у нас?

                            Според мен всеки, който е ходил в казарма трябва да се гордее. Там момченцето става мъж. Там се оформя и калява характер, пък било то и с простотии от рода на копане на окопчета, маршировки по обяд и др. подобни. Не на последно място се заформят приятелства и след време се вижда, че хубавите неща са по-вече от лошите.
                            Случайността е съвпадение на обстоятелства, предварително обмислени и организирани!

                            Коментар


                            • #74
                              Re: Българската армия .Какво е това ,и има ли почва у нас?

                              Първоначално публикуван от fireman160 Преглед на мнение
                              Според мен всеки, който е ходил в казарма трябва да се гордее. Там момченцето става мъж. Там се оформя и калява характер, пък било то и с простотии от рода на копане на окопчета, маршировки по обяд и др. подобни. Не на последно място се заформят приятелства и след време се вижда, че хубавите неща са по-вече от лошите.
                              +1
                              LZ1PER

                              Коментар


                              • #75
                                Re: Българската армия .Какво е това ,и има ли почва у нас?

                                За Отдельонните в Плевен,мога да пиша до утре ама хаиде да не разтурвам престижа и славата на БА.Там работата е страшна.На мене също ми се е искало да ги видя в някое бойно поделение.Тогава какъв смях щеше да падне... Съвсем вярно е че с копане на окопи и друга безсмислена работа се каляват характер,нерви итн.Но и бзсмислиците са твърде много.Ок окопа би свършил отлична работа в полски условия на водене на бои.Отлична дотолкова доколкото да запази лежащия вътре от куршумите на малокалибрените оръжия за кратко време може би.Това бруствера е клапава работа макар че и без него неможе.но от едрокалибрени оръжия,авио бомби(които маи наи масово се ползват в боините деиствия наоиследък)разни снаряди с кумулативно деиствие или с висока траектория на полета... каква е защитата?Незнам защо ми се струва никаква... ако някои има друго мнение моля...
                                А да с призная колкото и да е било тежко на моменти,колкото и неща да съм загубил(бизнес,приятелка - звучи банално)несъжалявам.Спечелих доста други неща.Качества и умения където никъде другаде немога да придобия.Спечелих и много верни приятели, на мястото на други дето се водеха такива(и тфа ако не е супер тури му пепел)Такива отношения и такава екипна работа(на принципа гарван гарвану око невади)несъм виждал а за времето откак несъм с пагонче смених доста работни места и няма и няма.почти 100% съм уверен и че няма да видя такъв екип както там.и всичко това през което минах макар за по кратко от повечето от вас ме прави горд,че цъм станал ако не мъж то поне здраво стъпил на краката си трезво мислещ човек.Даи боже всекиму такова себеусещане.Само така и не придобих гордост от това,че съм бил БГ войик.Сегашмната армия е сянка на онази армия която сме имали през миналия век.Баи Тошо каквото и да е направил лошо спор няма имахме армия.Сегашното незнам какво точно е.Дано тръгнат нещата... защото това е институцията която е карала Еропа да ни плаща данъци и е държала азиатски завоеватели далече.Името Българи е значело велик воин.Сега... Дълга тема за разговори ... стига толкова.Айде със здраве...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X