Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Чифт пълнители вързани с тиксо - глупавият въпрос който не смея да задам...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Чифт пълнители вързани с тиксо - глупавият въпрос който не смея да задам...

    А някой пробвал ли е да извади резервен пълнител от джоба на тактическа жилетка залегнал ? А при смяна на пълнител ако не закопчаеш сумката със сигурност при някой скок и залягане някой от пълнителите испада (на мене за късмет ми падна празен ) и с тая скапана сумка като истичаш три километра мястото където постоянно те блъска по крака качествено ти посинява и докато тичаш постоянно я наместваш. Историята с дисковите пълнители на ППШ идва от Финландия където руснаците ядат голямото дърво от финланските стрелци скиори "кукувици" които въоръжени с картечни пистолети Суоми с дискови пълнители с вместимост 70 патрона нанасят голями поражения на руснаците. След измъчената руска победа с над 300 000 жертви генералите показват Сталин трофеите от войната включително и въпросния картечен пистолет вожда много харесва дисковия пълнител и нарежда да конструират съветски с по голяма вместимост от финландския. Естествено никой не чува аргументите на конструкторите че такъв пълнител е технологично сложен за производство капризен за експлоатация и пълен тежи много просто никой по онова време не смее да оспорва желанието му.Грешката започват да я поправят чак края на 1942 година като спират производството на дисковите и ги заменят с дъговидни с вместимост 35 патрона но към момента имат много голями количества произведени дискови и те си остават на въоръжение до замяната на на ППШ.
    Последно редактирано от sek.1; 12-07-09, 17:42.
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • #32
      До: Чифт пълнители вързани с тиксо - глупавият въпрос който не смея да задам...

      Пачката е изпитано практична. Пълнителите с много патрони (и с дълга пружина, съответно) не са удачни за употреба из такива песъчливи и пепеливи места като Ирак и Афганистан, защото са склонни към задръстване и засечки. На нормалните им слагахме по 28 патрона, иначе и те засичаха.
      "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
      Неизвестен мъдрец

      Коментар


      • #33
        До: Чифт пълнители вързани с тиксо - глупавият въпрос който не смея да задам...

        Като служех на границата всички пълнители независи мо дали нарядаджийски или обстановкаджийски се пълнеха по 25 патрона.Значи има значение
        К мирной жизни не пригоден.
        Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
        ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

        Коментар


        • #34
          До: Чифт пълнители вързани с тиксо - глупавият въпрос който не смея да задам...

          Първоначално публикуван от Стария Преглед на мнение
          Като служех на границата всички пълнители независи мо дали нарядаджийски или обстановкаджийски се пълнеха по 25 патрона.Значи има значение
          Личи си кой е бил на границата ,не знам кой първи го е измислил сдвяването на два пълнителя ,но от собствения си опит на граничар от времето на соца мога да кажа че това не е удачно ,защото ми се ще да видя как се води бой така ...просто не е удобно...по мое време всичко излишно тежеше и отпадаше ...наряд по границата давахме въоражени с по два пълнитяля - единия на автомата ,другия в карго джоба на клина ...пълнителя имаше по 25 патрона иначе от постоянното натягане на пружината омекваше и засечката е сигурна...50 патрона бяха напълно достатъчни да водиш бой ,а колкото до това за бързото презареждане на сдвоения пълнител 2-3 секунди не са от значение.
          VEREYA MOTORSPORT TEAM

          Коментар


          • #35
            До: Чифт пълнители вързани с тиксо - глупавият въпрос който не смея да задам...

            На теория това за пружината е вярно,но дали е с 25 или 30 патрона е все тая.Просто поне веднъж в месеца пълнителя трябва да се изпразни,за да може пружината да поседи отпусната,ако се и разглоби и почисти още по-добре.Аз лично съм гледал винаги да го правя-ей така за всеки случай.На практика обаче пълни догоре пълнители,седели повече от 6 месеца в прахта си се празнят съвсем безгрижно.Единствено съм чувал оплаквания от кръглия за Калашника,че дава засечки.

            Коментар


            • #36
              До: Чифт пълнители вързани с тиксо - глупавият въпрос който не смея да задам...

              Е то дето казваш, ако седи 6 месеца пълен кой да е пълнител в един момент ще му се разхлаби пружината и ще почне да засича. На границата не съм служил, но при нас след всеки наряд пълнителя се изпразва, патроните се нареждат на питата и никога не е имало такова понятие ''пълнителите на наряда'', за което съм чувал - няколко вечно пълни, които си седят в касата в караулното и всеки си взима оттам преди да застъпи. Ами то е логично, че в един момент това само на ''пълнители'' ще станат .
              Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
              Само DIESEL !!!

              Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

              Коментар


              • #37
                До: Чифт пълнители вързани с тиксо - глупавият въпрос който не смея да задам...

                Първоначално публикуван от paunoff Преглед на мнение
                РПК-то си остава класика и голямата ми младежка любов от времето когато я носих в родната казарма. 5.45 и естествено с правия пълнител. Ако от Арсенал започнат да предлагат ловен вариант веднага си вземам една бройка.

