Обява

Свий
Няма добавени обяви.

БОЕПРИПАСИ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: БОЕПРИПАСИ

    Първоначално публикуван от Dimitar Nenchev Преглед на мнение
    А при покупка на Викинг в самата му документация пише ли нещо относно с какви БП не трябва да се ползва?
    Не, няма. По простата причина, че няма от къде да се сдобиеш законно с 7Н21. Иначе с удоволствие бих пробвал една кутия с такива патрончета... Като цяло е абсолютно непретенциозен - яде абсолютно всякакви боеприпаси. Май само с български не съм пробвал.

    Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
    ...съответно вариациите по темата са много "по-свободни". Модификациите му са разни, повече, или по-малко различаващи се от първообраза, но никога до степен да прехвърлят същността си на негови варианти.
    Няма вариации. Има два модела - 446 (с полимерна рама) и 446С (с метална рама). Съответно и два вида пълнители - със 18 (17 до 2003 година) и с 10 патрона (за руския граждански пазар). В произведените след 2005 година липсва подобно оформление на цевта, защото и "Викинг" се приема за служебно оръжие.

    Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
    ...но от една страна - няма никаква достоверна информация за Яригин (и дали това не си е характерно изобщо и за него), а от друга - форумните разговори не са чак дотам надеждна база данни.
    Няма разлика, освен теглото - ГАРАНТИРАМ. Освен това руския вариант на нашето НСО ползва точно "Викинги". Мисля, че тук във форума някой беше пускал снимки за това.
    "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

    2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

    Коментар


    • От: БОЕПРИПАСИ

      Първоначално публикуван от Павлин Андреев Преглед на мнение
      ...Няма вариации...
      Твоя воля. Всъщност, това е въпрос, който ти повдигаш - и е добре да се уточниш за себеси, защото веднъж ги представяш за дотолкова различни, та чак направо не са в един калибър (и 7Н21 - в частност - нещо различно от "Пара" и неприложимо към единия) в следващият момент твърдиш да са от практически еднакви до абсолютно еднакви.
      Ако трябва конкретно в подробности, освен възможността за пластмасова, или метална рама, има опция за регулируем, ли не мерник; за наличие, или не на улеи за монтаж на прикачни приспособления; момента с олекотената, или не цев; дори различна изработка на разните "копчелъци".
      Ако си съгласен, че: "n елементи, имат n факториел пермутации" - то теоретически възможните конфигурации са 720 (при 6 елемента)
      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

      Коментар


      • От: БОЕПРИПАСИ

        Стандартната версия и на двата пистолета е без регулируеми мерни прибори. Нито един от моделите няма улеи за монтаж на прикачни приспособления. На това в началото на рамата на Викинга ако успееш да закачиш нещо ми се обади - ще ти осигуря още поръчки за монтаж! Цев не можеш да си избираш. За "копчелъците" пък направо нямам думи... Никога не съм ги представял за толкова различни, а това, че на теб така ти изнася си е съвсем друга бира. И да - ако успееш да изстреляш повече от един 7Н21 през "Викинг" производство пре (З) ди 2005-та ще бъде чудо!
        Последно редактирано от Павлин Андреев; 09-03-13, 17:16. Причина: Грешен предлог не "през" а "преди".
        "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

        2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

        Коментар


        • От: БОЕПРИПАСИ

          Прав си - прав си (само сега да не вземеш да раздуваш как не си прав, ми си седнал )...
          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

          Коментар


          • От: БОЕПРИПАСИ

            Викинг в 9х19 е едно доста грубо изработено, твърде обемисто / дори за ръстов човек като мен, със слабост към пълноразмерни пистолети /...този екземпляр, който съм виждал, държал в себе си беше през март 2011г. Тъкме бях получил моето разрешение и си бях купил Зиг-а, та ги сравнявахме и дискутирахме с мой приятел, притежаващ Викинг....по вътрешността на затворния блок, много ясно и отчетливо личаха слетиде от металообработващата машина......
            https://www.youtube.com/watch?v=f4KS0m24Lts

            Коментар


            • От: БОЕПРИПАСИ

              Първоначално публикуван от andreiS40 Преглед на мнение
              Викинг в 9х19 е едно доста грубо изработено, твърде обемисто...
              А в какъв друг калибър го има?
              "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

              2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

              Коментар


              • От: БОЕПРИПАСИ

                Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                Точно така. А това общо-взето нищо не значи. Нещо като да напишеш в упътването за микровълнова печка, да не се сушат котки вътре.
                А ти продължавай да четеш "педивикиите".
                То си е моя работа какво ще чета .но аз ти казах,стреляй с патрони с УСИЛЕН ЗАРЯД,ПОВТАРЯМ С УСИЛЕН(предназначени основно за картечни пистолети),независимо от калибъра и наименованието им +Р+ и т.н. ,по-горе ти дадох пример за 9х18 и 7,65 защото независимо от стандартите които изтъква колегата, те си остават патрони с усилен заряд(с повече барут).Стреляй с АП,Макаров,П99,Аркус и т.н. и после като ходиш в КОС-а с протокол за брак на тях им обяснявай,че са непрепоръчителни като в инструкция за микровълнова...
                Не значело абсолютно нищо.....
                Голям смях,сравнявам го с това да хакна турбина на атмосферка без да сменя валовете и буталата с подходящи и да карам още 10 000 км без проблем.

