Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Подзвукови боеприпаси

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Подзвукови боеприпаси

    Тежкият куршум си е тежък ... В него всякак се запазва повече енергия.
    Прочее, новата руска система Вал/Винторез също е 9 мм ... Нали спецназовете си падат да не трябва втори изстрел.

  • #2
    Кво общо има патронът на Винтореза?! Онова е пистолетен подзвуков патрон. Всичко подзвуково е добре да е масивно, за да съхранява по-дълго кинетичната си енергия. Същият случай е с .45 кълибър - тежък и бавен топуз. Обаче като е тежко и с голямо сечение, има по-малко пробивна мощ, т.е. отдава повече енергия на целта. При пушечния ловен патрон се набляга на същото и затова куршумите са експандиращи, за разлика от армейските, където се търси пробивен ефект.

    Коментар


    • #3
      Това и има. Че цялата история прилича повече на ловджийска, отколкото на военна. Да си чувал да са го пратили в линейната пехота?

      Коментар


      • #4
        Цялата история прилича на оръжие с подтискане на звуковата вълна. Като искаш хем заглушител, т.е. подзвуков куршум, хем някаква далекобойност, хем голям поразяващ ефект, че целта да не се разкряка или да започне да стреля, правиш именно това. За кво внедряване ми говориш?! Цяла дивизия със заглушители ли?

        Коментар


        • #5
          Аха. Щото няма отслабени и пистолетни и автоматни патрони. 7,62х39. Има си. И заглушители за калашниците, по 100% в разузнаването и десанта, май че 30% в мотострелковите. Другите ще се оправят и без тях. И за Драгуновите има, също 100%.
          А защо мислиш че батальоните на МСД обичат да вдигат шум с автоматите? Само като има заря, иначе не обичат. Ама си нямат друго.
          Не че Валът ще им свърши работа де.

          Коментар


          • #6
            Ей, ма знаех си, че така ще кажеш. Пистолетните с маса на куршума около 6-7 g нямат нито свястна външна балистика, нито кой знае каква далекобойност. Т.е. който ми каже, че стреля прецизно на 100 m с типичен пистолетен патрон малко няма да му повярвам. Еле, пък тези, дето тръгват с над 400 m/s като се смъкнат в подзвукова начална скорост, съвсем им падат показателите. За междинните и пушечни 7,62 mm не ме разсмивай. Такъв куршум около 8 g, тръгващ с подзвукова скорост не става за нищо особено. Отделно поразяващият му ефект е много спорен, въпреки, че при тези скорости със сигурност се премята в преградата. А за операции, където ти трябва да действаш по терлици, поразяващият ефект е критичен.

            Явно горните разсъждения са притеснили някого и взели, че разработили 9х39, който със своите е 17 g е една малко гадост. Тръгва с 800 J и поради масата си ги запазва доста дълго време. Кво правят с целта масивните и бавни куршуми няма да обяснявам в детайли. На родна почва има няколко експеримента с "бизнесмени", та ако си чувал...

            Отделно, самият ВСС има по-голяма ефективна далекобойност от който и да е снайпер със заглушител, а какви са предимствата на система, разработена специално за безшумна стрелба и с вграден заглушител пред всяка друга, можеш да се сетиш сам.

            Пък като са разработили боеприпас, що да не направят и картечен пистолет за него след това? Обаче основоположникът е именно Винторезът, а другото е разширяване на гамата.

            Коментар


            • #7
              Именно!
              И за такива работи - такава пушка. Егерска. Всъщност.

              Коментар


              • #8
                Бе, кви са тези немцизми, през русизми, та до нас? За първи път чувам, някой да вика ягерски, вместо ловен...

                Това, че имат сходни параметри, изобщо не значи, че имат сходни цели и ако щеш произход. При тези имаш едно сериозно ограничение - хем да са подзвукови, хем да стават за нещо. При ловните нямаш такова.

                Коментар


                • #9
                  Първоначално публикуван от Obersturmbahnfuehrer Преглед на мнение
                  Бе, кви са тези немцизми, през русизми, та до нас? За първи път чувам, някой да вика ягерски, вместо ловен...

                  Това, че имат сходни параметри, изобщо не значи, че имат сходни цели и ако щеш произход. При тези имаш едно сериозно ограничение - хем да са подзвукови, хем да стават за нещо. При ловните нямаш такова.
                  ТОй за друг лов говори човека. За това ползва и друго понятие.

                  Коментар


                  • #10
                    Това вече си го изсмуквате от пръстите. Щом и трепането на хора мина в графа "лов"...

                    Лично мен, Винторезът ме впечатлява като най-успешната система с вградено подтискане на звука. Всички параметри са идеално балансирани и е един от добрите образци на руската оръжейна школа.

                    Пък и има някаква далечна романтика в големите калибри от преди ерата на бутилкообразните патрони. Един вид Уинчестъри и Хенрита...

                    Коментар


                    • #11
                      До: Подзвукови боеприпаси

                      Първоначално публикуван от Obersturmbahnfuehrer Преглед на мнение
                      Ей, ма знаех си, че така ще кажеш. Пистолетните с маса на куршума около 6-7 g нямат нито свястна външна балистика, нито кой знае каква далекобойност. Т.е. който ми каже, че стреля прецизно на 100 m с типичен пистолетен патрон малко няма да му повярвам. Еле, пък тези, дето тръгват с над 400 m/s като се смъкнат в подзвукова начална скорост, съвсем им падат показателите. За междинните и пушечни 7,62 mm не ме разсмивай. Такъв куршум около 8 g, тръгващ с подзвукова скорост не става за нищо особено. Отделно поразяващият му ефект е много спорен, въпреки, че при тези скорости със сигурност се премята в преградата. А за операции, където ти трябва да действаш по терлици, поразяващият ефект е критичен.