                За засечките на дисковите пълнители си прав особено за тези на ППШ, но все си мисля, че ако инженерния гений на Хюго Шмайзер беше впрегната в насока на разработване на собствен дисков пълнител, щеше да намери вярното решение още тогава.
                По принцип дисковия пълнител естествено засича повече. Но "Шмайзерите"/МП38 и МП40/ съвсем не са били съвършени. Въпреки правите пълнители честите им засечки са принудили немските войници /особено в Сталинградската битка/ понякога да се бият с трофейни ППШ /чел съм на много места , че самите германци са ги предпочитали/. Не изключвам обаче и варианта някои да са го правели поради недостиг на немски минуции.

                Коментар


                • #38
                  До: Чифт пълнители вързани с тиксо - глупавият въпрос който не смея да задам...

                  Първоначално публикуван от мишоци Преглед на мнение
                  Е то дето казваш, ако седи 6 месеца пълен кой да е пълнител в един момент ще му се разхлаби пружината и ще почне да засича. На границата не съм служил, но при нас след всеки наряд пълнителя се изпразва, патроните се нареждат на питата и никога не е имало такова понятие ''пълнителите на наряда'', за което съм чувал - няколко вечно пълни, които си седят в касата в караулното и всеки си взима оттам преди да застъпи. Ами то е логично, че в един момент това само на ''пълнители'' ще станат .
                  Ъхъ, да не си служил в охранителна рота?
                  При нас беше същото - пълнене и пазнене, питата и т.н.! Само да допълня, че при тази процедура се налага след определено време замяна на патроните, че се износват от презареждане!Т.е., айде на стрелби и нови патрони после!
                  יעבור
                  «И това ще мине»

                  Коментар


                  • #39
                    До: Чифт пълнители вързани с тиксо - глупавият въпрос който не смея да задам...

                    Ето и моя скромен опит. За предпазване на цевта използвахме най-обикновен фас от цигара. Пасва идеално на 7,62 и си заминава с първия изстрел без никакъв проблем. Ако киснеш по дълго в някое блато нищо не помага, защото рано или късно ръчичките ти омаляват и цопваш желязото където ти падне, но от опит знам, че с едно-две изтръсквания АК успее ли да вкара патрон в цефта и да заключи затвора - стреля, стига в цевта, да няма засъхнала кал, цимент или нещо друго от сорта (проверява се с духане-минават ли газове - проблем нет)! Относно здвояването на пълнителите - за първи път май са го правили щурмоваците от СС по време на градски сражения, когато бойците често са били отрязвани без тилова подръжка, като основната цел е била носенето на повече лентовани пълнители (боравиш с един, но реално имаш два), а не толкова бързото презареждане, но не мога да го твърдя със сигурност, защото не съм бил там! Лично на мен по време на занятия не ми е било удобно (пречи на стрелбата и разсейва излишно-мислиш колко патрона са излезли от втория пълнител и колко кал и буклуци са влезли)! При необходимост от повече муниции - 4 в жилетката, 1 в автомата и 2-3 (в зависимост от големината на ръката и дебелината на униформата) около бицепса на лявата ръка (от външната страна) посредством стандартен зимен чорап - тип МНО с отрязани пръсти и ластик от долнището на анцунг тип МНО - много удобно за боравене при всякакви позиции на тялото (Вадят се много по-бързо от тези в жилетката). Така разполагаш с 200 лентовани патрона, а в место да те бие мешката по задника, атрибутите и т.н. (никога не си стои на мястото) закачаш на колана още една манерка с вода. Не мислиш за празните пълнители! Казваха ни, че стигнем ли до там, около нас ще има достатъчно, дори и пълни (средната продължителност на живота на редови кашик при атака на укрепен противник е 1,5 секунди, ако не ме лъже паметта)...!!! Практиката и последвалата я еволюция на щурмовото огнестрелно оръжие доказва, че магазините с голям обем са не практични и не сигурни, за това не си струва да ги коментирам!
                    Последно редактирано от Марто (Мартин Христов); 16-05-10, 00:26.

                    Коментар


                    • #40
                      До: Чифт пълнители вързани с тиксо - глупавият въпрос който не смея да задам...

