Обява

Свий
Няма добавени обяви.

БОЕПРИПАСИ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: БОЕПРИПАСИ

    Първоначално публикуван от Dimitar Nenchev Преглед на мнение
    Спокойно чичка, аз съм слабичък и вероятността да ме удари катоо се върне е малка
    Абе аз да си кажа
    А иначе язък за каската. По принцип няма каска която да издържи пряко попадение от армейско оръжие попаднало под добър ъгъл.
    сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
    dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

    Коментар


    • #62
      От: БОЕПРИПАСИ

      По принцип няма каска която да издържи пряко попадение от армейско оръжие попаднало под добър ъгъл.
      Съгласен. На мен лично ми е помагала много, да не си ударя главата е някое яко желязо вътре в машината.
      If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

      Коментар


      • #63
        От: БОЕПРИПАСИ

        Каска сме пробивали от около 7 м. с 22lr и с 9х18 в тази тема http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=97592

        Коментар


        • #64
          От: БОЕПРИПАСИ

          Като изключим някои модели нови балистични каски всички останали по теория са противоосколъчни каски . Служат да ти предпазят главата от падащи парчета земя и малки осколки . Няма начин стоманена каска с дебелина няма и 1мм да те предпази от директно попадение .
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • #65
            От: БОЕПРИПАСИ

            Това ясно. Ама знаеш ли какви митове има за казармата. "Лейтенанта гръмнал от упор войника в главата, ама войника бил с каска и оживял, и после преместили лейтенанта на другия край на БГ старите войници да не го линчуват".
            If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

            Коментар


            • #66
              От: БОЕПРИПАСИ

              Първоначално публикуван от Dimitar Nenchev Преглед на мнение
              Това ясно. Ама знаеш ли какви митове има за казармата. "Лейтенанта гръмнал от упор войника в главата, ама войника бил с каска и оживял, и после преместили лейтенанта на другия край на БГ старите войници да не го линчуват".
              Не е мит. Ст. лейт. Цонев а.к.а. Рунтьо Пумпала - командир на разузнавателна рота в НШЗО "Хр. Ботев". Предишно местослужене - Крумовград. Много откачен кашик!!!
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #67
                От: БОЕПРИПАСИ

                Точно за един такъв мит се сещам . Понеже служех във ВВС а там устава не беше най популярното четиво и каските с противогазите ни седяха по камионите ЗКПЧто на една лекция се опитваше да ни обясни как тая каска спира едва ли не гаубичен снаряд с разни отнесени примери от втората световна . Добре ама за негово нещастие комбата също го слушаше от съседната стая и на следващите стрелби забучи на един кол на 50 - 60 метра една каска и на единична и вкара 3 патрона с АКто . Донесе каската която вече на нищо не приличаше и я нахлупи на главата на ЗКПЧто . Комбата ни беше офицер реалист и в общи линии се стремеше да ни предпази от много от широко разпространените армейски заблуди включително и тази до колко можеш да разчиташ на стоманена каска .
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • #68
                  От: БОЕПРИПАСИ

                  Стоманена или желязна няма шанс срещу куршум. Мен лично ме е спасявала само да не си ударя главата в нещо желязно и твърдо. Също така при извършване на взривни работи да не ми падне някой камъче на главата. При стрелба не я ползвам, щото ми пречи. Не можах да направя опита, че два дни се занимавам с мотора си. Тези дни ще го направя. Вече имам освен стоманена и кевларена хамериканска каска (бракувана, липсва и гумената лента отстрани и окачването с възглавничките). С 9х19 ще са пробите с FMJ и TMJ на Ремигтон. Ако някой от Сливен има други калибри и иска да изпробва да драсне едно лично да се разберем.
                  If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                  Коментар


                  • #69
                    От: БОЕПРИПАСИ

                    Сещам се и за още един тъп случай с двама тъпанари. Хванали са се двама на бас че халосен изстрел от 5,45 мм АК-то не пробива лист шперцплат, един зарежда с този патрон АКС-74, а другият застава срещу него със стол така че седалката му стои до гърдите. Кретен си стреля от един метър, чак и с тебешир начертали на пода баш 1 метър. И каква равносметка от заигравката, знаете ли? Вярно е, един труп и един осъден на десет години. А какво са отнесли офицери от ротата им, не е за приказване. А само се стреляло с един пластмасов куршум, дето уж се распадал след излитане от цевта...



                    Само че той се распада след като премине през наставка за халосната стрелба, а това тези идиоти са си го забравили...

                    Коментар


                    • #70
                      От: БОЕПРИПАСИ

                      Също както "дървените" хаосни за ПК. И при нас имаше сакатлък, ама човека е жив.
                      If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                      Коментар


                      • #71
                        От: БОЕПРИПАСИ

                        Първоначално публикуван от Dimitar Nenchev Преглед на мнение
                        Стоманена или желязна няма шанс срещу куршум. Мен лично ме е спасявала само да не си ударя главата в нещо желязно и твърдо. Също така при извършване на взривни работи да не ми падне някой камъче на главата. При стрелба не я ползвам, щото ми пречи. Не можах да направя опита, че два дни се занимавам с мотора си. Тези дни ще го направя. Вече имам освен стоманена и кевларена хамериканска каска (бракувана, липсва и гумената лента отстрани и окачването с възглавничките). С 9х19 ще са пробите с FMJ и TMJ на Ремигтон. Ако някой от Сливен има други калибри и иска да изпробва да драсне едно лично да се разберем.
                        Далече си ми иначе щяхме да ги пробваме и с ТТто . Срещу него няма шанс и кевларената
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • #72
                          От: БОЕПРИПАСИ

                          Аз не твърдя, че кевлара е не пробиваем от куршум. Сигурен съм, че и кевлара ще замине.
                          If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                          Коментар


                          • #73
                            От: БОЕПРИПАСИ

                            PASGT със сигурност се пробива с ТТ.

                            Коментар


                            • #74
                              От: БОЕПРИПАСИ

                              Съгласен. Мисля, че с ТТ няма смисъл да се правят каквито и да е проби, резултата предварително е ясен.
                              If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                              Коментар


                              • #75
                                От: БОЕПРИПАСИ

                                Първоначално публикуван от Dimitar Nenchev Преглед на мнение
                                Съгласен. Мисля, че с ТТ няма смисъл да се правят каквито и да е проби, резултата предварително е ясен.

                                Има ли изобщо нещо "пробиваемо" което ТТ-то да не може да пробие?
                                Ей затова се сдобих с ТТ на стари години пък било и това най-големия му кусур.

                                П.П. Сега се сетих защо по-горе написах никога да не се стреля в каска вътре.
                                Разказвали са ми случай при който са опитвали с "Шпагин" да пробият каска отблизо стреляйки
                                вътре в нея. Стрелеца на място.
                                Последно редактирано от Chicho1; 18-02-13, 20:31.
                                сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                                dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X