Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Подзвукови боеприпаси

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Подзвукови боеприпаси

    Първоначално публикуван от rumaneza77 Преглед на мнение
    Тампон!Нарича се обтюратор.Кривата на траекторията му доста рязка но затова си има специален мерник с ново хамутче и всичко си е сметнато за вертикалната корекция.Щом пробива метална каска на 400м. значи все пак бива за работа.На стандартния патрон 7,62 X 39 с начална скорост 715м. в секунда след 120м. е само падеж и то с куршум 7,9г. ,а камо ли УС с 12,5г. и тегло на барута е 0,57г. ,една трета от нормалния заряд.А скороста му е все пак 270-295м/сек.Глупости от сорта кои какъв заглушител си правел ,и къде си го завирал не ми се слушат,ако ще казвате нещо нека бъде смислено и технически издържано Ако изкате пуснете една тема направо от сорта кой какви незаконни оръжия имаИ къде ако не е тайна в БГ ползва Винторез че даваш сравнение ?
    Не се карайте таман научи човек нещо интересно и темата се разпадне Поздрави
    К мирной жизни не пригоден.
    Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
    ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

    Коментар


    • #17
      До: Подзвукови боеприпаси

      Първоначално публикуван от rumaneza77 Преглед на мнение
      Тампон!Нарича се обтюратор.Кривата на траекторията му доста рязка но затова си има специален мерник с ново хамутче и всичко си е сметнато за вертикалната корекция.Щом пробива метална каска на 400м. значи все пак бива за работа.На стандартния патрон 7,62 X 39 с начална скорост 715м. в секунда след 120м. е само падеж и то с куршум 7,9г. ,а камо ли УС с 12,5г. и тегло на барута е 0,57г. ,една трета от нормалния заряд.А скороста му е все пак 270-295м/сек.Глупости от сорта кои какъв заглушител си правел ,и къде си го завирал не ми се слушат,ако ще казвате нещо нека бъде смислено и технически издържано Ако изкате пуснете една тема направо от сорта кой какви незаконни оръжия имаИ къде ако не е тайна в БГ ползва Винторез че даваш сравнение ?
      Винторез никъде не се ползва в България освен ако не е вкаран незаконно. По интересно ми е кой е стрелял на 400м с УС и е пробил метална каска, че го даваш за пример. Може би ти Румънец, когато пробва строителните метални табла с Макаровия, а? ..."Проверено многократно!"... Ти стрелял ли си с ПБС и УС с АК?

      И само за протокола - на българки се казва "обтУратор", а не "обтЮратор" както е на руски. Вземи си го изясни преди да поправяш хората.

      П.С. Не знам кой е модератор на този раздел, но от известно време ми прави впечатление двойния стандарт по отношение на изказванията на различните потребители. Някой са предупреждавани, наказвани и дори banned за значително по-незначителни изказвания в сравнение с други.
      Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

      Коментар


      • #18
        До: Подзвукови боеприпаси

        Първоначално публикуван от paunoff Преглед на мнение
        ... Не знам кой е модератор на този раздел, но от известно време ми прави впечатление двойния стандарт по отношение на изказванията на различните потребители. Някой са предупреждавани, наказвани и дори banned за значително по-незначителни изказвания в сравнение с други.
        Съжалявам, в последно време се налага често да пътувам и нямам редовен достъп до форума...
        Момчета, давайте го по-спокойно, повярвайте ми, хич, ама хич не ме кефи да раздавам "правосъдие"!
        Събрали сме се тук, за да обменим знания, а не да си ги мерим!
        Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
        Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

        Коментар


        • #19
          До: Подзвукови боеприпаси

          Giorgio,
          не съм искал да те засегна лично, просто ме дразнят зачестилите особено последно време нецензурни изказвания, които противоречат с общите условия за писане във форума. Това е!
          Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

          Коментар


          • #20
            До: Подзвукови боеприпаси

            Първоначално публикуван от rumaneza77
            ...А обтюратор си е обтюратор.Руснаците са го измислили и както те са са си го кръстили така ще се казва.
            Голямо мислене ще да е паднало

            Обтюратор (франц. obturateur, от лат. obturo — закрываю)
            http://dic.academic.ru/dic.nsf/ushakov/896142

            Коментар


            • #21
              До: Подзвукови боеприпаси

              Да ти кажа чесно изобщо даже не мислех да му отговарям...............ама що да го оставям да си мисли че изобщо знае за какво говориИ ако продължа да споря с разбирачите по темата ще почна да се съмнявам и как се казвам.
              Последно редактирано от rumaneza77; 23-02-09, 21:46.
              Land rover discovery 300 Tdi

              Коментар


              • #22
                От: Подзвукови боеприпаси

                виждам, че разбирате от патрончена ето ви и малко нифо за УС ( на руски разбира се).
                Патрон с пулей с уменьшенной скоростью:

                7,62-мм патрон с уменьшенной скоростью пули УС.
                Масса патрона - 19,9 г, масса пули - 12,5 г,
                длина пули - 33,62 мм,
                начальная скорость - 285-300 м/с.
                В середине 1950-х годов для оснащения разведывательных и разведывательно-диверсионных подразделений и обеспечения скрытого поражения незащищенных живых целей на дальности до 400 м был разработан и в 1962 г. принят на вооружение «7,62-мм патрон с уменьшенной скоростью пули УС», условное наименование - «7,62 УС», индекс - 57-Н-231У. Этот патрон предназначен для стрельбы из автоматов АК (АКС, АКМ, АКМС, АК-103 и АК-104) с приборами для бесшумной и беспламенной стрельбы ПБС или ПБС-1. Патрон с пулей УС вместе с приборами ПБС и ПБС-1 был разработан в НИИ-61 инженерами Н.М. Елизаровым (главный конструктор отделения, конструктор комплекса), Б.В. Семиным (патрон), К.В. Смекаевым (патрон), Л.И. Голубевым (глушитель), М.Е. Федоровым и М.А. Кузьминой. Патрон выпускается с биметаллической или стальной лакированной гильзами. Увеличение массы пули (она составляет 12,5 г) с целью сохранения энергии было достигнуто за счет увеличения ее длины -33,62 мм (длина пули патрона 7,62 ПС -26,8 мм). Обеспечение необходимого пробивного действия было достигнуто применением сердечника из инструментальной стали У12А, расположенного в головной части пули. Свинцовый сердечник, расположенный за ним, обеспечивает не только необходимую массу, но исполняет роль рубашки. Выбранный диаметр пули -7,94 мм (у всех остальных пуль диаметр составляет 7,92 мм) - обеспечивает плотное врезание пули в нарезы и необходимое давление пороховых газов в канале ствола. Пуля, получающая дозвуковую начальную скорость, не создает баллистическую волну на траектории, а глушитель (ПБС) снижает скорость истечения газов из дульной части ствола. Пуля УС способна пробить стальную каску на дальности до 400 м и противоосколочный бронежилет на дальности 75 м. Окраска пули - черная вершинка с зеленым пояском. На картонных пачках, металлических коробках и деревянных ящиках с патронами УС наносится наклонная черно-зеленая полоса.

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X