Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Чифт пълнители вързани с тиксо - глупавият въпрос който не смея да задам...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Чифт пълнители вързани с тиксо - глупавият въпрос който не смея да задам...

    http://world.guns.ru/machine/mg15-r.htm

    То си е решен въпроса...

    Шпагина е версия на някакъв финландски , но с 1 патрон повече...

    И точно дисковите са давали засечки, та се е наложил днешния калашников пълнител...

    Коментар


    • #17
      До: Чифт пълнители вързани с тиксо - глупавият въпрос който не смея да задам...

      Интензивна престрелка в градска среда за прикриване на придвиждващи се части.Търси се по-бързо презареждане, а не точност.

      Така ни го обясняваха навремето.Моят ротен отиде на първата мисия в Камбоджа.Той си беше родЕн войник и доста неща съм видял от него

      Коментар


      • #18
        До: Чифт пълнители вързани с тиксо - глупавият въпрос който не смея да задам...

        Доколкото знам от едно стреляно в Ирак приятелче, големия зор бил да накарат войниците да се показват и прицелват над укритието..

        Повечето /и от двете страни/ вдигали автомата над главата и стреляли до дупка...
        В този случай си трябват направо сандъци с патрони на калпак...

        Между другото, тия които стреляли нагоре се сдобивали с отпечатъци от венеца на гилзата по бузата, та така ги разкривали...

        Коментар


        • #19
          До: Чифт пълнители вързани с тиксо - глупавият въпрос който не смея да задам...

          Сдвояването на пълнителите, за което се говори в темата съм виждал в архивни кадри още от Втората световна война, така че явно идеята съвсем не е нова.

          Относно смисъла от това сдвояване - ясно е, че значително се ускорява презареждането.
          Особено ако трябва да се вади резервен пълнител от армейска сумка или някакъв друг недомислен джоб от войнишката униформа.

          Ако тактическото облекло е правилно замислено, то резервните пълнители са достатъчно лесни за вадене и сдвояването по гореописания начин практически се обезсмисля.

          Още повече, че както споменаха колегите, сдвоените пълнители правят боравенето с оръжието по-трудно, като същевременно има риск от повреда или попадане на боклуци в долния пълнител.

          Сдвоените пълнители наистина са и трудни за носене по дрехите заради теглото и размера си.

          Относно способността на закачения по тялото пълнител да предпазва от нараняване съм много скептичен.

          Ето тук има интересен тест по този въпрос:

          http://www.theboxotruth.com/docs/bot9.htm

          Изводът е, че предлаганата защита от директно попадение е съвсем минимална, да не кажем никаква.
          Евентуално много слаб рикушет или шрапнел би могъл да бъде спрян, но нищо повече.

          Дисковите пълнители са големи, тежки и склонни към засичане.
          АК47 ми е направо неудобен за стрелба с монтиран такъв пълнител, тъй като има голям ъгъл напред и захвата за полуложата се изкривява.

          Има производители, които са предвидили стандартно сдвояване на пълнителите за оръжията си.
          Само че сдвояването им е по доста по различен и съответно по-практичен и ефективен начин.

          Например стандартното оръжие на Швейцарската армия - карабината ЗИГ 550 има ето такива пълнители:





          Този начин на сдвояване е многократно по-добър от обсъждания досега и наистина тава тактическо преимущество като същевременно са избегнати повечето от недостатъците му.

          Пълнителите се сдвояват с произволен брой други с помощта на двата клипса видими на горната снимка.
          Сдвояването и разделянето им става за секунди и позволява гъвкавост в зависимост от обстановката.
          Презареждането е изключително бързо и удобно.

          П.С.
          Някои колеги са ме изпреварили докато пиша, та се извинявам за повторението...
          Последно редактирано от Веско; 16-05-10, 18:55. Причина: Снимка

          Коментар


          • #20
            До: Чифт пълнители вързани с тиксо - глупавият въпрос който не смея да задам...

            Първоначално публикуван от Vimpel Преглед на мнение
            Сдвояването и разделянето им става за секунди и позволява гъвкавост в зависимост от обстановката.
            Презареждането е изключително бързо и удобно.
            Мнение - при презареждане с притичване или придвижване, изпускането на целия пакет те лишава от целия боекомплект наведнъж...

            Коментар


            • #21
              До: Чифт пълнители вързани с тиксо - глупавият въпрос който не смея да задам...

              ето я мечтата на кашика, за която говори Хънтъра - 100 патронен пълнител за Калашник








              повече инфо тук
              ________________________________________________
              Subaru OUTBACK 2,5
              Hyundai TUCSON 2.0

              Коментар


              • #22
                До: Чифт пълнители вързани с тиксо - глупавият въпрос който не смея да задам...

                РПК-то си остава класика и голямата ми младежка любов от времето когато я носих в родната казарма. 5.45 и естествено с правия пълнител. Ако от Арсенал започнат да предлагат ловен вариант веднага си вземам една бройка.

                За засечките на дисковите пълнители си прав особено за тези на ППШ, но все си мисля, че ако инженерния гений на Хюго Шмайзер беше впрегната в насока на разработване на собствен дисков пълнител, щеше да намери вярното решение още тогава.
                Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

                Коментар


                • #23
                  До: Чифт пълнители вързани с тиксо - глупавият въпрос който не смея да задам...