                      Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
                      Ъхъ, да не си служил в охранителна рота?
                      При нас беше същото - пълнене и пазнене, питата и т.н.! Само да допълня, че при тази процедура се налага след определено време замяна на патроните, че се износват от презареждане!Т.е., айде на стрелби и нови патрони после!
                      Не, не съм бил охереец, бях шофьор в Божурище , но и ние давахме наряди. Но се е случвало /както казваш/ и то не от друго, ами от скука, да се състезаваме кой по-бързо ще зареди, или изпразни пълнителя . Там се научих на к'ви ли не щуротии - изваждаш само първия патрон, с едната ръка държиш пълнителя и натискаш надолу патроните в него, докато през малкия отвор долу се покаже пластината над пружината, тогава мушкаш куршума в отвора, задържаш пластината и просто обръщаш пълнителя надолу, патроните се изсипват. Това трае 4-5 сек. Другата щуротия /моля, не правете това / - изваждаш само един патрон и с него бързо започваш да чаткаш по всеки следващ, който се показва от пълнителя, който след няколко секунди е празен. Сега, с този си акъл не бих направил такова нещо, защото при удрянето на патрон в патрон може да удариш капсата така, че да гръмне и само Господ знае какво следва после. Ама тогава .............
                      За двата пълнителя хванати с тиксо аз си мисля /без да съм бил на война/, че това е приложимо само в градска престрелка - Грозни, Сараево, Прищина ....... Там няма окопи, няма пръст и кал /почти/ и едва ли ще ти се наложи да залягаш и други такива, там по-голямата част от стрелбата е прав и от коляно.
                      А що се отнася до границата - ще ми се да го видя тоя диверсант дето ще тръгне да води престрелка с освирепял, жаден за домашна отпуска граничар .
                      Последно редактирано от мишоци; 16-05-10, 00:45. Причина: допълнение
                      Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
                      Само DIESEL !!!

                      Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

                      Коментар


                      • #41
                        До: Чифт пълнители вързани с тиксо - глупавият въпрос който не смея да задам...

                        Там се научих на к'ви ли не щуротии - изваждаш само първия патрон, с едната ръка държиш пълнителя и натискаш надолу патроните в него, докато през малкия отвор долу се покаже пластината над пружината, тогава мушкаш куршума в отвора, задържаш пластината и просто обръщаш пълнителя надолу, патроните се изсипват. Това трае 4-5 сек. Другата щуротия /моля, не правете това / - изваждаш само един патрон и с него бързо започваш да чаткаш по всеки следващ, който се показва от пълнителя, който след няколко секунди е празен. Сега, с този си акъл не бих направил такова нещо, защото при удрянето на патрон в патрон може да удариш капсата така, че да гръмне и само Господ знае какво следва после. Ама тогава .............[/QUOTE]


                        Заради описания първи метод, много лошо са ме били с пълнителя в главата (без каска)! Докото втория метод си ни бе направо "щатен"...

                        Коментар


                        • #42
                          До: Чифт пълнители вързани с тиксо - глупавият въпрос който не смея да задам...

                          Първия метод не го знаех, а втория си се прилагаше нормално. Никога не съм ползвал сдвоен пълнител, но то вероятно е защото никога не съм влизал в истински бой. Наистина сумката много гадно "потупва" по бедрото, макар, че я привързвахме с колана от торбата на противогаза.
                          Само, че ми прави впечатление къде се ползва сдвояването - в местата където се водят реални бойни действия. Там писаните правила са си писани, но има и неписани, установени по метода на пробата и грешката, но повишаващи шанса да оцелееш.
                          Тук могат да те накажат защо си го направил, защото не се полага да е така. ТАМ никой не би го правил, ако не е в негов интерес.
                          До колкото знам друга подобна хитрина непредвина в устава е отделението да е насядало отгоре на БТР-а, а не вътре, макар, че така са изложени на стрелбата от леки стрелкови оръжия. Просто се е оказало, че при попадение в машината на бронебойни боеприпаси отделението вътре много лесно може да даде фира на куп, докато отвън имат по-голям шанс да оцелеят + по-малко време за излизане от машината и развръщане.
                          Та аз приемам, че щом подобно сдвояване се прилага там, където обстановката е реална, то това е наложено от практиката и има смисъл при конкретните условия.

                          Коментар


                          • #43
                            До: Чифт пълнители вързани с тиксо - глупавият въпрос който не смея да задам...

                            На бронята отгоре седят само заради мините, и само в планината. Засади. През амбразурите нямат видимост, ако и секторите да стигат.
                            Върху танковете седи десанта им, екипажите се задрайват на бойното положение - люковете не отскачат.
                            Пълнителите може да връзваш по два, ако верно си робот и не ти пука къде колко тежи. Ако е прашно или кално - пак не може. А заял патрон ще ти струва единствения живот, после като погребват само шапката ти, може и да покажат кино как красиво и бързо въртиш пълнителите. В живота или имаш време да ги смениш, или да си турил щика по командата. Инак сам си си виновен.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Чифт пълнители вързани с тиксо - глупавият въпрос който не смея да задам...

                              Поделението ми беше "за бързо реагиране". Някои от бойците през първата година бяха с АК. Пълнителите се слагаха под колана, а празните - кой-къде намери. По-бърза смяна нямаше. Разминати и залепени по 2 съм виждал само там, където не даваха отпуски за точна стрелба.
                              ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                              Коментар


                              • #45
                                От: Чифт пълнители вързани с тиксо - глупавият въпрос който не смея да задам...

                                Етови ви един линк относно бързото презареждане:
                                http://www.youtube.com/watch?v=OmNjc...ext=1&index=19
                                Todd Jarrett мисля , не се нуждае от реклама. Вие преценете кое е по-бързо и по удобно. Аз не разбирам и гледам филмчета в интернет.
                                Approximately 29% of the Earth is land,the rest is ours...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X