                      Явно горните разсъждения са притеснили някого и взели, че разработили 9х39, който със своите е 17 g е една малко гадост. Тръгва с 800 J и поради масата си ги запазва доста дълго време. Кво правят с целта масивните и бавни куршуми няма да обяснявам в детайли. На родна почва има няколко експеримента с "бизнесмени", та ако си чувал...

                      Отделно, самият ВСС има по-голяма ефективна далекобойност от който и да е снайпер със заглушител, а какви са предимствата на система, разработена специално за безшумна стрелба и с вграден заглушител пред всяка друга, можеш да се сетиш сам.

                      Пък като са разработили боеприпас, що да не направят и картечен пистолет за него след това? Обаче основоположникът е именно Винторезът, а другото е разширяване на гамата.
                      УСГЖ 7,62 по39 е със 13гр. куршум!
                      Land rover discovery 300 Tdi

                      Коментар


                      • #12
                        До: Подзвукови боеприпаси

                        Първоначално публикуван от rumaneza77 Преглед на мнение
                        УСГЖ 7,62 по39 е със 13гр. куршум!
                        Да, ама със правен заглушител-проходен(без тампона) на 100 метра пропада 40 см. спрямо стандартната прострелка. Не искам да знам какво е с оригиналния заглушител. И барута е половин грам. С 1 грам пак има пълно заглушаване и пропада 20 см. За диверсий, или за лов на дебели вратове-става. В сравнение с Винтореза е трагедия.
                        За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                        Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Подзвукови боеприпаси

                          Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                          Да, ама със правен заглушител-проходен(без тампона) на 100 метра пропада 40 см. спрямо стандартната прострелка. Не искам да знам какво е с оригиналния заглушител. И барута е половин грам. С 1 грам пак има пълно заглушаване и пропада 20 см. За диверсий, или за лов на дебели вратове-става. В сравнение с Винтореза е трагедия.
                          Тампон!Нарича се обтюратор.Кривата на траекторията му доста рязка но затова си има специален мерник с ново хамутче и всичко си е сметнато за вертикалната корекция.Щом пробива метална каска на 400м. значи все пак бива за работа.На стандартния патрон 7,62 X 39 с начална скорост 715м. в секунда след 120м. е само падеж и то с куршум 7,9г. ,а камо ли УС с 12,5г. и тегло на барута е 0,57г. ,една трета от нормалния заряд.А скороста му е все пак 270-295м/сек.Глупости от сорта кои какъв заглушител си правел ,и къде си го завирал не ми се слушат,ако ще казвате нещо нека бъде смислено и технически издържано Ако изкате пуснете една тема направо от сорта кой какви незаконни оръжия имаИ къде ако не е тайна в БГ ползва Винторез че даваш сравнение ?
                          Последно редактирано от rumaneza77; 22-02-09, 22:59.
                          Land rover discovery 300 Tdi

                          Коментар


                          • #14
                            До: Подзвукови боеприпаси

                            Първоначално публикуван от rumaneza77 Преглед на мнение
                            Тампон!Нарича се обтюратор.Кривата на траекторията му доста рязка но затова си има специален мерник с ново хамутче и всичко си е сметнато за вертикалната корекция.Щом пробива метална каска на 400м. значи все пак бива за работа.На стандартния патрон 7,62 X 39 с начална скорост 715м. в секунда след 120м. е само падеж и то с куршум 7,9г. ,а камо ли УС с 12,5г. и тегло на барута е 0,57г. ,една трета от нормалния заряд.А скороста му е все пак 270-295м/сек.Глупости от сорта кои какъв заглушител си правел ,и къде си го завирал не ми се слушат,ако ще казвате нещо нека бъде смислено и технически издържано Ако изкате пуснете една тема направо от сорта кой какви незаконни оръжия имаИ къде ако не е тайна в БГ ползва Винторез че даваш сравнение ?

                            1- Не ми пука как се нарича. Аз му викам тампон.
                            2-Не споря дали може или не може да пробие каска на 400м. Друг въпрос е как се улучва.
                            3-Заглушители нямам намерение да правя, вече ги криминализираха.
                            4-Не е добре да съдиш за хората по себе си.
                            5. Кое мое твърдение не е смислено?
                            6-Винторез не съм виждал, но съм чел дотатъчно, за да мога да ги сравня. И моля , не ми казвай че нямам опит и се правя на умен само на базата на прочетеното, защото не вярвам да си вадил барута от УСГЖ, а и да си го вадил(като мен) няма на какво да го претеглиш. На мен везните ми показаха 0.5гр
                            7-Опитай се да се държиш възпитано. Опитай и ще видиш, че не е трудно.


                            Бъди здрав.
                            Последно редактирано от giorgio; 23-02-09, 13:39.
                            За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                            Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Подзвукови боеприпаси

                              Системите Вал и Винторез за създадени в комплект с подходящия боеприпас и са основно предназначени за специалните части на армията и полицията а не за масово въоръжаване разликата там е че в зависимост от спецификата на задачата командосите си подбират подходящото оръжие. АК 47 е създаден за масово въоръжение и патрона УСГЖ и заглушителя в последствие е адаптиран към вече наличното оръжие и естествено не може да се очаква голяма ефективност.
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X