                  Първоначално публикуван от paunoff Преглед на мнение
                  все си мисля, че ако инженерния гений на Хюго Шмайзер беше впрегната в насока на разработване на собствен дисков пълнител, щеше да намери вярното решение още тогава.
                  Ами той си е впрегнал гения, нали калашника си е негова стока...

                  http://www.vbox7.com/play:996372ce

                  Коментар


                  • #24
                    До: Чифт пълнители вързани с тиксо - глупавият въпрос който не смея да задам...

                    Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
                    Мнение - при презареждане с притичване или придвижване, изпускането на целия пакет те лишава от целия боекомплект наведнъж...

                    Боекомплектът е повече от 3 пълнителя май във всички армии.


                    Останалите стоят по джобовете.

                    Аз съм си играл доста точно с такива пълнители и вероятността да се изпуснат при презареждане не е голяма.

                    Но съединяване на три тридесет зарядни пълнителя не е разумно, понеже са твърде тежки дори за калибър 5.56.
                    Центъра на тежестта на оръжието се измества твърде напред.

                    Коментар


                    • #25
                      До: Чифт пълнители вързани с тиксо - глупавият въпрос който не смея да задам...

                      Правилният начин за сдвояване е наистина като на снимката по-горе.Иначе има опасност както от почти сигурно задръстване на втория пълнител така и от изпадане на патрони от него.Сдвояването се прави да имаш повече боеприпаси от стандартното,ако можеш да си носиш всичките сдвоени толкова по-добре за теб.В реалния живот изненадите са често явление та битката се случва да те завари само с единия автомат,без резервни пълнители,бронежилетки и т.н. точно тогава един втори пълнител на оръжието е повече от теглото му в злато.А къде ще се съхраняват сдвоените пълнители е просто без значение,защото те са на оръжието и след като се изстрелят,просто се хвърлят.

                      Коментар


                      • #26
                        До: Чифт пълнители вързани с тиксо - глупавият въпрос който не смея да задам...

                        Нямаше да се обаждам, ама....интересно ми е, колко от вас са смятали щат, боекомплект, разчет....колко са вадили пълен пълнител от сумка, правили тренировки по интуитивна стрелба, бърза стрелба....колко са ходили на общоармейски шампионати (многобой, дуелна и щафетна...) Въпроса не е глупав, Гоблине. Използват се. Не е кинаджийски трик, а реална необходимост, в зависимост от поставената задача. А някъде....4 пълнителя са недостатъчни. Боекомплекта се носи от боеца лично. След него върви логистиката с войскови запас, оперативен запас...и т.н. ЛЕНИН знае... А иначе, темите за чесане на пръсти са в раздел "чат и спам". Аз не пиша в раздел Ленд Роувър....нищо не отбирам от тези прекрасни автомобили. Човек не може да знае всичко, нали. Без лоши чувства.
                        Независимо от поставените цели и постигнатите резултати ПУСКАЙ ВОДАТА. Ако резултатите надминават очакванията ти ПОЛЗВАЙ ЧЕТКАТА.
                        (надпис в тоалетната на n-ското поделение)
                        Последно редактирано от bodo; 27-05-09, 23:08.

                        Коментар


                        • #27
                          До: Чифт пълнители вързани с тиксо - глупавият въпрос който не смея да задам...

                          РПК пък кога е имало на въоръжение у нас? Имаше я в армията на ГДР, и май никъде другаде. Между другото, 42 патронния рог, и 70 патронния коничен пълнител, са за нея. Да, стават на автомата, ама не са удобни.
                          През разни времена, разни фирми са правили пълнители с кламери за закрепване един за друг. В Афганистан се появиха масово, ама не за бързина на презареждането, а за разни категории войници, които могат да се окажат на тясно, или без останалата елхичка. Пилоти, разузнавачи, парашутисти, танкисти. После се появиха разтоварващите елечета, и това пак спря да е кой знае каква ценност, освен при танкистите и пилотите.

                          Коментар


                          • #28
                            До: Чифт пълнители вързани с тиксо - глупавият въпрос който не смея да задам...

                            В т.нар. "Парашутна бригада" навремето имаше зачислени РПК-74. На всеки взвод по една бройка с по две сумки пълнители. А сега питайте как се извършва боен скок с това чудо.
                            Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

                            Коментар


                            • #29
                              До: Чифт пълнители вързани с тиксо - глупавият въпрос който не смея да задам...

                              Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                              .....Та почвам да се замислям дали не са били руснаците в Афганистан, .......?
                              До колкото аз знам на жаргон се нарича "афганска пачка".....
                              Technical Rescue Direct - life lies in courage
                              http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                              Коментар


                              • #30
                                До: Чифт пълнители вързани с тиксо - глупавият въпрос който не смея да задам...

                                Въпросът май беше кога за първи път ... Та през 1921г. е приет на въоръжение картечен пистолет Томсън обр.същата година,кал. .45.Захранвал се е от два вида кутиевидни пълтителя от 20 и от 100 патрона.Самите пълнители са можели да се закрепват един за друг по два. Единият нагоре,другият надолу.Подобен карт.пистолет имаше в музея на рев.бдителност.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X