                Коментар


                • От: БОЕПРИПАСИ

                  Някой знае ли съчмените патрони /змийските/ 9х19 с какъв заряд са спрямо обикновените – същия, намален или усилен?
                  Аз лично не открих данни нито за заряда нито за налягането в цевта.

                  Коментар


                  • От: БОЕПРИПАСИ

                    Първоначално публикуван от sk67 Преглед на мнение
                    Някой знае ли съчмените патрони /змийските/ 9х19 с какъв заряд са спрямо обикновените – същия, намален или усилен?
                    Аз лично не открих данни нито за заряда нито за налягането в цевта.
                    Ако не греша, трябва да са с намален.Но това е по думи на приятели, не съм чел никъде.
                    Всеки трети е шести

                    Коментар


                    • От: БОЕПРИПАСИ

                      Позволявам си да цитирам тук един линк, който видях в друг форум.
                      В общи линии информацията засяга избора на калибър и по-скоро използването на оръжието за самозащита и факторите определящи дали тази му употреба ще бъде успешна.

                      http://www.gunsamerica.com/blog/the-...riggernometry/

                      Материала е интересен, но коментарите под него също не са за изпускане.
                      42

                      Коментар


                      • От: БОЕПРИПАСИ

                        Първоначално публикуван от sk67 Преглед на мнение
                        Някой знае ли съчмените патрони /змийските/ 9х19 с какъв заряд са спрямо обикновените – същия, намален или усилен?
                        Аз лично не открих данни нито за заряда нито за налягането в цевта.
                        Според правилата трябва да са с усилен заряд - намаляваш теглото на проектила, увеличаваш заряда!
                        "Do not correct a fool, for he will hate you;
                        Correct a wise man, for he will appreciate you."

                        Коментар


                        • От: БОЕПРИПАСИ

                          Според мен са с намален или непроменен заряд. Надали оръжието не успява да презареди с тях само заради липсата на едър проектил след като с нормалните стоп патрони го прави. Всъщност някой стрелял ли е с тях да доложи как се държи пистолета. Имам някакъв спомен, че някой ги беше тествал но кой беше...?
                          42

                          Коментар


                          • От: БОЕПРИПАСИ

                            Първоначално публикуван от slaf4u Преглед на мнение
                            Според мен са с намален или непроменен заряд. Надали оръжието не успява да презареди с тях само заради липсата на едър проектил след като с нормалните стоп патрони го прави. Всъщност някой стрелял ли е с тях да доложи как се държи пистолета. Имам някакъв спомен, че някой ги беше тествал но кой беше...?
                            Аз съм стрелял с ЧЗ 85В. Съвсем нормално си се държи пистолета! Може би малко по-малък откат заради намаленото тегло на проектила ! Сапунерките съм чувал че не презареждат, може би заради по-лекия блок и съответно по-яки пружини!
                            "Do not correct a fool, for he will hate you;
                            Correct a wise man, for he will appreciate you."

                            Коментар


                            • От: БОЕПРИПАСИ

                              Първоначално публикуван от slaf4u Преглед на мнение
                              Според мен са с намален или непроменен заряд. Надали оръжието не успява да презареди с тях само заради липсата на едър проектил след като с нормалните стоп патрони го прави. Всъщност някой стрелял ли е с тях да доложи как се държи пистолета. Имам някакъв спомен, че някой ги беше тествал но кой беше...?
                              Аз стрелях с такива, но с газово без муфа.Така че няма да ти е интересно.Иначе въпросните, които опитах били за руския пазар уж.
                              А да питам нещо за споменатите стоп патрони - как стоеше въпроса при тях, не са позволени за частни лица нали?
                              Всеки трети е шести

                              Коментар


                              • От: БОЕПРИПАСИ

                                Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                                А да питам нещо за споменатите стоп патрони - как стоеше въпроса при тях, не са позволени за частни лица нали?
                                Туй, че не са позволени ти е най-малкия проблем. Те са просто по-смъртоносни на обичайните дистанции за самоотбрана. Нали се сещаш, че трудно ще обясниш защо си стрелял на 9~11 метра при "самозащита"... А те точно там вече се държат като "боеприпаси с намален смъртоносен ефект".
                                "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

                                2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X